Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Benzines motorokkal kapcsolatos kérdések


Qpack

Recommended Posts

3 órája, bucynus írta:

Nem, az tavaly volt cserélve, csontszáraz, szinte az egész motor is felülről nézve. Este megnézem lámpával, aknáról, többet fogok tudni

Megvan a hiba, szerencsére nem olaj volt, hanem víz, valószínűleg azért éreztem olajnak, mert lemosott magával olajat és mire kijöttem a víz elpárolgott és csak az olaj maradt a foltban. A képen látható vízcsonk tört el tőben és onnan folyt le a víz a tárcsa mögött. Amikor beindítottam a motort hallottam egy furcsa hangot a csonktól, megmozdítottam és le is tört teljesen. Remélem csavarkiszedővel kijön a betört csonk.. Így remélem megvan a lassú vízfogyásom oka is.

o7mzzqlmasixu0en9e1j.jpg

(Na végre.)

Módosítva : bucynus
Link to comment
Megosztás:

On 2016. 06. 13. at 21:11, Janó32 írta:

Azon motorok fenntartása/szervizeltetése messze magasabb mintha egy 1.6-ot az esetleges hibáival (akár egy nagyobb szervizzel) üzemeltetsz. Inkább az 1.8 amit az A Zafira-ba el tudnék képzelni mint optimális megoldás. Nem lesz azzal egy versenyautó, de a Zafira szegmens nem is erről kell hogy szóljon. Bontott hátsó üléssor? Jó eséllyel kompatibilis mindenben, csak ki kell cserélni, messze olcsóbb mint ha cserélnéd az autót (csak az átírásból kicseréled az összes ülést).  

Az üzemanyag fogyasztás nem érdekel annyira, inkább motor megbízhatósága lenne fő szempont. Abból indultam ki, hogy ha nagyobb köbcenti, akkor kevésbé kormolódik, koszosodik, kopik el a gyűrű...és ezért megbízhatóbb. De simán lehet, hogy tévedek. A bontott üléssoron már én is gondolkoztam, de félek, hogy nem lenne kompatibilis, ebben kéne megerősítés valahonnan (azt tudom, hogy ott a középső ülés is máshogy van, illetve a kalaptartó sem kompatibilis).
Egyébként meg nyilván vonz a nagyobb motor, az már pl jobban tud menni autópályán. Biztos nagyon fölé akarok lőni, mert én az 1.6-osat ismerem és szerintem az édes kevés ehhez a kocsihoz/kasztnihoz. Meg újabban úgy tartom, hogy egy nagy autó motorja 2.0 köbcentinél kezdődik (megbízhatóság, erő).

De várom az érveid, tapasztalataid, véleményed, mert lehet hogy nagyon rosszul gondolom a dolgokat.

Módosítva : logger
hibajavítások
Link to comment
Megosztás:

10 órája, logger írta:

Az üzemanyag fogyasztás nem érdekel annyira, inkább motor megbízhatósága lenne fő szempont. Abból indultam ki, hogy ha nagyobb köbcenti, akkor kevésbé kormolódik, koszosodik, kopik el a gyűrű...és ezért megbízhatóbb. De simán lehet, hogy tévedek. A bontott üléssoron már én is gondolkoztam, de félek, hogy nem lenne kompatibilis, ebben kéne megerősítés valahonnan (azt tudom, hogy ott a középső ülés is máshogy van, illetve a kalaptartó sem kompatibilis).
Egyébként meg nyilván vonz a nagyobb motor, az már pl jobban tud menni autópályán. Biztos nagyon fölé akarok lőni, mert én az 1.6-osat ismerem és szerintem az édes kevés ehhez a kocsihoz/kasztnihoz. Meg újabban úgy tartom, hogy egy nagy autó motorja 2.0 köbcentinél kezdődik (megbízhatóság, erő).

De várom az érveid, tapasztalataid, véleményed, mert lehet hogy nagyon rosszul gondolom a dolgokat.

Hát ez biztosan nem így van: a szennyeződés és vagy tartósság kérdése nem a motor méretétől függ, megkockáztatom hogy talán nincs is összefüggés. Addig rendben hogy jobban megy majd, de nem a fogyasztás lesz a fájó pont. Szinte minden szervizalkatrész (fék, vezérlés stb.) nagyságrendekkel drágább mint pl. az 1.6 hoz. (Csak egy konkrét példa: nézd meg hogy mennyibe kerül egy komplett vezérlés vagy kuplung csere egy 2.2-es motorhoz...) Továbbá hiába lesz egy Zafira erős, nem arra van építve hogy az élvezhető/kiautózható legyen, az egyterű kategória nem erről szól (mondjuk egy OPC Zafira még rendben, de a fenntartási költségeket még véletlenül se akard összevetni egy mezei Zafira fenntartásával). Picit olyasmi ez, mintha azt hinnéd, hogy a BMW 316i és a BMW M3 ua összegből üzemel... 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

51 perce, Cs. Zoltán írta:

Lehet, de szerintem a folyadék fogyása maradni fog.

Mire alapozod ezt? Eddig is éreztem a fagyálló szagot, csak nem találtam, honnan érzem, nem fogyott vészesen, ezért nem foglalkoztam vele. Szerintem itt volt a szivárgás helye, takarásban, azért nem vettem észre eddig.

Hol találok ilyen csonkot, ha lehet fémből? Most kezdek nyomozni.

Link to comment
Megosztás:

4 perce, bucynus írta:

Mire alapozod ezt? Eddig is éreztem a fagyálló szagot, csak nem találtam, honnan érzem, nem fogyott vészesen, ezért nem foglalkoztam vele. Szerintem itt volt a szivárgás helye, takarásban, azért nem vettem észre eddig.

Hol találok ilyen csonkot, ha lehet fémből? Most kezdek nyomozni.

Látnok a lelkem!

https://cromax.hu/hutorendszer/termosztat_es_alkatreszei/termosztathaz_alkatreszei/vizcsocsonk_termosztat_megkerulo_csohoz_opel_60870

Módosítva : gezoli
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2016. 06. 15. at 10:44, bucynus írta:

Hol találok ilyen csonkot, ha lehet fémből? Most kezdek nyomozni.

Tényleg nem ritka a probléma, eljutottam ma majdnem szembeszomszéd esztergályos ismerősömhöz, mutattam neki, hogy ilyen kellene, mondta tudja miről van szó, kérdem, itt hagyjam mintának?, nem kell, tudja fejből, most is van 2 félkész. :)

A csonk kiszedésére várok tippet, mert első nekifutásra nem jött ki, roncsolni meg nem nagyon akarom, nehogy belemenjen a vízbe a forgács. Remélem nem kell leszedni a pumpát emiatt. :(

Link to comment
Megosztás:

Adjisten.

Tegnap 5ösből kapcsoltam 4-esbe motorfék miatt, és nemtudom mit cseszhettem el de nagyot bőgött a motor, mintha üresbe felnyomattam volna, vagy één nemtudom.. mi volt ez? 

Plusz: miért nem tudok néha simán 5ösbe kapcsolni? Nem tudom megfogalmazni, de mintha valami lenne ott és ilyen fura hangja is van meg nem is megy simán a helyére.. de ettől függetlenül fel tudok kapcsolni.

Plusz2: ha nagy fokozatban vagyok, de érzem, hogy erőtlenné válik akkor több üzemanyagot fogyaszt ha addig gázolom amíg jobb lesz, mintha visszakapcsolnék a nagyobb nyomaték miatt?

Plusz3: induláskor mikor kb. felénél vagyok a kuplungnak már remeg az autó de ha gázolom akkor még nem nagyon megy, csak ha már majdnem kiengedtem, illetve kiengedtem, ezt azt jelenti, hogy kint fog a kuplung? (és az baj?)

Köszönöm előre is.

Link to comment
Megosztás:

47 perce, presidentÁkos írta:

Plusz2: ha nagy fokozatban vagyok, de érzem, hogy erőtlenné válik akkor több üzemanyagot fogyaszt ha addig gázolom amíg jobb lesz, mintha visszakapcsolnék a nagyobb nyomaték miatt?

Az üzemanyagfogyasztás leginkább a gázpedálállástól függ, tehát ha egy emelkedőn ötödikben csak padlógázzal tudsz felmenni, míg harmadikba visszakapcsolva félgázzal is menne, akkor utóbbi a jobb megoldás, mert ötödikben padlógázon többet fogyasztana.

Link to comment
Megosztás:

On ‎2016‎.‎06‎.‎15‎. at 0:08, logger írta:

Az üzemanyag fogyasztás nem érdekel annyira, inkább motor megbízhatósága lenne fő szempont. Abból indultam ki, hogy ha nagyobb köbcenti, akkor kevésbé kormolódik, koszosodik, kopik el a gyűrű...és ezért megbízhatóbb. De simán lehet, hogy tévedek. A bontott üléssoron már én is gondolkoztam, de félek, hogy nem lenne kompatibilis, ebben kéne megerősítés valahonnan (azt tudom, hogy ott a középső ülés is máshogy van, illetve a kalaptartó sem kompatibilis).
Egyébként meg nyilván vonz a nagyobb motor, az már pl jobban tud menni autópályán. Biztos nagyon fölé akarok lőni, mert én az 1.6-osat ismerem és szerintem az édes kevés ehhez a kocsihoz/kasztnihoz. Meg újabban úgy tartom, hogy egy nagy autó motorja 2.0 köbcentinél kezdődik (megbízhatóság, erő).

De várom az érveid, tapasztalataid, véleményed, mert lehet hogy nagyon rosszul gondolom a dolgokat.

Amit előttem leírtak a költségekről, az mind igaz. A kuplungszerkezet, vezérlés, stb, főleg a fő alkatrészek kb. duplája az 1.6-osénak. DE! Ha megengedheted magadnak, nem beszéllek le a nagyobb motorról. A fő alkatrészeket ritkán cseréljük, az autó pedig ad annyi pluszt vezetési élményben, hogy a hozzám hasonló emberkéknek megéri bevállalni.

A 2.2-es motoroknak gyenge pontja a vezérlés, de ha egyszer normálisan ki van cserélve minden, akkor sokáig jó lesz. A turbósnak gondolom a turbó meg a hengerfej lehet, arról nincs igazán tapasztalatom.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2016. 06. 15. at 0:08, logger írta:

Az üzemanyag fogyasztás nem érdekel annyira, inkább motor megbízhatósága lenne fő szempont. Abból indultam ki, hogy ha nagyobb köbcenti, akkor kevésbé kormolódik, koszosodik, kopik el a gyűrű...és ezért megbízhatóbb. De simán lehet, hogy tévedek. A bontott üléssoron már én is gondolkoztam, de félek, hogy nem lenne kompatibilis, ebben kéne megerősítés valahonnan (azt tudom, hogy ott a középső ülés is máshogy van, illetve a kalaptartó sem kompatibilis).
Egyébként meg nyilván vonz a nagyobb motor, az már pl jobban tud menni autópályán. Biztos nagyon fölé akarok lőni, mert én az 1.6-osat ismerem és szerintem az édes kevés ehhez a kocsihoz/kasztnihoz. Meg újabban úgy tartom, hogy egy nagy autó motorja 2.0 köbcentinél kezdődik (megbízhatóság, erő).

De várom az érveid, tapasztalataid, véleményed, mert lehet hogy nagyon rosszul gondolom a dolgokat.

Ha nem érdekel a fogyasztás, akkor a szervizköltség sem fog érdekelni, ugyanis üzemanyagra nagyságrenddel többet fogsz elkölteni. Én mindenképp egy erős autót választanék, maximum elgázosítanám. Zafira 2.0turbo szerintem. Nyilván nem kanyarvadász, de egy előzést elég magabiztosan tud abszolválni, egy családdal a hát mögött nem mindegy...

Annak idején bevállaltam egy 1.6 GAstrát, gyorsan kellett. A 160ló után nagyon nyamvadt volt az a 100 kehes gebe. Soha többet 10kg/LE alatti autót... :-D 

 

Módosítva : Alex75
  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

On 2016. 06. 17. at 14:58, presidentÁkos írta:

Adjisten.

Tegnap 5ösből kapcsoltam 4-esbe motorfék miatt, és nemtudom mit cseszhettem el de nagyot bőgött a motor, mintha üresbe felnyomattam volna, vagy één nemtudom.. mi volt ez? 

Plusz: miért nem tudok néha simán 5ösbe kapcsolni? Nem tudom megfogalmazni, de mintha valami lenne ott és ilyen fura hangja is van meg nem is megy simán a helyére.. de ettől függetlenül fel tudok kapcsolni.

Plusz2: ha nagy fokozatban vagyok, de érzem, hogy erőtlenné válik akkor több üzemanyagot fogyaszt ha addig gázolom amíg jobb lesz, mintha visszakapcsolnék a nagyobb nyomaték miatt?   Köszi @tgabika76 ;)

Plusz3: induláskor mikor kb. felénél vagyok a kuplungnak már remeg az autó de ha gázolom akkor még nem nagyon megy, csak ha már majdnem kiengedtem, illetve kiengedtem, ezt azt jelenti, hogy kint fog a kuplung? (és az baj?)

Köszönöm előre is.

up?

Link to comment
Megosztás:

22 órája, presidentÁkos írta:

up?

1. Vagy nagy sebességnél kapcsoltál vissza vagy nem vetted le a lábad a gázról. vagy véletlenül 2esbe tetted. :D

2. Lehet váltó probléma vagy még nem szoktad meg, hogy astrában hogyan van az 5. sebesség. Esetleg a váltó kulisszát kell bezsírozni.(váltókar alatti persely)

Plusz3: Adj neki picit több gázt, nyugodtan pörgesd 1200-1300 közé. Kuplung kopás eddigi olvasások alapján úgy vettem ki h nem jellemző. max 250e km felettieknél. Ez is olyan h menni kell h kitapasztald mikor hogyan fog a kuplung. (kint fog az a fent fog ;) )nekem is kb a felénél kezd el úgy fogni h ha nem nyomom a gázt beremeg, azaz ledadog.

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 06. 19. at 23:16, Atala írta:

1. Vagy nagy sebességnél kapcsoltál vissza vagy nem vetted le a lábad a gázról. vagy véletlenül 2esbe tetted. :D

2. Lehet váltó probléma vagy még nem szoktad meg, hogy astrában hogyan van az 5. sebesség. Esetleg a váltó kulisszát kell bezsírozni.(váltókar alatti persely)

Plusz3: Adj neki picit több gázt, nyugodtan pörgesd 1200-1300 közé. Kuplung kopás eddigi olvasások alapján úgy vettem ki h nem jellemző. max 250e km felettieknél. Ez is olyan h menni kell h kitapasztald mikor hogyan fog a kuplung. (kint fog az a fent fog ;) )nekem is kb a felénél kezd el úgy fogni h ha nem nyomom a gázt beremeg, azaz ledadog.

Köszi! :D

Most arra lennék kiváncsi, hogy mennyit fogyaszt az 1.6os 8 szelepes üresbe? Mekkora várakozásnál éri meg leállítano, aztán újra begyújtani? Éés mennyit eszik egy gyújtás? :D

Link to comment
Megosztás:

15 órája, presidentÁkos írta:

Köszi! :D

Most arra lennék kiváncsi, hogy mennyit fogyaszt az 1.6os 8 szelepes üresbe? Mekkora várakozásnál éri meg leállítano, aztán újra begyújtani? Éés mennyit eszik egy gyújtás? :D

Azt mondják, hogy ha 1 percet áll a kocsi akkor érdemes, ezért is van olyan helyeken időmérő. De én ott se szoktam, főleg télen vagy nyáron :D. Állásban 0,5-0,7 L/óra. Elenyésző, de ha tudod h legalább 5 percet állsz akkor érdemes leállítani. Mennyit eszik egy gyújtás? :D, majd megkérdezem tőle. :D

Lényegében elenyésző annyira h nem érdemes foglalkozni vele. Karbis korszakban volt talán lényeg, de ott is inkább a tuning terén, h indításkor mennyi benya legyen a karbiban stb.

Én azt mondom h egyenlőre élvezd a vezetést, figyeld a környezetet, helyzeteket, okulj, tanulj. Kocsival csak akkor foglalkozz ha gond van vele (fura lámpák felvillannak, szerviz intervallumok,). Fogyasztásán úgyis csak akkor tudsz befolyásolni, ha már kiismerted a kocsidat, mikor hogy reagál, mennyire gyorsul, milyen a terhelési képessége.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

15 órája, presidentÁkos írta:

Köszi! :D

Most arra lennék kiváncsi, hogy mennyit fogyaszt az 1.6os 8 szelepes üresbe? Mekkora várakozásnál éri meg leállítano, aztán újra begyújtani? Éés mennyit eszik egy gyújtás? :D

Ha többször leállítod és indítasz zöldre lassabban melegszik be a motor, főleg télen, ami már jelentős üanyag többlet, plusz az önindítónak is nagyobb az igénybevétele, meg ugye a felhasznált áramot vissza is kell termelni, és elég nagy az áramfelvétele is. Inkább a környezetvédelem miatt erőltetik, mint az üanyag megtakarítás miatt.

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

On 2016. 06. 15. at 10:37, Janó32 írta:

Hát ez biztosan nem így van: a szennyeződés és vagy tartósság kérdése nem a motor méretétől függ, megkockáztatom hogy talán nincs is összefüggés. Addig rendben hogy jobban megy majd, de nem a fogyasztás lesz a fájó pont. Szinte minden szervizalkatrész (fék, vezérlés stb.) nagyságrendekkel drágább mint pl. az 1.6 hoz. (Csak egy konkrét példa: nézd meg hogy mennyibe kerül egy komplett vezérlés vagy kuplung csere egy 2.2-es motorhoz...) Továbbá hiába lesz egy Zafira erős, nem arra van építve hogy az élvezhető/kiautózható legyen, az egyterű kategória nem erről szól (mondjuk egy OPC Zafira még rendben, de a fenntartási költségeket még véletlenül se akard összevetni egy mezei Zafira fenntartásával). Picit olyasmi ez, mintha azt hinnéd, hogy a BMW 316i és a BMW M3 ua összegből üzemel... 

A motor méretétől függő tartósságot onnan vettem, hogy pl a mostani 1.4T, 1.6T TSI motorok nem a megbízhatóságról híresek (totalcar-ról van az infó), a 2.0 már tűrhetőbb. Illetve tapasztalat: 1.6-os hengerfejes A Zafira (sok városi használat, 300ezer km).
Tudom, hogy naiv vagyok, de nekem furcsa hogy nagyságrendekkel drágább egy vezérlés egy 2.2-eshez, mint egy 1.6-oshoz (egy opc-nél megérteném). Mondjuk ez kicsit számomra olyan, hogy jobb autód van, indokolatlanul fizess többet (mikor elvittük az új autót (zafira tourer) a gumishoz kereket cseréni (szezonváltás), az újért többet akart kérni, mint a régiért, még szerencse, hogy előre ki volt fizetve (az indok a 17colos kerék volt)). Ráadásul ezek az autók már 10+-osak, hiába 2.2-es motor, és nem egy presztízs márka, mint pl audi, bmw...
Egyébként mi más alkatrészekben egy 1.6 és 2.2 között (gondolom méret)? Nagyobb szíj, görgők?
Hogy tudom megnézni, hogy mennyi egy vezérlés? Összelegózom egy webshopnál?

Ui: bocsánat a sok rimánkodásért :)

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 06. 17. at 17:34, grofbandi írta:

Amit előttem leírtak a költségekről, az mind igaz. A kuplungszerkezet, vezérlés, stb, főleg a fő alkatrészek kb. duplája az 1.6-osénak. DE! Ha megengedheted magadnak, nem beszéllek le a nagyobb motorról. A fő alkatrészeket ritkán cseréljük, az autó pedig ad annyi pluszt vezetési élményben, hogy a hozzám hasonló emberkéknek megéri bevállalni.

A 2.2-es motoroknak gyenge pontja a vezérlés, de ha egyszer normálisan ki van cserélve minden, akkor sokáig jó lesz. A turbósnak gondolom a turbó meg a hengerfej lehet, arról nincs igazán tapasztalatom.

a 2.2-es nem lesz hengerfejes?

Link to comment
Megosztás:

11 órája, logger írta:

A motor méretétől függő tartósságot onnan vettem, hogy pl a mostani 1.4T, 1.6T TSI motorok nem a megbízhatóságról híresek (totalcar-ról van az infó), a 2.0 már tűrhetőbb. Illetve tapasztalat: 1.6-os hengerfejes A Zafira (sok városi használat, 300ezer km).
Tudom, hogy naiv vagyok, de nekem furcsa hogy nagyságrendekkel drágább egy vezérlés egy 2.2-eshez, mint egy 1.6-oshoz (egy opc-nél megérteném). Mondjuk ez kicsit számomra olyan, hogy jobb autód van, indokolatlanul fizess többet (mikor elvittük az új autót (zafira tourer) a gumishoz kereket cseréni (szezonváltás), az újért többet akart kérni, mint a régiért, még szerencse, hogy előre ki volt fizetve (az indok a 17colos kerék volt)). Ráadásul ezek az autók már 10+-osak, hiába 2.2-es motor, és nem egy presztízs márka, mint pl audi, bmw...
Egyébként mi más alkatrészekben egy 1.6 és 2.2 között (gondolom méret)? Nagyobb szíj, görgők?
Hogy tudom megnézni, hogy mennyi egy vezérlés? Összelegózom egy webshopnál?

Ui: bocsánat a sok rimánkodásért :)

 

11 órája, logger írta:

a 2.2-es nem lesz hengerfejes?

Nem akarlak megbántani és ne is vedd Magadra, de szerintem fordítva ülsz a lovon... :-)

Semmi köze a motor méretének a tartóssághoz, konstrukció kérdése (tovább hogy a használója miként/mire használja és ezek mellé milyen karbantartást/megelőzést társít). Létezik az említett benzines turbós motorból is nagy, pl a VW csoport 2.0 TFSi (vagy pl az audik 3.0 TFSi), mindegyikkel van probléma. Mindegy mekkora, ha pl a befecskendezéssel van a gond vagy a vezérlés a gyenge láncszem (vagy mint anno az Audi 2.5 V6 TDi, ahol egyszerűen szétkopott 200k km alatt a  vezérműtengely).  

Így van, keress rá a kiválasztott autó alkatrészeire, látod mi mennyibe fájhat. Egy nagyobb motor nagyobb teljesítménye miatt az alkatrészeket is másra terhelésre/igénybevételre kell méretezni, ezért drágább hozzá szinte minden. Továbbá mivel lényegesen kevesebb fut belőle, kevesebb az elérhető alkatrész (és alkatrész gyártó), ez is drágítja a dolgot. Az élményt négyzetesen meg kell fizetni. 

Bármi hengerfejes lehet, az már más kérdés, hogy nem csak a használattól hanem konstrukciós probléma miatt is. 

Módosítva : Janó32
  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

On ‎2016‎.‎06‎.‎24‎. at 0:33, logger írta:



Egyébként mi más alkatrészekben egy 1.6 és 2.2 között (gondolom méret)? Nagyobb szíj, görgők?
Hogy tudom megnézni, hogy mennyi egy vezérlés? Összelegózom egy webshopnál?

Ui: bocsánat a sok rimánkodásért :)

A 2.2-es Opel motoroknál kiegyensúlyozó tengelyt építettek be, a simább járás érdekében. Ezt egy külön lánc hajtja, amihez szintén tartozik feszítő, ill. görgők. Vagyis két láncszettet kell venni, ami anyagárban kb. 150 ezer ft.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.