Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

hasonló tüneteket produkált nálam is az autó. a vízszivattyúnál szivárgott el, azt kellett kicserélnem. nagyon nehezen diagnosztizáltam, mivel hidegen nem engedett, melegen meg rögtön elpárolgott a lé, azért nem láttam folyást. szerintem nálad is elcsepeg valahol, nagy türelemmel keresgesd a nyomát. ha gyári fagyálló van benne, piros színű gyurmaszerű maradványt hagy maga után...

Az a vízszivattyú merre található? Mert akkor ott kezdeném az átvizsgálást.

Illetve annak a cseréje mibe fáj kb?...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ha már az elmúlt napokban kiveséztük az izzó kérdést meg ki is égett a jobb oldali, ezért ti milyen égőket javasoltok?

Nem a kék rózsaszín sárga meg nem tudom milyen színes égőre gondoltam, hanem natúr izzóra.

Előre is köszönöm!

Üdv!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ha már az elmúlt napokban kiveséztük az izzó kérdést meg ki is égett a jobb oldali, ezért ti milyen égőket javasoltok?

Nem a kék rózsaszín sárga meg nem tudom milyen színes égőre gondoltam, hanem natúr izzóra.

Előre is köszönöm!

Üdv!

Szia, ha a H7-esre, akkor valami nevesebbet érdemes venni nem kínai gagyit.

Nekem az előző tulaj Philips-et rakott bele, azzal mentem még én is közel 2 évet, utána Tungsramot tettem bele, az van benne most közel fél éve.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ide is beírom,hogyha vkit érdekelne és hasonló problémája lenne!

2 éve küzdöttem a hidrotőke csattogással......csak hidegbe(2-5fok alatt) jött elő és amint ment a kocsi 5-10percet megszűnt!

Kezdtem Metabond C3 LSX 5W-30 ezzel kezdte a csattogást,de nem volt még vészes hát mondom jó rá egy évre (évente 8-10eKM megyek) Castrol Magnatec C3 5W-40 brutális csattogás..........utána váltottam hozzáteszem rá 3hétre mert nagyon csúnya hangja lett Metabond Speed 5W-40-et...halkabb lett de csattogott ugyanúgy 5-10 percig......

És eljött most 1 hónapja az olajcsere és utána néztem mondom akkor jó legyen a következő:

http://www.motul.com...u/products/53?f[range]=25&f[viscosity]=34

Hozzá ACDelco olajszűrő....és láss csodát azért most már kellőképp hidegek vannak és megszűnt teljes egészében a csattogás!!

Annyit még hozzá tennék hogy amint meglett az olajcsere ingyenes autópálya szakasz ott oda-vissza összesen 13km-es távon 3.-ba 6200fordulat mondom akkor gyerünk...lehet ez is számított!

Tehát nálam a nyerő olaj:MOTUL 8100 X-Clean 5W-40!!!!

2003-as 1.4 Z14XE

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan problémám lenne hogy van egy 2000-es évjáratú Opc G Astrám és nem müködik rajta kilométeróra,kipörgésgátló és az ABS lámpa ég.

Fórumot vissza olvasva láttam hogy valószinü sebességjeladó probléma lesz.

Az lenne a kérdésem hogy ebbe a váltóban van,vagy egybe van építve a bal első kerékcsapággyal?

Mert a barátom kicserélné. :icon1:

Válaszokat előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy érdekes történet és kérdés egyben. :)

Vonó horog került az autóra. műszaki vizsga, márka szervízben, az autó adatlapra vizsgázott, ami ilyenkor szokás is. A vizsga sikerült, nem volt baj. Irány okmány iroda, elkészült a forgalmi. Amit itthon vettem észre az az hogy megváltozott az autó típusa, ami a forgalmiban a D.2 mezőben szerepel. :)

Eddig Astra G1.6 XE 16 V volt. Most T98/NB lett az új típus. Ez is egy jelölése az astráknak? Vagy elírás?

Csak mert akkor nem egyezik most már a törzskönyvel. Meg akkor más papírmunkák után is mehetek, pl. biztosítás, amiben szintén a régi típus szerepel.

Érhet ebből bármi kellemetlenség, vagy ez nem számít a későbbiekben?

A véleményeket előre is köszönöm!

Üdv.: Józsi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan problémám lenne hogy van egy 2000-es évjáratú Opc G Astrám és nem müködik rajta kilométeróra,kipörgésgátló és az ABS lámpa ég.

Fórumot vissza olvasva láttam hogy valószinü sebességjeladó probléma lesz.

Az lenne a kérdésem hogy ebbe a váltóban van,vagy egybe van építve a bal első kerékcsapággyal?

Mert a barátom kicserélné. :icon1:

Válaszokat előre is köszönöm!

Üdv. Nekem is ez volt a problem a bal első kerékcsapágyba van nekem beleépítve (évjárat 2004) a csere óta hibátlanul működik!

Link to comment
Megosztás:

Hali.

Nektek is hangosan kattog az abs? Mert nem régen van meg az autó és ma ebben a hóban tapasztaltam meg vele a "megcsúszást" és furcsálltam kicsit hogy ennyire hallani bent az utastérben is.

Én is ma teszteltem le direkt a havas úton hogy vajon működik e.

Ugyan ilyen hangot hallottam mint te.

Link to comment
Megosztás:

Köszi, megvolt. Mostmár a kárpitot kéne leszednem belülről, vagy a kábelezéshez hogy tudnék hozzá férni? Bal oldaliról lecsúszott vagy leszakadt egy kábel (szerintem).

Ahhoz szerintem ugyan úgy férsz hozzá mint bármelyik autónál. Le kell bontanod a csomagtartó ajtó műanyagait Semmi extra 1-2 csavar és alatta majd látod a lényeget.

Link to comment
Megosztás:

Volt 6 csavar összesen. Én is abban a hitben voltam hogy ha azokat kiszedem lejön, de nem. Azt hittem pattintók vannal valamerre, vagy ilyesmi, és nem mertem nagyon feszíteni. Ma unokatesóm azt mondta ne szedjem le mert ragasztva van, de azt nem hinném. Holnap nekilátok mégegyszer. Köszi kobra.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.