Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

Nemtom hülyeséget mondok-e, de szerintem nem rejtély. Ekkor egyértelmüen beázik bevizesedik a fék,és mig ki nem szárad(idő, illetve fékezés=hő) addig gyengusabb a fék.

Én mosás után mindig szoktam fékezgetni párat, meg szépen folyamatosan, de nem erösen fékezni,mig kiszárad.

Mondjuk nekem lehet egyszerübb,mert hátul is tárcsa.. talán hamarabb párolog...

Bocs ha esetleg hülyeséget írtam... :oops: 8)

Én is erre gondolok csak valahogy túl soknak tűnik az idő míg kiszárad. Múltkori mosásom után közvetlen mentem vagy 20-30 km-et (ltk, ltb) közben direkt többet fékeztem és még ennyi sem volt elég hogy megjavuljon. Másrészt valahogy köztes állapotokat nem veszek észre. Pedig ha szárad akkor fokozatosan kellene javulnia. Szerintem. :wink:

Link to comment
Megosztás:

Szerintem is valami komolyabb gond lesz itt. A 2 hátsó dobfék összesen kb. 2/3 fékerőt képvisel egy első tárcshoz képest (nálam elsők ~1700N, hátsó ~500N). Szóval ha mindekettő elszáll teljesen (azaz 0 fékhatás, ami szerintem szinte teljesen kizárt), az lenne kb. ilyen hatással. Szerintem. A tárcsáról meg elég gyorsan elmegy víz, azért ott van hőmérséklet üzem közben. 8)

Link to comment
Megosztás:

Tsz!

Mikor volt fékolaj cserélve a gépben?

És milyen betétek vannak elöl? És hátul milyen állapotúak?

Fékolaj nyáron, első betétek szintén, tárcsák még jók voltak. Dobok egyértelműen cserések pofákkal munkahengerekkel együtt. Úgyhogy mindenképp ott kell lennie a gondnak. De a havat még jól fogja. :)

Tom: hiába csak kétharmad erő, egy hátsódob tisztítást én nagyon megérzek. Ha ilyen pontos értékeket tudsz akkor neked ugye bemérték!? Hol csinálnak ilyet és mennyiért?

Link to comment
Megosztás:

Tom: hiába csak kétharmad erő, egy hátsódob tisztítást én nagyon megérzek. Ha ilyen pontos értékeket tudsz akkor neked ugye bemérték!? Hol csinálnak ilyet és mennyiért?

Nekem műszakin mérték és a kezembe nyomták utána a papírt, hogy had örüljek. Akkor szerintem a hátsó dobok felújítása biztosan meghozza a kívánt eredményt!! :twisted: :twisted: :twisted:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ezzel a problémámmal már régóta kűzdök. Az történik ugyanis, hogy meleg motornál ha leesik a fordulatszám, akkor másodperceken belül kigyullad az a kis sárga "Engine check" lámpa. Kiolvastam a hibakódokat, és egy hibát találtam, a 35-ös kódot, ami az alapjárat vezérlő motor. Ezekután kicseréltettem, ami nem is volt olcsó... de a hiba ugynúgy jelentkezik. Sőt mostanában azt is észrevettem, hogy ha beindítom a motort sokáig magasan, 2000-en tartja a fordulatszámot, ami sztem nem normális még ilyen hidegben sem.

A motor egyébként 1.6-os, 8 szelepes. Fogyasztásban és teljesítményben nem veszek észre változást, viszont zavar az a lámpa.

Tud valaki nekem ebben tanácsot adni? Lécci...

Link to comment
Megosztás:

Egy kis segítséget szeretnék kérni: mitől lehet az oka annak, hogy az ABS bekapcsolásakor recsegő hangot ad ki a gépezet és még a fékpádálon is lehet érezni a "rezgést"?

Most havas úton jeletkezett igazán, mert száraz aszfalton most nem tudtunk akkorát fékezni, hogy produkálja(na nem is mertünk nagyon a csúszás miatt).

Link to comment
Megosztás:

SzaB nem tuom min csodálkozol ezt hívják absnek :)  legalábbis astrákon mind1iken így müködött eddig amelyeket éjn vezettem :wink:

Azért, mert vectraval már volt alkalmam megtapasztalni az ABS-t igaz száraz körülmények között, de az csak "morgott", de ez recsegő hangot ad. Így kellene működnie és csak nekem furcsa?

Link to comment
Megosztás:

Egy kis segítséget szeretnék kérni: mitől lehet az oka annak, hogy az ABS bekapcsolásakor recsegő hangot ad ki a gépezet és még a fékpádálon is lehet érezni a "rezgést"?

Most havas úton jeletkezett igazán, mert száraz aszfalton most nem tudtunk akkorát fékezni, hogy produkálja(na nem is mertünk nagyon a csúszás miatt).

Ilyen az ABS nekem is ilyen hangot ad, meg lükteti a pedált!

Link to comment
Megosztás:

Szokatlan volt ez a recsegő hang az eddig hallottakhoz képest. De ha ennek ilyennek kell lenni akkor elfogadom, mert végülis teszi a dolgát.

Nekem is nyári van fent anyagi okokból és ezért is próbálgattam hol a határ a csúszás és a normális megállás között.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szeptember óta hajtok egy 93-as 1.4 Astrat. Megkímélt állapot, kevés kilóméter (107.000 km az aktuális), stb.

Kb. decemberig semmi gond nem volt az autóval, de akkor folyamatosan előjött a menet közbeni rángatás és leállás (check engine felvillanás). Első utam a szakszervízbe vezetett. Nagy önbizalommal a gyújtás elosztó modulra voksoltak (igaz senki nem ment próbakört az autóval) amit ki is cseréltek, ja és kiolvastatták a computert is, de az nem mutatott semmi hibát. Sajnos a cserével semmit nem változott a helyzet. Ezután cserélték a trafót, a gyújtás kábeleket, ellenőrizték minden más a kábelt, és a lambda szondát de minden rendben volt.

Csak a rángatás és leállás nem szűnt meg.

Mostanában már elég nehezen lehet az autót indítani 2-3 óra állás után. Nem kapja el a motor... Megviszgálták, hogy megvan-e a benzin nyomás a tankból az AC-ban. A hosszabb állás után a nyomás 0-ra esik, de amint elkezd dolgozni az AC felmegy a nyomás 1 bar-ra. De ettől függetlenül az indítás nehézkes. Olvastam egy korábbi kommentben, hogy más is hallott a motortérből szörcsögő hangot, mintha valamilyen folyadék nehezen közlekedne a vezetékben, vagy valamilyen forgó alkatrész hozzáérne valamihez. Hát ez a jelenség is megvan, mióta csak nehezen tudom indítani az autót.

A szakik értetlenül álltak a leírtak előtt, csak annyit mondtak, hogy ennek a szériának ez típusbetegsége, de nem tudnak vele mit kezdeni. Nekem ez kicsit hihetetlennet tűnik. Az elektromos oldalon színte mindent ellenőriztek, de mégis olyan, mintha nem lenne megfelelő a gyújtás. Mintha túl nagy lenne az előgyújtás és az torpantja meg a motort. Ezt csak Én gondolom így, de már teljesen tanácstalan vagyok.

Ha valakinek lenne segítőkész ötlete, nagyon megköszönném.

További jó napot

Pitta :)

Link to comment
Megosztás:

"A szakik értetlenül álltak a leírtak előtt, csak annyit mondtak, hogy ennek a szériának ez típusbetegsége, de nem tudnak vele mit kezdeni" :shock:

Na az ilyen szakihoz nem vinnék soha autót!

Hogy mondhat valaki ilyet ?

Akkor ezek szerint az összes 1.4-es Astra ilyen hibával javíthatatlan ...

:roll:

Link to comment
Megosztás:

Nagyon köszi knight a linket.

A kábelek rángatásával kezdtük, de ahogy várható volt nem változott a helyzet. A hall jeladó és az AC relé még hátra van, bár a szakszervízben azt mondták, hogy a Hall jeladó nagyon megbízható szerkezet, nem valószínú, hogy ott lenne a hiba, de ki tudja.

A mostanában tapasztalható nehéz beindítás is visszavezethető ezekre a hibalehetőségekre?

Ja és van valakinek ötlete, hogy a motortérből jelentkező furcsa hangok mitől lehetnek?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szeptember óta hajtok egy 93-as 1.4 Astrat. Megkímélt állapot, kevés kilóméter (107.000 km az aktuális), stb.

Kb. decemberig semmi gond nem volt az autóval, de akkor folyamatosan előjött a menet közbeni rángatás és leállás (check engine felvillanás). Első utam a szakszervízbe vezetett. Nagy önbizalommal a gyújtás elosztó modulra voksoltak (igaz senki nem ment próbakört az autóval) amit ki is cseréltek, ja és kiolvastatták a computert is, de az nem mutatott semmi hibát. Sajnos a cserével semmit nem változott a helyzet. Ezután cserélték a trafót, a gyújtás kábeleket, ellenőrizték minden más a kábelt, és a lambda szondát de minden rendben volt.

Csak a rángatás és leállás nem szűnt meg.

Mostanában már elég nehezen lehet az autót indítani 2-3 óra állás után. Nem kapja el a motor... Megviszgálták, hogy megvan-e a benzin nyomás a tankból az AC-ban.

Pitta :)

Sziasztok!

Nekem is 93-as 1.4 Astrám van. Nálam is így kezdődött a gond minden elektronikát kicseréltettek velem (alapjárati motor, gyújtáselosztó, trafó, kábelek, MAP szenzor, motorhőfok jeladó, injektor, ECU stb.), de semmi változás. 4 szakszerviz és 9 szerelő után végre találtam valakit aki megmérte az olajnyomást, kompressziót és a benzinnyomást. Hideg indításnál olyan nagy volt az olajnyomás, hogy a 12 bar-os mérőórát kiakasztotta, egy két szelepet kitámasztott és nem volt mindig kompresszió, olyan volt mintha a motor gyertyák nélkül "szárazon" tekerne. stb. :D Kicseréltük az olajszivattyút és minden rendbe jött. Nálam még egy érdekes dolog volt, az olajszivattyú elötti szűrő ki volt "szurkálva", mivel ez régen rendőrautó volt.....hát nem is tudom :twisted:.

Udi as Astra Fx

Link to comment
Megosztás:

Nagyon köszi knight a linket.

A kábelek rángatásával kezdtük, de ahogy várható volt nem változott a helyzet. A hall jeladó és az AC relé még hátra van, bár a szakszervízben azt mondták, hogy a Hall jeladó nagyon megbízható szerkezet, nem valószínú, hogy ott lenne a hiba, de ki tudja.

A mostanában tapasztalható nehéz beindítás is visszavezethető ezekre a hibalehetőségekre?

Ja és van valakinek ötlete, hogy a motortérből jelentkező furcsa hangok mitől lehetnek?

Ezért kellene valami olyan szakszervízbe (vagy egyéb szervízbe) vinni ha lehet, ahol van nekik egy Hall-jeladó, amit próbaképpen betesznek és nem vakon cserélik... (gondolom csak van ilyen valahol)

Az AC relé ugyanez a szitu (bár asszem az nem drága, talán 7e körül van)

Lehet, hogy megbízható szerkezetek, de attól még lehet velük baj...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.