Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj avagy ki mit és miért ezt az olajat tölti bele?


uhuhu

Recommended Posts

Az olajfogyasztás számos tényezőtől függ: a motorolaj minőségétől és viszkozitásától, a motor tömítettségétől (nem az olajfolyásra gondolok), a teljesítmény kihasználtságának fokától, a termikus üzemi körülményektől stb-stb.

Egyetértek veled, minden autó eszik az olajból és ígyvan van előreirányzott gyár által meghatározott menyniség még a mai új autóknál is! Enyém 15000km/ 5-9 dl eszik meg és ez tényleg függ attól hogy hogy használod ha ütöd vágod nagyobb igénybevétel úgy olajból is több fogy el! :)

Link to comment
Megosztás:

Egyetértek veled, minden autó eszik az olajból és ígyvan van előreirányzott gyár által meghatározott menyniség még a mai új autóknál is! Enyém 15000km/ 5-9 dl eszik meg és ez tényleg függ attól hogy hogy használod ha ütöd vágod nagyobb igénybevétel úgy olajból is több fogy el! :)

Olvastam már olyan szakértői véleményt (nemrég a Motor topikban utaltam erre), hogy egy motor teljesítményének 40%-os átlagos kihasználtságától a 100%-os kihasználtság felé haladva az olajfogyasztás mértéke nem arányosan, hanem exponenciálisan nő. A vezetési mód összefüggésben van az olajfogyasztással: a rendszeresen magas fordulatszámon pörgetett motornál nemcsak az üzemanyag-, hanem az olajfogyasztás is megnő. Mindazonáltal megismétlem: ez csak egy tényező a sok közül!

Link to comment
Megosztás:

- Valvoline Diesel Turbo 15W40, ajánlás szerint hagyományos és turbódízel motorokhoz

- Metabond Hard 15W40, ez pedig inkábbb a régebbi autókhoz és az 1980 tájéki motorokhoz van.

(univerzális olaj ez is, benzinesbe is ajánlják)

Lövésem nincs melyik legyen. Az egyik azért szimpatikus, mert kifejezetten dízelbe lett fejlesztve, a másik meg azért mert kifejezetten a régi motorokhoz...passzolok :)

Egyik motorolajjal sincs tapasztalatom, sem egy ilyen idős dízel autóval, de mindenképpen figyelembe venném az API-minősítést is (ha már ACEA nincs). A Valvoline-é API CF, ami 1994-ben lett bevezetve, és a mai napig érvényben van, ez tehát biztosan egy "korszerű" motorolaj, és rengeteg hasonló található a piacon. A Metabond Hardé API SF/CC, ami azért érdekes, mert hivatalosan már egyik minősítés sincs érvényben. A dízelre vonatkozó CC-minősítés 1961-ben lett bevezetve, még a Kadett A idejében. Összehasonlításképpen: a Te Kadett D autód korának nagyjából megfelelő CE-minősítés 1987-ben lépett érvénybe.

Link to comment
Megosztás:

Elóször is méress egy veszteséget, hogy biztosan megtudd hol a baj.

Nem rossz ötlet, arra viszont tényleg kíváncs lennék hogy valójában és konkrétan mitől eszik ilyen sok olajat az egyik ecotec és miért nem a másik ,merthogy olyanról is hallottam. Azt is hallottam hogy sokféle dugóval szerelték és egyikmásiknak silány volt a minősége ami folytán elkopott akár a dugó akár a gyűrű?? Egy bennfentes nyilatkozhatna. :)

Link to comment
Megosztás:

Nem rossz ötlet, arra viszont tényleg kíváncs lennék hogy valójában és konkrétan mitől eszik ilyen sok olajat az egyik ecotec és miért nem a másik ,merthogy olyanról is hallottam. Azt is hallottam hogy sokféle dugóval szerelték és egyikmásiknak silány volt a minősége ami folytán elkopott akár a dugó akár a gyűrű?? Egy bennfentes nyilatkozhatna. :)

Na erre csak aztudom mondani hogy pl Wolskvagen PDTDI motorjai is szó szerint zabálják az olajat új korukban is! silányminőség? lehet, de szerintem olyan is lehet hogy összeszerelés vagy ilyesmi nem mindegy hol és kikkel végeztették de ez csak saját vélemény! :D

Link to comment
Megosztás:

Hát amikor hondám volt nekem is cefetül ette olyanszinten hogy 500km/1 lityó az bizti akkor kapott tescos olajat:D Naabból kb 2,5 litert tudott megenni és kifeküdtt :D Szal azért ennyire olcsó olajjal azért nejárj :D Nemtudom ha pl kopásból adódóan csipegeti az olajat arra van e a generálon kivül valami tényleg jó megoldás Opel16v-t keresd meg ez ügyben ő nagyon otthonvan ezen a trületen! :D

Már tervbe van véve a tavaszi olajcsere de akkor három kanna olaj kell, egy az enyimbe, egy a pároméba(Corsa B 1.4 16V Sport na meg mert olajzabálóból nem elég az enyém, kellett még egy :P ) egy meg plusz hogy kitartson a következő cseréig. Felötlött bennem egy morbid gondolat: ha 3000 km-en megeszik 1 liter olajat akkor 10000 km után beletöltöm a 3,5 l-t minek akkor olajcsere?? :)

Link to comment
Megosztás:

Na erre csak aztudom mondani hogy pl Wolskvagen PDTDI motorjai is szó szerint zabálják az olajat új korukban is! silányminőség? lehet, de szerintem olyan is lehet hogy összeszerelés vagy ilyesmi nem mindegy hol és kikkel végeztették de ez csak saját vélemény! :)

Nem vagy egyedül a véleményeddel, én a négykarikás márka győri üzemében dolgozok V6-kat gyártunk, mi dugózzuk a motorokat be, na azt kéne megnézned, egykét kolléga munkája láttán elmegy az ember kedve attól hogy ilyen autót vegyen. Meg azért is mert a konstrukció is egy kalap sz.r, alublokk. :D

Link to comment
Megosztás:

Nem vagy egyedül a véleményeddel, én a négykarikás márka győri üzemében dolgozok V6-kat gyártunk, mi dugózzuk a motorokat be, na azt kéne megnézned, egykét kolléga munkája láttán elmegy az ember kedve attól hogy ilyen autót vegyen. Meg azért is mert a konstrukció is egy kalap sz.r, alublokk. :)

Na igen, nincs megfizetve a melós és vannak akik tesznek rá bennevan? ja akkó jóvan mehet tovább :D

Link to comment
Megosztás:

Na igen, nincs megfizetve a melós és vannak akik tesznek rá bennevan? ja akkó jóvan mehet tovább :D

Csak az a szomorú, én már rájöttem hogy nálunk magyaroknál ez nem is fizetésfüggő ha jobban keresne, akkor is belesz.rna. A másik meg az hogy ha a QM (minőségbiztosítás) csak a tűrést veszi nagyobbra ha nincs meg a kellő felületi minőség, akkor a melóstól meg pláne mit várjanak. Kopnak a hengerfuratok? olajat még a dug.gyűrűkre beszerelés előtt, ja akkor is kopnak? és nem az olajhiánytól kopnak? nembaj akkor is olajozz és ha rajtakapnak hogy nem olajzol véres kardként viszik a górék elé: LÁTJÁTOK EZÉRT ROSSZAK A MOTOROK! :)

Link to comment
Megosztás:

Nem rossz ötlet, arra viszont tényleg kíváncs lennék hogy valójában és konkrétan mitől eszik ilyen sok olajat az egyik ecotec és miért nem a másik ,merthogy olyanról is hallottam. Azt is hallottam hogy sokféle dugóval szerelték és egyikmásiknak silány volt a minősége ami folytán elkopott akár a dugó akár a gyűrű?? Egy bennfentes nyilatkozhatna. :)

A kérdésedből egyértelműen kitűnik, hogy Te egy konkrét okot akarsz hallani, hogy miért fogyaszt az egyik 16 szelepes több olajat, mint egy másik. Szerény véleményem szerint ez egy rossz kérdésfeltevés, és egészen máshogy kell megközelíteni a problémát. Az olajfogyasztás, ahogy feljebb is írtam, számos tényezőtől függ. Ezen tényezők sorát Te magad egészíted ki, amikor a győri gyári tapasztalataidról beszélsz, és nemcsak a konstrukció új szempontját hozod be az eszmecserébe, hanem az emberi tényezőt is.

Az olajfogyasztás mértékének a megítélésekor nem egy konkrét okot kell vizsgálni, hanem a felsorolt tényezőket összességében. A gyakran félmondatos fórumbejegyzésekben csak annyit olvashatunk, hogy az egyik ECOTEC motor 1 liter olajat evett meg 3000 kilométeren, a másik pedig csupán 1 decit. Ezt mindenki konstatálja, de nem mindenki kérdez vissza azonnal, hogy mondd, Te a Tesco-olajat töltötted a motorba vagy a martfűi MotoPro-t? Szintetikus vagy részszintetikus volt? [vö. olaj minősége, viszkozitása] Mondd, gyakran pörgeted a motort magas fordulatszámon? [vö. vezetési stílus] Csak Karakószörcsögön szoktál autókázni, vagy naponta 40 km-t teszel meg autópályán, hogy beérj a budapesti munkahelyedre? Te vagy az, aki naponta másfél órát áll a Hungária körúti dugóban [vö. földrajzi adottságok, termikus üzemi körülmények, nagyobb párolgási veszteség stb.] És egyébként is, nem lett volna jobb, ha gyári tömítést veszel az utángyártott helyett? [vö. olajfolyás]

Elnézést kérek a szájbarágós stílusért, de így talán már világos az álláspontom: csak a tényezők együttes figyelembevételével lehet adekvát választ adni az olajfogyasztás okára és mértékére.

Link to comment
Megosztás:

Már tervbe van véve a tavaszi olajcsere de akkor három kanna olaj kell, egy az enyimbe, egy a pároméba(Corsa B 1.4 16V Sport na meg mert olajzabálóból nem elég az enyém, kellett még egy :D ) egy meg plusz hogy kitartson a következő cseréig. Felötlött bennem egy morbid gondolat: ha 3000 km-en megeszik 1 liter olajat akkor 10000 km után beletöltöm a 3,5 l-t minek akkor olajcsere?? :)

mert attól még keletkezik ott mindenféle dzsuva, amit illik kifolyatni :D

Link to comment
Megosztás:

A kérdésedből egyértelműen kitűnik, hogy Te egy konkrét okot akarsz hallani, hogy miért fogyaszt az egyik 16 szelepes több olajat, mint egy másik.

Elnézést kérek a szájbarágós stílusért, de így talán már világos az álláspontom: csak a tényezők együttes figyelembevételével lehet adekvát választ adni az olajfogyasztás okára és mértékére.

Igen jól látod mire vagyok kíváncsi. Ha tőlem megkérdezik hogy a V6-unk miért eszi az olajat annyira, azt tudom mondani hogyha: Az új tulaj(v. előtte a höldmayer-es kollégák) az első párszáz km-t úgy teszik meg hogy hidegindítás után trepnigáz, akkor egy olyan kopási folyamat indul be ami a későbbiekben visszafordíthatatlan, nem használ a jobb olaj se a ráolvasás se bűbáj. Amúgy az alukonstrukció állítólag jó dolog a szilíciumszemcsés hengerfallal, de ezek szerint mégse. :D Szóval én ilyen titkot várok ami megvilágosít minden hasonló csónakban evezőt. :)

Semmi gond a szájbarágással értem is ezt a részét és el is fogadom de ez az éremnek csak az egyik oldala, a másikra is kíváncsi vagyok.

Link to comment
Megosztás:

Igen tudom, :) de más laikusban felvetődhet és ha nem látja át, ott a baj. :D

Kiegészíteném a szűrővel :D Na most elmondom az én hondám egy erős Streetfight után pl M6 os go 180 körül 100km/ 1,5 liter olaj :D Mögöttem csak ködlámpával lehetett jönni... szerintem enyémbe mindíg friss olaj volt rengeteget megevett 7500-nál akkor is olaj+ szűrő csere de egy lajikusnak is csak vann anyi sütnivaló hogy hmm... van ott egy szűrő is a fenébe is :P

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok Cartársak!

Esedékessé vált az olajcsere. Szerintetek a GM Opelba való motorolaja jó minőségű?

Vagy megéri jobb minőségűt venni, persze ésszerű anyagi határok között. :)

Esetleg azt meg tudjátok mondani, hogy pl. a Bárdi autó árul-e ilyet vagy hol lehet beszerezni.

És ugye 10W40-es kell nekem?!

Link to comment
Megosztás:

Esedékessé vált az olajcsere. Szerintetek a GM Opelba való motorolaja jó minőségű?

Vagy megéri jobb minőségűt venni, persze ésszerű anyagi határok között. :)

Esetleg azt meg tudjátok mondani, hogy pl. a Bárdi autó árul-e ilyet vagy hol lehet beszerezni.

És ugye 10W40-es kell nekem?!

Igen az kell, de a GM-ről le fognak beszélni. Állandó a téma, olvass vissza pár oldalt mik az ajánlottak. :D

Link to comment
Megosztás:

Igen az kell, de a GM-ről le fognak beszélni. Állandó a téma, olvass vissza pár oldalt mik az ajánlottak. :)

Miért beszélnek le a GM-ről? Ti is lebeszéltek? Rossz minőség vagy nem annyira jó?

Azt már látom hogy 10/40-es lesz, de gondolkodom, hogy milyen termék 10/40-ese kell nekem.

Link to comment
Megosztás:

Miért beszélnek le a GM-ről? Ti is lebeszéltek? Rossz minőség vagy nem annyira jó?

Azt már látom hogy 10/40-es lesz, de gondolkodom, hogy milyen termék 10/40-ese kell nekem.

Konkrét érveléseket is találsz valamivel visszább. Nekem Metabond van, az itteniek közül még sokaknak. Másoknak más, de GM-el kevesen járnak. Rossz a minősége.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.