Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

Tőkééééés???? Talán ékes. Erre magadtól is könnyen rájöhetsz, elég ha megnézed a motor végén kilógó tömítést. Azon látni fogsz ék alakú bevágásokat, esetleg kör alakú lukakat.

Miért? Mi a jelentősége annak, hogy hány ékes a tömítés?

Csak, hogy tudjam :blush:

Link to comment
Megosztás:

Miért? Mi a jelentősége annak, hogy hány ékes a tömítés?

Csak, hogy tudjam :blush:

A dugattyúk általában kilógnak picit a blokk síkjából. Annak függvényében, hogy ez a kilógás mekkora, kell bele x vastagságú hf tömítést tenni. A tömítéseket ennek megfelelően -tól -ig jelölik ék, vagy lik formájában az egyik végén.

Link to comment
Megosztás:

Köszi a magyarázatot Karcsi. :blush:

Honnan tudható amúgy, éppen mekkora legyen a tömítés?

Méréssel megállapítható?

Az Így csináldban le van írva a mérés menete, és a méretek alapján választandó tömítés jelölés is.

A dugattyú kiemelkedésének mértéke: 0,58-0,64; 0,65-0,7; 0,71-0,78

Tömítés vastagsága 1,40; 1,45; 1,5

Jelzés: Lyuk nélkül; 1 lyuk; 2 lyuk

Link to comment
Megosztás:

Az Így csináldban le van írva a mérés menete, és a méretek alapján választandó tömítés jelölés is.

A dugattyú kiemelkedésének mértéke: 0,58-0,64; 0,65-0,7; 0,71-0,78

Tömítés vastagsága 1,40; 1,45; 1,5

Jelzés: Lyuk nélkül; 1 lyuk; 2 lyuk

Csak kiváncsiságból kérdezném, hogy mi az oka hogy nem egyformán emelkednek ki a dugók? :D Talán felújitások után változik, vagy....na, gőzöm sincs, de érdekelne az oka... :lol: :) :blush: Persze feltételezem hogy egyébként egyforma motorokról van szó, vagy nem egészen?

Link to comment
Megosztás:

Na ma felfedeztem egy igen érdekes dolgot....a hűtőfolyadékom a tartályban szinte egyenlő volt a nullával...igy ránézésre amiket látok csöveket egyik sem vizes szárazak...utoljára valamikor összel lett nézve azt hiszem a szint....de ez akkor sem normális nem? Hol eheti meg? <_<Ja hogy érzékeltessem mennyi volt a folyadék benne...bele öntöttem 1 litert és igy lett félig ahova a nyíl mutat. :blush:

Link to comment
Megosztás:

Igy én semmit nem vettem észre...ha száraz idő lenne legalább látszana h csöppenik-e...na jövö héten góó szerelő :blush:

Nem biztos, mert nekem a multkor a hűtő sarkánál folyt, de azt se vettem észre, csak vmiért odanéztem és akkor láttam, hogy nedves. Sok volt benne a víz, és akkor nyomta ki amikor meleg volt, és nagyobb volt a nyomása. De nem cseppent le, mert a nagy része el is párolgott a forró hűtőn.

Link to comment
Megosztás:

Nem biztos, mert nekem a multkor a hűtő sarkánál folyt, de azt se vettem észre, csak vmiért odanéztem és akkor láttam, hogy nedves. Sok volt benne a víz, és akkor nyomta ki amikor meleg volt, és nagyobb volt a nyomása. De nem cseppent le, mert a nagy része el is párolgott a forró hűtőn.

Sőt! A hűtő alatt van egy amolyan légterelő ami a hűtő aljától egész a lököháritón levő légbeömlő nyilás aljáig megy. Nekem abba folyt a viz amikor "könnyezett" a hűtőm. Alulra, az autó alá nem is cseppent. Mondjuk az látszik akkor is ha csak szembeállsz a kocsival. De valóban lehet hogy mire leérne oda addigra már el is párolog ha feljebb szivárog.

Link to comment
Megosztás:

Nem biztos, mert nekem a multkor a hűtő sarkánál folyt, de azt se vettem észre, csak vmiért odanéztem és akkor láttam, hogy nedves. Sok volt benne a víz, és akkor nyomta ki amikor meleg volt, és nagyobb volt a nyomása. De nem cseppent le, mert a nagy része el is párolgott a forró hűtőn.

Értem....hát akkor nincs más mint előre....megnézetem.... :blush:

Link to comment
Megosztás:

Na ma felfedeztem egy igen érdekes dolgot....a hűtőfolyadékom a tartályban szinte egyenlő volt a nullával...igy ránézésre amiket látok csöveket egyik sem vizes szárazak...utoljára valamikor összel lett nézve azt hiszem a szint....de ez akkor sem normális nem? Hol eheti meg? <_<Ja hogy érzékeltessem mennyi volt a folyadék benne...bele öntöttem 1 litert és igy lett félig ahova a nyíl mutat. :blush:

Lehet, hogy csak egyszerűen nem volt meghúzva a tágulási tartály tetején a beöntő csavar anyája, vagy a tömítésed kuka. Ilyenkor nem tömör a hűtőrendszered és hamarabb párolog / forr el a vized.

Link to comment
Megosztás:

Lehet, hogy csak egyszerűen nem volt meghúzva a tágulási tartály tetején a beöntő csavar anyája, vagy a tömítésed kuka. Ilyenkor nem tömör a hűtőrendszered és hamarabb párolog / forr el a vized.

Vagy úgy járt mint én, a termosztátcserekor elfelejtettem feltölteni, aztán a próbaút után lesegettem a kocsi alá. :blush: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Vagy úgy járt mint én, a termosztátcserekor elfelejtettem feltölteni, aztán a próbaút után lesegettem a kocsi alá. :blush: :lol:

Na az akkor nem az én hibám...mert szerelő csinálta :) de szerintem az még az elött volt hogy ősszel nézték a fagypontom...

Amugy az mennyire van összefüggésben hogy a kevés vizzel a mutató alig vánszorgott?

Link to comment
Megosztás:

Na ma felfedeztem egy igen érdekes dolgot....a hűtőfolyadékom a tartályban szinte egyenlő volt a nullával...igy ránézésre amiket látok csöveket egyik sem vizes szárazak...utoljára valamikor összel lett nézve azt hiszem a szint....de ez akkor sem normális nem? Hol eheti meg? <_<Ja hogy érzékeltessem mennyi volt a folyadék benne...bele öntöttem 1 litert és igy lett félig ahova a nyíl mutat. :blush:

Nekem is úgy ette a vizet hogy már hengerfejet nézegettünk, "mi lenne ha" szinten. Közben eldurrantottunk egy hűtőt

cseréltünk két csövet, és ugyan úgy fogyott. Aztán egyszercsak hazafelé a váciúton éjszaka, elpattant a hátsó, alsó vízcső. Nah, mióta azt cseréltük, azóta amit beleöntöttünk, az benne is maradt. Régen hetente töltögettük a vizet, most utoljára kb. január elején néztem meg, és még akkor is rendben volt. Ma még megyek el, indulás előtt meg is nézem mennyi van benne :lol: Jah, és amikor a csövet cseréltük, az is száraz volt. A bilincs tövében volt megnyílva egy kicsit, és csak akkor engedett ha nyomás alatt volt a renCer. ezért csöpögés nem volt, csak ha ment akkor nyílt.

Link to comment
Megosztás:

Nekem is úgy ette a vizet hogy már hengerfejet nézegettünk, "mi lenne ha" szinten. Közben eldurrantottunk egy hűtőt

cseréltünk két csövet, és ugyan úgy fogyott. Aztán egyszercsak hazafelé a váciúton éjszaka, elpattant a hátsó, alsó vízcső. Nah, mióta azt cseréltük, azóta amit beleöntöttünk, az benne is maradt. Régen hetente töltögettük a vizet, most utoljára kb. január elején néztem meg, és még akkor is rendben volt. Ma még megyek el, indulás előtt meg is nézem mennyi van benne :D Jah, és amikor a csövet cseréltük, az is száraz volt. A bilincs tövében volt megnyílva egy kicsit, és csak akkor engedett ha nyomás alatt volt a renCer. ezért csöpögés nem volt, csak ha ment akkor nyílt.

Nah szép kilátások :lol: :) De csak megtalálják mi a gond :blush:

Link to comment
Megosztás:

Nah szép kilátások :) :D De csak megtalálják mi a gond :blush:

:D Figy, max kicseréled te is a komplett hűtőrendszert :D Viszont én már elmondhatom magamról hogy van egy új hűtőcumóm. Még a kiegyenlítő tartály sapija is új (itt ajánlotta a főnökúr nekem :P ) azóta nem is volt baj vele :D azóta van mással :lol:

Link to comment
Megosztás:

:blush: Figy, max kicseréled te is a komplett hűtőrendszert :D Viszont én már elmondhatom magamról hogy van egy új hűtőcumóm. Még a kiegyenlítő tartály sapija is új (itt ajánlotta a főnökúr nekem :D ) azóta nem is volt baj vele :)

Sokszor olyan dolgok lehetnek a hibásak amire az ember elsöre nem is gondol...mindig a rossz jut eszébe mindenkinek...pedig egy tartály sapka is mekkora galibát tud okozni :lol:

Link to comment
Megosztás:

Na az akkor nem az én hibám...mert szerelő csinálta :blush: de szerintem az még az elött volt hogy ősszel nézték a fagypontom...

Amugy az mennyire van összefüggésben hogy a kevés vizzel a mutató alig vánszorgott?

Hát ha annyira kevés a víz, hogy nem éri el a jeladót, akkor hamisat mérhet.

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Érdekelne, hogy az általam használt géphez utólagos klíma esetén szabvány (eredeti) szíjjal teszik fel a hűtőkompresszort, vagy egyedileg "találja ki" a szerelő?

Ki kell szerelnem, mert lassan a végét járja, de ha lehet, menet kész legyen a gép míg keresgetem a megfelelő méretet, mivel napi használatban van. Plussz nem szeretném kétszer levenni, ha nem sikerülne megfelelőt találni.

Remélem van valakinek tapasztalata.

Köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.