Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

Nem szeretnék ilyen letöltögetős cuccost játszani a melóhelyemen, nem kultiválnák. Úgyhogy

ha esetleg megvan valakinek otthon már, és össze lehet futni a közeljövőben, akkor úgy mindenképpen

érdekelne. :blink:

Ha neked megvan, akkor pl. már megéri átmennem a komputert is megnézni. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

30p kihűlésre várás

15p kiszerelés

60p oldószerben áztatás

15p beszerelés

30p próbaút

30p számla megírás

Így kijön a 3 óra :rolleyes:

nekem is 1.6 16V van de az alapjárati mocihoz ránézésre nem bonyolult (az EGR-hez nehezebb hozzáférni)

Na ma voltam egy másik szerelőnél a XV. ker.-ben (nagyon korrektek voltak, attól függetlenül hogy még nem sikerült megoldani a problémát)

A szerelő először rákötötte a computerre, üzenet: Nincs eltárolt hiba az ECU-ban. RENDSZER O.K.

Közben észrevette hogy nem megy az egyik henger (lehet ez is az állandó motorleállás oka szerinte).

Cserélt gyertyát, ua. a hiba.

Cserélt kábelt, ua. a hiba.

Cserélt gyújtáselosztót, ua. a hiba.

Holnap megyek megint, jöhet az üa. nyomás ellenőrzése.

Majd írok hogy mizu.

Üdv.

Link to comment
Megosztás:

Egy jó szerelő nem cserél vaktában komplett gyújtást, ha nem megy egyik henger alapjáraton.

Főleg ha ismeri az Opeleket, ugyanis ez inkább az injektorfuvóka hibájának a jele. Át kell rajta

küldeni töményen protec adalékot, az még talán segít rajta. Ha rendszeresen használod majd

ezt a protecet utána, elképzelhető hogy sokáig nem lesz vele gondod.

Link to comment
Megosztás:

Igen, érdemes csinálni, 10000km-ként ajánlják, mondjuk a benyaszűrőt mindig érdemes utána cserélni.

Autodata mostani vagy kicsivel korábbi verzióját még mindig szívesen látnám mondjuk cd-n. :rolleyes:

Nekem jó az angol verzió is. :blink:

Nekem megvan a 2004-s. Valamikor odaadhatom...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy kis segítség kellene. 1.6 SI-m van, ami küszködik valami aprósággal. A hibajelenség a következő: Indítást követően tök jól megy a verda, nincs vele semmi baj, nem jelez semmi hibát. Az első motorfékes lassításkor kigyullad a sárga lámpa. Ekkor menet közben simán megy a gép, nem rángat, gyorsul, ahogy kell. Viszont ha megállok, akkor előfordul, hogy a motor leáll. utána pöccre indul, ha nem áll le, akkor az alapjárata csöppet dadogós. Ha újra kell indítani, akkor a sárga lámpa elalszik.

Mi lehet az oka? Remélem valaki tud segíteni.

Előre is köszi.

Link to comment
Megosztás:

Ha lehet, ne írd tele a fórumot, mert rád fognak szólni :rolleyes:

Sztem először is, mivel világított a sárga lámpa, jó eséllyel van hibakód az ECU-ban. Ki kellene villogtatni a hibakódokat, ezt Te is megcsinálhatod otthon. Egy kis segítség: http://www.topbuzz1.carenthusiasts.co.uk/i...fault_codes.htm

Itt megtalálod, hogy a diagnosztikai csatlakozó melyik lábait kell összezárni (attól függően, melyik fajta csati van nálad), aztán gyújtást ráadni, és a motortipus alapján megnézed, miket villogott neked :blink:

Link to comment
Megosztás:

Ma is voltam szervizben.

Nem találják a hibát. Otthagytam.

Az ECU nem tárolt el hibát, de ha a szerelő lehúzgált pár csövet azt utána eltárolta, de a tényleges hibát nem. :rolleyes:

Az injektorokat is kitisztították ultrahangos cuccal.

Holnap vagy holnapután darabokra szedik, elvileg péntekre kész.

Kíváncsi vagyok a végösszegre!

Majd írok hogy mi volt a probléma, hátha jóljön másnak is az én esetem tanulsága.

Üdv.

Link to comment
Megosztás:

Ma is voltam szervizben.

Nem találják a hibát. Otthagytam.

Az ECU nem tárolt el hibát, de ha a szerelő lehúzgált pár csövet azt utána eltárolta, de a tényleges hibát nem. :rolleyes:

Az injektorokat is kitisztították ultrahangos cuccal.

Holnap vagy holnapután darabokra szedik, elvileg péntekre kész.

Kíváncsi vagyok a végösszegre!

Majd írok hogy mi volt a probléma, hátha jóljön másnak is az én esetem tanulsága.

Üdv.

Úgy látom 1 cipőben járunk.

Tegnap nekem is elkezdték a motort bontani.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.