Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

z14xep-nél 0.6L/1000km az olajfogyasztás :lol:

a gyár szerint .. én rengetegnek gondolom,de ha szerintük ez jó akkor nekem is...

én nem tapasztalok fogyást

Én is ezt írtam korábban. :D

De a 6dl olaj az nagyon sok az biztos 1000km-re. Akkor már a szelepszár szimeringek, és a henger/dugó/gyűrű-n milyen kopás lehet...

Link to comment
Megosztás:

Én is ezt írtam korábban. :D

De a 6dl olaj az nagyon sok az biztos 1000km-re. Akkor már a szelepszár szimeringek, és a henger/dugó/gyűrű-n milyen kopás lehet...

Sztem Elek már 6dl/7e Km fogyásnál is szétszedné, gyári előírás ide vagy oda, jönne a béta.... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Mondjuk ezt mondhattad volna hamarabb is, hogy még csak nem is opelről van szó!

Ha külön tartálya van, akkor öntögetheted bele az olajat, DE(!) ez az állapot csak romlani fog! Egy idő után már minden sarkon fel kell önteni, tehát nem sok értelme van.

Felújítást nem ajánlom, ideig óráig lesz jó, mintahogy már előttem írták.

Csere a legtisztább módja!

Köszönöm a választ. Milyen olaj való bele? És akkor csak beleöntöm és kész? Nem kell ilyenkor légteleniteni? Mert januárig állandóan légteleniteni egy kicsit szar lenne, az alkatrészt már megrendeltem, de csak januárra igérik :/ nekem meg addig kell a verda.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a választ. Milyen olaj való bele? És akkor csak beleöntöm és kész? Nem kell ilyenkor légteleniteni? Mert januárig állandóan légteleniteni egy kicsit szar lenne, az alkatrészt már megrendeltem, de csak januárra igérik :/ nekem meg addig kell a verda.

Légteleníteni akkor kell, mikor már lelevegősödik, tehát mikor már nem tudsz váltani.

Figyelni kell a tartályt, és ne hagyd hogy teljesen kifogyjon. Ne csak akkor önts bele, mikor már nem tudsz váltani.

Hogy milyen kell bele, arról lövésem sincs. Én valami olcsót tennék bele, úgyis elfolyik a fenébe. Ha meg megjön az alkatrész, akkor vegyél bele valami normálisat, és azzal öntsd fel.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy 2003-as Astra G 1.2-vel gurulok és tegnap felvillant a Check Engine lámpám. Valószínűleg a következő problémához van köze:

Amint beindítom a motort a hűtő felbúg és le se áll amíg az autót le nem állítom, cserébe meg se mozdul a hőfokjelző és 10 km után is max langyos levegőt fúj. Pár km után megálltam és láttam hogy kevés víz van benne, ezt pótoltam, de a fenn írt probléma megmaradt. Termosztát?Hőfokjeladó? Vagy esetleg valami más?

Köszönöm előre a segítséget!

Üdv

Szia!

Először is, villogtasd ki a hibát.

A termosztát, teljesen normál, mindennapi hiba. (csere, de ne csak betétet! Wahle)

A ventilátor, valószínűleg, (AC) a nyomás érzékelő érintkező hibájából pörög. Nem kell cserélni, csak az érintkezőt megtisztítani.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Először is, villogtasd ki a hibát.

A termosztát, teljesen normál, mindennapi hiba. (csere, de ne csak betétet! Wahle)

A ventilátor, valószínűleg, (AC) a nyomás érzékelő érintkező hibájából pörög. Nem kell cserélni, csak az érintkezőt megtisztítani.

hello

Ezt a hiba villogtatást hogy kell csinálni ?

Link to comment
Megosztás:

hy

fékolaj kell bele dot4-vagy dot -5 ös,amijet kapsz,vegyél bele új munkahengert mert a felujitás nem sokáig lessz jó!

DOT5 nem való bele.... Amiről te beszélsz az a DOT5.1! Nem mind1!... Viszont a DOT5.1 teljesen feleslegesen sokkal drágább, gondolom nem hegyen laksz vagy versenypályán, így a DOT4 tökéletes!!:lol:

Link to comment
Megosztás:

Légteleníteni akkor kell, mikor már lelevegősödik, tehát mikor már nem tudsz váltani.

Figyelni kell a tartályt, és ne hagyd hogy teljesen kifogyjon. Ne csak akkor önts bele, mikor már nem tudsz váltani.

Hogy milyen kell bele, arról lövésem sincs. Én valami olcsót tennék bele, úgyis elfolyik a fenébe. Ha meg megjön az alkatrész, akkor vegyél bele valami normálisat, és azzal öntsd fel.

De mégis mi az a olcsó. Milyen sürüségű? Gondolom nem motorolaj kell bele :lol:

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Először is, villogtasd ki a hibát.

A termosztát, teljesen normál, mindennapi hiba. (csere, de ne csak betétet! Wahle)

A ventilátor, valószínűleg, (AC) a nyomás érzékelő érintkező hibájából pörög. Nem kell cserélni, csak az érintkezőt megtisztítani.

Szia köszönöm a segítséget!Ha megvan a kód azt hol tudom megnézni, hogy mit jelent?

Thx

Link to comment
Megosztás:

Hali!

megvan a kód: 0115, ami egy külföldi hibalistában: Intake Coolant Temperature Sensor, azaz a vízhőmérséklet jeladó vagy hőgomba. Ami valós, mert egy jóideje meg se moccan a vízhőm. jelző.

Elég egyelőre ezt kicserélni vagy essek neki a termosztátnak is?

Hideg, az még lesz. A motornak, meg neked sem jó, ha hidegben autózol.

Szerintem ess neki a termosztátnak. Ott van a végén a hőmérő is.

Ha már meleg van az autóban, szerintem leveszi a 0115 hibát is.

Link to comment
Megosztás:

Hideg, az még lesz. A motornak, meg neked sem jó, ha hidegben autózol.

Szerintem ess neki a termosztátnak. Ott van a végén a hőmérő is.

Ha már meleg van az autóban, szerintem leveszi a 0115 hibát is.

Igen, de akkor most melegszik a víz, vagy sem? Valószínű melegszik, csak a jeladó nem ad jelet, és inkább hűt a ventivel, minthogy megsüsse a motort.

A mutató az egy dolog... Ha melegszik a kisvízkör, és a nagy nem, akkor termosztát jó, jeladó kuka. sztem...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.