Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Sziasztok!

Mai napon ismét megjelent a sárga lámpa. (99-es X16XEL) Kivillogtatott hibakód 1405 --> EGR!?

Pár hónapja a szervizben azt mondták az a baja (akkor dadogott is alapjáraton), de nem volt nekik szelep így aztán csak takarították. Időközben vettem egy újat és ha már megvan akkor ki is cseréltem. (a takarítottal a hiba nem jött elő ismét) Pár hónap használat után sárga lámpa 1405 hiba. EGR kiszed semmi különös és csak kis korom rajta visszarakom és minden OK(ez az új szelep). Pár hét elteltével ismét sárga.....

Kérdés a hozzáértőkhöz, lehet nem is EGR vagy más is problémás lehet. (a kocsi nagyon kell most mert pár napon belül APA leszek :D )

Előre is köszönöm

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Mai napon ismét megjelent a sárga lámpa. (99-es X16XEL) Kivillogtatott hibakód 1405 --> EGR!?

Pár hónapja a szervizben azt mondták az a baja (akkor dadogott is alapjáraton), de nem volt nekik szelep így aztán csak takarították. Időközben vettem egy újat és ha már megvan akkor ki is cseréltem. (a takarítottal a hiba nem jött elő ismét) Pár hónap használat után sárga lámpa 1405 hiba. EGR kiszed semmi különös és csak kis korom rajta visszarakom és minden OK(ez az új szelep). Pár hét elteltével ismét sárga.....

Kérdés a hozzáértőkhöz, lehet nem is EGR vagy más is problémás lehet. (a kocsi nagyon kell most mert pár napon belül APA leszek :D )

Előre is köszönöm

Vidd el fagyizni.

Vagy ha nem javul, akkor lehet rossz...

Link to comment
Megosztás:

szasztok

a problémám a következő

egyik napról a másikra nem működik az ablakmosóm. Nem spriccel.

vagy a kompresszor halt meg vagy ... biztosíték? Megnéztem a táblát, és ami lehet az ablaktörlőé az a GM 90191753 relé. Lehet az? De ha nem az akkor valószínűleg a motor, mivel korábban is furán hangos volt mikor ablakot öntöttem vele, így lehet hogy az ment tönkre. Könnyű a csere? Vagy szervizes? És árban?

Szerintetek?

http://imageshack.com/a/img690/8158/42at.jpg

http://imageshack.com/a/img202/5933/gvl4.jpg

Link to comment
Megosztás:

a hátsóablak mosás sem megy?

Nem, sajnos az se

szerk: miért? inkább szivattyú hiba lehet mint relé, hisz a relé az nem biztosíték az nem mehet tönkre?

cromaxba találtam 2ezer körül az reális?

https://cromax.hu/20000000-karosszeria/20350000-ablakmosotorlo-rendszer/20350362-ablakmoso-tartaly-alkatreszei/185202-ablakmoso-tartaly-szivattyu-opel

Azt tanácsolták, hogy:

meg kell keresni a motort, lehúzni a csatit és belemérni multiméterrel, vagy próbalámpával hogy mikor húzod a locsolót, akkor van-e ott 12v

Link to comment
Megosztás:

Valszeg behalt az EGR szelepem <_<

Kb.1,5 éve lefalaztam,pár hónapja elkezdte dobálni a sárgát,addig semmi,kivillogtattva mindig csak 1405 volt(semmi rángás,fulladás)

Ma kivettem a lemezt,nincs átégve,visszaraktam az EGR-t lemez nélkül,rángatott,fulladt,a sárgát ugyanúgy dobta :angry:

Falazás előtt is ment rendesen

Amúgy ha bennt a lemez a kipufgáz hova távozik?Nem lehet,hogy ez felgyorsítja a tengely berágódását?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kb. egy hónapja marha nagy ködben mentem az autóval, és akkor tűnt fel, h nagyon furcsán szórja a fényt a bal oldali fényszóró. A kocsi középvonalára világít, egy viszonylag szűk sávban. Sajnos csak menet közben, vagy nagyon nagy ködben látszódik, telefonnal pedig akkor is lehetetlen rendesen megörökíteni. Viszont fal elé állva látszik, h ezen kívűl sokkal feljebb is hord, mint a jobb oldali. De ha jól tudom, ennek pont fordítva kellene lennie. Így néz ki: (merőlegesen áll a falra)

DSC01535.JPG

Mikor megvettem az autót, vadásztam a neten használt lámpákat, mert az eredetieknek töröttek voltak a fülei és nagyon mattak voltak. Eredeti Hellákat szereztem, nagyon szép állapotban. Lehetséges esetleg, h angol bontásba sikerült belenyúlnom, ezért világítanak fordítva? (Az izzókat már megnéztem, rendesen vannak betéve, meg is cseréltem őket, de így is ugyanaz a helyzet.)

Hogy lehet megoldani, h normálisan világítsanak és van ötlet esetleg az említett problémára?

Előre is köszönöm a segítségeteket!

Üdv

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Volt egy ilyen kérdésem, de sajnos senki nem reagált. Esetleg nincs valaki, aki már hallott ilyenről:

"Sziasztok! Egy talányra szeretnék megoldást találni, ezért gondoltam megkérdezem, hátha van valakinek tippje...Z14XEP láncos vezérlés cserélve lett - komplett készlet -, és azóta olyan búgás szerű hang jön a motor felől. Az alkatrész jó, a vezérlés csere is ( több szerelő is nézte ), de egyszerűen nem találják, mi lehet ez az eléggé hangos és idegesítő búgás."

Megköszönném, ha tudna valaki segíteni..

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Volt egy ilyen kérdésem, de sajnos senki nem reagált. Esetleg nincs valaki, aki már hallott ilyenről:

"Sziasztok! Egy talányra szeretnék megoldást találni, ezért gondoltam megkérdezem, hátha van valakinek tippje...Z14XEP láncos vezérlés cserélve lett - komplett készlet -, és azóta olyan búgás szerű hang jön a motor felől. Az alkatrész jó, a vezérlés csere is ( több szerelő is nézte ), de egyszerűen nem találják, mi lehet ez az eléggé hangos és idegesítő búgás."

Megköszönném, ha tudna valaki segíteni..

erre így választ nem, max találgatást kapsz (búgás szerű, meg motor felől)

első körben vedd le az ékszíjat, indítsd úgy be...ha megszűnt a "búgás", akkor a szíj által hajtott cuccokban keress tovább (generátor, vízpumpa, klíma kompresszor, esetleg szíjfeszítő...vagy netán maga a szíj). ha tovább búg...nos akkor maradt a motor többi része <_<

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kb. egy hónapja marha nagy ködben mentem az autóval, és akkor tűnt fel, h nagyon furcsán szórja a fényt a bal oldali fényszóró. A kocsi középvonalára világít, egy viszonylag szűk sávban. Sajnos csak menet közben, vagy nagyon nagy ködben látszódik, telefonnal pedig akkor is lehetetlen rendesen megörökíteni. Viszont fal elé állva látszik, h ezen kívűl sokkal feljebb is hord, mint a jobb oldali. De ha jól tudom, ennek pont fordítva kellene lennie. Így néz ki: (merőlegesen áll a falra)

Mikor megvettem az autót, vadásztam a neten használt lámpákat, mert az eredetieknek töröttek voltak a fülei és nagyon mattak voltak. Eredeti Hellákat szereztem, nagyon szép állapotban. Lehetséges esetleg, h angol bontásba sikerült belenyúlnom, ezért világítanak fordítva? (Az izzókat már megnéztem, rendesen vannak betéve, meg is cseréltem őket, de így is ugyanaz a helyzet.)

Hogy lehet megoldani, h normálisan világítsanak és van ötlet esetleg az említett problémára?

Előre is köszönöm a segítségeteket!

Üdv

Nem tudod lentebb állítani a bal oldali lámpát?Villognak szembe,hogy vakítod őket?Fater anno Angliából hozott egy R5-öst annak a lámpáin volt valami matricaféle ami megfordította az asszimetria vonalat.Bár annak még az üvegbúrán van a minta.Nem tudom a sima lámpabúrára létezik-e ilyen.Nem tudom belinkelni,de ha rákeresel az Rs-tuning oldalra ott levan írva elég sok minden.Régen tudtam melyik az angol lámpa,de már elfelejtettem:)Talán nyíl jelzi rajta

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kb. egy hónapja marha nagy ködben mentem az autóval, és akkor tűnt fel, h nagyon furcsán szórja a fényt a bal oldali fényszóró. A kocsi középvonalára világít, egy viszonylag szűk sávban. Sajnos csak menet közben, vagy nagyon nagy ködben látszódik, telefonnal pedig akkor is lehetetlen rendesen megörökíteni. Viszont fal elé állva látszik, h ezen kívűl sokkal feljebb is hord, mint a jobb oldali. De ha jól tudom, ennek pont fordítva kellene lennie. Így néz ki: (merőlegesen áll a falra)

Mikor megvettem az autót, vadásztam a neten használt lámpákat, mert az eredetieknek töröttek voltak a fülei és nagyon mattak voltak. Eredeti Hellákat szereztem, nagyon szép állapotban. Lehetséges esetleg, h angol bontásba sikerült belenyúlnom, ezért világítanak fordítva? (Az izzókat már megnéztem, rendesen vannak betéve, meg is cseréltem őket, de így is ugyanaz a helyzet.)

Hogy lehet megoldani, h normálisan világítsanak és van ötlet esetleg az említett problémára?

Előre is köszönöm a segítségeteket!

Üdv

Ma sikerült csinálnom egy job képet, amin jobban létszik a lámpás problémám:

DSC01538.JPG

A bal oldali lámpa fénykévéjének közepén van az a két koncentráltabb, kiemelkedő rész, amit az előbb is leírtam. Az mitől lehet?

Köszi előre is!

Link to comment
Megosztás:

Ma sikerült csinálnom egy job képet, amin jobban létszik a lámpás problémám:

A bal oldali lámpa fénykévéjének közepén van az a két koncentráltabb, kiemelkedő rész, amit az előbb is leírtam. Az mitől lehet?

Köszi előre is!

Amennyiben Angol a lámpa akkor sanszos hogy fordított. Egyébkén torx csavarhúzóval lehet állítani a magasságán, egy kis gumi dugó fedi a csavar hozzá férhetőségét a motortérben a lámpa felett. (ami másik torx csavar jobbra-balra állítást tesz lehetővé.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Amennyiben Angol a lámpa akkor sanszos hogy fordított. Egyébkén torx csavarhúzóval lehet állítani a magasságán, egy kis gumi dugó fedi a csavar hozzá férhetőségét a motortérben a lámpa felett. (ami másik torx csavar jobbra-balra állítást tesz lehetővé.

Nem tudom, h angol-e, vagy egyáltalán van-e külön lámpatest jobbos és balos közlekedésre, vagy csak vmi beállítás különbözteti meg a két verziót.

Link to comment
Megosztás:

Nem tudod lentebb állítani a bal oldali lámpát?Villognak szembe,hogy vakítod őket?Fater anno Angliából hozott egy R5-öst annak a lámpáin volt valami matricaféle ami megfordította az asszimetria vonalat.Bár annak még az üvegbúrán van a minta.Nem tudom a sima lámpabúrára létezik-e ilyen.Nem tudom belinkelni,de ha rákeresel az Rs-tuning oldalra ott levan írva elég sok minden.Régen tudtam melyik az angol lámpa,de már elfelejtettem:)Talán nyíl jelzi rajta

Külön nem tudom, h lehet-e állítani, még nem próbáltam. Nem szoktak villogni...

Az RS oldalán nézelődtem, aztán megnéztem a lámpán levő jelzéseket is. Az egyiken erre áll a nyíl, a másikon arra. Majd hnap/hnapután kerítek ismerőst, akinek az autóján meg tudom nézni, h milyennek kéne lenni a jelzéseknek. Köszi a tippet! ;)

Link to comment
Megosztás:

Külön nem tudom, h lehet-e állítani, még nem próbáltam. Nem szoktak villogni...

Az RS oldalán nézelődtem, aztán megnéztem a lámpán levő jelzéseket is. Az egyiken erre áll a nyíl, a másikon arra. Majd hnap/hnapután kerítek ismerőst, akinek az autóján meg tudom nézni, h milyennek kéne lenni a jelzéseknek. Köszi a tippet! ;)

Szia,

Azt, hogy jelölés szerint angol-e (LH-RH) a lámpatested itt tudod ellenőrizni:

http://www.partsbase.org/opel/astra-g-zafira-a-1998-2009-16-7-1-1-headlamps-hatch-saloon-estate-van-f08-f35-f48-f69-f70-not-used-with-xenon-headlamps/

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.