Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Légkondicionáló rendszer (klíma) és fűtőrendszer


Qpack

Recommended Posts

13 minutes ago, cinke írta:

Sziasztok!

Honnan tudhatom meg bontás nélkül, hogy a '98-as G Astrámba Behr vagy Delphi klíma van? Pollenszűrőt szeretnék benne cserélni, de nem tudom melyik típushoz való kellene.

Alvázszám esetleg segíthet?

üdv,

cinke

https://opeleseknek.hu/opelalkatreszek/opel-astra-g-behr-es-delphi-futesrendszer-futoberendezes-ismertetese/

amennyiben után gyártottat veszel az nem minden estben megy bele könnyen. GM gyári az hibátlan.Én filtront használok olcsó és gyorsan  behelyezhető, Behr AP051 levegőszűrő. K1055 pollen szűrő.

Módosítva : astra 1
Link to comment
Megosztás:

2 hours ago, csicso1976 írta:

marton.csaba2!

Az általad linkelt termosztátot az általad linkelt oldalról megrendeltem,ami a mai napon sikeresen megjött! de ez a termosztát nem az! ezen nincs a kis cső az oldalán ! utánnanézve ez a termosztát a corsa B,tigra A,astra F-be való!astra g-be nem való,nekem pedig g astrám van! segítségedet köszönöm

A nagy mantec ezúttal tévedett, F és G Astrába nem egyforma termosztát való, hiába X14XE a motorkód mindegyiknél.

Neked ez kell: https://alkatreszek.hu/1338331_opel_gyari

 

  • Like 3
Link to comment
Megosztás:

2 hours ago, csicso1976 írta:

marton.csaba2!

Az általad linkelt termosztátot az általad linkelt oldalról megrendeltem,ami a mai napon sikeresen megjött! de ez a termosztát nem az! ezen nincs a kis cső az oldalán ! utánnanézve ez a termosztát a corsa B,tigra A,astra F-be való!astra g-be nem való,nekem pedig g astrám van! segítségedet köszönöm

A tanuló pénz ki fizetvel,:biggrin: ha van rá mód cseréltesd ki ,de én megadtam a pontos gyári számát mérnem az alapján rendelted?Amit képet  belinkelt a kartárs az nem is úgy néz ki.

Link to comment
Megosztás:

T csicsó1976!

"... termosztát ... X14XE ..."

Wahler 4208.92D

 

T csicsó!

"... rendszerű ..."
A Behr és a Delphi nem rendszer, hanem a gyártó/beszállító.

"... Delphi szűrő ..."
A méret azonos szűrő előállításra az Armafilt-től a Mann Filter-ig sokan képesek.

"... hidegoldali viszkozitás ..."
Az micsoda?

 

 

 

 

Módosítva : marton.csaba2
Link to comment
Megosztás:

2 hours ago, marton.csaba2 írta:

T csicsó1976!

"... termosztát ... X14XE ..."

Wahler 4208.92D

 

T csicsó!

"... rendszerű ..."
A Behr és a Delphi nem rendszer, hanem a gyártó/beszállító.

"... Delphi szűrő ..."
A méret azonos szűrő előállításra az Armafilt-től a Mann Filter-ig sokan képesek.

"... hidegoldali viszkozitás ..."
Az micsoda?

 

 

 

 

MOTUL, GYIK... Ebben szó esik a hideg-meleg oldalról...

https://www.motul.com/hu/hu/community/100

 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

12 hours ago, Janó32 írta:

Tényleg butaság, elvégre ez a Motul nevű valami egy kommersz-sor végén nézelődő semmiség...

Jó dolog az a Motul, ne dicsérd Mantec előtt ennyire, én ilyet használok a motorkerékpáromba. Amúgy meg a félre informált termosztátos dologra nem is reagál, ott nem számít hogy elb@szta....

  • Like 4
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok.

Hétvégén elég rendesen le volt párásodva az autó reggelre, gondoltam bekapcsolom a klímát, könnyebben párátlanít,  hideg volt meg stb.. így a klíma nem kapcsolt, igaz azóta nem próbáltam de arra gondoltam hogy bizonyos hőfok alatt lehet be se kapcsol, vagy indítás után 1 perccel még nem kapcsol be. Én nekem ez volt az eszme futtatásom.

Van valami hőfok ami alatt nem kapcsol vagy bizonyos idő motor indítástól hideg időben? Nálatok hogy működik ez?

Link to comment
Megosztás:

18 minutes ago, ftamas0201 írta:

Sziasztok.

Hétvégén elég rendesen le volt párásodva az autó reggelre, gondoltam bekapcsolom a klímát, könnyebben párátlanít,  hideg volt meg stb.. így a klíma nem kapcsolt, igaz azóta nem próbáltam de arra gondoltam hogy bizonyos hőfok alatt lehet be se kapcsol, vagy indítás után 1 perccel még nem kapcsol be. Én nekem ez volt az eszme futtatásom.

Van valami hőfok ami alatt nem kapcsol vagy bizonyos idő motor indítástól hideg időben? Nálatok hogy működik ez?

+4oC alatt.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

13 minutes ago, SargaRigo123 írta:

Szokott lenni az autókban egy alsó határ, amikor már nem lehet indítani a klímát. Egyszerűen azért, hogy ne fagyjon szét a rendszer.

 

5 minutes ago, gezoli írta:

+4oC alatt.

Köszönöm nektek, kielégítő válasz volt ez így, viszont üzem meleg motornál is ez a felállás vagy akkor már hagyja bekapcsolni? (Tudom télen, üzem meleg motornál már elvileg nem párás és az ember halad, meg minek kapcsoljon az ember klímát, de azért a kíváncsiság azért azt súgja hogy kérdezzek azért rá :D meg ugye ajánlatos két három hetente egyszer elindítani olajzás stb.. miatt)

Link to comment
Megosztás:

1 hour ago, ftamas0201 írta:

 

Köszönöm nektek, kielégítő válasz volt ez így, viszont üzem meleg motornál is ez a felállás vagy akkor már hagyja bekapcsolni? (Tudom télen, üzem meleg motornál már elvileg nem párás és az ember halad, meg minek kapcsoljon az ember klímát, de azért a kíváncsiság azért azt súgja hogy kérdezzek azért rá :D meg ugye ajánlatos két három hetente egyszer elindítani olajzás stb.. miatt)

Úgy tudom ,hogy a hőmérséklet érzékelő az utastérben van. Ha +4oC fölött van a hőmérséklet az utastérben akkor már be tudod kapcsolni.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok . egy olyan szerelöt keresnék aki megcsinálná a fütésemet mert 2hete fagyálloszagot érzek a kocsiba és fogy a fagyállóm de ráér tavasszal mert inkább potolgatom mert tudom ijenkor ez gázos munka légkondis az auto nem tudom hogy ez befolyásol-e valamit Behr rendszer van az auton sajnos elég sokat van használva minden nap.köszi a jelentkezést elöre is .t astra

.

Link to comment
Megosztás:

3 hours ago, astra írta:

sziasztok . egy olyan szerelöt keresnék aki megcsinálná a fütésemet mert 2hete fagyálloszagot érzek a kocsiba és fogy a fagyállóm de ráér tavasszal mert inkább potolgatom mert tudom ijenkor ez gázos munka légkondis az auto nem tudom hogy ez befolyásol-e valamit Behr rendszer van az auton sajnos elég sokat van használva minden nap.köszi a jelentkezést elöre is .t astra

.

Hát sztem ne várj vele tavaszig:)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.