Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

Sziasztok!

Most regisztráltam a fórumra. A problémám a következő: "A" tigra, x14xe motorral, 66 kW, 2000 évj. Március elején vettük, olasz import autó. Utólag kiderült, hogy kár volt olasz autót venni. Mindegy, megvettük, most generál. Először is olajcsere után szépen elkezdte feloldani a sok lerakódott koszt. 2000 km után szintén egy olajcsere. Üzem meleg motornál kigyullad az olajvisszajelző lámpa (értsd: 15-25 km autópálya-tempó után vagy 60-70 km lakott területen kívüli autókázás). Erre csak most jöttem rá. Gondolom ennyi km után lesz az olaj is üzem meleg (gondolom ~100°C körüli). Most tervezem, hogy az olajdeklit leszedem és kitakarítom az olajszivattyúval együtt. A kérdésem az h mennyire lehet hozzáférni a szivattyúhoz? Hallottam olyat, h a vezérműszíjat is le kell venni hozzá. (???). Ez azért fontos, mert nincs meg hozzá a kellő szakértelmem, szerszámom és aknám.

Köszi:

Laci

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Most regisztráltam a fórumra. A problémám a következő: "A" tigra, x14xe motorral, 66 kW, 2000 évj. Március elején vettük, olasz import autó. Utólag kiderült, hogy kár volt olasz autót venni. Mindegy, megvettük, most generál. Először is olajcsere után szépen elkezdte feloldani a sok lerakódott koszt. 2000 km után szintén egy olajcsere. Üzem meleg motornál kigyullad az olajvisszajelző lámpa (értsd: 15-25 km autópálya-tempó után vagy 60-70 km lakott területen kívüli autókázás). Erre csak most jöttem rá. Gondolom ennyi km után lesz az olaj is üzem meleg (gondolom ~100°C körüli). Most tervezem, hogy az olajdeklit leszedem és kitakarítom az olajszivattyúval együtt. A kérdésem az h mennyire lehet hozzáférni a szivattyúhoz? Hallottam olyat, h a vezérműszíjat is le kell venni hozzá. (???). Ez azért fontos, mert nincs meg hozzá a kellő szakértelmem, szerszámom és aknám.

Köszi:

Laci

akna nélkül sztem ne is kezdj neki... az olajteknő leszedéséhez le kell szedni a kipufogó csövet is, de elég csak a leömlőhöz csatlakozó két csavart kitekerni amit 1-1 rugó feszít és akkor tudsz annyit mozgatni rajta h le tudd emelni a teknőt

Link to comment
Megosztás:

Ez még csak a kisebb probléma lenne... A kipufogót még könnyű eltenni onnan, de a főtengely végéről hogy húzod le a szivattyút meghajtó lánckereket. Ezt fekve érdekes lenne. Beszéltem egy szerelővel, egész tűrhető áron megcsinálja. Csak azt sajnálom h nem nézhetem h mit csinál, mert Pestre megyek vizsgázni.

Link to comment
Megosztás:

Ez még csak a kisebb probléma lenne... A kipufogót még könnyű eltenni onnan, de a főtengely végéről hogy húzod le a szivattyút meghajtó lánckereket. Ezt fekve érdekes lenne. Beszéltem egy szerelővel, egész tűrhető áron megcsinálja. Csak azt sajnálom h nem nézhetem h mit csinál, mert Pestre megyek vizsgázni.

én csak az olajteknő tömítésének a cseréje miatt szedtem le a teknőt, a pumpát nem mertem bántani :D

Link to comment
Megosztás:

Az enyémről meg muszáj leszedni, h okosabbak legyünk...

Sajnos le kell bontani a motor egész vezérlés felőli oldalát. A tigrisben ráadásul elég szűk a hely.

Mielőtt nekiestek bontani, azért érdemes lenne tényleges olajnyomást mérni külső rácsatlakozással és nem csak az olajnyomás gombára és az izzójára hagyatkozni.

Link to comment
Megosztás:

Apukám megmérette az olajnyomást, de az olaj biztos nem volt üzemi hőmérsékletű. Így jó értéket mutatott az nyomásmérő. A takarítás meg nem árt, mert az 1500 km-t futott olaj is nagyon piszkos, sűrű és fekete volt. Meg a nyugvócsapágyak állapotát is így meg tudja nézni a szerelő. Sztem meg kiszedem a gombát, megnézem mennyi hely van körülötte és esztergáltatok egy közdarabot, és bevezetek az utastérbe egy nyomásmérő órát.

Link to comment
Megosztás:

Hali! Olyan problémám lenne az astrámmal hogy reggelente szarul indul 2 hete kezte el inditom de csak elkezd durrogni meg vissza durrog azt nem indul

ezt háromszor eljátsza azt utánna elindul autómataszivato rendesen megy 1200 ford meg minden jó utánna nem dadog meg semmi??

Segitségeteket kérem elöre is köszönöm!!

Link to comment
Megosztás:

Hali! Olyan problémám lenne az astrámmal hogy reggelente szarul indul 2 hete kezte el inditom de csak elkezd durrogni meg vissza durrog azt nem indul

ezt háromszor eljátsza azt utánna elindul autómataszivato rendesen megy 1200 ford meg minden jó utánna nem dadog meg semmi??

Segitségeteket kérem elöre is köszönöm!!

Érdemes lenne egy reggeli hidegindítás előtt "erőszakkal" megjáratni az üzemanyagszivattyút és úgy indítani. Vagyis vedd ki az ac relét és kösd direktbe a pumpát a próba idejére.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok! felmerült egy olyan problémám, hogy a hátsó ablakmosó csöve eltört, és a csomagtartó bal oldalán köt ki a víz. Az lenne a kérdésem, hogy merre fut a csöve, hol keressem, melyik panelt vegyem le hozzá. Az autó ferdehátú, 1994-es.

Köszi a válaszokat:)

Minden jót:)

Link to comment
Megosztás:

sziasztok! felmerült egy olyan problémám, hogy a hátsó ablakmosó csöve eltört, és a csomagtartó bal oldalán köt ki a víz. Az lenne a kérdésem, hogy merre fut a csöve, hol keressem, melyik panelt vegyem le hozzá. Az autó ferdehátú, 1994-es.

Köszi a válaszokat:)

Minden jót:)

Az A-oszlopban megy fel a tetőhöz, és az utasoldali gumiharmonikán megy átt az csomiajtóhoz. Általában itt törik meg. Ha kihúzod a harmonikát a tetőből, és szerencséd van, hozzáférsz a repedéshez, elvágod, teszel be toldót.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A kivillogtatás helyett jott egy urge egy hibaolvasóval, és az eredmény: az ECU hibás. Azt mondta, hogy a kopogásszenzor értékei elállítódtak. Most RESET-elte, és azt állítja, hogy tobbet nem kéne hibát jeleznie(bár mondjuk mintha ezt hallottam már volna valahol...)

Szerintetek ez reális? Bárcsak értenék ehhez (is)...

Aztán meg nagyon kérdezoskodott, hogy a hengerfej-tomítés csere elott is jelzett ilyen hibát, stb...

Szerintetek akkor csinálhattak olyat, ami az ECU hibásodását okozta? Vagy csak kezdek paranoiás lenni?

30 perccel késobb: gyanús volt a dolog, igy felhívtam a szerelot ahol a hf-tomítést csinálták, mert anno ok is azt mondták, hogy hivtak egy urgét komolyabb diagnosztikai cuccal, és akkor resetelte a rendszert. Persze hogy ugyanaz az urge volt!!! Azaz vagy akkor nem jelezte az ECU hibát a gép, amit kétlek!!!, vagy tok símán hazudik az eredeti szerelo, mert most is azt mondta, hogy akkor ezt nekik nem mondta a diagnosztikus urge. Ot próbálom elérni, de nem lehet. Ezek szerint lehet, hogy tényleg ok nyírták ki az ECU-t??? Sokkot kapok!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Elég nagy a problémám. '93-as f astrám van, és most jelentkezett nála egyfajta "rángatás". Megfigyeltem, hogy leginkább emelkedőn felfelé kezdi, de akkor sem mindig, és próbáltam felnyomni a fordulatot, hátha a gyertyák közé ment valami, de mégrosszabb volt, mégjobban rángatott, úgyhogy feljebb váltottam 3-ba, azután jobb lett. Hol csinálja hol nem...mielőtt egy drága szerelő lehúzna van valakinek valami tippje hogy mi lehet a hiba?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Elég nagy a problémám. '93-as f astrám van, és most jelentkezett nála egyfajta "rángatás". Megfigyeltem, hogy leginkább emelkedőn felfelé kezdi, de akkor sem mindig, és próbáltam felnyomni a fordulatot, hátha a gyertyák közé ment valami, de mégrosszabb volt, mégjobban rángatott, úgyhogy feljebb váltottam 3-ba, azután jobb lett. Hol csinálja hol nem...mielőtt egy drága szerelő lehúzna van valakinek valami tippje hogy mi lehet a hiba?

Hát ez alapján még bármi lehet szinte. Ennyiből nem lehet megmondani. :D

Gyanús a gyertya, injektor/karbi, légtömegmérő, benzinpumpa, gyújtáskábelek, stb, stb....

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ha bizonyos fordulatszámon mindig rezeg a váltókar, akkor annak milyen tipikus okai lehetnek?

Nagyon idegesítő, zizegő hangja van..

Üdv, Ákos

Sziasztok, nekem is ez a problémám. Autópályán, folyamatos 120-130nál 3000es fordulaton folyamatosan rezeg a váltókarom. Én nem igazodok ki hol kéne keresnem "Novy"-t vagy aki erről egy jó összeállitást csinált, igy belinkelnétek, vagy valami segitséget lehetne ezirányban kapni? Köszi!

Link to comment
Megosztás:

A motorban bizonyos fordulatszám-tartományokban rezonancia lép fel. ("H" Astrában pl. 90 km-h körül ~ 2800 f/perc) Ez ellen nem lehet mi tenni...

A tippen a következő: vagy a motortartó bak nem teljesíti 100%-osan a feladatát vagy a a váltó kulisszája lehet kikopva. Ezek mind hozzájárulhatnak ahhoz, hogy a motor rezgéseit közvetíti a váltókarig.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, nekem is ez a problémám. Autópályán, folyamatos 120-130nál 3000es fordulaton folyamatosan rezeg a váltókarom. Én nem igazodok ki hol kéne keresnem "Novy"-t vagy aki erről egy jó összeállitást csinált, igy belinkelnétek, vagy valami segitséget lehetne ezirányban kapni? Köszi!

Talán a váltókaron a gumigyűrű kopott?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szeretném megkérdezni hogy ilyen melegebb időben, városi forgalomban meddig szokott felszaladni az Astra vízhőfoka? Mert nekem néha túlmegy a 90Fokon, olyan 95-ig is akár.. Jah, C14NZ.

Köszi

Majd ha a 100-at nyaldossa, akkor pánikolj! :D a 95 30 fokban nem meglepő, főleg városban nem az! :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.