Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Sziasztok!

Egy 2007-es Opel Astra G-vel kapcsolatban szeretnék tanácsot kérni. 142.000 km van benne és a Motorkód: Z16XEP. Olyan gondom lenne vele, hogy ha elindítom a kocsit akkor a kormány enyhén vibrál (nem látszik, csak érezni kicsit ha megfogom) álló helyzetben, és menet közben is, és ezt üzemi hőfokon is csinálja. Emellett a váltónak is van vibrálása, de annak a mértéke a fordulatszámtól függ, de jobban lehet érezni mint a kormányon. És sajnos ezek mellett a kuplung- és gázpedál is vibrál, terheléstől függően (a fékpedál nem). A kuplung kb. fél útnál lejjebb fog, elvileg nem lehet elkopva. Mi lehet a gondja? Motor- és váltótartó bakok?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy 2007-es Opel Astra G-vel kapcsolatban szeretnék tanácsot kérni. 142.000 km van benne és a Motorkód: Z16XEP. Olyan gondom lenne vele, hogy ha elindítom a kocsit akkor a kormány enyhén vibrál (nem látszik, csak érezni kicsit ha megfogom) álló helyzetben, és menet közben is, és ezt üzemi hőfokon is csinálja. Emellett a váltónak is van vibrálása, de annak a mértéke a fordulatszámtól függ, de jobban lehet érezni mint a kormányon. És sajnos ezek mellett a kuplung- és gázpedál is vibrál, terheléstől függően (a fékpedál nem). A kuplung kb. fél útnál lejjebb fog, elvileg nem lehet elkopva. Mi lehet a gondja? Motor- és váltótartó bakok?

A motortartó környékén kellene körbenézni. ;)

Link to comment
Megosztás:

Sajnos nincs velük gond, mert megnéztük ezt is.

Üzemanyag nyomás lett mérve?

A szűrőt egyébként nem megnézni, hanem kicserélni kell :)

Esetleg érdemes ránézni a generátorra, akksira (és az azt összekötő kábelezésre), hogy van-e rendesen töltésed.

Ha már úgyis túlnyomórészt reggel van vele probléma, akkor gyanús...

Állítólag nem megfelelő tápellátás miatt is tud 3 hengerezni...

Módosítva : outsider
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Sajnos beteg az az Astra, segítsetek a gyógyulásban...

Z14XE-ről van szó, hibakód P0353, gyertyacsere meg volt, egy fokkal jobban megy hibakód jelen van!kölcsöntrafót még várom... Aggasztóbb dolog, h a kipufogó torok hőelvezető lemezét eltávolítva a 3 hengerre eső körül elég látványos szivárgás van, és félek h nagyobb a gond, amit egy esetleges trafócsere helyrehoz.

Továbbá az igazsághoz hozzátartozik h 1-2-3 fokozat alacsonyabb fordulatain gyakran erőtlen a motor, ami rosszabb elég éles kopogás hallatszik be /ütemtelenül/ mintha kalapáccsal ütnénk a blokkot. Esetleg van köztetek,aki ilyet tapasztalt, vagy aki megmondja a frankót.

elöre is köszi...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! 1-2 dolog megoldódott egy trafócserével. De a kopogás sokkal ritkábban, de jelen van. Annyit helyesbítenék h nem éles, hanem inkább tompa. A 2000-es évjárat 180 ezer km-es Z14XE motorjába milyen olajat ajánlottok? GM 10w40?továbbá cserélnék olajdekni tömítést is és az olajpumpát is kicsit átpucolnám, kell figyelni valamire, h ne rontsam el esetleg? Köszi...

Link to comment
Megosztás:

Ma kaptam egy P0170-es hibakódot, benzinnel megáll a kocsi! (LPG-vel megy!)

Történet:Munkából indulok, hideg kocsi, elindult benzinen probléma nélkül, átváltott gázra.

Majd melegen megállítottam, és mikor indítanám, rángatva indul. Érdekes, nehezen vette a gázt.

Később kíváncsiságból megállítottam, van-e tárolt hiba, igen P0170. Indítanám, de nem indul, elindul, majd leesik a fordulatszám és megáll. Kb a 10. indításra sikerült elérni, hogy ne fulladjon el, és szerencsémre átváltott gázra. Gyorsan hazajöttem (50km-re voltam)....

A kocsi nem indul már el.

Link to comment
Megosztás:

Ma kaptam egy P0170-es hibakódot, benzinnel megáll a kocsi! (LPG-vel megy!)

Történet:Munkából indulok, hideg kocsi, elindult benzinen probléma nélkül, átváltott gázra.

Majd melegen megállítottam, és mikor indítanám, rángatva indul. Érdekes, nehezen vette a gázt.

Később kíváncsiságból megállítottam, van-e tárolt hiba, igen P0170. Indítanám, de nem indul, elindul, majd leesik a fordulatszám és megáll. Kb a 10. indításra sikerült elérni, hogy ne fulladjon el, és szerencsémre átváltott gázra. Gyorsan hazajöttem (50km-re voltam)....

A kocsi nem indul már el.

Szia!

Ugyanez a jelenség volt nálam amikor a tankon belüli benzincső kilukadt. Bár nekem hibakód nem volt.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! 1-2 dolog megoldódott egy trafócserével. De a kopogás sokkal ritkábban, de jelen van. Annyit helyesbítenék h nem éles, hanem inkább tompa. A 2000-es évjárat 180 ezer km-es Z14XE motorjába milyen olajat ajánlottok? GM 10w40?továbbá cserélnék olajdekni tömítést is és az olajpumpát is kicsit átpucolnám, kell figyelni valamire, h ne rontsam el esetleg? Köszi...

Olajos topicban megtalálod mik lehetnek az alternatívák

A GM 10W-40 semmiképpen <_<

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Ugyanez a jelenség volt nálam amikor a tankon belüli benzincső kilukadt. Bár nekem hibakód nem volt.

Corsán is van, azon megnéztem: alapból van rajta nyomás. Astra: csak ha megy a motor. De ha leáll, akkor csak annyi nyomás, hogy picit pisszenik, de bezin nem jön belőle. Corsaból pedig jön tiszteségesen benzin. Szóval AC? Most keresem, hogyan tudnám kivenni.

Link to comment
Megosztás:

Corsán is van, azon megnéztem: alapból van rajta nyomás. Astra: csak ha megy a motor. De ha leáll, akkor csak annyi nyomás, hogy picit pisszenik, de bezin nem jön belőle. Corsaból pedig jön tiszteségesen benzin. Szóval AC? Most keresem, hogyan tudnám kivenni.

Lehet esetleg AC is, de nekem a negyedik ilyen cső van benne. Állítólag a romlott benzin megeszi. Most valami műanyagot tettek bele, és azt tanácsolták hogy 100-as benzint használjak, az nem romlik meg. Egyébként ha járó motornál van nyomás akkor az AC működik, csak a lukas cső miatt nincs megfelelő nyomás.

Módosítva : BéCsé
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Corsán is van, azon megnéztem: alapból van rajta nyomás. Astra: csak ha megy a motor. De ha leáll, akkor csak annyi nyomás, hogy picit pisszenik, de bezin nem jön belőle. Corsaból pedig jön tiszteségesen benzin. Szóval AC? Most keresem, hogyan tudnám kivenni.

Az üzemanyagszivattyút akarod kivenni: Hátsó üléspad felhajt, kárpit félkör alakú kivágása felhajt, alatta lesz a nyílás. A fekete műanyag fedél enyhén gumis, a peremnél fogva felpattintod, és alatta van egy rögzítő gyűrű. Ennek vannak a kerületén felhajtott élek, ezt kalapáccsal+dornival addig kocogtatod míg lepattan. Alatta lesz a gumis tömítés, utána ki tudod emelni. Mondjuk én a csatiját előtte levenném, nehogy szikrát kapjon. A két benzincsövet meg kétoldalt benyomod és lehúzod. Vagy spec szerszámmal, vagy én derékszögű belső seeger fogóval szoktam. Ha kiemelted, nézd meg a csészéje alján a visszacsapó szelepet és szedd ki belőle a benzinből ottmaradt üledéket. A visszacsapó egy gumidugó, olyan mint ami a gázálarcon volt anno, szép magyar honvédségünknél.

Ha a szivattyú rendesen tol üzemben, akkor tömítetlen a rendszered. Ennek még lehet olyan oka is, hogy valahol félúton tömítetlen. Üzemanyagszűrő mindkét oldalán sincs meg a "tartalék" nyomás? Akkor még utolsó ötletként lehet a tankba menő csőben lévő o gyűrű is. Ahol tankolod és onnan a tankig.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Lehet esetleg AC is, de nekem a negyedik ilyen cső van benne. Állítólag a romlott benzin megeszi. Most valami műanyagot tettek bele, és azt tanácsolták hogy 100-as benzint használjak, az nem romlik meg. Egyébként ha járó motornál van nyomás akkor az AC működik, csak a lukas cső miatt nincs megfelelő nyomás.

Igazad volt, a cső lyukadt ki a csatlakozásnál, levágtam belőle 1cm-t, és jó lett. Ezt a szívást.... Már egy ideje benzinen fura volt, néha rángatott, akkor ez okozta. A benzint kijárom belőle szerintem. És tényleg csak keveset, és valami Shelles extradágát teszek majd bele...

Mindegy, most elhatároztam, hogy tavasszal csere, veszek egy 1.7D J sport tourert. Elegem van az LPG-ből, és a G-ből.

Link to comment
Megosztás:

Igazad volt, a cső lyukadt ki a csatlakozásnál, levágtam belőle 1cm-t, és jó lett. Ezt a szívást.... Már egy ideje benzinen fura volt, néha rángatott, akkor ez okozta. A benzint kijárom belőle szerintem. És tényleg csak keveset, és valami Shelles extradágát teszek majd bele...

Mindegy, most elhatároztam, hogy tavasszal csere, veszek egy 1.7D J sport tourert. Elegem van az LPG-ből, és a G-ből.

Az nagyon szép autó! Más világ lesz mindenben, de szerintem azért készülj arra is, hogy ha hozzá kell nyúlni, akkor abban is más világ lesz mint a G... Szinte biztos hogy bonyolultabb lélek és messze nem fut annyi belőle mint a többi Astra generációból.

Link to comment
Megosztás:

Igazad volt, a cső lyukadt ki a csatlakozásnál, levágtam belőle 1cm-t, és jó lett. Ezt a szívást.... Már egy ideje benzinen fura volt, néha rángatott, akkor ez okozta. A benzint kijárom belőle szerintem. És tényleg csak keveset, és valami Shelles extradágát teszek majd bele...

Mindegy, most elhatároztam, hogy tavasszal csere, veszek egy 1.7D J sport tourert. Elegem van az LPG-ből, és a G-ből.

Na örülők hogy nem volt nagyobb gond. Azért szerintem nem ártana beszerezned egy ilyen csövet, mert ha megmarta a benzin máshol is ki fog lyukadni. Nekem 2011 óta van LPG, érdekes hogy 2013 decemberéig bírta az első, aztán nagyjából három havonként kelett cserélni. Most ilyen http://acpumpa.com/cars/benzin-flexicso-benincso van benne, kíváncsi vagyok meddig bírja.

Link to comment
Megosztás:

Igazad volt, a cső lyukadt ki a csatlakozásnál, levágtam belőle 1cm-t, és jó lett. Ezt a szívást.... Már egy ideje benzinen fura volt, néha rángatott, akkor ez okozta. A benzint kijárom belőle szerintem. És tényleg csak keveset, és valami Shelles extradágát teszek majd bele...

Mindegy, most elhatároztam, hogy tavasszal csere, veszek egy 1.7D J sport tourert. Elegem van az LPG-ből, és a G-ből.

Véletlen képet nem csináltál?

Valamint tömítést nem kellet cserélni?

Link to comment
Megosztás:

Na örülők hogy nem volt nagyobb gond. Azért szerintem nem ártana beszerezned egy ilyen csövet, mert ha megmarta a benzin máshol is ki fog lyukadni. Nekem 2011 óta van LPG, érdekes hogy 2013 decemberéig bírta az első, aztán nagyjából három havonként kelett cserélni. Most ilyen http://acpumpa.com/cars/benzin-flexicso-benincso van benne, kíváncsi vagyok meddig bírja.

Nekem 2011 márciustól van benne az LPG, és eddig ilyen gondom nem volt, pedig azóta 81e km belement a kocsiba (141e van benne).

Gyanúsan a bilincs összecsavarásánál volt, mintha az kezdte volna ki. Amúgy a csövön nem látszott semmi sem máshol. Most kihajtóm belőle a benzint. Amúgy ha kevés benne a benzin, akkor az AC körül nincs mindenhol benzin? Mert most szinte tele van, és ahogy kivettem a fedelet, már ott volt a benzinszint.

Az nagyon szép autó! Más világ lesz mindenben, de szerintem azért készülj arra is, hogy ha hozzá kell nyúlni, akkor abban is más világ lesz mint a G... Szinte biztos hogy bonyolultabb lélek és messze nem fut annyi belőle mint a többi Astra generációból.

Igen, tetszik nekem is. Nekem az 5 ajtós K kicsi is. És már idő. Még az 1.4T-n gondolkodok. Lehet jobb mint az 1.7D? Akkora kasznihoz kisebb motor olyan, mint G-ben az 1.2.

Tudom bonyolultabb, de remélem kiforrotabb. A G-n eddig csak gumialkatrészek adták meg magukat.

- féltengely szimering

- olajszűrőház tömítés

- mindkét kartelgázcső

- üzemanyag sapka körüli gumikarika

- és most ez a benzincső

A gyári Dunlopról meg ne is beszéljek.

+ azért gondolkodok váltáson, mert most kb 300e-et kellene rá költeni ( nyári gumi szett még talán egy szezont elmegy, téli gumi jövőre, és kb 30-50e km múlva vezérműlánc csere, és fékbetétek/tárcsa is gyári, kb még az is elég 50e km-re, és csere), ezért inkább eladom.

Link to comment
Megosztás:

Nekem 2011 márciustól van benne az LPG, és eddig ilyen gondom nem volt, pedig azóta 81e km belement a kocsiba (141e van benne).

Gyanúsan a bilincs összecsavarásánál volt, mintha az kezdte volna ki. Amúgy a csövön nem látszott semmi sem máshol. Most kihajtóm belőle a benzint. Amúgy ha kevés benne a benzin, akkor az AC körül nincs mindenhol benzin? Mert most szinte tele van, és ahogy kivettem a fedelet, már ott volt a benzinszint.

Igen, tetszik nekem is. Nekem az 5 ajtós K kicsi is. És már idő. Még az 1.4T-n gondolkodok. Lehet jobb mint az 1.7D? Akkora kasznihoz kisebb motor olyan, mint G-ben az 1.2.

Tudom bonyolultabb, de remélem kiforrotabb. A G-n eddig csak gumialkatrészek adták meg magukat.

- féltengely szimering

- olajszűrőház tömítés

- mindkét kartelgázcső

- üzemanyag sapka körüli gumikarika

- és most ez a benzincső

A gyári Dunlopról meg ne is beszéljek.

+ azért gondolkodok váltáson, mert most kb 300e-et kellene rá költeni ( nyári gumi szett még talán egy szezont elmegy, téli gumi jövőre, és kb 30-50e km múlva vezérműlánc csere, és fékbetétek/tárcsa is gyári, kb még az is elég 50e km-re, és csere), ezért inkább eladom.

Ahogy a J-vel kigurulsz a szalonbol, ennyit már el is buksz alapból... Persze komolyabb a technika, nagyobb a presztízse is, meg az ujauto-filing... A fenntartasa biztosan combosabb lesz. Sajnos kevés fut belőle, rosszkor jött a válság, valószínűleg amiatt nem terjedt el jobban. Sok sikert a választashoz.
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Z14XEP motor

Az olajbetöltő sapkát levéve ha fehér vagy krémszínű, habos trutymó nyomait látom az baj? Van aki azt mondja városi használatnál előfordul. Más szerint hengerfejes. Elvileg nem fúj bele a vízbe mert akkor keményedne a hűtővíz csöve. A tágulási tartály se épp kifogástalan amióta vettem a kocsit, szennyeződés van körbe lerakódva. Pár napja kimostam ameddig lehetett, sajnos az elválasztófal mögötti rész még fekete.

A dolog azért is érdekes, mert fél évig semmi gondom nem volt. Egyszer csak eltűnt a víz a tartályból, feltöltöttem, aztán 300km-en kb 3dl eltűnt megint. Aztán figyeltem, jó darabig kb egy tank alatt semmi se fogyott, majd egyszer csak kb 20km után megint hiányzott egy ujjnyi víz.

Víz nyomait egyenlőre sehol nem találtuk. (utastér-radiátor, vízpumpa, motortér egyéb részei)

Valakinek esetleg hasonló tapasztalata?

Előre is nagyon köszi!

Ui: Családi autó, gyerkőc van, nincs taposva a gép.

Módosítva : donaldkacsa
Link to comment
Megosztás:

Nekem 2011 márciustól van benne az LPG, és eddig ilyen gondom nem volt, pedig azóta 81e km belement a kocsiba (141e van benne).

Gyanúsan a bilincs összecsavarásánál volt, mintha az kezdte volna ki. Amúgy a csövön nem látszott semmi sem máshol. Most kihajtóm belőle a benzint. Amúgy ha kevés benne a benzin, akkor az AC körül nincs mindenhol benzin? Mert most szinte tele van, és ahogy kivettem a fedelet, már ott volt a benzinszint.

Igen, tetszik nekem is. Nekem az 5 ajtós K kicsi is. És már idő. Még az 1.4T-n gondolkodok. Lehet jobb mint az 1.7D? Akkora kasznihoz kisebb motor olyan, mint G-ben az 1.2.

Tudom bonyolultabb, de remélem kiforrotabb. A G-n eddig csak gumialkatrészek adták meg magukat.

- féltengely szimering

- olajszűrőház tömítés

- mindkét kartelgázcső

- üzemanyag sapka körüli gumikarika

- és most ez a benzincső

A gyári Dunlopról meg ne is beszéljek.

+ azért gondolkodok váltáson, mert most kb 300e-et kellene rá költeni ( nyári gumi szett még talán egy szezont elmegy, téli gumi jövőre, és kb 30-50e km múlva vezérműlánc csere, és fékbetétek/tárcsa is gyári, kb még az is elég 50e km-re, és csere), ezért inkább eladom.

Ha veszel egy használt J-t és véletlenül belenyúlsz -ne legyen így- akkor előfordulhat hogy a 300-nál többet kér majd. Egyébként csak az átírás 70 környéke, továbbá az is könnyen megeshet, hogy a gumikra is kell költened, ott 16-os és 17-es méret játszik (vagy felfelé). Az 1.4T csendesebb és talán kulturáltabb járású. Azonban állítólag ezen kis turbós autók is rejtegetnek olyan meglepetéseket immáron mint amit eddig csak a dízelek tudtak, így bár benzinpárti vagyok, de ha annyit mennék mint Te, akkor lehet hogy inkább a dízelt venném. Igaz, valószínűleg megkíméltebb/kevesebbet futott darabok benzinesből vannak. Nehéz lesz magánszemélyes és igazán megkímélt darabot kifogni, de ne legyen igazam.

Ahogy a J-vel kigurulsz a szalonbol, ennyit már el is buksz alapból... Persze komolyabb a technika, nagyobb a presztízse is, meg az ujauto-filing... A fenntartasa biztosan combosabb lesz. Sajnos kevés fut belőle, rosszkor jött a válság, valószínűleg amiatt nem terjedt el jobban. Sok sikert a választashoz.

Tudtommal nem új autón gondolkozik, az nagy (és talán nehezen elérhető és megérthető) luxus egy magánembernek. Sajnos...

Sziasztok!

Z14XEP motor

Az olajbetöltő sapkát levéve ha fehér vagy krémszínű, habos trutymó nyomait látom az baj? Van aki azt mondja városi használatnál előfordul. Más szerint hengerfejes. Elvileg nem fúj bele a vízbe mert akkor keményedne a hűtővíz csöve. A tágulási tartály se épp kifogástalan amióta vettem a kocsit, szennyeződés van körbe lerakódva. Pár napja kimostam ameddig lehetett, sajnos az elválasztófal mögötti rész még fekete.

A dolog azért is érdekes, mert fél évig semmi gondom nem volt. Egyszer csak eltűnt a víz a tartályból, feltöltöttem, aztán 300km-en kb 3dl eltűnt megint. Aztán figyeltem, jó darabig kb egy tank alatt semmi se fogyott, majd egyszer csak kb 20km után megint hiányzott egy ujjnyi víz.

Víz nyomait egyenlőre sehol nem találtuk. (utastér-radiátor, vízpumpa, motortér egyéb részei)

Valakinek esetleg hasonló tapasztalata?

Előre is nagyon köszi!

Ui: Családi autó, gyerkőc van, nincs taposva a gép.

Hát, a fehér trutyi valóban lehet a sok városi rövidtávos hidegen járatástól. Azonban ennyi hűtővíznek nem szabadna fogynia akkor sem, ez tartok tőle nem jó jel, pláne hogy nem autópályán hajtod ki a lelkét. Ha valóban nem rendszer tömítetlenségi gond van, akkor jó esetben "csak" egy HF tömítés csere megoldja a kérdést, rosszabb esetről -már az is elég rossz ha "csak" ennyi- ne is beszéljünk.

Módosítva : Janó32
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tapasztalt esetleg valamelyikőtök ilyet?

Probléma: nemrég irtam a kopogást, ami sajnos még mindig jelen van,általában 1-2-3 fokozat alacsony fordulatain tapasztalható, kb 1500 fordulatig, mintba idő kellene volna neki felpörögjön.míg felpörög addig jön a kopogás a motortérből, ütemtelenül, tompán.Va mikor 1-2t kopog kis szünettel, van mikor sok kicsit gyorsan. Elég hangosan, behallatszim az utastérbe, és még a gyalogosok is csak bámulnak. Én hengerre gyanakszom, megmagyarázni nem tom miért. Magasabb fordulaton, magasabb fokozatban nincs ilyen gond.

amint tudom felveszem videóra gondolom úgy hátha célratörőbb lenne...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tapasztalt esetleg valamelyikőtök ilyet?

Probléma: nemrég irtam a kopogást, ami sajnos még mindig jelen van,általában 1-2-3 fokozat alacsony fordulatain tapasztalható, kb 1500 fordulatig, mintba idő kellene volna neki felpörögjön.míg felpörög addig jön a kopogás a motortérből, ütemtelenül, tompán.Va mikor 1-2t kopog kis szünettel, van mikor sok kicsit gyorsan. Elég hangosan, behallatszim az utastérbe, és még a gyalogosok is csak bámulnak. Én hengerre gyanakszom, megmagyarázni nem tom miért. Magasabb fordulaton, magasabb fokozatban nincs ilyen gond.

amint tudom felveszem videóra gondolom úgy hátha célratörőbb lenne...

Nem lehet hogy nagyon alacsony fordulaton és magas sebességi fokozatban közlekedsz az üzemanyag spórolás miatt? Mert akkor is szokott kopogni az üzemanyag miatt. Próbálj egy kicsit sportosabban menni. Elenyésző lesz az üzemanyag fogyasztás különbség. Városban ne nagyon rakd 3-astól feljebb. 2000-2500 közt váltsd el.

Módosítva : Probert
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.