Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Légkondicionáló rendszer (klíma) és fűtőrendszer


Qpack

Recommended Posts

Sziasztok!

Először is új tag ként üdvözlök mindenkit.

Vettem egy Astra G 1.7dit caravan 2003_as évj autót,tavaly decemberbe.

Összességébe nagyon jó kis autó,most viszont van egy kis bibi.

Remélem tudtok segíteni,a gond a következő.

-digit klímás a gép és másodszor fordult elő hogy

nehezen indul,mert megy a klíma ventilátor és gondolom terheli.

Mikor leáll a venti bebikáztuk (mert már nem tekert) rögtön a bikázás után

leállítottam és pöcc indul semmi jele a bajnak.

Nem tudom mihez kötni a ventilátor működését mert a klíma ki van kapcsolva.

Először januárba jártam így aztán most a napokban másodjára!

Egyébként a klíma működik,de mi okozhatja ezt!?

Bízom benne hogy van valakinek ötlete vagy esetleg konkrét megoldás.

Még annyi hogy van e valami ennél a típusnál amire érdemes odafigyelni.

Előre is köszi a segítséget!!!!

szia. lehet hogy az akksi gyenge nekem is csinálta az y17dt-mnél csere után nem csinálja. de elöbb probáld ki egy másik de jó akksival . azt ne kérdezd hogy mi az oka ez ilyen.

Link to comment
Megosztás:

Azt esetleg tudja valaki,hogy y17dt-nél mennyi a klíma feltöltési mennyiség?

Illetve Veszprémi márkatársaktól kérdezem,hogy hova Szoktátok vinni a vasat klímatöltésre?

Van valami jól bevált korrekt hely,ahol normálisan feltöltik,és nem lehúzósak?

Köszi előre is!

Link to comment
Megosztás:

Én holnap reggel viszem klímatöltésre meg tisztításra.Nekem is azt mondta a klímás,hogy először lefejtik a gázt,aztán visszatöltik a megfelelő mennyiséget.

Legyél oly jó és írd majd meg a tapasztalatod. Mennyi idő a procedúra, mennyi macera, mennyi pénz stb....

Link to comment
Megosztás:

Azt esetleg tudja valaki,hogy y17dt-nél mennyi a klíma feltöltési mennyiség?

Illetve Veszprémi márkatársaktól kérdezem,hogy hova Szoktátok vinni a vasat klímatöltésre?

Van valami jól bevált korrekt hely,ahol normálisan feltöltik,és nem lehúzósak?

Köszi előre is!

Elméletileg ha fölnyitod a motorház-tetőt akkor a zárhídon van egy kis tábla. Ezen rajta kellene lennie a feltöltési mennyiségnek grammban.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Azt esetleg tudja valaki,hogy y17dt-nél mennyi a klíma feltöltési mennyiség?

Illetve Veszprémi márkatársaktól kérdezem,hogy hova Szoktátok vinni a vasat klímatöltésre?

Van valami jól bevált korrekt hely,ahol normálisan feltöltik,és nem lehúzósak?

Köszi előre is!

Feltöltési mennyiségek (a gáz mennyisége évjáratfüggő, nem motorkód):

1468707-20140524-SrxVYs.jpg

Én amúgy a Németh Lacihoz szoktam vinni az ATI udvarba az enyémet. Ő nem épp olcsó, de még sose volt panasz a munkájára, és garit is vállal. Ami azt illeti épp tegnapelőtt készült el az enyém nála, klímahűtő csere, kompresszor tekercs csere, tömítések cseréje, feltöltés és munkadíj volt együtt 77e Ft, de most 8°C-os levegőt fúj a klímám, és 3 hónap garancia is van rajta.

Alternatíva lehet még a Klímacentrum, de róluk sok garanciális problémát hallottam, sokaknak vissza kellett vinni az autót mert elsőre nem lett jó...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Feltöltési mennyiségek (a gáz mennyisége évjáratfüggő, nem motorkód):

1468707-20140524-SrxVYs.jpg

Én amúgy a Németh Lacihoz szoktam vinni az ATI udvarba az enyémet. Ő nem épp olcsó, de még sose volt panasz a munkájára, és garit is vállal. Ami azt illeti épp tegnapelőtt készült el az enyém nála, klímahűtő csere, kompresszor tekercs csere, tömítések cseréje, feltöltés és munkadíj volt együtt 77e Ft, de most 8°C-os levegőt fúj a klímám, és 3 hónap garancia is van rajta.

Alternatíva lehet még a Klímacentrum, de róluk sok garanciális problémát hallottam, sokaknak vissza kellett vinni az autót mert elsőre nem lett jó...

Ezt a táblázatot akartam én is beszúrni, de gyorsabb voltál! :)

Szerintem a 77Eft reális ezért a munkáért!

Link to comment
Megosztás:

Feltöltési mennyiségek (a gáz mennyisége évjáratfüggő, nem motorkód):

1468707-20140524-SrxVYs.jpg

Én amúgy a Németh Lacihoz szoktam vinni az ATI udvarba az enyémet. Ő nem épp olcsó, de még sose volt panasz a munkájára, és garit is vállal. Ami azt illeti épp tegnapelőtt készült el az enyém nála, klímahűtő csere, kompresszor tekercs csere, tömítések cseréje, feltöltés és munkadíj volt együtt 77e Ft, de most 8°C-os levegőt fúj a klímám, és 3 hónap garancia is van rajta.

Alternatíva lehet még a Klímacentrum, de róluk sok garanciális problémát hallottam, sokaknak vissza kellett vinni az autót mert elsőre nem lett jó...

Szia!

Én is nála cseréltettem klímahűtőt 2011-ben,csak gondoltam hátha van aki olcsóbban csinálja.

De ha tényleg korrekt,akkor megéri a többlet lóvét. (Én még csak 1-szer voltam nála,mióta megvan a G-m).

Köszönöm mindenkinek a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

Legyél oly jó és írd majd meg a tapasztalatod. Mennyi idő a procedúra, mennyi macera, mennyi pénz stb....

Én tavaly nyáron vittem klímáshoz a csóri útra(Condi Car)

Tömszelencét kellett cserélni a kompresszorba plusz töltés,32 ezer volt,8-ra vittem délután mentem érte,de előre be kell jelentkezni

Aztán pár hét múlva vittem vissza,mert verte az olajat a kompi,garanciába javították <_<

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Én hétfőn reggel megyek kompresszor tömszelence cserére....... :(

Mi a hibakép? Had tanuljak valami újat... Ezt a bizonyos alkatrészt mint olvasom másoknál is cserélni kellett, nekem pedig ez az első klímás autóm (amit nekem kell karbantartani) így nem tudom mire kell figyelni, miként kell karbantartani a klímát, meg úgy unblock mire kell figyelni.

Link to comment
Megosztás:

Mi a hibakép? Had tanuljak valami újat... Ezt a bizonyos alkatrészt mint olvasom másoknál is cserélni kellett, nekem pedig ez az első klímás autóm (amit nekem kell karbantartani) így nem tudom mire kell figyelni, miként kell karbantartani a klímát, meg úgy unblock mire kell figyelni.

Nem kapcsolt be a klimam. Nyomas proba soran pedig a kompresszor tomitesei kipukkantak es kijott a fust ( goz, gaz, olaj )

En 35-50 e Ft-ig kaptam arajanlatot, de mar 50e-ben van eddig a klima. Magnestekercset amugy magamnak csereltem otthon. De eleg altalaban egy 40Ft-os hobiztositek. Szoval jobb otthon kiszedni es megnezni mielott kiszamlaznak az uj tekercset.

Módosítva : Stofl
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Én télen nyáron. Minden időszakban elszoktam indítani a klímát! De most egy hiba jött elő nálam.

Nem mindíg fúj hideget a klíma. Egyszer igen egyszer nem. Nem voltam töltetni még. Gondoltam megkérdezem tőletek.

Kérdés! A kompressor mindíg behúz ha bekapcsolom vagy figyeli valami nyomáskapcsoló(érzékelő), h van e megfelelő mennyiségű gáz? Kollégám szerint az expanziós szeleppel lesz baj. Mert szerinte ha nincs nyomás nem indítja el kompressor. Valaki találkozott hasonló problémával?

Módosítva : szpeki
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Én télen nyáron. Minden időszakban elszoktam indítani a klímát! De most egy hiba jött elő nálam.

Nem mindíg fúj hideget a klíma. Egyszer igen egyszer nem. Nem voltam töltetni még. Gondoltam megkérdezem tőletek.

Kérdés! A kompressor mindíg behúz ha bekapcsolom vagy figyeli valami nyomáskapcsoló(érzékelő), h van e megfelelő mennyiségű gáz? Kollégám szerint az expanziós szeleppel lesz baj. Mert szerinte ha nincs nyomás nem indítja el kompressor. Valaki találkozott hasonló problémával?

Csak akkor huz be ha megvan a megfelelo homerseklet es a nyomas!

Link to comment
Megosztás:

Legyél oly jó és írd majd meg a tapasztalatod. Mennyi idő a procedúra, mennyi macera, mennyi pénz stb....

9-re vittem fél 11-re lett kész.Lefejtették az összes gázt.180 gramm volt benne 600 helyett.Aztán kicserélték a pollenszűrőt.Azt én vittem.Kitisztították habbal a szűrőnél + ózonnos fertőtlenítést is kértem.Egy szelepet is cseréltek,mert engedte a gázt.15.700 Ft volt a számla,kávékkal együtt 16.000.Most 5 fokos levegőt fúj.Korrekt rendes srácok voltak.Mindent megmutogattak,mi hogy van.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

9-re vittem fél 11-re lett kész.Lefejtették az összes gázt.180 gramm volt benne 600 helyett.Aztán kicserélték a pollenszűrőt.Azt én vittem.Kitisztították habbal a szűrőnél + ózonnos fertőtlenítést is kértem.Egy szelepet is cseréltek,mert engedte a gázt.15.700 Ft volt a számla,kávékkal együtt 16.000.Most 5 fokos levegőt fúj.Korrekt rendes srácok voltak.Mindent megmutogattak,mi hogy van.

és hova vitted?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Hosszu ido utan ujra van klimam. Ma voltam szerelonel, megcsinalta a kompresszor tomszelence cseret. Szetszedeskor viszont megallapitotta, hogy egy leugrott zeger gyuru volt a hibas. Meg sosem latott ilyet. Persze mar uj tomitessel rakta ossze.

Elrettentesul, 2 ev alatt, 92e Ft-ot koltottem ra. Nagyon durva.

( toltesek, diagnosztika, magnestekercs csere, tomszelence)

Remelem most nem ket hetig lesz jo!

Link to comment
Megosztás:

Ha már ennyire klímázunk.

Vajon meddig bírja a gyári gázzal? Néha télen bekapcsolom, ha nem megy ki az eszemből, van mikor 1-2 hetente, de volt mikor 2 hónapig nem ment)

nekem ~7.5 éves a kocsi, gyári gázzal. Nem rég megmértem a kiömlő levegőt, és 8 fokos volt... (keveseltem, de még sem kevés)

Link to comment
Megosztás:

Ha már ennyire klímázunk.

Vajon meddig bírja a gyári gázzal? Néha télen bekapcsolom, ha nem megy ki az eszemből, van mikor 1-2 hetente, de volt mikor 2 hónapig nem ment)

nekem ~7.5 éves a kocsi, gyári gázzal. Nem rég megmértem a kiömlő levegőt, és 8 fokos volt... (keveseltem, de még sem kevés)

Szulok klimajahoz eddig semmit nem kellett nyulni. Hibatlan.

9 ev es 90e km.

Klimaszerelo szerint ezek a kompresszorok 80-120e km kozott szoktak elfaradni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kérdésem lenne a nem működő klíma miatt!

Ha benyomom a klíma gombot, akkor a klímahűtő ventilátornak is mennie kell!? Álló helyzetben?? Vagy nem mindig kell mennie!? Mert tegnap nézegettem és nekem nem ment! De nem is fúj hideget! Menet kozben sem. De a klímakompressor behúz!lehet biztosíték?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kérdésem lenne a nem működő klíma miatt!

Ha benyomom a klíma gombot, akkor a klímahűtő ventilátornak is mennie kell!? Álló helyzetben?? Vagy nem mindig kell mennie!? Mert tegnap nézegettem és nekem nem ment! De nem is fúj hideget! Menet kozben sem. De a klímakompressor behúz!lehet biztosíték?

Ha bekapcsolod a klímát, akkor az egy ventillátorosnál elindul az 1. fokozat, a két ventis-nél pedig az egyik venti első fokozata.

Ha nem megy, akkor nem jó a klímád.

Okai:(de más is), kevés a gáz, ergo kicsi a nyomás, nem jó a kompresszorod behúzó tekercse, vagy valami elektronikai hiba. De általában a kevés gáz miatt van ez.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lehet bugyuta kérdés, de minden évben fel kell tölteni a klímát?

Tavaly vettem a kocsit 10 évesen egy öreg bácsitól, ők nem használták...ezért fel is töltettem...tavaly szuperül működött...most bekapcsoltam (volna) a nagyobb melegben, erre semmi hideg....most ezt minden évben tölteni kell vagy valami más gebasz lehet?

Köszi a választ mindenkinek!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.