Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj avagy ki mit és miért ezt az olajat tölti bele?


uhuhu

Recommended Posts

Gondolom 90% körül kerozin. :)

A szagából ítélve igen.

De hogy ne legyek off, nekem is csöndesedett a kezdeti viszonylag hangos járás után a motorom.Először csodálkoztam is, hogy miljen hangos ez a motorka az új olajjal, aztán lássanak csodát, elmúlt.Azért is volt szokatlan, mert a Valvolinennal kapásból csöndes volt a motor, és a km-rek múlásával kezdett hangosodni.

Link to comment
Megosztás:

Az baj? Nem 15e-ként kell cserélni?Persze, ha egy éven belül teszi meg.

Eladásra szánt kocsinál jó a 15e.

Megtartós autónál nem árt 10 alatt. Figyeld majd az olajat, 10ekm után már eléggé cserés, kajak fekete, és ami utóljára csorog ki, az elég sűrű is. :)

Link to comment
Megosztás:

eddig biztos voltam benne milyen olajat vegyek, de hála az olvasgatásnak sikerült tökre elbizonytalanítani :)

szóval c12nz -be (~140E) milyet tennétek bele? kb fél évet ment most GM-olajjal(10W40), és hát ez tényleg nem volt túl jó, még az előző MOLos is jobb volt.. ( jól megy a kicsike a maga aszfaltszaggató 45 pacijával ;) , szal elvileg a kompresszió egész jó lehet még)

Módosítva : Schloddi
Link to comment
Megosztás:

Nem sokan vannak (Te kivétel vagy) akik igazán jó adalékra áldoznak... és én lehet, hogy a Metabond adalékot is csak Metabond olajhoz tölteném... . Amit irtam, főleg az olcsó adalékokra vonatkozik, szerintem.

Ja, meg ugy értettem, hogy adalékozás után kezdtek el csattogni a tőkék...

Ezt nekem is modták, hogy semmi trutyit ne tegyek bele, inkább töltögessek bele olajat plusszba ha kell és ha egyszer rászánom a pénzt akkor újra építeni az egészet az a legjobb....öregemék kadettjában is már 1.5 éve volt gyűrű garnitúra csere, hengerfej felújítás.... a motor tökéletesen ketyeg, a hidrotőkéket és a kipufogó gáz vissza vezetést is kipucoltam. azóta még a zöldkártyánál is ámuldoznak a vason...igaz nem túl sokat mentek vele elvileg azóta...(kb 8500km) de egy milliméter sem fogyott az olajból, amit bele tettem, most akarok ismét cserélni, de valószínűleg bp Visco 2000 lesz megint hozzá. :)

Link to comment
Megosztás:

Z18XE motoros Zafírába milyen olaj kell? A tulaj Opel 10W40-et akar beleönteni, erre beszélte rá a szervizes. :blink:

Az hagyján, h ez az olaj inkább motormosásra jó, de ebbe nem 5w40 kell inkább? A kocsiban most van 3ekm, 2 hónapos lehet.

Hali a bp honlapján ezt írják:

Make OPEL

Model Zafira 1.6i, 1.8i

Engine P

Year 1999-

Application Recommendation Capacity (ltr) 3.3 - 4.3

Engine (P) Recommendation VISCO 7000 0W-40

Alternative VISCO 3000 10W-40

bp olaj katalógus autó tipusok alapján renew it....

Egyenlőre ennyi.

Üdv

Qpack

Link to comment
Megosztás:

belekukkantottam pénteken az autóba és láttam, hogy nagyon kevés olaj van benne, utántölteni már nemakarok mert ugyis csereidő van

eddgi metabond volt benne, ami jól eltünt :blink:

most belepróbálnék vmi mást, mondjuk Valvoline-t amiből a Maxlife-ot ajánlották

érvek mellette és ellene? B)

Link to comment
Megosztás:

belekukkantottam pénteken az autóba és láttam, hogy nagyon kevés olaj van benne, utántölteni már nemakarok mert ugyis csereidő van

eddgi metabond volt benne, ami jól eltünt :blink:

most belepróbálnék vmi mást, mondjuk Valvoline-t amiből a Maxlife-ot ajánlották

érvek mellette és ellene? B)

Nekem az volt benne pár10ezerkmig. Tette a dolgát. Egyebet nem tudok mondani. Kérem kapcsolja ki. :D

Link to comment
Megosztás:

belekukkantottam pénteken az autóba és láttam, hogy nagyon kevés olaj van benne, utántölteni már nemakarok mert ugyis csereidő van

eddgi metabond volt benne, ami jól eltünt :blink:

most belepróbálnék vmi mást, mondjuk Valvoline-t amiből a Maxlife-ot ajánlották

érvek mellette és ellene? B)

Egyik belevaló olaj sem fog kevésbé fogyni. :D

1L / csereintervallum az nem sok egyébként sem egy GSi-nél. :D

Link to comment
Megosztás:

Egyik belevaló olaj sem fog kevésbé fogyni. :blink:

1L / csereintervallum az nem sok egyébként sem egy GSi-nél. :D

Jaja.. nálam is kb ennyi szokott elfogyni, vagy vmivel kevesebb.. álltalában az 5lityóból maradék megy bele...

Viszont ami mókás, egyre jobban úgy érzem, ebből kispórolták már az olajhűtőt B) nekem 4 liter elég a szintre töltéshez.. no meg nem is látom sehol a hütöt.. le kellene ezt már nyomoznom vhogy :D

Módosítva : Laci4
Link to comment
Megosztás:

Egyik belevaló olaj sem fog kevésbé fogyni. :blink:

1L / csereintervallum az nem sok egyébként sem egy GSi-nél. :D

mondtam telefonban is, hogy nem ez a fő szempont

egészen egyszerűen tapasztalat hiján csak tesztelni szeretném az enyémbe melyik is a jó B)

de ugye 5L-t kell venni? Ugy emlékszem 4,5 megy bele az astrába ugye?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.