Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Én is meg vagyok vele elégedve, 4 éve lesz meg és most okozott egy kis bosszúságot. Amivel nem is lett volna gond, ha a szerelő nem találgat és vetet meg minden szart hozzá. Végül ment bele a V-power Racing mellé szeleptisztító is, mert egyemagában nem volt elég. Aztán most 1,5 hete tünetmentes, úgyhogy lassan kezdem azt mondani, hogy talán jó. Igaz emellett volt más is, ez a leállásos dolog kuplungolásnál, meg hogy nem ment 2000 fölé a ford szám és nehezen is indult újra és szinte fuldoklott, ehhez meg kitakarítottam az EGR-t és lezártam. Azóta ez is megszűnt.

Úgyhogy egyelőre happy-feeling-holiday.

Ha cserélnék is, akkor Opel Vectra, vagy új Astra, de az drága alapáron is.

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Annó így voltam az első autómmal. Én is kijelentettem, azért csinálok meg rajta mindent, és így meg úgy mert majd én tolom a bontóba. :lol:

Hát nem így lett, mert jött egy jobb, szebb stb. Astra G. Most már nem jelentem ki, mert tudom, hogy nem lesz addig nálam. :lol:

Amíg kifizetem addig biztos......

Link to comment
Megosztás:

Nemrég én is futottam pár kört komplett motor kereséssel. Hol a papírokkal volt volt baj, hol meg a futásteljesítmény volt bizonytalan, hol meg a dudvából került volna elő motor... Persze, biztos ki lehet fogni egy biztos előéletű darabot, csak kérdés, mennyi idő alatt... Mondjuk egy vezérléscserével (engem nem nyugtatna meg, hogy mutatnak róla "papírt", hogy ekkor és ekkor cserélték), meg a kötelező olajcsere, +miegymással a 150 ezer és hamar 200 fölé kerekedik. Angliai témához is gondolom komolyabb, bejáratott kapcsolat kellhet, egyedül belevágni, lepapírozni, hazahozni..., hogy itthon is minden rendben legyen, na, szerintem ez se lehet olyan egyszerű.

Persze, én nem mozgok ezekben, de kívülállóként nem tűnik egyszerűnek + ha összevetem a saját óradíjamat a ráfordított idővel, akkor már nem annyira kedvező az egész...

(Ezt nem vitaindítónak szántam, ezek csak az én fenntartásaim.)

Az angliai "viszonyokról" egy friss hozzászólás, egy Rover 400-as a tárgy, de ez lényegtelen is, mert egy használható/működöképes autó.

"Hát a vásárlás érdekes volt.

Megláttam egy hirdetésben, hogy csak 150F (Anglia) és nem indul, mert öninditó problémája van. Tőlem 2 mérföldre hirdették ugyanebben a városban. Nosza barát+kocsi, elmentünk megnézni. Tényleg nem indult, próbáltuk bikázni és láttam, hogy tág az akkusaru csavarja a - lábon. Persze nem szóltam, kinlódtunk egy darabig, majd a haver kocsijával berántottuk. Szépen járt, a belseje rendben volt, szakadás és kopás mentes szürke bőr belső, 4 e. ablak, e. tető, e. tükrök, légkondi, fabetét, ABS, ráadásul turbódízel, az a mániám, eddig minden magyar kocsim TD volt. Lealkudtam 120F-ra, mert a belseje csupa kutyaszőr volt, meg kosz, 100-ért a csóka nem adta, akkor inkább kiviszi a bontóba. Hazamentünk vele, meghúztam a + és a - sarun a csavarokat, azóta pöccre indul, nem füstöl, szépen jár, a motor húz rendesen, a fékek, gumik rendben.

Tetszik a gép, kicsi kocsi, hatalmas TD motor, minimális fogyasztás, kellemes belső.

Ja és volt benne fél tank gázolaj (kb. 30F), meg egy vadi újnak tűnő (a kutyaszőrös belsőhöz mérten) Panasonic csodarádió, CD, MP3, minden finomság, egy ilyen a boltban 50-60F.

Aztán meg felfedeztem, hogy a csomitartó bal oldalán van egy 4 lemezes CD tár is beépítve.

Szerintem nem volt rossz vétel.

------------------------------------------------------------

Itt kint tényleg olcsó a használt kocsi.

Amikor meg egy itteni bontóba betévedek, sirni tudnék a látványtól. Olyan kocsik halomba rakva, amiért magyarországon még hitelt is vesznek fel. Tegnap a szemem láttára élesztettek fel egy R reges (1998-as) Passatot és a saját lábán mentek el vele.

Nézgelődés közben meg találtunk a roncsok között egy full extrás, karcmentes Grand Siroki terepjárót. Belehajoltunk, és ÚJ BŐR ILLAT volt benne még. Biztosan a motorjával vagy valamelyik váltójával lett gond, de az angol nem szarozott, kidobta. Siralom ez egy csóró magyarnak itt kint."

Link to comment
Megosztás:

Én is meg vagyok vele elégedve, 4 éve lesz meg és most okozott egy kis bosszúságot. Amivel nem is lett volna gond, ha a szerelő nem találgat és vetet meg minden szart hozzá. Végül ment bele a V-power Racing mellé szeleptisztító is, mert egyemagában nem volt elég. Aztán most 1,5 hete tünetmentes, úgyhogy lassan kezdem azt mondani, hogy talán jó. Igaz emellett volt más is, ez a leállásos dolog kuplungolásnál, meg hogy nem ment 2000 fölé a ford szám és nehezen is indult újra és szinte fuldoklott, ehhez meg kitakarítottam az EGR-t és lezártam. Azóta ez is megszűnt.

Úgyhogy egyelőre happy-feeling-holiday.

Ha cserélnék is, akkor Opel Vectra, vagy új Astra, de az drága alapáron is.

szia!

már kezd szép lassan tavaszodni :lol: jövőhéten már 10-12 fok is lesz, szóval nem kell sok idő, hogy mehessen bele a sima 95 :lol: ha a vezetési stílust betartod ezek után is akkor nem lesz para :( pár hét és happy sunshine :D

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Annó így voltam az első autómmal. Én is kijelentettem, azért csinálok meg rajta mindent, és így meg úgy mert majd én tolom a bontóba. :lol:

Hát nem így lett, mert jött egy jobb, szebb stb. Astra G. Most már nem jelentem ki, mert tudom, hogy nem lesz addig nálam. :lol:

Amíg kifizetem addig biztos......

igen igen :( végül is ki tudja mit hoz a jövő. a hitelállományom miatt még 3 évig tuti meglesz :D :D :D

Link to comment
Megosztás:

Az angliai "viszonyokról" egy friss hozzászólás, egy Rover 400-as a tárgy, de ez lényegtelen is, mert egy használható/működöképes autó.

Komolyan mondom, megéri kimenni Angliába autót venni, ha ez igaz, és ahogy nézegetek most egy hirdetéses oldalt, úgy tűnik, tényleg megérné. Kérdés, mennyire problémás a jobbkormányosból balkormányost csinálni? Időben gondolom nem lehet túl vészes, még ha egy hónapig is tart itthon átépítenem, akkor is rászánom az időt. Árban érdekelne inkább. Gondolom műszerfalborítást nagyjából kompletten cserélni kell, de azt talán nem túl drágán be lehet szerezni bontóból. Műszerek, kapcsolók, kormányoszlop (vagy hogy nevezik) ránézésre azonos a balkormányossal. Pedálokkal, pedáltartóval mi a helyzet? Gondolok itt elsősorban a fékpedálra. A motortérben a képek alapján úgy helyezkedik el minden, mint a balkormányos változatban, így ott talán semmit sem vagy esetleg minimálisat kellene átépíteni.

Link to comment
Megosztás:

Komolyan mondom, megéri kimenni Angliába autót venni, ha ez igaz. Kérdés, mennyire problémás a jobbkormányosból balkormányost csinálni? Időben gondolom nem lehet túl vészes, még ha egy hónapig is tart itthon átépítenem, akkor is rászánom az időt. Árban érdekelne inkább. Gondolom műszerfalat nagyjából kompletten cserélni kell, de azt talán nem túl drágán be lehet szerezni bontóból...

Vedd figyelembe a honosítás és hazaszállítás költségeit is!

Nem tudom mennyi lehet ez csak eszembe jutott.

Link to comment
Megosztás:

Komolyan mondom, megéri kimenni Angliába autót venni, ha ez igaz. Kérdés, mennyire problémás a jobbkormányosból balkormányost csinálni? Időben gondolom nem lehet túl vészes, még ha egy hónapig is tart itthon átépítenem, akkor is rászánom az időt. Árban érdekelne inkább. Gondolom műszerfalat nagyjából kompletten cserélni kell, de azt talán nem túl drágán be lehet szerezni bontóból...

Átépítési engedély, típusvizsga, műszaki dokumentáció, reg.adó, stb. Viszont itthon is forgalomba helyezhető a jobb kormányos, de akkor is rögtön élvész az árelőny (reg.adó). A korlátozott használati élményről nem is szólva.

Tehát vagy bontásra hozol, vagy marad angol papíros.

U.i:. ezt olvasd!

Link to comment
Megosztás:

Átépítési engedély, típusvizsga, műszaki dokumentáció, reg.adó, stb. Viszont itthon is forgalomba helyezhető a jobb kormányos, de akkor is rögtön élvész az árelőny (reg.adó). A korlátozott használati élményről nem is szólva.

Tehát vagy bontásra hozol, vagy marad angol papíros.

És szerintem ezzel van meglőve a komplett kocsi behozatala. Ha angol papíros marad, akkor meg ki kell járni vele műszakira. Mondjuk, aki kint tanul/dolgozik, az ezek szerint "fillérekből" (pfennig?) meg tudja oldani az autóvételt... Bontásra, alkatrésznek hazahozni - ebben tényleg lehet fantázia.

Link to comment
Megosztás:

És szerintem ezzel van meglőve a komplett kocsi behozatala. Ha angol papíros marad, akkor meg ki kell járni vele műszakira. Mondjuk, aki kint tanul/dolgozik, az ezek szerint "fillérekből" (pfennig?) meg tudja oldani az autóvételt... Bontásra, alkatrésznek hazahozni - ebben tényleg lehet fantázia.

Hehh! Tök mindegy! Ugyan annyit ér mind a kettő! Mivel megszűntek. :lol: A penny-re gondoltál, mint aprópénzre.

Link to comment
Megosztás:

Vedd figyelembe a honosítás és hazaszállítás költségeit is!

Nem tudom mennyi lehet ez csak eszembe jutott.

Hazaszállítás szerintem megoldható a saját lábán :lol: Az a nagyjából 2000km út nem olyan vészes, 95%-a autópálya, két nap alatt szerintem sima ügy. Honosítás az mondjuk áll, de én Szerbiába hoznám, itt jelenleg az autó értékének kb. 30%-át kell becsengetni vám+adó címén, plusz a szokásos ügyintézés az átírással, műszakival, biztosítással, ami nagyjából 200?-ba belefér, de ezt úgyis minden autóra ki kell fizetni, ezért ezt nem számolom. Kinézek pl. egy 1600 font értékű autót, ami úgy 1840?, erre jön a 30%, az 2400?, hogy benn legyen az országban. 200? az üzemanyag és az autópálya hazafelé, mondjuk azt nem tudom, mennyibe kerül átjutni Angliából Európába. Szóval eddig tartok úgy 2600?-nál. Persze ki kell jutni, erre vannak fapados repülők, legyen a kijutás meg mondjuk két alvás még egy százas. Szóval ekkor vagyok úgy 2700?-nál szemben az itt nálunk 4500? környékével egy hasonló autóért. És valahogy jobban megbízok az Angliai eladóban, hogy a kilóméterszámláló által mutatott érték közelebb van a valósághoz, mint abban, amit itt vennék. Átépítési engedély ügyében itt nem tudom, hogy mi a helyzet, de láttam már autót hirdetve úgy, hogy "Angliából behozott, átépített", rendszám is volt rajta, tehát műszakija is volt, és még így is jóval olcsóbb volt, mint a többi hasonló, tehát nem lehet valami túl nagy macera a dolog. Lehet, hogy nemis kell átépítési engedély, tipusvizsga, stb., itt kicsit lazábbak ezek az elcseszett bürokrata szabályok, vám után átépítem, begurulok vele műszakira és kész. Ha nincs sehol felírva, hogy jobbkormányos, akkor ha a műszakin rendben van minden, akkor szerintem eszébe se jut senkinek megnézni, hogy ebben most miért is van balról a kormány...

Bár lehet, hogy inkább a németországi autókat kellene nézegetnem, ott biztosan nem kell átépíteni semmit, és az oda-vissza utazás költségeit is jobban lehet tervezni. Illetve ott van rokon, akinél ott birok aludni több napot is, valamint otthon van a gyerekkel, el bir velem mászkálni autót nézni...

Link to comment
Megosztás:

Hazaszállítás szerintem megoldható a saját lábán :lol: Az a nagyjából 2000km út nem olyan vészes, 95%-a autópálya, két nap alatt szerintem sima ügy. Honosítás az mondjuk áll, de én Szerbiába hoznám, itt jelenleg az autó értékének kb. 30%-át kell becsengetni vám+adó címén, plusz a szokásos ügyintézés az átírással, műszakival, biztosítással, ami nagyjából 200?-ba belefér, de ezt úgyis minden autóra ki kell fizetni, ezért ezt nem számolom. Kinézek pl. egy 1600 font értékű autót, ami úgy 1840?, erre jön a 30%, az 2400?, hogy benn legyen az országban. 200? az üzemanyag és az autópálya hazafelé, mondjuk azt nem tudom, mennyibe kerül átjutni Angliából Európába. Szóval eddig tartok úgy 2600?-nál. Persze ki kell jutni, erre vannak fapados repülők, legyen a kijutás meg mondjuk két alvás még egy százas. Szóval ekkor vagyok úgy 2700?-nál szemben az itt nálunk 4500? környékével egy hasonló autóért. És valahogy jobban megbízok az Angliai eladóban, hogy a kilóméterszámláló által mutatott érték közelebb van a valósághoz, mint abban, amit itt vennék. Átépítési engedély ügyében itt nem tudom, hogy mi a helyzet, de láttam már autót hirdetve úgy, hogy "Angliából behozott, átépített", rendszám is volt rajta, tehát műszakija is volt, és még így is jóval olcsóbb volt, mint a többi hasonló, tehát nem lehet valami túl nagy macera a dolog. Lehet, hogy nemis kell átépítési engedély, tipusvizsga, stb., itt kicsit lazábbak ezek az elcseszett bürokrata szabályok, vám után átépítem, begurulok vele műszakira és kész. Ha nincs sehol felírva, hogy jobbkormányos, akkor ha a műszakin rendben van minden, akkor szerintem eszébe se jut senkinek megnézni, hogy ebben most miért is van balról a kormány...

Az alvázszámból üvölt!

Meg a tükrökből (bár az nem nagy tétel) és a lámpákból. A jó minőségű és állapotú lámpatestek (Hella) már húzósabbak.

Szerk.: A Vauxhall jelölések sem titkolóznak! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Komolyan mondom, megéri kimenni Angliába autót venni...

Csak alkatrésznek éri meg behozni... vagy inkább kiköltözni :lol: :lol: Balkormányos kocsit sem éri meg nagyon külföldről behozni úgy hogy itthon üzembe akarod helyezni (éljen Magyarország), nem hogy jobbkormányosat, átalakítani balosra meg totál hülyeség...

Link to comment
Megosztás:

Csak alkatrésznek éri meg behozni... vagy inkább kiköltözni :lol: :lol: Balkormányos kocsit sem éri meg nagyon külföldről behozni úgy hogy itthon üzembe akarod helyezni (éljen Magyarország), nem hogy jobbkormányosat, átalakítani balosra meg totál hülyeség...

Nemtudom, miért következik abból, hogy magyarul írok az, hogy Magyarországon is élek, de már írtam is, hogy nem. Ha Magyarországról hoznék be autót, akkor is kb. ugyanott lennék árban, mint ha itt venném meg, sőt még akkor is talán kicsivel jobban jönnék ki, annyira el vannak szállva itt a használtautó árak. De Magyarországról nem éri meg megvenni, mert ott is tekergetik összevissza az órát. Úgy érné meg, ha ott megvenném és használhatnám törvényesen, hogy ne kelljen itt kifizetni rá a vámot és az adót. Nem szeretném politikai színre terelni a témát, de én csak ezért szeretnék kettős állampolgárságot.

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom hogy jó helyre írtam-e de új fórumozó vagyok.Kérdésem az hogy az olajbeöntő sapkán ugymond habosodás keletkezik,ez elvileg hengerfejre utal de a hűtőviz az viszont nem apad.Lehetséges hogy tényleg a pára okozza a jelenséget? A kocsit viszonylag rövid utakra használjuk hétköznap.Jó lenne ha válaszolnátok mert a szerelőm hengerfejre gyanakszik.A kocsi g astra 1.2 tipusú. Hogyan jöjjek rá hogy nem hengerfejes a kocsi.

Link to comment
Megosztás:

Az alvázszámból üvölt!

Meg a tükrökből (bár az nem nagy tétel) és a lámpákból. A jó minőségű és állapotú lámpatestek (Hella) már húzósabbak.

Szerk.: A Vauxhall jelölések sem titkolóznak! :lol:

Alvázszámot a műszakin nem szokták bitenként elemezni, ellenőrzik, hogy stimmel-e az iratokkal, nem sérült-e, nem körözik-e, és kb. ennyi. Nem kezdenek el cseszegetni, hogy ennek a gyári gumimérete 185/65 és akkor miért van rajta 195/60 és hasonló baromságokkal. Nem azt nézik, hogy mivel tudják az embert szopatni, hanem azt, hogy az autó biztonságos-e. Fékek, kormány, lengéscsillapítók, lámpák, gumik kopottsága, teherviselő részek nem rohadnak-e, és itt nagyjából be is zárul. Kis repedés ha van a szélvédőn, azért se szoktak szólni, ha nem olyan helyen van, hogy zavar a kilátásban. Ha minden rendben van a fentiekkel, akkor kb. egy óra ügyintézés együtt a műszaki.

Lámpákkal mi lenne a gond? Nem azonosak a balkormányos változatéval?

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom hogy jó helyre írtam-e de új fórumozó vagyok.Kérdésem az hogy az olajbeöntő sapkán ugymond habosodás keletkezik,ez elvileg hengerfejre utal de a hűtőviz az viszont nem apad.Lehetséges hogy tényleg a pára okozza a jelenséget? A kocsit viszonylag rövid utakra használjuk hétköznap.Jó lenne ha válaszolnátok mert a szerelőm hengerfejre gyanakszik.A kocsi g astra 1.2 tipusú. Hogyan jöjjek rá hogy nem hengerfejes a kocsi.

Menj vele egy hosszabb távot, 25-30km-t. Ha akkor eltűnik, akkor a pára volt.

Link to comment
Megosztás:

Menj vele egy hosszabb távot, 25-30km-t. Ha akkor eltűnik, akkor a pára volt.

Köszönöm a gyors választ,megpróbálom.A kérdésem még az lenne hogy köröbelűl mennyi víz tudja produkálni ezt a kapuchino szerű habosodást mível hütőviz apadást nem észlelek, de majd 30-km után okosabb leszek, vagy ez egy lassú csepegős folyamat, hengerfejhiba esetén? Remélem érthető voltam.

Link to comment
Megosztás:

Menj vele egy hosszabb távot, 25-30km-t. Ha akkor eltűnik, akkor a pára volt.

Nekem nem tünt el azután sem, Müncheni opel szervízbe elvittem és azt mondták nem gond, hogy egy kicsi van ott, ne foglalkozzak vele...De olvassatok vissza... Elsőre Olajbeöntő kupak tömités csere....

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a gyors választ,megpróbálom.A kérdésem még az lenne hogy köröbelűl mennyi víz tudja produkálni ezt a kapuchino szerű habosodást mível hütőviz apadást nem észlelek, de majd 30-km után okosabb leszek, vagy ez egy lassú csepegős folyamat, hengerfejhiba esetén? Remélem érthető voltam.

A sok hideg használat miatti kondenzvíz lecsapódás nem tud távozni. Ha egy hosszabb út után eltűnik, akkor ez a víz nem a hűtődből való, és ez a valószínűbb.

Link to comment
Megosztás:

Volt már erről a jobbkormányos autó behozatalról és balkormányosra való átépítésről szó

és akkor az jött ki végülis,hogy nemigen érdemes megcsinálni.

Pl.,elég ha csak a kormányoszlopra vagy a tűzfalra gondolunk,meg a pedálok,műszerfal.Én nem fognék bele.

Más.

Ha csak az olajbetöltősapka habos(és hosszabb út után már nem) akkor biztos,hogy a pára teszi.

Ha a sapka és a nívópálca is habos akkor hengerfej.Ha a hűtővízvíz olajos akkor is hengerfej.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.