Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

5 órája, tuskes írta:

Sziasztok. 

Ez lehetséges?

Tekintve hogy új alapjárati motor, ráadásul az új elött is ugyanez volt az alapjárattal, mielött szédszettem volna az injektort. Tömítés injektor alatt jó: http://www.kephost.com/image/v7rE Plusz ugye, az alapjátarti motort fújva változik az alapjárat, de az pedig új, és a tömítőgyűrű is jól van benne. :confused: Kicsit tudom mozgatni az alapjárati motort, akkor is változik a hangja. Elképzelhető hogy mégsem jó ott valami? Felfekszik rendesen.

http://videa.hu/videok/jarmuvek/fals-levego-DpI8zcCwqr1jkqUO 

Ui. A mikrofonom túl érzékeny, sokkal hangosabb videón az autó, mint valójában. 

Ötlet valakinek? Megint szedjem szét? Ja, és mikor jobban eltalálom a külön álló részt, ( burkolat alapjárati motor ) akkor esik vissza a fordulat. http://www.kephost.com/image/v7rH Csak így tudtam kijelölni, de érthető.

Mennyire ingadozik az alapjárat? Semmit nem javult? Csinálja még hogy majdnem lefullad?

Hogy érted, hogy tudod mozgatni kicsit az alapjárati motort? Azt két csavar fogja, moccannia sem kéne.  Szerintem az új alapjárati motornak nem lehet baja.

Volt egy fiat uno a családban, 1.1  benzin, annak is nagyon ingadozott az alapjárata. Ott a rossz hőgomba cseréje megoldotta a problémát, utána szép egyenletesen járt, előtte viszont szinuszosan. Esetleg még lehet hogy itt is rossz a vízhőfok jeladó és az kavar be. 

Link to comment
Megosztás:

4 órája, fatadaniel94 írta:

Hello!

Ahol a vákuum csövek csatlakoznak az injektor talpra egy kis alu blokkon keresztül, annak jó a tömítése? Nem e szakad vagy sérült? Az alapjárati motortól nem tud szívni, mert a hátuljába is van egy O gyűrű, ami a ház és a csatlakozó között van. 

Igen, jó a tömítés a talpnál, igaz, nem vettem oda újat, mert még nem tudtam első szétszedésem alkalmával, hogy mik kellenek. De szépen vissza tudtam húzni, nem kap falsot. Közel 1 nagy doboz féktisztítót kinyomtam ma, csak ezekre.

1 óra, wookie írta:

Pillangószelep tengelynél mi a helyzet? 

Mire gondolsz pontosan? 

1 órával ezelőtt, joecockroach írta:

Mennyire ingadozik az alapjárat? Semmit nem javult? Csinálja még hogy majdnem lefullad?

Hogy érted, hogy tudod mozgatni kicsit az alapjárati motort? Azt két csavar fogja, moccannia sem kéne.  Szerintem az új alapjárati motornak nem lehet baja.

Volt egy fiat uno a családban, 1.1  benzin, annak is nagyon ingadozott az alapjárata. Ott a rossz hőgomba cseréje megoldotta a problémát, utána szép egyenletesen járt, előtte viszont szinuszosan. Esetleg még lehet hogy itt is rossz a vízhőfok jeladó és az kavar be. 

Nem minden lámpánál csinálja, viszont amikor igen, ott gázadással rá kell segíteni, mert majd kiugrik a motor a helyéről. És igen, akkor pillanatok múlva, lefullad. 

Az alapjárati motort, kicsit, lévén hogy műanyag, én pedig kőműves vagyok, :) van az az erő... Komolyra fordítva, nem szó szerint mozgatni tudom, inkább csak feszegetni, és hát a műanyag enged ha akarom. Ilyenkor mintha érezhetően megváltozna az alapjárat szintén. Vízhőfok jeladó gondolom -15 fokban tök hideg motornál, oly mindegy mit mér. Merthogy akkor sem jó, és egy darabig 3 hengerezik. ( DIS kockám van, páralecsapódás kizárva. )

Link to comment
Megosztás:

10 órája, tuskes írta:

Igen, jó a tömítés a talpnál, igaz, nem vettem oda újat, mert még nem tudtam első szétszedésem alkalmával, hogy mik kellenek. De szépen vissza tudtam húzni, nem kap falsot. Közel 1 nagy doboz féktisztítót kinyomtam ma, csak ezekre.

Mire gondolsz pontosan? 

Nem minden lámpánál csinálja, viszont amikor igen, ott gázadással rá kell segíteni, mert majd kiugrik a motor a helyéről. És igen, akkor pillanatok múlva, lefullad. 

Az alapjárati motort, kicsit, lévén hogy műanyag, én pedig kőműves vagyok, :) van az az erő... Komolyra fordítva, nem szó szerint mozgatni tudom, inkább csak feszegetni, és hát a műanyag enged ha akarom. Ilyenkor mintha érezhetően megváltozna az alapjárat szintén. Vízhőfok jeladó gondolom -15 fokban tök hideg motornál, oly mindegy mit mér. Merthogy akkor sem jó, és egy darabig 3 hengerezik. ( DIS kockám van, páralecsapódás kizárva. )

Nem szoktam ilyet ajánlani mert erősen kókány kategória, de talán közelebb visz a végleges megoldáshoz , vagy legalábbis ahhoz hogy hol-merre van a hiba, próbáld meg ezt , ha elég közel szúrsz be a csonkhoz akkor nem is kell lecserélni a csövet ha mégsem jön be, csak levágsz a végéből és újra rádugod. Azt nem tudom, tudsz-e szerezni fecskendő tűt. https://opeleseknek.hu/opelalkatreszek/opel-motor-alapjarat-ingadozik/

Link to comment
Megosztás:

50 perce, wookie írta:

Beszúrsz oda egy tűt, kapja a fals, de főképp szűretlen levegőt. Jha, végülis. Tényleg, nem az okot kéne megkeresni, inkább taknyoljunk. Mindezt világmegváltó ötlet formájában tálalva.... 

Azt értem, hisz írtam, hogy olvastam a cikket. 

A hiba okát próbáljuk jó ideje megfejteni, nem " taknyolni " Vagy te úgy olvasod vissza az előző 5-6 oldalt hogy utóbbi a cél? 

Idézek:

Nem szoktam ilyet ajánlani mert erősen kókány kategória, de talán közelebb visz a végleges megoldáshoz , vagy legalábbis ahhoz hogy hol-merre van a hiba "

Zotya aki az egyik a leg aktívabb segítő, szívesen veszem tőled is a hozzászólást, hátha közelebb visz a megoldáshoz. 

Más:

Bundee segítségével, nemrég gépre dugtuk az autót. Egyenlőre 1-2 dolog amit le tudok ellenőrizni holnap, abból az egyik, amit Zotya nemrég javasolt, a régi lambdaszonda visszarakása. Én nem nagyon értem azakat az adatokat, volt ott 1-2 ami nem stimmelt. Nagyjából ennyi, valaki hozzáértő biztos megfejti. 

Amint meglesznek a lementett Op-Com adatok, megosztom itt, biztosan tud még valaki hozzáfűzni valamit. 

Módosítva : tuskes
Link to comment
Megosztás:

Gondoltam utánanézek, milyen lambdaszonda volt az autóban, amit hibajel miatt cseréltem. Nem találtam rajta gyártó megjelőlést, csak számsort. Ezt beütöttem a gugliba, és láss csodát: http://www.ebay.de/itm/Lambdasonde-fuer-OPEL-NEU-25164596-AC22-/252534533710 

Elképzelhető, hogy vagy még az eredeti volt benne, mint gyanusan a benzinszűrőből is, vagy az előző tulaj-(ok) rendben tartották? 

Sosem fogom megtudni, azért visszapróbálom a régit, hátha...... valami más okból dobta a hibajelet. :) :hehe::-)

Link to comment
Megosztás:

15 perce, tuskes írta:

Gondoltam utánanézek, milyen lambdaszonda volt az autóban, amit hibajel miatt cseréltem. Nem találtam rajta gyártó megjelőlést, csak számsort. Ezt beütöttem a gugliba, és láss csodát: http://www.ebay.de/itm/Lambdasonde-fuer-OPEL-NEU-25164596-AC22-/252534533710 

Elképzelhető, hogy vagy még az eredeti volt benne, mint gyanusan a benzinszűrőből is, vagy az előző tulaj-(ok) rendben tartották? 

Sosem fogom megtudni, azért visszapróbálom a régit, hátha...... valami más okból dobta a hibajelet. :) :hehe::-)

Elképzelhető.. a szondát csak akkor szokták cserélni ha gond van vele, simán lehet benne a gyári. 

Link to comment
Megosztás:

38 perce, zotya975 írta:

Elképzelhető.. a szondát csak akkor szokták cserélni ha gond van vele, simán lehet benne a gyári. 

Bár van már az autóban vagy 380 000 km. :) Ha jól látom, és gyorsabb vagyok néhány hónappal, akkor lehet eredetileg szereltet is tudtam volna venni kb. 20 euróért. http://www.ebay.de/itm/252534533710?25164596&clk_rvr_id=1152446804597&rmvSB=true 

Link to comment
Megosztás:

Nos. Megtettem amit a haza megkövetelt. :) Visszaraktam a régi lambdaszondát. Mikor az újat kivettem, nem kicsit volt kormos: http://www.kephost.com/image/vLLj Gondolom ezek után, rá fog férni az autóra egy kis kikormolás, egy 10-20 km-en, mert elég sokat adhatott a katalizátornak is. 

A motor most úgy áll, hogy kb. 35-40 percig járattam alapjáraton. Nem indultam el vele, mert végig hallgatni akartam a hangját. Véleményem szerint, sokat javult a helyzet, de még nem az igazi. Még mindíg vannak visszaesések az alapjáratban, időnként bebicsaklik. Viszont olyat mint korábban, egyenlőre nem tapasztaltam, hogy le akarna állni az autó. Ezek inkább enyhe alapjárati ingadozások, azt sem mondanám gyakorinak. Tudom, nem egy Doxa, csodákra nem kell számítani tőle. Az igazi teszt, még hátravan, menet közben is megnézzük. Addig járattam, míg óra szerint kb. 101-102 foknál bekapcsolt a ventillátor. 

Ettől függetlenül, persze nem ártana kipróbálni egy biztosan jó lambdaszondát, ehhez elméletileg szintén Bundee felajánlásával fogok élni, hogy biztosan kizárjunk minden egyéb lehetőséget. 

De, azt még nem tudni, menet közben most hogy viselkedik. 

Egyenlőre ilyen, még nem teljesen bemelegedve. ( bár ez pont egy roszabb pillanata volt ) http://videa.hu/videok/jarmuvek/lambdacsere-utan-a-regivel-QvVmmSLrmDUerHh3 

 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

8 órája, tuskes írta:

Nos. Megtettem amit a haza megkövetelt. :) Visszaraktam a régi lambdaszondát. Mikor az újat kivettem, nem kicsit volt kormos: http://www.kephost.com/image/vLLj Gondolom ezek után, rá fog férni az autóra egy kis kikormolás, egy 10-20 km-en, mert elég sokat adhatott a katalizátornak is. 

A motor most úgy áll, hogy kb. 35-40 percig járattam alapjáraton. Nem indultam el vele, mert végig hallgatni akartam a hangját. Véleményem szerint, sokat javult a helyzet, de még nem az igazi. Még mindíg vannak visszaesések az alapjáratban, időnként bebicsaklik. Viszont olyat mint korábban, egyenlőre nem tapasztaltam, hogy le akarna állni az autó. Ezek inkább enyhe alapjárati ingadozások, azt sem mondanám gyakorinak. Tudom, nem egy Doxa, csodákra nem kell számítani tőle. Az igazi teszt, még hátravan, menet közben is megnézzük. Addig járattam, míg óra szerint kb. 101-102 foknál bekapcsolt a ventillátor. 

Ettől függetlenül, persze nem ártana kipróbálni egy biztosan jó lambdaszondát, ehhez elméletileg szintén Bundee felajánlásával fogok élni, hogy biztosan kizárjunk minden egyéb lehetőséget. 

De, azt még nem tudni, menet közben most hogy viselkedik. 

Egyenlőre ilyen, még nem teljesen bemelegedve. ( bár ez pont egy roszabb pillanata volt ) http://videa.hu/videok/jarmuvek/lambdacsere-utan-a-regivel-QvVmmSLrmDUerHh3 

 

A szonda mindíg kormos a kipufogó gáztól...ha letakarítod, hamar megint ilyen lesz. 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ha már a lambda szondánál tartotok akkor újra előveszem a régi problémámat. Autópályán 90-120-as tempó között kb. 20 percenként világít a motorkonroll lámpa fél percig. Aztán kialszik és újra. Az érdekesség az, hogy azt vettem észre, hogy 120 fölött nem csinálja. Városban sosem.

Kiolvasva a hibakódot a lambda szonda a hiba. Évek óta így van, azóta már megjártam vele 3-szor Horvátországot is. Fogyasztás szerintem jó. (Horvátország, végig autópálya, fele úton klíma, megpakolva és 4 fővel 120 körüli tempóval 6.5 liter, város 7.5 )

Szerintetek kell ezzel foglalkozni?

Köszönöm

ui: Megtanultam már vele együtt élni is :)

Link to comment
Megosztás:

8 perce, ftamas78 írta:

Sziasztok!

Ha már a lambda szondánál tartotok akkor újra előveszem a régi problémámat. Autópályán 90-120-as tempó között kb. 20 percenként világít a motorkonroll lámpa fél percig. Aztán kialszik és újra. Az érdekesség az, hogy azt vettem észre, hogy 120 fölött nem csinálja. Városban sosem.

Kiolvasva a hibakódot a lambda szonda a hiba. Évek óta így van, azóta már megjártam vele 3-szor Horvátországot is. Fogyasztás szerintem jó. (Horvátország, végig autópálya, fele úton klíma, megpakolva és 4 fővel 120 körüli tempóval 6.5 liter, város 7.5 )

Szerintetek kell ezzel foglalkozni?

Köszönöm

ui: Megtanultam már vele együtt élni is :)

Szerintem agy ahogy leírtad ez együtt élhető hiba. Ha majd egyfolytában reklamál akkor ráérsz gondolkodni a cserén. Pontosan milyen hibakódot dob be amúgy? 

Link to comment
Megosztás:

37 perce, zotya975 írta:

Szerintem agy ahogy leírtad ez együtt élhető hiba. Ha majd egyfolytában reklamál akkor ráérsz gondolkodni a cserén. Pontosan milyen hibakódot dob be amúgy? 

Az enyémbe a Simtec 56.5 rendszerű motorvezérlő van (16 PIn-es csatlakozó), szóval a 4 karakteres hibakód van.

ez van: http://www.topbuzz.co.uk/info/fault_codes/pic007.htm

de már régen villogtattam ki. Ezek közül valamelyik:

0130     Heated Exhaust Gas Oxygen (HEGO) sensor     n/a
0135     Heated Exhaust Gas Oxygen (HEGO) sensor heater     n/a
0150     Heated Exhaust Gas Oxygen (HEGO) sensor     n/a
0173     Heated Exhaust Gas Oxygen (HEGO) sensor     n/a

 

De ha azt mondod, hogy ha megmondom pontosan,  hogy melyik és tudsz többet mondani akkor holnap kivillogtatom újra.

Köszi

Módosítva : ftamas78
Link to comment
Megosztás:

8 órája, ftamas78 írta:

Az enyémbe a Simtec 56.5 rendszerű motorvezérlő van (16 PIn-es csatlakozó), szóval a 4 karakteres hibakód van.

ez van: http://www.topbuzz.co.uk/info/fault_codes/pic007.htm

de már régen villogtattam ki. Ezek közül valamelyik:

0130     Heated Exhaust Gas Oxygen (HEGO) sensor     n/a
0135     Heated Exhaust Gas Oxygen (HEGO) sensor heater     n/a
0150     Heated Exhaust Gas Oxygen (HEGO) sensor     n/a
0173     Heated Exhaust Gas Oxygen (HEGO) sensor     n/a

 

De ha azt mondod, hogy ha megmondom pontosan,  hogy melyik és tudsz többet mondani akkor holnap kivillogtatom újra.

Köszi

Hát sokkal többet nem tudok mondani, de ha pölö szegény/dús keverék a hibakód akkor ugye nem biztos hogy a szonda rossz. 

Link to comment
Megosztás:

14 perce, zotya975 írta:

Hát sokkal többet nem tudok mondani, de ha pölö szegény/dús keverék a hibakód akkor ugye nem biztos hogy a szonda rossz. 

Értem . Hát biztos, hogy a fentiek közül valamelyik. A fogyasztás viszont jó. Ha lambda szonda rossz lenne szerintem a fogyasztáson biztos, hogy meglátszódna.

Mondjuk ilyenkor városba 9 liter de nyáron 7.5. (termosztát jó, egy hónapja cseréltem)

Link to comment
Megosztás:

6 perce, ftamas78 írta:

Értem . Hát biztos, hogy a fentiek közül valamelyik. A fogyasztás viszont jó. Ha lambda szonda rossz lenne szerintem a fogyasztáson biztos, hogy meglátszódna.

Mondjuk ilyenkor városba 9 liter de nyáron 7.5. (termosztát jó, egy hónapja cseréltem)

Nekem is be szokott villanni a szegény keverék, de főleg akkor ha etanolozok, és inkább induláskor hidegen. 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy kérdés  felújítattam a 25 éves generátorom egy cégnél , a töltése teljesen jó minden működik rendesen, de ugyan azt csinálja mint felújítás előtt ha pl. ráadom a világítást akkor hirtelen leesik a töltés és a fordulat majd vissza is áll eredetbe...ez normális?? Gyújtást is felújítottam (Rotor,elosztófedél)

Na meg felkerült az OPELFORUMOS rendszámtábla keret is de így is csinálja............ :D :D :D :D

2444101-20170114-PXjYJL.jpg

2444100-20170114-5NsGVj.jpg

2444102-20170114-Qin3cM.jpg

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.