Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj avagy ki mit és miért ezt az olajat tölti bele?


uhuhu

Recommended Posts

Mondjuk akkor is túl olcsó az a bolt... nekem gyanús. Mik a tapasztalatok?

Már vagy 3 éve a totalcar webáruháztól/formula3000-től rendelem az olajat. Általában több kannával ismerősökkel. Mindig megbízhatóan, korrektül szállítanak. Az első rendelésnél én is kételkedtem, mivel akkoriban 9000-ért kínáltak helyi autósboltokban 4L Durablendet. Aztán szétosztva a szállítási kölltséget 5000-ből megvolt az 5L. Azért nem mindegy.

Link to comment
Megosztás:

Már vagy 3 éve a totalcar webáruháztól/formula3000-től rendelem az olajat. Általában több kannával ismerősökkel. Mindig megbízhatóan, korrektül szállítanak. Az első rendelésnél én is kételkedtem, mivel akkoriban 9000-ért kínáltak helyi autósboltokban 4L Durablendet. Aztán szétosztva a szállítási kölltséget 5000-ből megvolt az 5L. Azért nem mindegy.

totalcaron pl az elf dupla annyi, mint a formulánál :)

Link to comment
Megosztás:

Igen korrektek, rendszerint már másnap megérkezik a küldemény, és az egész ország területén egyaránt 1300 Ft a kiszállítási költség.

Annak ellenére, hogy az éves olajcsere összköltsége töredéke csupán az éves benzinköltségnek, én a minőségi olajat is megpróbálom a lehető legolcsóbban beszerezni. Éppen ezért sokallom az internetes boltok szállítási költségeit, és a személyes átvételt vagy a "nagyobb tétel-ingyenes kiszállítás" akciót részesítem előnyben. A Formula 3000 Letenyéről vagy Nagykanizsáról szállít, a motorolajbolt.hu Budapestről, az olajshop.hu-nál és az autoteka2000-nél van budapesti személyes átvételi lehetőség (és az előbbinél mennyiségi kedvezmény), az olajfutárnál pedig ingyenes házhozszállítás. Szerintem érdemes mindig tájékozódni előbb, ha valaki az internetről rendel olajat.

Személyes tapasztalatom, hogy a hipermarketek olajárait csak a benzinkutak képesek felülmúlni. Egy liter szintetikus OMV Bixxol olajat bármikor megvehetnék a Váci úti OMV kúton 7.000 Ft-ért, a számos autósboltban 3.500 Ft-ért kínált 5 literes GM flakont pedig akár 9.900 Ft-ért is elhozhatnám a dunakeszi Auchanból.

Link to comment
Megosztás:

Annak ellenére, hogy az éves olajcsere összköltsége töredéke csupán az éves benzinköltségnek, én a minőségi olajat is megpróbálom a lehető legolcsóbban beszerezni. Éppen ezért sokallom az internetes boltok szállítási költségeit, és a személyes átvételt vagy a "nagyobb tétel-ingyenes kiszállítás" akciót részesítem előnyben. A Formula 3000 Letenyéről vagy Nagykanizsáról szállít, a motorolajbolt.hu Budapestről, az olajshop.hu-nál és az autoteka2000-nél van budapesti személyes átvételi lehetőség (és az előbbinél mennyiségi kedvezmény), az olajfutárnál pedig ingyenes házhozszállítás. Szerintem érdemes mindig tájékozódni előbb, ha valaki az internetről rendel olajat.

Személyes tapasztalatom, hogy a hipermarketek olajárait csak a benzinkutak képesek felülmúlni. Egy liter szintetikus OMV Bixxol olajat bármikor megvehetnék a Váci úti OMV kúton 7.000 Ft-ért, a számos autósboltban 3.500 Ft-ért kínált 5 literes GM flakont pedig akár 9.900 Ft-ért is elhozhatnám a dunakeszi Auchanból.

Hát igen, nagy a szórás.....

Link to comment
Megosztás:

És a 2002-es Corsa z10xe-be? 5w40 vagy 10w40? a kézikönyvbe említik mind a kettőt :) az 5w40-es esetében 30ekm-t irnak cserére valós lehet ez?

Amíg nem csámcsogja az 5W-s olajat, addig azt, utána 10W-s olaj :)

30e km nem valós dolog, azt azoknak találták ki, akik kukába akarják tenni

a motorjukat 120e km után :)

Egyébként hétvégén elvittem Patyiékhoz az astra váltóit, aztán pont megemlegették ezt

a 30ezres olajcserét, meg annak az anyját aki kitalálta. Börni mondta, hogy nemrég

vakart spaklival egy olajdeknit, centi vastagon volt benne az olajsár, abban is 30e km-t

ment az olaj. :D

Link to comment
Megosztás:

a 30ezres olajcserét, meg annak az anyját aki kitalálta..

Egyetértek, sztem akár miylen hyper szuper egy olaj 30 ezer az veszett sok, na és akkor mivan az olajszűrővel?? Sztem azsem tud bizonyos km felett jól szűrni én azt vallom 10.000 nél csere de 15.000-nél mindenképp. Bár az Öreg hondámnál 7500 ként cseréltem de abba nem tettem oylan jó minőségűt mert folyton megette. De már csak a szűrő miatt sem ildomos enyit futni... Mert tényleg tönkremegy a motor,,, Hondát 2 szer hajtókarcsapágyaztam... így is... :)

Link to comment
Megosztás:

És a 2002-es Corsa z10xe-be? 5w40 vagy 10w40? a kézikönyvbe említik mind a kettőt :) az 5w40-es esetében 30ekm-t irnak cserére valós lehet ez?

Erre csak azt mondom halgasd meg opel16v kollégát ha valaki ismeri az olajakat mi merre mennyi akkor ő biztosan :)

Link to comment
Megosztás:

Amíg nem csámcsogja az 5W-s olajat,

Ezt 1 kicsit érthetőbben lééccci :)

A mociban 28ekm van !! :)

A garanciális szerviz szerint tán átesett olajcserén, báár kissé ellentmondóak az infók !!

A számlán szerepel 1db olajszűrő br.: 1698Ft (máshol 800Ft körül van) + 10w40 olaj, de érdekes módon a szervízkönyvben fura módon nyoma sincs ennek :)

Ha valóban 10w40-est tettek bele, ezt követően lehet még bele tenni 5w40-est?

Link to comment
Megosztás:

A számlán szerepel 1db olajszűrő br.: 1698Ft (máshol 800Ft körül van) + 10w40 olaj, de érdekes módon a szervízkönyvben fura módon nyoma sincs ennek :)

Ha valóban 10w40-est tettek bele, ezt követően lehet még bele tenni 5w40-est?

A szervízfüzetben külön rész szolgál a kiegészítő olajcserék bejegyzésére. Ha szervízbe ment az autó, azt ide nem ütik be, hanem az Opel Inspekció éves átvizsgálás rovatánál tüntetik fel, hogy milyen olaj került az autóba és mikor.

A megjegyzés nyilván arra utalt, hogy ha a motor nem fogyasztja túlságosan az 5W-40-es viszkozitású olajat két olajcsere között, akkor nyugodtan maradhatsz annál, mert ezzel nem ártasz, hanem csak jót teszel a motornak.

Link to comment
Megosztás:

Tegyél bele 5-ös olajat! kb 100-120e km-ig általában az kell bele, aztán amikor elkezdi enni (>1L/10000km),

akkor lehet áttérni a 10-esre. Mindegyikből minőségi terméket használj, ne ezen spórolj! Én a Metabondot,

Castrolt, Mobil1-et szoktam ajánlani. :)

Link to comment
Megosztás:

Tegyél bele 5-ös olajat! kb 100-120e km-ig általában az kell bele, aztán amikor elkezdi enni (>1L/10000km),

akkor lehet áttérni a 10-esre. Mindegyikből minőségi terméket használj, ne ezen spórolj! Én a Metabondot,

Castrolt, Mobil1-et szoktam ajánlani. :D

Háát köccce :)

Kissé bemattultam így nap végére :) elsőre nem jött le a "csamcsogja"

Az astrába pénteken belekerült a Metabond !! :)) azóta ment már 250km-t :lol:

Link to comment
Megosztás:

Apropó, szűrő. Az olajszűrők között nagy minőségbeli eltérések vannak? Eddig mindig a gyári szűrőt használtam, de zavarban lennék, ha a tapasztalataimról kellene beszámolnom...

Olajszűrő:

MAHLE-Knecht, HENGST, PURFLUX, MANN, FIAAM

A többi csak áthidaló a szűrő helyén.

Link to comment
Megosztás:

A gyári olajszűrő akkor nem ajánlott? Milyen szempontok alapján lehet szűrők között minőségi sorrendet felállítani? Alapvetően csak a betét minősége számít, nem?

A gyári szürő tökéletesen megfelel, semmi gondom nem volt vele, pedig már nem egy tucatot használtam el :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.