Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Benzines motorokkal kapcsolatos kérdések


Qpack

Recommended Posts

Nekem is ugyanez a problémám volt, csak a lambdaszonda csere hozta helyre. Nekem az első döglött be. DV jól leírta. https://sites.google.com/site/opelrepair/lambda-szonda

De nem ártana gyertyát cserélni, mert az is okozhatja, vagy esetleg gyújtó trafó. (hogy tovább ne menjek, mert még lehet sok gondja)

Köszönöm szépen.

Akkor ezeken végig megyek aztán meglátjuk mi lesz.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Esetleg talán vmi eltömődhetett az üzemanyag-rendszerben... Üzemanyagszűrő volt már cserélve?

Hát mostanában bevallom nem volt kb 4 éves ami jelenleg benne van, és most hogy mondtad korábban már volt egy olyan hibám is hogy üzemanyag átfolyás zavar vagy valami hasonló már nem tudom pontosan. De az azóta sem jött elő újra.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

1.6 16v ecotec motoros 1998 G-s Astrám van. Az lenne a kérdésem, hogy néha az alapjárat felpörög 2-2,5 ezres fordulatra, meg az autó rángat alacsony fordulatszámon ha gázt adok, mi lehet a probléma? Előre is köszönöm.

Sziasztok.

szia

tisztitsd ki a folytószelepházat+ az egr szelepet!! tele lehet kosszal! a megszorulni készülő egrt-töl is rángathat!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 months later...

Sziasztok!

Új vagyok még itt a fórumon. Tavaly vásároltam 99-es gyártású szeretett 1.4 16V G astrá-mat. Nagyon megvagyok vele elégedve, a kötelezőket már mind kicseréltem autószerelő ismerősömmel közösen. Gondolok itt olaj, szűrők, komplett vezérlés, benzin szűrő stb.

Kérdésem lenne, hogy mit tudtok a különböző tisztító szerekről melyeket az üzemanyaghoz kell adni? Ilyenekre gondolok, mint pl a Pro-Tec benzines üzemanyagrendszer tisztító, meg a metabond megalene plus. Van valakinek tapasztalata ezekről? Használnak ezek tényleg? Ha igen, melyik jobb szerintetek?

Köszönöm előre is a válaszokat!

zozó

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Új vagyok még itt a fórumon. Tavaly vásároltam 99-es gyártású szeretett 1.4 16V G astrá-mat. Nagyon megvagyok vele elégedve, a kötelezőket már mind kicseréltem autószerelő ismerősömmel közösen. Gondolok itt olaj, szűrők, komplett vezérlés, benzin szűrő stb.

Kérdésem lenne, hogy mit tudtok a különböző tisztító szerekről melyeket az üzemanyaghoz kell adni? Ilyenekre gondolok, mint pl a Pro-Tec benzines üzemanyagrendszer tisztító, meg a metabond megalene plus. Van valakinek tapasztalata ezekről? Használnak ezek tényleg? Ha igen, melyik jobb szerintetek?

Köszönöm előre is a válaszokat!

zozó

Hello!

Elég sokféle tisztító adalék van a piacon, itt a fórumon is találsz "receptet", hogy otthon hogyan készíts adalékanyagot. Én piros spurit szoktam néha belelöttyinteni. Ez a néha évi egy-két alkalmat jelent nálam. Nem sok különbséget veszek észre, ekkor kicsit jobban meghajtom az autót, hogyha már beleöntöttem, próbáljon meg tényleg tisztulni kicsit. A motorolaj adalékokat viszont kerüld inkább!

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Elég sokféle tisztító adalék van a piacon, itt a fórumon is találsz "receptet", hogy otthon hogyan készíts adalékanyagot. Én piros spurit szoktam néha belelöttyinteni. Ez a néha évi egy-két alkalmat jelent nálam. Nem sok különbséget veszek észre, ekkor kicsit jobban meghajtom az autót, hogyha már beleöntöttem, próbáljon meg tényleg tisztulni kicsit. A motorolaj adalékokat viszont kerüld inkább!

Hello!

Köszönöm válaszod, a pro-tec-en gondolkodom hogy kipróbálom. Amúgy mikor vettem a kocsit kinyomtattam milyen szervizeken esett át, mivel tudtam hogy mindig ugyanabba az opel szervizbe vitték és van ott ismerősöm. Ekkor láttam meg hogy kapott már pro-tec-et. Mivel a szerviz is használja gondolom akkor már jó is lehet valamire. A motorolaj adalékokról már olvastam itt, azt biztos nem öntök a motorba. A legfontosabb szerintem is a jó minőség olaj és a 8-10 ezer km-kénti csere!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Új vagyok még itt a fórumon. Tavaly vásároltam 99-es gyártású szeretett 1.4 16V G astrá-mat. Nagyon megvagyok vele elégedve, a kötelezőket már mind kicseréltem autószerelő ismerősömmel közösen. Gondolok itt olaj, szűrők, komplett vezérlés, benzin szűrő stb.

Kérdésem lenne, hogy mit tudtok a különböző tisztító szerekről melyeket az üzemanyaghoz kell adni? Ilyenekre gondolok, mint pl a Pro-Tec benzines üzemanyagrendszer tisztító, meg a metabond megalene plus. Van valakinek tapasztalata ezekről? Használnak ezek tényleg? Ha igen, melyik jobb szerintetek?

Köszönöm előre is a válaszokat!

zozó

Én a piros spurit használom rendszeresen,mellette néha meghajtom a gépet,a szelepek és a befecsk.rendszer meghálálja a gondoskodást :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Új vagyok még itt a fórumon. Tavaly vásároltam 99-es gyártású szeretett 1.4 16V G astrá-mat. Nagyon megvagyok vele elégedve, a kötelezőket már mind kicseréltem autószerelő ismerősömmel közösen. Gondolok itt olaj, szűrők, komplett vezérlés, benzin szűrő stb.

Kérdésem lenne, hogy mit tudtok a különböző tisztító szerekről melyeket az üzemanyaghoz kell adni? Ilyenekre gondolok, mint pl a Pro-Tec benzines üzemanyagrendszer tisztító, meg a metabond megalene plus. Van valakinek tapasztalata ezekről? Használnak ezek tényleg? Ha igen, melyik jobb szerintetek?

Köszönöm előre is a válaszokat!

zozó

Üdv itt! Én nem használok adalékokat, inkább tankolok néha 100-as prémium benzint. (Mostanában nem is néha, inkább gyakran). A lényeg, hogy időnként ki kell szabadulni a városból, és kicsit megpörgetni a gépet.

Link to comment
Megosztás:

Üdv itt! Én nem használok adalékokat, inkább tankolok néha 100-as prémium benzint. (Mostanában nem is néha, inkább gyakran). A lényeg, hogy időnként ki kell szabadulni a városból, és kicsit megpörgetni a gépet.

Hello!

Én rendszeresen az OMV-nél tankolok MaxMotion 95-öt. Próbáltam már ugyan itt a 100-ast is, de nem sok különbséget éreztem, bár ez lehet az én hibám is :). Fogyasztásban abszolút nem volt nekem változás. Amúgy városon kívül megszoktam hajtani, de próbálom kímélni a motort. Egyik kollégámtól nemrég hallottam a Shel V-power Nitro+-ról, hogy érezhetően javít a dinamikán. Ez lesz a következő amit kipróbálok, kíváncsi leszek rá :)

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Én rendszeresen az OMV-nél tankolok MaxMotion 95-öt. Próbáltam már ugyan itt a 100-ast is, de nem sok különbséget éreztem, bár ez lehet az én hibám is :). Fogyasztásban abszolút nem volt nekem változás. Amúgy városon kívül megszoktam hajtani, de próbálom kímélni a motort. Egyik kollégámtól nemrég hallottam a Shel V-power Nitro+-ról, hogy érezhetően javít a dinamikán. Ez lesz a következő amit kipróbálok, kíváncsi leszek rá :)

Múltkor ilyet tankoltam, mert elfogyott a sima 95-ösük és ugyan olyan árban adták mint azt.

Semmi különbségest nem vettem észre a másik benzinhez képest. Fogyasztás sem volt kevesebb. Szóval ha normál áron adják ami akár 20-30 Ft-al is drágább akkor biztos hogy nem ezt tankolom.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Z14XEP-vel lenne olyan problémám, hogy hidegen szépen megy gyorsul is rendesen, viszont amint bemelegszik részterhelésnél és padlógáznál is rángat. Egyenletesen haladva nem tapasztaltam. Nem fullad, csak olyan mintha 1-1 másodpercre eltűnne a teljesítmény, de aztán egyből húz is tovább. Hibakódot még nem írt be. (kb 1000km-t mentem vele mióta nálam van)

Van valakinek ilyen tapasztalata?

Esetleg ez is a haldokló EGR jele lenne?

Tudja valaki, hogy mi az a 2 cső ami keresztül megy az EGR szelepen? Egyik fém másik gumi és mintha mindkettő átmenne rajta.

Nagyon köszi előre is !!!

Atis

Link to comment
Megosztás:

Múltkor ilyet tankoltam, mert elfogyott a sima 95-ösük és ugyan olyan árban adták mint azt.

Semmi különbségest nem vettem észre a másik benzinhez képest. Fogyasztás sem volt kevesebb. Szóval ha normál áron adják ami akár 20-30 Ft-al is drágább akkor biztos hogy nem ezt tankolom.

Legközelebb valószínű Mol Neo benzint fogok tankolni(az kapható nálunk), vagy valamelyik másik kút drágább termékét. Bár nem hiszem, hogy sok különbséget tapasztalok majd az 1.4-es motornál.

Viszont én észrevettem egy előnyét a prémium benzinnek. A kis motorok sokkal jobbak vele. Én egy 50-es Yamaha Aerox-al, egy Husqvarna 236 kis fűrésszel, és egy B&S Quantum 650 fűnyíró motorral tudtam tesztelni a dolgot. Imádom, hogy nem kell harmincötször rángatni a zsinórt, vagy rugdosni a berúgókart.

Prémium benzinnel elsőre vagy másodikra indul a kicsike motor.... :)

Link to comment
Megosztás:

Legközelebb valószínű Mol Neo benzint fogok tankolni(az kapható nálunk), vagy valamelyik másik kút drágább termékét. Bár nem hiszem, hogy sok különbséget tapasztalok majd az 1.4-es motornál.

Viszont én észrevettem egy előnyét a prémium benzinnek. A kis motorok sokkal jobbak vele. Én egy 50-es Yamaha Aerox-al, egy Husqvarna 236 kis fűrésszel, és egy B&S Quantum 650 fűnyíró motorral tudtam tesztelni a dolgot. Imádom, hogy nem kell harmincötször rángatni a zsinórt, vagy rugdosni a berúgókart.

Prémium benzinnel elsőre vagy másodikra indul a kicsike motor.... :)

Ezt én is alá tudom támasztani. Mind a fűkaszába, fűnyíró trakeszba és robogóba is prémium benyát tolok. Amióta azt teszem bele, tavasszal is pöcc-röffre indulnak. És ezek nem "romlanak" meg mint a sima molos 95. Legalábbis ez a tapasztalat.

Link to comment
Megosztás:

Ezt én is alá tudom támasztani. Mind a fűkaszába, fűnyíró trakeszba és robogóba is prémium benyát tolok. Amióta azt teszem bele, tavasszal is pöcc-röffre indulnak. És ezek nem "romlanak" meg mint a sima molos 95. Legalábbis ez a tapasztalat.

Én nem azt használok a kerti gépekben, de minden pöcc-röff indul. Előtte annyi a trükk hogy 1 órával előveszem és kiteszem a napra hogy melegedjen fel kicsit a blokk, majd 1-2 rántás indítás nélkül, hogy keveredjen fel az olaj, aztán GO.

Link to comment
Megosztás:

Én nem azt használok a kerti gépekben, de minden pöcc-röff indul. Előtte annyi a trükk hogy 1 órával előveszem és kiteszem a napra hogy melegedjen fel kicsit a blokk, majd 1-2 rántás indítás nélkül, hogy keveredjen fel az olaj, aztán GO.

Ez a napoztatás tényleg működik.

Én azért használok Prémium benzint hozzájuk, mert nálam nevetségesen kevés benzin fogy el adott időszakban, és a nagyjából 50 Ft-os literenkénti plusz, is egy nevetségesen alacsony összeg marad. És tényleg hatalmas kényelmi pluszt jelent.

pl.: A fűrészembe egy évben csak 2 l benzint használok el. (full szintetikus olaj + prémium benzin)

Filléresen többért: Könnyen indul és nem kell füstben dolgozni.

Módosítva : merenyi85
Link to comment
Megosztás:

Ez a napoztatás tényleg működik.

Én azért használok Prémium benzint hozzájuk, mert nálam nevetségesen kevés benzin fogy el adott időszakban, és a nagyjából 50 Ft-os literenkénti plusz, is egy nevetségesen alacsony összeg marad. És tényleg hatalmas kényelmi pluszt jelent.

pl.: A fűrészembe egy évben csak 2 l benzint használok el. (full szintetikus olaj + prémium benzin)

Filléresen többért: Könnyen indul nem és kell füstben dolgozni.

Hát nálunk azért fogy anyag. Fűnyíró, szegélyvágó, fűrész, kapálógép, évente elmegy 40-60 liter biztosan. És ha jó bele a sima 95-ös is akkor meg minek a drágább.

A melegítés egy bevált módszer ;)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Opel Kadett E Benzines

Érdeklődnék, hogy valakinek van-e valami ötlete, hogy mitől lehetséges az, hogy a motortérbe egy olyan jellegű anyag került (valami ragacsos szerű anyag) amitől az egész motor jó szerivel megszorult. A dugattyúk, és a hidrótőkék beragadtak, az egész motor leállt.

A lényeg február közepén lett motorolaj csere az autóban, majd kb. egy hónapra rá kiderült két hirdótőke rossz. Ezért egy egész garnitúra (8 db) cserélve lett, hengerfejtömítéssel, és szeleptömítéssel együtt. Miután elkészült az autó jószerivel 1 napon belül megint leállt nem indult. A szerelő kiderítette, hogy az egész motorban valamilyen ragacsos anyag van, ami a tőkék megszorulását eredményezte.

Az autó zárt garázsban áll otthon, a munkahelyemen is zárt udvarban áll, nem az utcán, csak addig nem volt nálam amíg vizsgáztatni volt március elején, meg amíg a szerelő cserélte a hidrótőkéket. Szóval nem igazán értem mi az az anyag, ami a motorba kerülhetett. A motorolaj ami maradt nem ragacsos azt megnéztük.

Valakinek valamilyen jó ötlete, hogy mi lehet ez? Tapasztal- e már valaki ilyesmit?

Köszönöm előre is a segítségetek!!!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Opel Kadett E Benzines

Érdeklődnék, hogy valakinek van-e valami ötlete, hogy mitől lehetséges az, hogy a motortérbe egy olyan jellegű anyag került (valami ragacsos szerű anyag) amitől az egész motor jó szerivel megszorult. A dugattyúk, és a hidrótőkék beragadtak, az egész motor leállt.

A lényeg február közepén lett motorolaj csere az autóban, majd kb. egy hónapra rá kiderült két hirdótőke rossz. Ezért egy egész garnitúra (8 db) cserélve lett, hengerfejtömítéssel, és szeleptömítéssel együtt. Miután elkészült az autó jószerivel 1 napon belül megint leállt nem indult. A szerelő kiderítette, hogy az egész motorban valamilyen ragacsos anyag van, ami a tőkék megszorulását eredményezte.

Az autó zárt garázsban áll otthon, a munkahelyemen is zárt udvarban áll, nem az utcán, csak addig nem volt nálam amíg vizsgáztatni volt március elején, meg amíg a szerelő cserélte a hidrótőkéket. Szóval nem igazán értem mi az az anyag, ami a motorba kerülhetett. A motorolaj ami maradt nem ragacsos azt megnéztük.

Valakinek valamilyen jó ötlete, hogy mi lehet ez? Tapasztal- e már valaki ilyesmit?

Köszönöm előre is a segítségetek!!!

Milyen motorral szerelt? Mióta van nálad az autó? Milyen olaj volt benne eddig és most milyen került bele? Honnan van az olaj? Milyen gyakran cseréltél olajat? Valamilyen adalék volt már használva (olajhoz)?

Általánosságban: Ha jól számolom, még a legfiatalabb E Kadett is min. 23-24 éves, így olajsár lerakódásra tudok gondolni elsődlegesen (ennyi információból). Megragadni akkor szokott a gyűrű/dugattyú, ha az olaj már nagyon elhasználódott és szépen odasül mindenhez belőle a lebegtetett égéstermék/szennyeződés. Azonban az ilyen olaj jó eséllyel nem "csak" a hidrotőkéket fekteti ki, a csapágyakat is/eltömődnek az olajjáratok is. Egy alapos takarítás lehet megoldja a dolgot, de lehet hogy nem... 15w vagy 10w szokott benne lenni?

Link to comment
Megosztás:

Milyen motorral szerelt? Mióta van nálad az autó? Milyen olaj volt benne eddig és most milyen került bele? Honnan van az olaj? Milyen gyakran cseréltél olajat? Valamilyen adalék volt már használva (olajhoz)?

Általánosságban: Ha jól számolom, még a legfiatalabb E Kadett is min. 23-24 éves, így olajsár lerakódásra tudok gondolni elsődlegesen (ennyi információból). Megragadni akkor szokott a gyűrű/dugattyú, ha az olaj már nagyon elhasználódott és szépen odasül mindenhez belőle a lebegtetett égéstermék/szennyeződés. Azonban az ilyen olaj jó eséllyel nem "csak" a hidrotőkéket fekteti ki, a csapágyakat is/eltömődnek az olajjáratok is. Egy alapos takarítás lehet megoldja a dolgot, de lehet hogy nem... 15w vagy 10w szokott benne lenni?

A lerakódásokra nem jó, amit lehet kapni, valami adalék, amit olajcsere elött kell beleönteni? Sosem próbáltam, de lehet nem árt, főleg nekem is már 125e+ km van a kocsiban.

Link to comment
Megosztás:

Milyen motorral szerelt? Mióta van nálad az autó? Milyen olaj volt benne eddig és most milyen került bele? Honnan van az olaj? Milyen gyakran cseréltél olajat? Valamilyen adalék volt már használva (olajhoz)?

Általánosságban: Ha jól számolom, még a legfiatalabb E Kadett is min. 23-24 éves, így olajsár lerakódásra tudok gondolni elsődlegesen (ennyi információból). Megragadni akkor szokott a gyűrű/dugattyú, ha az olaj már nagyon elhasználódott és szépen odasül mindenhez belőle a lebegtetett égéstermék/szennyeződés. Azonban az ilyen olaj jó eséllyel nem "csak" a hidrotőkéket fekteti ki, a csapágyakat is/eltömődnek az olajjáratok is. Egy alapos takarítás lehet megoldja a dolgot, de lehet hogy nem... 15w vagy 10w szokott benne lenni?

Szia! Ez egy 24 éves Kadett 1.4 LS 14NV a motorkódja, első tulaj vagyok (illetve apámé volt tőle örököltem meg a kocsit) de nagyon vigyázott rá. 160.00 km van az autóban. Nem volt agyon nyúzva apám babusgatta amíg élt. Azóta én használom, de én is vigyázok rá, a szervizelést be tartottam, 7 és 10 ezer km között cserélve van az olaj, a levegőszűrő. Ha valami gond volt vele nem használtam míg rendbe nem lett hozva. Eddig nem volt benne fő alkatrész cserélve. 135.000 km volt vezérmű szíj cserélve és ősszel kuplung tárcsa csere volt. Nagyon jó kis megbízható autó, nem volt eddig semmi gond vele soha nem hagyott ott sehol. Az olajba nem lett semmilyen adalék téve. Most 15W Mol olaj került bele, de mindig 15W volt benne (7000 km után lett most lecserélve az olaj), február közepén cserélte le az unokatesóm, (vizsgáztatás előtt, március elején vizsgázott az autó) mindig Őt kérem meg, mert van aknája, olajcserére soha nem viszem szervizbe. Amikor cserélve lett a hidrótőke jószerivel új volt az olaj. Egyik ismerős azt is mondta, hogy a hidrótőke csere után is illet volna olajat cserélni.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.