Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Légkondicionáló rendszer (klíma) és fűtőrendszer


Qpack

Recommended Posts

Egyébként szuper találmány, nem kell bu"he"rálni a klímakapcsolót menet közben.

Nincs túlhűtés, meg folyamatos fűtéskapcsoló tekergetés :D

ONLY COMFORT & ENJOY!!!!!!

Hát, van akinek ez sem elég... épp a minap fikázta le a félautomata szerkezetemet olyasvalaki, aki szerint ez sem elég komfortos, mert nem igazodik a hőérzethez: tudniillik hiába van konstans 23 fok az autóban, másképp érzed ezt a hőmérsékletet naplementekor vagy hajnalban, és másképp ha délben tűz be a napfény az ablakon. Olyankor automata klíma ide vagy oda, mégiscsak állítgatni kell azt a hőmérsékletet...

Ennél egyszerűbb (felhasználói szempontból) már csak egy régebbi Jeep Cherokee digitklímája volt: abban a hőmérsékletet egyáltalán nem lehetett szabályozni (nem is volt benne erre a célra kapcsoló vagy forgatógomb a műszerfalon), hanem infra szenzorokkal figyelték a benne ülők bőrének hőmérsékletét, és ha a computer úgy érzékelte hogy fázol, akkor rácsavarta a fűtést, ha meg meleged volt, akkor meg a klímát. Mindezt bármiféle emberi beavatkozás nélkül.

Link to comment
Megosztás:

üdv mindenkinek!

megkérdem itt is, bár nem teljesen klíma... b vectrám van, és ha minden igaz, az ülés és környéke teljesen meegyezik a g astrával. ha valaki rendelkezik fűthető ülésekkel, bekukkantana alájuk? nekem van 1-1 ilyen csatlakozóm szabadon:

http://kepfeltoltes.hu/view/130320/2013-03-20_12.46.27_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

eddig még senki nem tudta megmondani 100%-ra, hogy az mi lehet. szerinteetek ez ülésfűtés, vagy valami más?

előre is köszönöm a válaszokat

Link to comment
Megosztás:

Hát nem sokat látok a képen, helyette inkább megmutatom nekem milyen volt:

A jobb oldali téglatest alakú relét ne nézd, az már az ülésfűtés vezérlője beépítve

nagyon hasonló, bár más oldalakról vannak fényképezve, megforgatom, remélem kijön ez az alak belőle :)

Link to comment
Megosztás:

Hát nem sokat látok a képen, helyette inkább megmutatom nekem milyen volt:

A jobb oldali téglatest alakú relét ne nézd, az már az ülésfűtés vezérlője beépítve

megnéztem közelebbről, de úgy látom nem egyezik. neked egymás alatt van a két csatlakozási pont, nekem pedig egymás mellett

http://kepfeltoltes.hu/130408/2013-04-06_11.02.18_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/130408/2013-04-06_11.02.32_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

az ülés problémás topikban azt mondták, ez oldallégzsák csatlakozó, úgyhogy el vagyok szomorodva

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok.a meleg eljövetelével használatba akartam venni a klimát a kocsiba.járó motornál mikor bekapcsoltam a klimát visitó hangot adott pár másodpercig ,nem szij hang inkább csapágy hang!!!!

alapjáraton nagyon furcsa hangja van (csapágy visitásra tippelek)ahogy emelem a fordulatot 1000 felett elhalgat szépen jár.egyébként nagyon jól hűt ,Fagyaszt majdnem :)

Milehet a baj ,klima csapágy vagy csak a szabadon futója???

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.a meleg eljövetelével használatba akartam venni a klimát a kocsiba.járó motornál mikor bekapcsoltam a klimát visitó hangot adott pár másodpercig ,nem szij hang inkább csapágy hang!!!!

alapjáraton nagyon furcsa hangja van (csapágy visitásra tippelek)ahogy emelem a fordulatot 1000 felett elhalgat szépen jár.egyébként nagyon jól hűt ,Fagyaszt majdnem :)

Milehet a baj ,klima csapágy vagy csak a szabadon futója???

Alapvetően beragadt a rendszered, imho. Én minden 2-3 héten bekapcsolom a klímát, télen is. A te esetedben javasolnék egy klímást felkeresni, hacsak nem vagy szakértője (akkor meg nem kérdeznéd).

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Alapvetően beragadt a rendszered, imho. Én minden 2-3 héten bekapcsolom a klímát, télen is. A te esetedben javasolnék egy klímást felkeresni, hacsak nem vagy szakértője (akkor meg nem kérdeznéd).

nem vagyok a mestere :)

pedig bekapcsolgattam énis télen, a multhéten próbáltam még semmi baja sem volt.hétfőn megnézetem remélem nem lessz nagy baja!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.a meleg eljövetelével használatba akartam venni a klimát a kocsiba.járó motornál mikor bekapcsoltam a klimát visitó hangot adott pár másodpercig ,nem szij hang inkább csapágy hang!!!!

alapjáraton nagyon furcsa hangja van (csapágy visitásra tippelek)ahogy emelem a fordulatot 1000 felett elhalgat szépen jár.egyébként nagyon jól hűt ,Fagyaszt majdnem :)

Milehet a baj ,klima csapágy vagy csak a szabadon futója???

Hali!

Elképzelhető hogy a mágneskuplung csúszott meg és annak a hangját hallottad. Nem folyt bele fagyálló (termosztát alatt van)? Elvileg ha a mágneskuplung az ,vagy teljesen elhallgat vagy leég és akkor nem is hajt a kompri. Szíjtárcsa csapágy (te szabadonfutónak hivtad) nem szóllhat mert az akkor is pörög mikor a motor jár de a klíma nem üzemel. Ami hang még lehet az a dugattyúk hangja, ugyanis egész télen nem használtad, az olaj kint van a rendszerben, és a kompresszorba nincsen elég ezért visítanak, mert kenés nélkül dolgozik. Ez kis idővel abbamarad, ugyanis az áramló hűtőközeg szállítja az olajat ezáltal a dugattyúk is kapnak. Ha nem akar elhallgatni akkor érdemes leszívni a gázt levenni a komprit és átnézetni. Bár sajna a klímás árak amilyen brutálisak ezért ha hagyod tönkremenni és veszel később egy jó állapotú bontottat kevesebbe lesz. De szerintem semmi baja sincsen, járasd alapjáraton a klímát egy jó 10 percet had hűtsön és szerintem el fog maradni a hangja.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Hali!

Elképzelhető hogy a mágneskuplung csúszott meg és annak a hangját hallottad. Nem folyt bele fagyálló (termosztát alatt van)? Elvileg ha a mágneskuplung az ,vagy teljesen elhallgat vagy leég és akkor nem is hajt a kompri. Szíjtárcsa csapágy (te szabadonfutónak hivtad) nem szóllhat mert az akkor is pörög mikor a motor jár de a klíma nem üzemel. Ami hang még lehet az a dugattyúk hangja, ugyanis egész télen nem használtad, az olaj kint van a rendszerben, és a kompresszorba nincsen elég ezért visítanak, mert kenés nélkül dolgozik. Ez kis idővel abbamarad, ugyanis az áramló hűtőközeg szállítja az olajat ezáltal a dugattyúk is kapnak. Ha nem akar elhallgatni akkor érdemes leszívni a gázt levenni a komprit és átnézetni. Bár sajna a klímás árak amilyen brutálisak ezért ha hagyod tönkremenni és veszel később egy jó állapotú bontottat kevesebbe lesz. De szerintem semmi baja sincsen, járasd alapjáraton a klímát egy jó 10 percet had hűtsön és szerintem el fog maradni a hangja.

megnéztem okával a motor teret.alapjáraton a hosszbordás szij simánjár mikor bekapcsolom a klimát majd leugrik a helyéről a szij, ha emelem a fordulatot simábban jár !!!tehát ha terhelést kap a szij nem feszit rá eléggé a feszitő gőrgő.Anno igyjártam a kalos-al!!!
Link to comment
Megosztás:

Üdv néktek.

Olyat kérdeznék, hogy tudtok ajánlani Nyíregyházán vagy Debrecenben megbízható, korrektül dolgozó klímást?(no meg persze ne arany áron dolgozzon :o ) Szeretném elvinni egy pucolásra, mert elég büdi szegény. Próbálkoztam már habbal is sprével is, de ezek csak rövid ideig voltak hatásosak.

További szép napot mindenkinek.

Forgács Autószervíz Nírtura

én is most fogom vinni a kocsit

persze pollenszűrő csere ilyenkor alap

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Elképzelhető hogy a mágneskuplung csúszott meg és annak a hangját hallottad. Nem folyt bele fagyálló (termosztát alatt van)? Elvileg ha a mágneskuplung az ,vagy teljesen elhallgat vagy leég és akkor nem is hajt a kompri. Szíjtárcsa csapágy (te szabadonfutónak hivtad) nem szóllhat mert az akkor is pörög mikor a motor jár de a klíma nem üzemel. Ami hang még lehet az a dugattyúk hangja, ugyanis egész télen nem használtad, az olaj kint van a rendszerben, és a kompresszorba nincsen elég ezért visítanak, mert kenés nélkül dolgozik. Ez kis idővel abbamarad, ugyanis az áramló hűtőközeg szállítja az olajat ezáltal a dugattyúk is kapnak. Ha nem akar elhallgatni akkor érdemes leszívni a gázt levenni a komprit és átnézetni. Bár sajna a klímás árak amilyen brutálisak ezért ha hagyod tönkremenni és veszel később egy jó állapotú bontottat kevesebbe lesz. De szerintem semmi baja sincsen, járasd alapjáraton a klímát egy jó 10 percet had hűtsön és szerintem el fog maradni a hangja.

A hosszbordásszij feszitő volt kimenve a csere megoldotta a problémát,nem feszitett rá a szíjra eléggé kis fordulaton
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

SOS!!!!!!!!!!!!

Befújtam a légkondiba ezt a Motip tisztító habot, és recseg a duda magától! Volt hogy a kijelző is mutatta az időt, úgy hogy a kulcs ki volt véve. Levettem az akkut.

Persze a kulcs azóta nem is volt benne, még előtte kivettem.

Lehetett valami baja? Vagy ezt most jól elqrtam? :sowwy:

Tanácsot várok!

Elég ha hagyom kiszáradni? A biztosítéktáblán nem folyt semmi, csak felül a bal szélső relén volt egy csepp, a többi része száraz.

Viszont a rádióra több jutott, de az se gondolnám vészesnek.

Mit tegyek? :icon14:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

SOS!!!!!!!!!!!!

Befújtam a légkondiba ezt a Motip tisztító habot, és recseg a duda magától! Volt hogy a kijelző is mutatta az időt, úgy hogy a kulcs ki volt véve. Levettem az akkut.

Persze a kulcs azóta nem is volt benne, még előtte kivettem.

Lehetett valami baja? Vagy ezt most jól elqrtam? :sowwy:

Tanácsot várok!

Elég ha hagyom kiszáradni? A biztosítéktáblán nem folyt semmi, csak felül a bal szélső relén volt egy csepp, a többi része száraz.

Viszont a rádióra több jutott, de az se gondolnám vészesnek.

Mit tegyek? :icon14:

hello

én is hasonloan jártam, nekem a magnoba fojt be a hab, én kifujattam süritett levegövel,és nyomattam a klimát 15 percig hogy kiszáradjon! utánna megjavult!

Link to comment
Megosztás:

hello

én is hasonloan jártam, nekem a magnoba fojt be a hab, én kifujattam süritett levegövel,és nyomattam a klimát 15 percig hogy kiszáradjon! utánna megjavult!

Köszi!

Sikerrel beindul, működik minden, egyenlőre így tűnik. :rolleyes:

Viszont a recsegés nem szűnt meg. Folyamatosan zümmög. Lehet már előtte is zümmögött, csak nem vettem észre? De szombaton volt olajcserén, a szerelő csak észre vette volna. Úgyhogy én erre gyanakszom.

De lehet nem is a duda, hanem a riasztó szirénája, nem tudom. Jobboldalt alul van, teljesen alul, az olajteknő magasságában kb.

Remélem elmúlik, és nem csináltam galibát. :omg:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni!

Tavaly nyáron meghalt a klímám. Sokáig gyér volt a hűtés, aztán hangos lett a kompresszor, búgott mintha csapágyas lett volna, aztán megint csöndes, aztán hbátlan.

Ekkor gázzal feltöltettem, és 3 napig tökéletes lett.

Kb aztán 1 hét múlva se kép, se hang.

Elszállt a kompresszor mágnestekercse. Ezt kicseréltem. Megint tökéletes lett a klíma.

Kb 1 hónapra rá beállt a tél. És ekkor már megint nem kapcsolt be a kompresszor.

Akkor azt gondoltuk/tam hogy az alacsony kinti hőmérséklet miatt.

Nem is foglalkoztam vele.

De itt a jó idő, és most sem kapcsol be! Se kép, se hang!

Ha a klíma kapcsolásának a hatására a feszültség meg sem jelenik a kompresszornál, az milyen feltételek hiánya miatt lehet?

gondolok itt a hőmérséklet + nyomás + kondenzátor stb....

Nem tudom miktől lehet még.

Ha van feszültség de nem kapcsol akkor mágnestekercs stb....

Szóval légy szíves aki tudja a két eset feltételeit, lehetőségeit az írja meg!

Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Új vagyok az Opel fórumon, kérlek előre is bocsássatok meg, ha bugyuta kérdést teszek fel:

szóval az autóm Opel Astra G 1.2, tíz éves autó, pár hete vettem.

A klíma manuális, a tekerők alatt ott van az a hópihe jel. Namost, amikor én ezt bekapcsolom, akkor hallani egy hangot, ez főkeg akkor hallatzsik, amikor állok egy stoptáblánál vagy lámpánál stb., tehát nincs motorzaj, gondolom menet közben az elnyomja.

Kérdésem, hogy ez a működési hang normális jelenség? Nem azt mondom hangos, de hallani..

A másik kérdésem, hogy ezek a klímák milyen működésűek, ezeket fel kell tölteni valamivel ? Ha valaki írna egy-két mondatot, megköszönöm!

Üdv.T.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Új vagyok az Opel fórumon, kérlek előre is bocsássatok meg, ha bugyuta kérdést teszek fel:

szóval az autóm Opel Astra G 1.2, tíz éves autó, pár hete vettem.

A klíma manuális, a tekerők alatt ott van az a hópihe jel. Namost, amikor én ezt bekapcsolom, akkor hallani egy hangot, ez főkeg akkor hallatzsik, amikor állok egy stoptáblánál vagy lámpánál stb., tehát nincs motorzaj, gondolom menet közben az elnyomja.

Kérdésem, hogy ez a működési hang normális jelenség? Nem azt mondom hangos, de hallani..

A másik kérdésem, hogy ezek a klímák milyen működésűek, ezeket fel kell tölteni valamivel ? Ha valaki írna egy-két mondatot, megköszönöm!

Üdv.T.

Ha a klíma hallod. Egy kattanás, és egy kicsit süvítő is lehet, illetve a motort is megfogja.

Gyárilag gáz+olajjal fel vannak töltve.

Ha normálisan működik a klíma, akkor ezek elvileg rendben vannak.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni!

Tavaly nyáron meghalt a klímám. Sokáig gyér volt a hűtés, aztán hangos lett a kompresszor, búgott mintha csapágyas lett volna, aztán megint csöndes, aztán hbátlan.

Ekkor gázzal feltöltettem, és 3 napig tökéletes lett.

Kb aztán 1 hét múlva se kép, se hang.

Elszállt a kompresszor mágnestekercse. Ezt kicseréltem. Megint tökéletes lett a klíma.

Kb 1 hónapra rá beállt a tél. És ekkor már megint nem kapcsolt be a kompresszor.

Akkor azt gondoltuk/tam hogy az alacsony kinti hőmérséklet miatt.

Nem is foglalkoztam vele.

De itt a jó idő, és most sem kapcsol be! Se kép, se hang!

Ha a klíma kapcsolásának a hatására a feszültség meg sem jelenik a kompresszornál, az milyen feltételek hiánya miatt lehet?

gondolok itt a hőmérséklet + nyomás + kondenzátor stb....

Nem tudom miktől lehet még.

Ha van feszültség de nem kapcsol akkor mágnestekercs stb....

Szóval légy szíves aki tudja a két eset feltételeit, lehetőségeit az írja meg!

Köszönöm!

Szia!

Nem vagyok szaki, de lehet, hogy egyszerűen "elszökött" megint a hűtőközeged (nagy része), és azért nem indul.

4 éves a kocsim, de kétszer is töltetnem kellett (az 1. és a 2. év után), mert eszemben sem volt, hogy néha télen is be kell indítani, mivel a tömítések kenés (olaj) híján kiszáradnak (+5 fok felett beindul a klíma, sőt alatta is, ha már a motor termel hőt - a tanácsot persze itt a fórumon kaptam, nem a m.szervizben :icon1: ). Azóta nem kellett töltetnem (kop-kop-kop).

Ha nem tudtam segíteni, akkor sorry.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Koszonom! Remelem csak ennyi lesz. Korbenezem uv lampaval, utana majd megmerem a kapcsolt feszt es hogy a tekercs szakadt-e.

Azutan majd meglatjuk.

Azert ha valaki kozben meg tudna leirast ezekrol az NX klimakrol, annak orulnek.

Gondolom nem artana neha csapagyat es tomiteseket cserelni ha mar bug.

Koszonom!

Szia!

Nem vagyok szaki, de lehet, hogy egyszerűen "elszökött" megint a hűtőközeged (nagy része), és azért nem indul.

4 éves a kocsim, de kétszer is töltetnem kellett (az 1. és a 2. év után), mert eszemben sem volt, hogy néha télen is be kell indítani, mivel a tömítések kenés (olaj) híján kiszáradnak (+5 fok felett beindul a klíma, sőt alatta is, ha már a motor termel hőt - a tanácsot persze itt a fórumon kaptam, nem a m.szervizben :icon1: ). Azóta nem kellett töltetnem (kop-kop-kop).

Ha nem tudtam segíteni, akkor sorry.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy ma délelőtt beindítottam a klímát, és nem éreztem azt a hideget, amit az évek alatt megszoktam... télen is bekapcsoltam párszor, szélvédő párásodás ellen jó volt, de most nem éreztem azt a megszokott hideg klímát, amit az előző években... Mióta bejött a jobb idő, most kapcsoltam be először... Jön a hűs levegő, de nem az igazi...

Mi lehet a baj? Köze van ahhoz, hogy kinti 21 fokban még nem fúj jéghideget a ventilátor fokozatkapcsoló 4 ellenére sem? Mert régen 30fok alatt be sem kapcsoltam...

Esetleg elszállt volna a gáz a klímatartályból? Vagy valami más hiba? Szinte zsír új a pollen és a levegőszűrőm is, és mondom, eddig évekig nem volt vele gond...

Valaki tudna segíteni?

Köszi előre is!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy ma délelőtt beindítottam a klímát, és nem éreztem azt a hideget, amit az évek alatt megszoktam... télen is bekapcsoltam párszor, szélvédő párásodás ellen jó volt, de most nem éreztem azt a megszokott hideg klímát, amit az előző években... Mióta bejött a jobb idő, most kapcsoltam be először... Jön a hűs levegő, de nem az igazi...

Mi lehet a baj? Köze van ahhoz, hogy kinti 21 fokban még nem fúj jéghideget a ventilátor fokozatkapcsoló 4 ellenére sem? Mert régen 30fok alatt be sem kapcsoltam...

Esetleg elszállt volna a gáz a klímatartályból? Vagy valami más hiba? Szinte zsír új a pollen és a levegőszűrőm is, és mondom, eddig évekig nem volt vele gond...

Valaki tudna segíteni?

Köszi előre is!

Vidd el klímáshoz, 2-3 felett ez már jelentkezhet. De amúgy ha elindítod, s 4-5 perc múlva a rostélyoknál 6-8 fokot tudsz mérni, akkor jó.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.