Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

A szerelőm szerint többféle típus létezik, ez épp olyan, amiben nincs pollenszűrő. (?) Vagy mégis? De akkor hol keressem - gondolom, valami könnyen hozzáférhető helyen kell legyen?

már az F-ASTRA-ban is volt de itt vedd ki a kesztyütarto rakodos részét és mögötte van egy csavarokkal rögzitett ajtocska és amögött van ......

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy '98-as Astra G 1.4-em van. A fűtőventillátorral van a problémám. 2-es fokozatnál, ill. annál feljebb hangosan morog a ventillátor motorja. Lehet ezt javítani, vagy csere?

Én is azt hittem anno, hogy nagyobb a gáz, de miután kipucoltam a ventillátor lapátot rendbe jött minden....szélvédő alatti műanyag takarót kiszedni csappantyút külső levegőre állítani és bele nézni...nekem tele volt levéllel és emiatt kiegyensúlyozatlan lett és erős zaja volt...utánna már minden rendben... :(

Link to comment
Megosztás:

igy van .Nekem is volt egy olyan szerelöm aki a 2000-es motoru OPEL-REKORD /1AUTOMAT UGY AKARTA A SZELEPET ÁLLITANI HOGY ÁLLT A MOTOR mint a ladákat /1200 nem mindegyik egyforma ...........

Köszi a tippeket! Azt hiszem holnap nekiállok és majd meglátjuk! Mégegyszer köszi mindenkinek! Majd beszámolok a tapasztalataimról!

Link to comment
Megosztás:

KÉRDEZEM:

Hogyan lehetne Astra G 1.6 XEP TWINPORT motor termosztát cseréjét olcsón megúszni.?

/Állítólag csak gyári van kb 50 ezerért/

sehogy. annyi. beszartam amikor meghallottam hogy mennyi.

nekem utoljára 30 ért hoztak ilyen termostátot, és gyárit.

Link to comment
Megosztás:

KÉRDEZEM:

Hogyan lehetne Astra G 1.6 XEP TWINPORT motor termosztát cseréjét olcsón megúszni.?

/Állítólag csak gyári van kb 50 ezerért/

Hogyhogy olyan drága? A Fiat/Alfa-ba is egy Al tömbe van építve, de abba is csak 6-8e Ft. Valamelyik autónál csak ténylegesen a termosztátot kell cserélni, ami csak max2-3e ft.... Az opelnél hogyan van?

Link to comment
Megosztás:

KÉRDEZEM:

Hogyan lehetne Astra G 1.6 XEP TWINPORT motor termosztát cseréjét olcsón megúszni.?

/Állítólag csak gyári van kb 50 ezerért/

Üdv.!

Nálam (Z14XE) 8986 Ft-ot számláztak ki rá, valamint 9500 Ft munkadíjat, de ebben a gyertyacsere, olajutántöltés díja is benne volt. Szóval maga az anyagár nem volt veszélyes (GM dobozból vették elő). Plusz volt még fagyálló pótlás (szintén GM) 913 Ft/literért. (Bruttó árak, Opel szervizben.)

Link to comment
Megosztás:

Üdv.!

Nálam (Z14XE) 8986 Ft-ot számláztak ki rá, valamint 9500 Ft munkadíjat, de ebben a gyertyacsere, olajutántöltés díja is benne volt. Szóval maga az anyagár nem volt veszélyes (GM dobozból vették elő). Plusz volt még fagyálló pótlás (szintén GM) 913 Ft/literért. (Bruttó árak, Opel szervizben.)

Azért! Azt hittem drágább az alkatrész mint a japán kocsikba. :(

Mert kicsit drága lett volna az 50e Ft egy kis termosztátért. (de még a 30e is!)

Link to comment
Megosztás:

Én is azt hittem anno, hogy nagyobb a gáz, de miután kipucoltam a ventillátor lapátot rendbe jött minden....szélvédő alatti műanyag takarót kiszedni csappantyút külső levegőre állítani és bele nézni...nekem tele volt levéllel és emiatt kiegyensúlyozatlan lett és erős zaja volt...utánna már minden rendben... :(

Köszi! Tuti tipp volt! Nekem is tele volt levéllel, csoda, hogy még egyáltalán tudott forogni a ventillátor. Kipucoltam és nagyon baba lett a hangja - szóval nincs is hangja. Ha belegondolok, hogy már lassan két éve így használtam... miért nem találtam meg ezt a fórumot hamarabb?! Szóval köszi mégegyszer. Majd ha lesz időm, a pollenszűrőt is ellenőrzöm - már ha van!

Üdv mindenkinek!

Link to comment
Megosztás:

Én is azt hittem anno, hogy nagyobb a gáz, de miután kipucoltam a ventillátor lapátot rendbe jött minden....szélvédő alatti műanyag takarót kiszedni csappantyút külső levegőre állítani és bele nézni...nekem tele volt levéllel és emiatt kiegyensúlyozatlan lett és erős zaja volt...utánna már minden rendben... :(

erről a műveletről valaki bővebben? Nekem is hasonló gondom van, de digitklímás....

Link to comment
Megosztás:

erről a műveletről valaki bővebben? Nekem is hasonló gondom van, de digitklímás....

Nekem még friss az élmény - ma csináltam - tehát el tudom mondani nagyvonalakban. Motorháztetőt, felnyitni, ablaktörlőket leszedni, majd a műanyag takaróelemet kiemelni. Ne húzd ki nagyon, mert az ablakmosó csövei ezen vannak. Ha ezt leszedted, akkor az anyósülés felőli oldalon már látszik is a ventillátor nyílása. Ha a belső levegő keringetést kikapcsolod, akkor maga a ventillátor is látható lesz a sok levéllel és egyéb ramattyal amit beszívott. Én porszívóval kiszívtam az összeset, de kézzel is be lehet nyúlni, van akkora hely.

Remélem tudtam segíteni. Szerintem a digitklímásnak is ugyanilyen ez a része... de erről inkább a nagyok :(

Link to comment
Megosztás:

ez aztán az ésszerű módosítás opeléknél. F astra, b vectra a pollenszűrőt a venti elé rakta, így a levelek a ventiig nem jutnak el optimális esetben.

Gondolom ez is arra volt jó, hogy ha nem takarítod állandóan, akkor előbb utóbb ventit kell cserélned, ami megint csak alkatrész+szerelés, és így a gyár, meg a szervíz is jól jár. :(

Link to comment
Megosztás:

Nekem még friss az élmény - ma csináltam - tehát el tudom mondani nagyvonalakban. Motorháztetőt, felnyitni, ablaktörlőket leszedni, majd a műanyag takaróelemet kiemelni. Ne húzd ki nagyon, mert az ablakmosó csövei ezen vannak. Ha ezt leszedted, akkor az anyósülés felőli oldalon már látszik is a ventillátor nyílása. Ha a belső levegő keringetést kikapcsolod, akkor maga a ventillátor is látható lesz a sok levéllel és egyéb ramattyal amit beszívott. Én porszívóval kiszívtam az összeset, de kézzel is be lehet nyúlni, van akkora hely.

Remélem tudtam segíteni. Szerintem a digitklímásnak is ugyanilyen ez a része... de erről inkább a nagyok :(

Nem tűnik bonyolultnak... Köszönöm válaszod...Ha lesz időm megcsinálom...

Link to comment
Megosztás:

Köszi! Tuti tipp volt! Nekem is tele volt levéllel, csoda, hogy még egyáltalán tudott forogni a ventillátor. Kipucoltam és nagyon baba lett a hangja - szóval nincs is hangja. Ha belegondolok, hogy már lassan két éve így használtam... miért nem találtam meg ezt a fórumot hamarabb?! Szóval köszi mégegyszer. Majd ha lesz időm, a pollenszűrőt is ellenőrzöm - már ha van!

Üdv mindenkinek!

A rutin meg az évek :)

Nincs mit :(

A polenszűrő az már érdekesebb...keress rá..valahol szerintem már leírtam...kesztűtartó ki.....a többit ha nem találod..16 óra után kissé fáradtan nincs sok kedvem gépelni...főleg hogy 4 óra múlva ébresztő megint ;)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Bocs, ha már volt, de ezer éve nem jártam itt, és ennyit visszaolvasni képtelenség. Szóval nekem is és a haveromnak is 1,4-es 2 éves G Astrája van. Mindkettő most volt ugyanabban a szakszervizben 2 éves rutinon. Mindketten azt vettük észre, hogy most, hogy kint hideg van, amíg a motor is hideg alacsony fordulatszámon valami nagyon kopog benne: iszonyú traktor hangja van a motornak, kb. mint egy dízelautó. Tavaly télen ilyen nem volt. Ha bemelegszik a motor, abbamarad. A kérdés, hogy ez normális? Ha nem, mi lehet az oka? Lehet, hogy valami ócska olajat töltöttek bele, és attól van?

Nagyon köszi,

H7

Link to comment
Megosztás:

Köszi! Tuti tipp volt! Nekem is tele volt levéllel, csoda, hogy még egyáltalán tudott forogni a ventillátor. Kipucoltam és nagyon baba lett a hangja - szóval nincs is hangja. Ha belegondolok, hogy már lassan két éve így használtam... miért nem találtam meg ezt a fórumot hamarabb?! Szóval köszi mégegyszer. Majd ha lesz időm, a pollenszűrőt is ellenőrzöm - már ha van!

Mennyi idős a verda?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Bocs, ha már volt, de ezer éve nem jártam itt, és ennyit visszaolvasni képtelenség. Szóval nekem is és a haveromnak is 1,4-es 2 éves G Astrája van. Mindkettő most volt ugyanabban a szakszervizben 2 éves rutinon. Mindketten azt vettük észre, hogy most, hogy kint hideg van, amíg a motor is hideg alacsony fordulatszámon valami nagyon kopog benne: iszonyú traktor hangja van a motornak, kb. mint egy dízelautó. Tavaly télen ilyen nem volt. Ha bemelegszik a motor, abbamarad. A kérdés, hogy ez normális? Ha nem, mi lehet az oka? Lehet, hogy valami ócska olajat töltöttek bele, és attól van?

Nagyon köszi,

H7

Sok minden lehet, az olajon is sok múlik az biztos.

Lehet, hogy nem tud akkora mennyiségű olajat szállítani a szivattyú a motornak, vagy lehetséges a nyomástartó szelep problémája is. Hidrotőkéket sem zárnám ki, de kicsit azért körbe kéne járni a dolgot.

A kopogó hang általában azért van mert még nem alakult ki a forgó alkatrészek között a megfelelő olajfilm, amikor bemelegedett ez már megtörtént, azért nem hallod. Főleg, ha a probléma a közös szervíz és olajcsere idejétől datálódik, akkor lehet, hogy vmi tényleg szar löttyöt kaptatok.....

Én első körben olajat cserélnék benne (Metabond, Castrol) :(

Link to comment
Megosztás:

Bocs, ha már volt, de ezer éve nem jártam itt, és ennyit visszaolvasni képtelenség. Szóval nekem is és a haveromnak is 1,4-es 2 éves G Astrája van. Mindkettő most volt ugyanabban a szakszervizben 2 éves rutinon. Mindketten azt vettük észre, hogy most, hogy kint hideg van, amíg a motor is hideg alacsony fordulatszámon valami nagyon kopog benne: iszonyú traktor hangja van a motornak, kb. mint egy dízelautó. Tavaly télen ilyen nem volt. Ha bemelegszik a motor, abbamarad. A kérdés, hogy ez normális? Ha nem, mi lehet az oka? Lehet, hogy valami ócska olajat töltöttek bele, és attól van?

Első körben az olaj a kérdés... milyet raktak bele pontosan?

Link to comment
Megosztás:

ez aztán az ésszerű módosítás opeléknél. F astra, b vectra a pollenszűrőt a venti elé rakta, így a levelek a ventiig nem jutnak el optimális esetben.

Gondolom ez is arra volt jó, hogy ha nem takarítod állandóan, akkor előbb utóbb ventit kell cserélned, ami megint csak alkatrész+szerelés, és így a gyár, meg a szervíz is jól jár. :(

Igen! Ezen én is csodálkoztam, hogy egy nagy lyuk tátong elől, épp csak az a műanyag takaróelem van előtte, aminek a rácsán símán befér egy falevél. Gondoltam, szerkesztek elé szúnyoghálóból egy "előszűrőt". De akkor meg lehet, hogy arra tapadnának a levelek és nem kapna levegőt szegény, így hát úgy hagytam, ahogy van. Majd 10 év múlva megint takarítja valaki... de erről inkább ne is beszéljünk, mert még belegondolni is rossz, hogy egyszer valaki másé lesz az én kicsikém. ;)

Link to comment
Megosztás:

Első körben az olaj a kérdés... milyet raktak bele pontosan?

Köszi a gyors válaszokat. Shell 10W40 (elvileg)

Előtte is ugyanez volt benne (elvileg)

Ha tényleg az olaj a baj, javasoljátok a cseréjét, vagy hagyhatom benne? (Nemtom mi lesz, ha itt tényleg hideg lesz, mert ez már +4-5 fokon is kopog.)

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.