Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

Hali!

Tudjátok mit vettem észre?

Aztatat, hogy mintha kezdene lusta lenni a moci.

Nem igazán kigyorsításnál vehető észre, hanem inkább végre, bár jórészt városban megyek, ugye ez is okozhat a kipuban stb, némi lerakódást, de a mult héte madarasra menet meglövettem (már amenyire ezt lehet mondani nálam), és 130-ig nem is volt igazán semmi feltűnő, ment normálisan, bár nem szoktam padlózni, így most is csak oan 3/4 kázzal gyorsitottam, de 140-től mindegy volt, hogy 3/4 vagy padló, szinte csak mászott 160-ig. Naggggyon lassan.

Szerintetek megérett a lamdám egy cserére? még valszer a gyári van bent és már van a mociban vagy 150 ezer.

Mit gondoltok, vagy migyem el diagnosztikára, aztán maj akkor kiderűl?

Mivel a géped ugye viszonylag "kicsi" Le-ileg, a tappancsaid meg szélesek, sztem ez is okozhat némi lomhaságot.De ez csak egy tipp.

Link to comment
Megosztás:

hát lehet, de tavaj ősszel ugyanezzel a felállással azé oan 150-ig normálisan egyenletesen gyorsult. Mondjuk most is egyenletes, ha 130 -tól nézem az egyenletességet, egyenletesen bealszok 160-ig. :lol:

Szerintem a benyaszűrő mindenképp megér egy cserét, hisz nem árt, meg nem is drága, aztán majd kiderül.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy a hátsó ablakmosó csöve hol van elvezetve a kaszniban? Sajnos a hanyag szerelés miatt ez elszakadt nekem az 5. ajtónál és a maradvány csQ meg visszakúszott a kaszniba. Ja F Classikról van szó egyébbként! Szerintetek érdemes nekiálni házilag, vagy bízzam a szervízre a dolgot?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy a hátsó ablakmosó csöve hol van elvezetve a kaszniban? Sajnos a hanyag szerelés miatt ez elszakadt nekem az 5. ajtónál és a maradvány csQ meg visszakúszott a kaszniba. Ja F Classikról van szó egyébbként! Szerintetek érdemes nekiálni házilag, vagy bízzam a szervízre a dolgot?

Jobb oldalon felül a kapaszkodónál mgy végig aszem! :wink:

Link to comment
Megosztás:

Köszi Johnny!

És szerinted nagyon szét kell barmolna ahoz a belteret, hogy ki tudjam cserélni? Ha esetleg valaki csinált már hasonló dolgot és vannak vele tapasztalatai az légyszi írjon egy mailt! Conquistador@c2.hu-ra.

ElQre is köszi!

Én már végigjátszottam egy ilyet, nem nagy dolog (csak türelem kell hozzá), estére csinálok leírást róla képekkel, ígérem (asszem mást is érdekelt a dolog)! :wink:

Link to comment
Megosztás:

Engem is...nagyon várjuk...

Éppen pénteken csináltam az enyémben. Nem vagyok egy technikai zseni, de ment minden gond nélkül, pedig nekem kellett kitalálnom, hogy hol lehet a cső. Elöl a kesztyűtartó alatt jön be, aztán jobb oldalon fent megy el a kaszniban. De ha lesznek képek, akkor rém egyszerű lesz megcsinálni...

Link to comment
Megosztás:

Én is hasonló képpen jártam el a folyadékszállító csővel kapcsolatban, de nálam az volt még a probléma, hogy sehogy sem értem el a csövet, sőt egyáltalán nem is láttam, nem is tudtam kitapogatni. Erre mérges lettem, és kihúztam az egészet. :x

Azóta bátrabban használom a hátsó ablaktörlőt!

Szerintem már soha nem fogom tudni visszahúzni a helyére. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok :!:

Emlékeztek én voltam a multheti rángatós.

Azóta ugye kicserélték a gyújtógyertyákat, ill. találtak valami kontakthibát a gyújtás körül (az Ő elmondásuk szerint persze...).

Hétvégén megjártam Pestet, ill. tettem azóta az autóba 1000 km-et és nem jelentkezett...ma reggelig. De most új formájában jött elő.

Mégpedig úgy, hogy mikor váltásban voltam 3-4 be, akkor jelzőfények kigyullattak, moci leállt. Majd mikor 4-be tettem újraindult de hiába adtam neki a gázfröccsöt nem reagált rá. 3-ba tettem arra sem csinált semmit, majd ujra 4-ben probálva egy rántás után helyreállt a dolog és rendessen adagolt.

Ez mi a szösz lehet :?: :?:

Lehet-e összefüggés a rángatás és ez között :?: :?:

Mi lehet a megoldás :?: :?:

Köszi :!:

Link to comment
Megosztás:

Laci!

Nekem is ott volt eltörve, szerintem 99%-ban ott szakad el mindenkinek.

Itt a leírás:

http://foxtrot.uw.hu/jav2.doc 340KB

Nem valami mérnöki, de remélem azért segít valamennyit.

Ha valaki nem tudja megnyitni a .doc-ot, akkor szóljon és elküldöm neki .txt-ben. Érdemes megnézni Laci4 képeit is!!!!

Jó szerelést! :wink:

Kész a cucc teljesen. tettem fel még 2-3 képet, plusz egy másik sztorit, ami szintén lerágott csont már, de talán mégis más..

Pollenszürő elázás tuning..

Még nem teszteltem.. majd holnap ha lesz rá időm.

http://www.kep.tar.hu/laci4/50055869#2

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.