Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

a csavar kiszedős és gyorsan visszatekerős

de meg kell próbálni

Nah jah, azt nehéz megoldani...

Opeléknél valami vákumos cucc volt, gondolom már párszor csinálták, ha lúzerek, nem tudják mennyi olaj kell a kocsiba, még a 4l-t ki is fizetették...

Én otthon fecskendő, + benzincső (simson, MZ, tudjátok :) )és a nívó helyén letól, és szív....

Link to comment
Megosztás:

Nah jah, azt nehéz megoldani...

Opeléknél valami vákumos cucc volt, gondolom már párszor csinálták, ha lúzerek, nem tudják mennyi olaj kell a kocsiba, még a 4l-t ki is fizetették...

Én otthon fecskendő, + benzincső (simson, MZ, tudjátok :) )és a nívó helyén letól, és szív....

erről beszélek én is

nekem fecskendő+akvárium levegőztető cső kombó van :)

Link to comment
Megosztás:

erről beszélek én is nekem fecskendő+akvárium levegőztető cső kombó van :)

Oh... Ahogy nézem ez elég általános probléma. :) Most mehetek kínlódni. Átkozott szervizes. Az a gond, hogy 160km-re tőlem szereltetem a kocsit, mert ott olcsóbb (apósék közelében). Azért nem fogok lemenni, hogy segberúgjam.

Link to comment
Megosztás:

Oh... Ahogy nézem ez elég általános probléma. :) Most mehetek kínlódni. Átkozott szervizes. Az a gond, hogy 160km-re tőlem szereltetem a kocsit, mert ott olcsóbb (apósék közelében). Azért nem fogok lemenni, hogy segberúgjam.

átjössz valamikor és leszívunk belőle :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Mostanában nem volt időm olvasgatni a fórumot - ha volt már téma elnézést. Olyat hallottam, hogy műszaki vizsgára nem lehet 5 évesnél öregebb gumival vinni a kocsit. Ez igaz?

Még elég friss a dolog, egyelőre én csak a vizsgadíjak, PÁV-díjak, stb. emeléséről hallottam. A mi esetünkben (szgk.) 16290-ről 22000 forintra emelik a hatósági vizsgadíjat.

Link to comment
Megosztás:

Oh... Ahogy nézem ez elég általános probléma. smile.png Most mehetek kínlódni. Átkozott szervizes. Az a gond, hogy 160km-re tőlem szereltetem a kocsit, mert ott olcsóbb (apósék közelében). Azért nem fogok lemenni, hogy segberúgjam.

Akkor ti még jól jártatok.

Nekem a 2 éves szervíz a márkaszervízben. Olajcsere után kb. 2 hónappal kigyullad az olajnyomás lámpa. Megnézem, minimum szinten az olaj, előtte 1 év alatt kb. 1dl fogyott.

Megnéztük, a motor alja tiszta olaj, meg nekem van motorvédőm, az is tiszta olaj.

A leeresztő csavart ferdén rakták bele, és 2 hónap alatt elcsöpögött 1L olaj. Amikor kicsavartuk láttuk, hogy a menetet teljesen szétgányolták a motordeknin és a csavaron is.

Nem kicsit voltam ideges.

Akkor volt utoljára márkaszervízbe a gép.

Link to comment
Megosztás:

Volt itt egy kérdésem Astra termosztáttal kapcsolatban néhány napja. Ahhoz kapcsolódna, hogy a tucatnyi cég által gyártott termosztátok közül - a gyárin kívül - esetleg melyik más gyártóét érdemes választani? Valakinek valami tapasztalat?

Link to comment
Megosztás:

Volt itt egy kérdésem Astra termosztáttal kapcsolatban néhány napja. Ahhoz kapcsolódna, hogy a tucatnyi cég által gyártott termosztátok közül - a gyárin kívül - esetleg melyik más gyártóét érdemes választani? Valakinek valami tapasztalat?

Én még Wahler-ben sosem csalódtam. És még csak nem is a legdrágább...

Link to comment
Megosztás:

Volt itt egy kérdésem Astra termosztáttal kapcsolatban néhány napja. Ahhoz kapcsolódna, hogy a tucatnyi cég által gyártott termosztátok közül - a gyárin kívül - esetleg melyik más gyártóét érdemes választani? Valakinek valami tapasztalat?

Én nemrég cseréltem termosztátot,igaz B corsa (x12xe motor).A Csergőnél vettem 6000 Ft-ért gyárit.A Wahler 8000 lett volna.Más boltokban még drágábban láttam.Miért nem jó a gyári?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

egy érdekes problémával fordulok hozzátok.

Alap Jelenség,100km/h felett a kormány ráz,szinte már az egész autó felveszi a rezonanciát.

elmentem gumishoz,centíroztuk,és a hiba nem szünt meg.

vettem másik gumit,felnit,a hiba szintén nem szünt meg.

elmentem szerelőhöz,kicseréltük a kormány összekötő rudat,változás semmi.

kérdésem lenne h mitől lehet a rázás?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

egy érdekes problémával fordulok hozzátok.

Alap Jelenség,100km/h felett a kormány ráz,szinte már az egész autó felveszi a rezonanciát.

elmentem gumishoz,centíroztuk,és a hiba nem szünt meg.

vettem másik gumit,felnit,a hiba szintén nem szünt meg.

elmentem szerelőhöz,kicseréltük a kormány összekötő rudat,változás semmi.

kérdésem lenne h mitől lehet a rázás?

Ugyanannál a gumisnál csináltattad?

Használt gumit/felnit vettél?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

egy érdekes problémával fordulok hozzátok.

Alap Jelenség,100km/h felett a kormány ráz,szinte már az egész autó felveszi a rezonanciát.

elmentem gumishoz,centíroztuk,és a hiba nem szünt meg.

vettem másik gumit,felnit,a hiba szintén nem szünt meg.

elmentem szerelőhöz,kicseréltük a kormány összekötő rudat,változás semmi.

kérdésem lenne h mitől lehet a rázás?

Ki kellene próbálni egy gyári lemezfelnivel.

De lehet féktárcsa gond is.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.