Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj avagy ki mit és miért ezt az olajat tölti bele?


uhuhu

Recommended Posts

Ha már a váltóolajnál tartunk,akkor kérdésem a következő:

Mostanában nehezen megy a váltás,különösen 0-1;1-2;2-1 fokozatokba.

Ez tudom hogy a tél beálltával normális dolog(hogy nehezebb berakni),de nekem nagyon nehezen veszi,amíg be nem melegszik a motor :blink:

Ha lecserélem a váltóolajat én is,akkor előreláthatólag jobb lesz a helyzet???

Ja és az enyémbe milyen kell,tudja valaki?

Az autó C14NZ és most volt 6éves,nem hiszem h lett volna cserélve benne...(1éve van nálam)

köszi

Szerintem ott elöször inkább a váltórudazatban lévő müanyag alkatrészeket kellene megvizslatni,nem-e azok koptak már el és lötyögnek(mint nálam pl)!Ezek cserélhetőek és nagyon sokat javítanak a váltó kezelhetőségén.

Ha olajat akarsz cserélni csakis Opel gyári,manual váltóhoz való olajat szabad beletenni!

Azt hiszem a C14NZ-hez is F-13-as váltó van rendelve,szal nincs rajta leeresztő csavar,a váltódeknit kell megbontani az olaj leeresztéséhez,de akkor viszont ahhoz kell egy új tömítés.

A könyv szerint van nívócsavar a bal kihajtás környékén,de ha én egyszere cserélem,lemérem egy edényben az 1,6-1,7lityót és beöntöm,oszt csókoltatja a dunántúli áfész! :) Én nem genyózok a nívóval,2centis pálcagyártása meg stb!

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Hallottam olyat, hogy a multiknal kaphato Valvoline TopGard az picit azert megis kulonbozik a Durablend-tol (allitolag ez szerviz motorolaj, ami jobban fel van adalekolva, mig az elobbibol ez hianyzik)

Igaz ez vajon? :blink:

Hát ez nagyon furcsán hangzik. Persze lehet, hogy így van. De én eddig mindenhol azt olvastam, hogy teljesen ugyanaz, legalábbis nézegettem a táblázatokat, hogy melyik olaj mit tartalmaz, és ugyanazok vannak benne, a leírások alapján. De bármi lehet... viszont ez engem is érdekelne nagyon, mert most TG van benne.

Link to comment
Megosztás:

Hallottam olyat, hogy a multiknal kaphato Valvoline TopGard az picit azert megis kulonbozik a Durablend-tol (allitolag ez szerviz motorolaj, ami jobban fel van adalekolva, mig az elobbibol ez hianyzik)

Igaz ez vajon? :blink:

Hát lehet, de olyan negy különbség akkor sincs szerintem.

Minden esetre nekem már ez is (topGard) nagy minőségi ugrás volt a fina után. Pl ünnepek alatt voltunk Bp-Komárom-Bp (200km) M1-en tartósan 150-es(óra szerint) tempó (sietni kellett egyébként 130-ra állok be).

Szóval egy ilyen után fina olajból volt hogy 5deci is hiányzott. Most meg semmi!!

Plusz egy kis Bp és így lett a fogyim 7.8 szerintem ez egész jó :)

Link to comment
Megosztás:

Az ÁFA változását követve olcsóbbak lettek a METABOND termékek is!

Az új árlista megtekinthető a weblapomon ( http://www.opel16v.hu ),

vagy ezen a linken: http://www.opel16v.hu/metabond/arlista.htm !

További újdonságok:

- az olajadalékok között az OLD típust felváltotta két új termék: OLD spezial és GOLD

- új termék: METABOND ásványi és szintetikus hajtóműolajok (váltóolaj)

- új termék: METABOND K5 karceltávolító polírozó szer

A klubos kedvezmény idén is marad 10%, a Bp-i ingyenes kiszállítás is változatlan! :blink:

Link to comment
Megosztás:

Nekem most egy viszonylag olcsó Castrol olaj van az autómban motormosás címén.

Jól hangzik amiket a Metabondról olvastam és árban is korrekt.

Egy dolgot kérdeznék azonban:

Mi különbség a szintetikus technológiával előállított(TOP),ill.a szintetikus bázisú(SPEED),között?

Vagy csak másként van megfogalmazva? :blink:

Köszi.

Link to comment
Megosztás:

Mi különbség a szintetikus technológiával előállított(TOP),ill.a szintetikus bázisú(SPEED),között?

A szintetikus bázisút másképpen rész-szintetikus vagy félszintetikusnak hívják. A 10W40 olajok mind ilyenek.

A TOP pedig full-szintetikus. Az 5W40-ek mind ilyenek ha jól tudom (én legalábbis még csak olyat láttam), jobban ken hidegen mivel hígabb, de általában jobban is eszik az öreg mocik.

Link to comment
Megosztás:

Na holnap ,ha nem lesz se eső,se hó,se nagyon hideg,akkor végre lecserélem az olajat+szűrőt,levegő-és pollen szűrőt,mert most van az olajban egy 10-es :lol:

A légszűrőket később cseréltem,abba még lenne 1500km,de inkább akkor már eccerre mindent :)

Az a baj,hogy télen vettem a kocsit,kis különbséggel cseréltem mindet benne és 1év alatt megyek pont egy 10-est,így mindig télre jön ki ez a nyavalyás töltögetés, én meg szétfagyok :blink:

De inkább nekem legyen rossz,mint a kocsikámnak,hogy mondjuk 15ekm-t megvárnám és akkor nyárra lenne

esedékes,de az meg a motornak nem jó... :)

Link to comment
Megosztás:

A szintetikus bázisút másképpen rész-szintetikus vagy félszintetikusnak hívják. A 10W40 olajok mind ilyenek.

A TOP pedig full-szintetikus. Az 5W40-ek mind ilyenek ha jól tudom (én legalábbis még csak olyat láttam), jobban ken hidegen mivel hígabb, de általában jobban is eszik az öreg mocik.

Köszönöm Knight az infót! :blink:

Link to comment
Megosztás:

JA, jól beszélt Knight kartárs. Viszkozítási osztályok alapján más a gyártástechnológiája az olajoknak.

De ez nem azt jelenti, hogy neked jobb a teljesen szintetikus 5-ös olaj, ugyanis a tiedhez a gyári

ajánlás is a 10W40 viszkozítású. Ez azért fontos, mert a motorod illesztései erre lettek kialakítva.

Link to comment
Megosztás:

JA, jól beszélt Knight kartárs. Viszkozítási osztályok alapján más a gyártástechnológiája az olajoknak.

De ez nem azt jelenti, hogy neked jobb a teljesen szintetikus 5-ös olaj, ugyanis a tiedhez a gyári

ajánlás is a 10W40 viszkozítású. Ez azért fontos, mert a motorod illesztései erre lettek kialakítva.

Rendicsek,megértettem.

De a castrol katalógusába szerepel más olaj is amit ehez a mocihoz ajánlanak.

Sőt most nincs teljesen előttem,de mintha csak más viszkozítású szerepelne benne.Ha jól emlékszem 5w-40,10w-60,meg még 1 de arra már sajna nem emlékszem.

Még ez alapján választottam előszőr a txt-t ami 5w-40-es volt.

Link to comment
Megosztás:

De inkább nekem legyen rossz,mint a kocsikámnak,hogy mondjuk 15ekm-t megvárnám és akkor nyárra lenne esedékes,de az meg a motornak nem jó... :blink:

A helyedben én most tennék bele egy közepesebb olajat erre a pár hónapra.

Nekem úgy jön ki, h tavasz eleje/ősz eleje. Így kicsit sűrűbben cserélem, mert nem megyek, csak olyan 18-19ezret/év, de ezzel tuti nem ártok neki. :)

Link to comment
Megosztás:

A helyedben én most tennék bele egy közepesebb olajat erre a pár hónapra.

Nekem úgy jön ki, h tavasz eleje/ősz eleje. Így kicsit sűrűbben cserélem, mert nem megyek, csak olyan 18-19ezret/év, de ezzel tuti nem ártok neki. :)

Na már késő,mert ma megtörtént az aktus :blink:

Futó Gabitól rendeltem pár hete Metabond speedet és ma megitattam vele :)

Azt nem értem,hogy tök jól leengedtem(forró volt az olaj ,meg hagytam kicsöpögni még vagy 40percet)

és csak 3L ment bele elsőre...ezzel a max. jelzésnél volt)

Aztán mentem vele egy kört,bemelegedett,megvártam amíg leülepszik az aljára és néztem szintet megint.

Ekkor a min. jelzésnél volt kb.

Akkor rátöltöttem még 1/2L-t amivel már teljesen lehűlve a motor megint a max. jelnél volt.

Most így hagytam,reggel megyek dolg. ,indulás előtt ránézek,meg viszem magammal a maradék másfél lityit.

Tehát 3és fél ment bele összesen ,miközben tavaly is belement a 4L a Valvoline-ból...???....

Na meglátjuk mi lesz....lehet reggelre lejjebb megy és fér még bele fél liter?!

A téli csere kiküszöbölésére meg azt találtam ki,hogy minden évben eltolom egy kicsit a cserét 1-2 hónappal

és akkor 3év múlva már cserélhetem jó időben tavasszal :lol:

Bár télen is ki lehet fogni kevésbé hideg napokat(mint pl. a mai se volt vészes)

Link to comment
Megosztás:

Na az jó hír,hogy nem megy bele több :blink:

Másfél liternek elégnek kell lennie 10ekm-re utántöltésre,ha nagyon kajálná az olajat.

Topguardból majd 1L-t töltöttem utána 10ekm-en,bár az normális szerintem...

95% város,rövid távok,hideg indítások,annyit megehet belőle!

Olaj nélküli beindításról majd írj beszámolót,szerintem páran kíváncsiak vagyunk rá :)

Link to comment
Megosztás:

Olaj nélküli beindításról majd írj beszámolót,szerintem páran kíváncsiak vagyunk rá :)

Csak öninditóval megforgatásról beszélt, de mondjuk azt se tenném.. igy is sajnálom szegényt, amikor a csere után első pár fordulatát "szárazon" teszi.. :blink:

Link to comment
Megosztás:

Csak öninditóval megforgatásról beszélt, de mondjuk azt se tenném.. igy is sajnálom szegényt, amikor a csere után első pár fordulatát "szárazon" teszi.. :blink:

Első pár fordulat eleve száraz, mindíg, hiszen az olaj lefolyik... Szerintem. :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nem teljesen a motorhoz kötődik, de olajos kérdés.

Mikor kell, illetve célszerű a váltó olajának cseréje.

X14XE esetén mennyi az előírt mennyiség?

Szerintem váltófüggő, nem pedig motoré, de asszem az opel váltókban nem nagyon kell olajat cserélni, max. utántölteni.

Talán szétszedéskor illik cserélni, de az "így csináld"ban biztos pontos adatokkal szolgálnak. :blink:

Link to comment
Megosztás:

Első pár fordulat eleve száraz, mindíg, hiszen az olaj lefolyik... Szerintem. :)

Ez igaz, de én úgy okoskodám, h még mindig jobban van olaj,mint h teljesen leereszted.. nem beszélve arról, hogy pl. ilyenkor elösször még a szűrő is tök száraz.. azt is meg kell töltenie... aztán megy csak tovább az olaj..(bár most nem tudom, jól mondom e az olaj utját, de igy lenne logoku.. teknő szivattyú szürő. és aztán a többi ..)

De persze ez csak az én elmélkedésem.. mindenesetre nem szeretném olaj nélkül forgatni..

Ugy tudom a hidrótőkék nem igazibál hálálnák meg :) ... valaki mondta ezt itt a fórumon.

Meg nehogy beröffenjen indítózás közben...vagy leveszed a gyújtást is meg a benzincsövet is ??? Hogy is lehet indítózni, úgy hogy ne induljon meg?

Nálam egyszerüen.. megvárom mig bekapcsol az immo.. rablásgátló... az letilt pár dolgot.. többek között a benyaszivattyút... benya nélkül meg nincs bumm.. (és ráadásúl a katit se bántja..)

De ezt pl manuál is megoldhatod.. kiveszed a biztijét.. vagy mondjuk a őő fötengely jeladót vagy minek a csatiját.. bár akkor még lehet tólja a benyát... :blink:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.