Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj avagy ki mit és miért ezt az olajat tölti bele?


uhuhu

Recommended Posts

Hát ez kicsit sandít... ilyen tesztet nem javaslok senkinek. Ugyanis a motornak szüksége van a megfelelő

mennyiségű olajra. A metabond adalék is csak a pillanatnyi olajfilm-utánpótlás hiányok miatti kopást

hivatott csökkenteni, pl amikor erősebb kanyarban vagy fékezéskor az olaj "elmászik" a teknőben.

Sokáig olaj nélkül mindenképpen károsodik a motor!

de ne máááááá. a prolongnál is megy a vájper olaj nélkül...

de gyagyi.... :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

a metabondba 100% ig Elf olajok vannak

győrbe csomagolják ki és irtátok is a marketing miatt van olcsobb ára

ezt az olaj nélküli tesztet sokhelyen olvastam már de az az igazság hogy sima olaj nélkül is elfut a kocsi egy darabig a hiba nem rögtön fog előjönni

Link to comment
Megosztás:

Hali!

A cimborám nagy rizsrakéta rajongó és mutatott egy videót a neten,ahol remek angol ifjak szeretnének kinyírni egy Civic-et.Semmi olaj nélkül ütik tiltásig hosszú-hosszú perceken keresztül.Amikor megáll kicsit várnak és újra indítják,de mostmár öntenek bele egy kis vizet.Igen jól írtam VIZET és a szerencsétlen gép még megy vele pár percet,közben orrán száján jön a gőz meg a füst.

Namármost akkor elmehet egy gép olaj nélkül egy hangyányit de azért nem árt ha van benne valami kence mert különben megfő mint a tojás.

A prolongos reklám szerintem akkora kamu,hogy csak na. Eccerű marketing fogás jó amerikai módra.

Link to comment
Megosztás:

Akkor sem üzemszerű a működés... majd amikor 80000km-el eladja az autót egy jómadárnak, akinek 10000km

után generálozni kell a motort, akkor lesz érte anyázás...

A metabond adalék nem erre való. Sosem javaslom azt, hogy valaki olaj nélkül megtegyen akár 1km-t is,

még ha benne van ez az adalék, akkor sem. ;)

Motorcsere volt... <_< ..A jó kis háromezres dízel zabálni kezdte a vizet.Megjavítani nem tudták neki,erre az öreg úgy kiverte a hepajt ,hogy repcsivel küldték a gyárból az új motort Bécsbe,ott cserélték. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

metabond melett álló érv:

most zöldkártyázott a kocsi és az előző zöldkaritol alacsonyabb érték jött ki pedig a kipufhoz nem lett nyulva csak a hátsó hajlatt lett megcsinálva, mert az eltört szoval szar az egész

ugyhogy csak jobenne valami:)

Link to comment
Megosztás:

de ne máááááá. a prolongnál is megy a vájper olaj nélkül...

de gyagyi.... :rolleyes:

86+-os ASCONÁBA tettem a prolongot oilcs. után attol a pillanattol kezdve több oil volt a légszüröbe mint levegö szoval egy nagy szar az egész magyarán VIZET csinált az oilbol olyan hig lett.

Link to comment
Megosztás:

86+-os ASCONÁBA tettem a prolongot oilcs. után attol a pillanattol kezdve több oil volt a légszüröbe mint levegö szoval egy nagy szar az egész magyarán VIZET csinált az oilbol olyan hig lett.

Hogy került az olaj a légszűrőbe? :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Hogy került az olaj a légszűrőbe? :rolleyes:

legkönnyeb úton úgy tud oda kerülni, hogy rengeteg már a kartergáz ami képződik, és mondjuk az olajfil/pára a karter szellőzőn keresztül a légszűrőházba áramlik... régi opeleken még a légszűrő a karbi tetején vigyorgott, a szelllőzés meg oda van bekötve.

Mondjuk én ladával éltem át ezt a dolgot, Menni ment, csak nagyon füstölt... a motortér... hát a feltörekvő olaj már kifelé folyt a légszűrőből, rá a leömlőre...

3-as főút, Kerecsend közelében... távol az otthontól... de jó is volt hazáig vontatmányként vezetni, egy kb. 2 m-es kötéllel. brrr...

Link to comment
Megosztás:

Pedig ez így volt...nem kamu..Egy másik eset az volt ,hogy a jóember Renault Scenic -jében elromlott az egyik gyújtótrafó,ennek ellenére ment vele,mire megolvadt egy kicsit a dugattyú,az olajat pedig fokozatosan dolgozta ki légszűrőházba.A motorban alig maradt valami kenőanyag ,jó ha egy liter...Mégsem állt be neki hazáig.kép

Hát ez meredek! mitől olvadt volna meg az a henger? az égés hőmérséklete igazából csak a keverési aránytól a lambda szonda értékétől függ, az hogy mivel gyújtod meg nem nőveli a hőmérsékletét! a benzinnek is megvan az égéshője...csak attól változhat meg, ha más a benya benne..pl nagyobb oktánszámú, szóval ezt gondold át mielőtt leírod! :rolleyes:

Ha a gyújtó trafó pedig bedöglik, akkor nincs ami begyújtsa a keveréket, és csak a katalizátor fog hátast dobni előbb-utóbb, avagy a hajtókar a nem megfelelő terheléstől károsodhat, de hogy nem olvad meg az tuti....szóval itt vmi más gond volt!

Link to comment
Megosztás:

Ott nagy volt a turbó nyomás,és nagyon szegény a keverék....Tehát nem kapott elég üzemanyagot.

Sztem Gepárd kihagyott egy ilyen <_< smilét a :P után! :rolleyes:

Jah, amúgy Metabond! ;) Sztem! :D Nekem disznómód bejött, nem használódik el 10e.km alatt, és nem eszik meg belőle a motor 1.5L-t 6500km alatt, mint a gyárinak mondott 10W40-ből.Olyan 6dl-t szoktam utánatölteni, max.

Link to comment
Megosztás:

legkönnyeb úton úgy tud oda kerülni, hogy rengeteg már a kartergáz ami képződik, és mondjuk az olajfil/pára a karter szellőzőn keresztül a légszűrőházba áramlik... régi opeleken még a légszűrő a karbi tetején vigyorgott, a szelllőzés meg oda van bekötve.

Mondjuk én ladával éltem át ezt a dolgot, Menni ment, csak nagyon füstölt... a motortér... hát a feltörekvő olaj már kifelé folyt a légszűrőből, rá a leömlőre...

3-as főút, Kerecsend közelében... távol az otthontól... de jó is volt hazáig vontatmányként vezetni, egy kb. 2 m-es kötéllel. brrr...

bizony szegénykémnek már volt kartergázkézödése de addig amig a frissoil.ba be nem öntöttem a prolongot DDIG NEM NAGYON csinálta de utána egész motorcseréig ez volt a müsor

Link to comment
Megosztás:

Amikor nem tudtam olvasni a fórumot vettem egy kanna Q8 Advanced 10w-40-es olajat, de még nem töltöttem bele a kocsiba. Azért előtte megkérdezném van-e valakinek tapasztalata ezzel az olajjal?

van egy olyan topik ahol a moderátor a q8-at használ és azt monja hogy jó /OPEL baráti kör.hu /

Link to comment
Megosztás:

Hát ez meredek! mitől olvadt volna meg az a henger? az égés hőmérséklete igazából csak a keverési aránytól a lambda szonda értékétől függ, az hogy mivel gyújtod meg nem nőveli a hőmérsékletét! a benzinnek is megvan az égéshője...csak attól változhat meg, ha más a benya benne..pl nagyobb oktánszámú, szóval ezt gondold át mielőtt leírod! :rolleyes:

Ha a gyújtó trafó pedig bedöglik, akkor nincs ami begyújtsa a keveréket, és csak a katalizátor fog hátast dobni előbb-utóbb, avagy a hajtókar a nem megfelelő terheléstől károsodhat, de hogy nem olvad meg az tuti....szóval itt vmi más gond volt!

Nem is az volt ennek a baja, dugó nem szokott csak úgy kilyukadni. Viszont a sok elégetlen benya lemosta a hengerfalát és kenés nélkül mászkált a dugó benne. De ha valaki simán megy vele még így is, azt nem sajnálom.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.