Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj avagy ki mit és miért ezt az olajat tölti bele?


uhuhu

Recommended Posts

Hát megmondom őszintén, nemlátok sehol olajfolyást, legalábbis drasztikusat nem, földre nem cseppen az biztos soha, egyedül picit az elosztó alatt szivárog, de minimálisan. Nekem azt mondták, hogy mivel ennyi km van a kocsimban, ezért nem gond bele a 15W-40. Mondjuk ezt még nyár végén ősz elején mondták, télen nem tudom mennyit ártok vele, ha ártok egyáltalán.

Nem 15-ös olaj való abba a motorba. Ha meg már annyira szét van kopva, nem a 15-ös fog rajta

segíteni, hanem a generál. :huh:

Tegyél bele normális minőségű (metabond, castrol magnatec, mobil1) 10W40-et, és ha a 10e km-es

csereperiódus alatt több mint 2L-t megeszik belőle, akkor nincs más megoldás, generál (mármint ha

nem folyik el sehol).

Ha továbbra is a 15-ös olajat használod bele, lehet hogy nem fog annyit enni belőle, viszont

nem is fog olyan jól kenni az az olaj, ergo hamarabb küldöd sírba a motort.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Valvoline 15W-40-es olajat töltöttem a 160000km-es C16NZ F Astra-ba. Most meg olvasom, hogy azt kb itt senki nem ajánlja. Most akkor mi az igazság?

Egy jelentéktelen kiegészítő megjegyzés csupán: a Valvoline állítása szerint kopásgátló adalékkal ellátott Maxlife terméket nemcsak ásványi (15W-40), hanem részszintetikus változatban is (10W-40) meg lehet vásárolni. A hipermarketekben sokszor csak a 15W-40-es viszkozitásút lehet megvenni (az ugyanis olcsóbb), de létezik az említett részszintetikus kiszerelés is, amiről sokan nem tudnak.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Most olvastam ezt a vitát a 10W-s meg 15W-s olajakról. Most teljesen el is bizonytalanodtam, mert nekem eddig többen azt mondták, hogy nem baj, hogy Valvoline 15W-40-es olajat töltöttem a 160000km-es C16NZ F Astra-ba. Most meg olvasom, hogy azt kb itt senki nem ajánlja. Most akkor mi az igazság? Amúgy olajfogyasztásomról anynit tudok beszámolni, mikor megvettem a kocsit lecseréltem a komplett olajat, beletettem a gyárilag előírt(most megnem mondom mennyi volt) litert, azóta mentem a kocsival kb 5000 km-t közben folyamatosan öntöttem utána az olajat, mert azért fogyott, és most 5000km után öntöttem ki teljesen a megmaradt 5 literes kannából az utolsó cseppet a motorba, hogy megfelelő legyen a szint. Sokat eszik? Lecseréljem?

Első körben szimmmering ellenőrzés/csere, és tömítések ellenőrzésével kezdeném.

Ha nem hoz eredményt, akkor motorgenerál következne.

Ha a 15W-40-t így megszopogatta, a 10W-40 valószínűleg mégjobban fogyni fog, mivel alacsony hőmérsékleten "hígabb".

Bárhogy is számolom, ez már most is többre jön ki, mint 10.000 Km/2 Liter.

Persze ha a gyárilag megadott értéket nézzük, akkor teljesen normális, de ez esetben tekintsünk el a gyári adattól.

Könnyen lehet, hogy ha az előző tulaj jó minőségű olajat használ, akkor semmi gond...........

Link to comment
Megosztás:

Egy jelentéktelen kiegészítő megjegyzés csupán: a Valvoline állítása szerint kopásgátló adalékkal ellátott Maxlife terméket nemcsak ásványi (15W-40), hanem részszintetikus változatban is (10W-40) meg lehet vásárolni. A hipermarketekben sokszor csak a 15W-40-es viszkozitásút lehet megvenni (az ugyanis olcsóbb), de létezik az említett részszintetikus kiszerelés is, amiről sokan nem tudnak.

Így igaz!

Egyébként a formulánál kapható a Maxlife 10W-40 is.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a hozzászólásokat! Most lettem kész az olajcserével, és végülis annyizt csináltam amit opel 16V mondott, vettem Metabond 10W-40 SPEED olajat 5 literes kiszerelésben(netudjátok meg milyen tortúra volt mire tudtam szerezni ilyet, direkt olajakkal foglalkozó szaküzletben még csak nem is hallottak arról hogy a Metabond motorolajakat gyártana az adalékaikon kívül) A lényeg hogy aztán végülis sikerült vennem. Vettem még hamar olajszűrőt is GM-eset, beleöntöttem 3,5 liter olajat, és most majd figyelem mennyire eszi a kocsi a cuccot.

Link to comment
Megosztás:

netudjátok meg milyen tortúra volt mire tudtam szerezni ilyet, direkt olajakkal foglalkozó szaküzletben még csak nem is hallottak arról hogy a Metabond motorolajakat gyártana az adalékaikon kívül

a minőséget keresni kell :huh:

(amúgy ha nagyon eszi ezt is, akkor sajna nem sok esélyed van a generál megúszásra)

Link to comment
Megosztás:

a minőséget keresni kell :huh:

(amúgy ha nagyon eszi ezt is, akkor sajna nem sok esélyed van a generál megúszásra)

Szia!

Nem tudsz véletlen Szolnok,Pest,vagy Sahy(SK oldal)/Parassapuszta(H oldal) kürnyékén Metabond forgalmazót?

A sógorom mindig ezzel nyösztet(ő megszállotja a Metabond termékeknek),s most "beadom" a derekam.Veszek Metabond terméke(ke)t.

Csak én kicsit sokallom a M.-olaj árát!Nem zsugoriságból!

Ad vmi pluszt azért a pár ezer Ft-ért?

Link to comment
Megosztás:

szerintem se drágák a metabondos olajok.

szomszédom szerelő,és elég nagy sporolós, és elég sok helyről be tudja szerezni az olajokat olcsón.

ennek ellenére azt mondta, hogy ha valaki nem tud olcso forrásokat, akkor a kisekeres ára is elég jonak mondható.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a hozzászólásokat! Most lettem kész az olajcserével, és végülis annyizt csináltam amit opel 16V mondott, vettem Metabond 10W-40 SPEED olajat 5 literes kiszerelésben(netudjátok meg milyen tortúra volt mire tudtam szerezni ilyet, direkt olajakkal foglalkozó szaküzletben még csak nem is hallottak arról hogy a Metabond motorolajakat gyártana az adalékaikon kívül) A lényeg hogy aztán végülis sikerült vennem. Vettem még hamar olajszűrőt is GM-eset, beleöntöttem 3,5 liter olajat, és most majd figyelem mennyire eszi a kocsi a cuccot.

Érden is én homályosítottam fel az alkatrész kereskedőt, hogy van Metabond olaj. Azóta ha rendelek nála, kihozzák ide a boltba "jóárasítva", :huh: én meg beugrom érte "útba esik jövet - menet". Asszem más vevője erre az olajra nincs is csak én!

Link to comment
Megosztás:

Érden is én homályosítottam fel az alkatrész kereskedőt, hogy van Metabond olaj. Azóta ha rendelek nála, kihozzák ide a boltba "jóárasítva", :huh: én meg beugrom érte "útba esik jövet - menet". Asszem más vevője erre az olajra nincs is csak én!

Hohó, mi a pontos címe annak a boltnak? Ennél közelebb nem tudok Metabond elérhetőséget. Múltkor is postán rendeltem.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Igen, havonta járok le Kaposvárra hétvégén. Ha jó előre szólsz, mikor kell pontosabban, akkor

viszek majd le neked. Gondolom az 5L-es kanna érdekel, az 7450Ft jelen állás szerint.

Köszönöm előre is, ez igazán rendes Tőled.

Most Castrol Magnatec 10W40 van benne 10.e. km-rel, és még van a 4L-es kannában :huh: , így az 5L biztos elég lesz.

Március körül írok ide és akkor pontosíthatjuk.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm előre is, ez igazán rendes Tőled.

Most Castrol Magnatec 10W40 van benne 10.e. km-rel, és még van a 4L-es kannában :huh: , így az 5L biztos elég lesz.

Március körül írok ide és akkor pontosíthatjuk.

Mennyit szoktál vele menni havonta? Mert ezzel már nem kéne sokat akkor.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.