Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Benzines motorokkal kapcsolatos kérdések


Qpack

Recommended Posts

On 2016. 06. 21. at 22:27, zotya975 írta:

Ha többször leállítod és indítasz zöldre lassabban melegszik be a motor, főleg télen, ami már jelentős üanyag többlet, plusz az önindítónak is nagyobb az igénybevétele, meg ugye a felhasznált áramot vissza is kell termelni, és elég nagy az áramfelvétele is. Inkább a környezetvédelem miatt erőltetik, mint az üanyag megtakarítás miatt.

Szóval akkor nem ajánlod hogy leállítsam és újraindítsam várakozás idején? (Nyáron)

Link to comment
Megosztás:

21 perce, presidentÁkos írta:

Szóval akkor nem ajánlod hogy leállítsam és újraindítsam várakozás idején? (Nyáron)

Én nem látom értelmét zöld lámpánál fél, max egy percre leállítani a motort. Legalábbis az autó szempontjából, a tisztább levegő kérdése persze más.

Link to comment
Megosztás:

láma kérdés, de: pénteken volt olajcsere. végig ott álltam a szerelő mellett, kérdezgettem erről-arról, beszélgettünk, normális volt, etc. egy dolog ütött szöget a fejembe, de eddig nem foglalkoztam vele, mert nem voltam a gépkönyv közelében. kérdeztem, hogy mennyi motorolaj kell (z12xe). azt mondja, h. úgy 4 litert szoktak bele önteni, picit úgyis eszi mindegyik. nem akartam ott vitatkozni, mert nem voltam benne biztos, de most megnéztem, 3,5L kellene. ilyenkor mi van?

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Kishenceg írta:

láma kérdés, de: pénteken volt olajcsere. végig ott álltam a szerelő mellett, kérdezgettem erről-arról, beszélgettünk, normális volt, etc. egy dolog ütött szöget a fejembe, de eddig nem foglalkoztam vele, mert nem voltam a gépkönyv közelében. kérdeztem, hogy mennyi motorolaj kell (z12xe). azt mondja, h. úgy 4 litert szoktak bele önteni, picit úgyis eszi mindegyik. nem akartam ott vitatkozni, mert nem voltam benne biztos, de most megnéztem, 3,5L kellene. ilyenkor mi van?

Hülyeséget mondott de nem foglalkoznék vele. Ha túltöltené (ami baj lenne), akkor azt látnád a nívó pálcánál... ekkor a max felett lenne az olaj.

Néhány hete cseréltem a Z14XEP-ben és 3,5 liter körül ment bele... úgy 0,5 liter maradt a 4 literes flakon alján. A tied pedig 200 cm3-el kisebb motor. Tehát tényleg max 3,5 litert lehet beletölteni.

Link to comment
Megosztás:

2 órája, presidentÁkos írta:

Idáig mindenhol azt olvastam és úgy tanították, hogy indulásnál ahogy engedem fel a kuplungot arányosan adjak gázt is, de most láttam/olvastam/kérdezősködtem, hogy úgy is lehet hogy kinyomott kuplungnál először kicsi gázt adok és úgy kezdem felengedni a kuplungot? Tegnap lett meg az első 1000 km és még mindig van, hogy túl lassan indulok el.

Ne várd, hogy itt a fórumon megtanítsàk,hogy kell elindulni az autóval. Neked kell érezni hogy mikor-mennyi gázt adj,vagy hogy mikor engedd a kuplungot. Ezt itt nem fogod megtanulni. Inkább gyakorolj!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

A hétvégén hosszabb lejtőn, motorfékkel jöttem le néhány km-t. Utána lámpánál állva 5-6 alkalommal leállt a motor, nem volt alapjárat, viszont elindulásnál nagy füst a az autó mögött az volt. :angry: Találkozott már valaki hasonlóval, vagy van ötletetek, hogy mi lehet? Főleg városban használom. Z16 XEP

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
On 2016. 07. 13. at 19:55, nagyjoci írta:

Sziasztok.

X16XEL motor 1.6 16V rángat és erőtlen. Mi lehet a baj?

Kokszos (koszos) a motor. Az oka valószínűleg, hogy az olajlehúzógyűrűk elkoptak (nem húzza le az olajat a hengerben), így füstöl hátul a kipufogónál az autó (az elégetett olaj miatt). Emiatt az olajat is eszi. Illetve a dugattyú sem biztos már, hogy jól illeszkedik a hengerbe (tökéletlen égés, kokszolódás). Ha a kisebbik nagy hiba akkor csak hengerfejfelújítás, ha nagyobb, akkor motorfelújítás. Ez az egész sajnos típus hiba.

Mivel szerintem te még az elején lehetsz, még nem ennyire drága. Nekem ezt mondták tanácsnak: " EGR-t félre kell fordítani, fojtószelepet kitisztítani, gyári gyertyát használni "
Vidd el autópályázni kicsit. Nem szabad, hogy nyomatékból menjen (ilyenkor lassú meredek hegyi utakat kerülni kell).
Extra tipp: nálunk egy olajcsere csodát művelt. Szóval gyakrabban kell olajat cserélni, és az olajat önteni bele dögivel.
 

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
On 2016. 07. 26. at 8:44, Lacika22 írta:

Sziasztok,

Segítsetek légyszíves. Astra G 1.4; 2004-es autómhoz fél éven belül 2db első lambdaszondát kellett vásárolnom(jó minőségűt vettem).   Mi lehet az oka, hogy ilyen hamar tönkremegy?

 

Válasszokat köszönöm.

Bosch, de én lehet Delphi-t is bevállalnék...

Másrészt érdekes, témába vágó:

http://www.injektor.hu/technikai-info/13-alapok/49-hibakod-olvasas-torles

Link to comment
Megosztás:

40 perce, Janó32 írta:

Mint fentebb Geopake is írta, 3,5-3,6 liternél van a max-on. 

Igaz, elnézést, a helytelen megfogalmazásért is. Csak ezért kérdeztem mert oda adtam a szerelőnek a 4 literes olajat, és nem kaptam vissza belőle, hogy ez megmaradt, vagy hasonló, de csepeg belőle. Határátkelőnél mikor araszoltunk kb 3-4 perc után bekapcsolt a ventillátor és a füstöt nyomta kifele. Parkolóba megálltam és láttam hogy a nívó pálca környékén tiszta olaj minden. Vagy tömítéseket nem cserélte ki kedves szerelő amire külön megkértem, vagy szőke nő módjára használták a motorolajat. Az volt a tippem elsőre hogy többet töltött bele mint kéne.

Link to comment
Megosztás:

3 perce, Cs. Zoltán írta:

Két lehetőség van: vagy eltette magának a maradékot vagy túltöltötte.

Könnyen kiderítheted: Nívón mit látsz, szint fölött van az olaj?

Bőven! Pedig vagy háromszor is megnéztem, és egyenes állt az autó. És még úgy is hogy egy hete csepeg belőle. Már nem tudom kire lehet rábízni a verdát. Komolyan mondom ezután amit csak lehet csinálok én inkább. Akibe meg bízok és az mindig lepasszol :(

Link to comment
Megosztás:

Mennyit jelent az, hogy "bőven"? Illetve hol csepeg? 

Nem egészséges, de nálam is túl lett öntve, kb egy cm-el van max fölött. Azóta 5-6000km-t tettem meg így vele, de nem nyomott ki semmit (még).

Szerintem ettől nagyobb mennyiségű túltöltés kell ahoz, hogy akár valamelyik szimeringnél, akár a többletolajból fakadó kartergáznövekedés miatt (főleg kopottabb motor esetében) a nívónál kitolja magából a fölösleget.

Ettől függetlenül nem jó így hagyni, jövő héten viszem átnézetésre hozzá az autót, szívatok le vele.

Te se hagyd így, ne okozzon nagyobb kárt.

Módosítva : Cs. Zoltán
Link to comment
Megosztás:

8 órája, Cs. Zoltán írta:

Mennyit jelent az, hogy "bőven"? Illetve hol csepeg? 

Nem egészséges, de nálam is túl lett öntve, kb egy cm-el van max fölött. Azóta 5-6000km-t tettem meg így vele, de nem nyomott ki semmit (még).

Szerintem ettől nagyobb mennyiségű túltöltés kell ahoz, hogy akár valamelyik szimeringnél, akár a többletolajból fakadó kartergáznövekedés miatt (főleg kopottabb motor esetében) a nívónál kitolja magából a fölösleget.

Ettől függetlenül nem jó így hagyni, jövő héten viszem átnézetésre hozzá az autót, szívatok le vele.

Te se hagyd így, ne okozzon nagyobb kárt.

Előbb néztem és legfelső rovátkánál tart jelenleg, azelőtt kb 2 centivel ellepte az olaj az egész bejegyzett részt. Ma volt a szerelőnél aki csinálta és valami tömítést emlegetett hogy ki kell cseréljen, de nem értettem mit motyog.

Motor mosással amúgy mi a helyzet? Mert mindig vészmadárkodnak, hogy zárlatot csinál, meg hogy vegyem le az akkusarut.

Link to comment
Megosztás:

3 órája, Zig írta:

Előbb néztem és legfelső rovátkánál tart jelenleg, azelőtt kb 2 centivel ellepte az olaj az egész bejegyzett részt. Ma volt a szerelőnél aki csinálta és valami tömítést emlegetett hogy ki kell cseréljen, de nem értettem mit motyog.

Motor mosással amúgy mi a helyzet? Mert mindig vészmadárkodnak, hogy zárlatot csinál, meg hogy vegyem le az akkusarut.

Mikor vettem a kocsit lemosták a motort a Schillernél.Nem ázott be semmi,bár gondolom nem először csináltak ilyet.Régen a Vectra motorját itthon mostam le évente egyszer.Soha nem volt semmi baja tőle.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Pont mostanában akartam említeni, hogy elég jól negúsztam az idén hibakód nélkül, erre ma reggel kék halál fogadott:

https://drive.google.com/file/d/0B3Ogu6D3BWeCdk40Sk5fQllFTU0/view?usp=drivesdk

Nem tudom törölni folyamatosan fennálló hiba...

Ha jól tudom pedálhelyzet érzékelőt lehet külön kapni.

Vagy készüljek fojtószelep cserére?

Hogy tudnék itthon belenézni? Volt már valakinek ilyen??

Újraindítás nem segített.

Még jó, hogy szombaton k..ra kéne az autó...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.