Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj avagy ki mit és miért ezt az olajat tölti bele?


uhuhu

Recommended Posts

Jó, jó, értem én, és meggyőzhető vagyok. :D Csak ugye a tőkék miatt, meg a full szintetikus olajok előnyei miatt gondolkodtam eddig ebben, és mivel nem volt igazán érdemi olajfogyasztás. Azért a legtöbb gyártónál van (pl. Metabondnál is) ajánlott 5W-s is ehhez.

Helló

Nekem x16xel-be volt 5w-40es (castrol) és azt normális üzem mellett eléggé csipegette.Ha hajtottam akkor meg nagyon.Most 10W-40 van benne (szintén castrol) és eddig akárhogy mentem egy csepp se fogyott belőle.A hidrotőkék pedig nem csattognak a 10W miatt.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok Cartársak!

Kérdésem a következő lenne, még mindíg semmi tapasztalat a Q8 olajakról, vagy csak nekem kerülte el a figyelmemet ez a történet? :sowwy: Nagyon érdekelne, hogy ha valaki használta már annak mi a véleménye dologról, mik a személyes tapasztalatok vele kapcsolatban. Sajnos a mol dynamic - nak nagyon elszált az ára, ennyiért már mobil 1 is mehetne bele :lol:

Üdv: BB

Link to comment
Megosztás:

Még tavaly rendeltem Q8 Advanced 10w-40-es olajat ismerőseimmel közösen. Én még nem öntöttem bele, pár hét múlva szándékozom felhasználni. De ismerőseim már használják és érdeklődésemre elmondták, hogy semmi gond az olajjal, szépen jár vele a motor, nem fogy különösebben. Ők meg vannak vele elégedve, kedvező ára miatt áttértek erre az olajra. Ha megejtem az olajcserét, én is beszámolok tapasztalataimról.

Link to comment
Megosztás:

Csááá :sowwy:

Énnekem második periódus alatt van Q8 a motorban.

Abszolut semmi különbség a Castrol magnetec 10w40, vagy a Q8 10w40 között.

Vagy éppen más minőségi olaj között is.

Eddig sem fogyott olaj, és most sem a Q8-al.

Csendesen jár a motor, minden Ok vele. :lol:

Szóval használjátok.

Link to comment
Megosztás:

Sajnos nem igazán lehet megkaparintani azt a gépet magánfelhasználásra, már érdeklődtem :sowwy:

Amikor én láttam működni a gépet, akkor egy texaco 10w40-es olajat, és a metabond

speed 10w40-et hasonlítottuk össze, és elég szembetűnő különbség volt a meta javára :lol:

Amiben megegyeztek, hogy amikor belekerült mindkettőbe a meta adalék, akkor ugyanolyan lett :lol:

Link to comment
Megosztás:

Gábor, jól gondolom, hogy a GT adalék tul.képpen ugyanezt teszi a váltóban? Most belekerült mindkét gépbe, egy flakon (250mL) elég 2 F13 váltóba is, mivel azt írják, 5-10%-os keverési arány kell, az F13-ban pedig 1.6L olaj van -> kb. 8.5%. Mintha halkabb lenne a diffi azóta :sowwy:

Link to comment
Megosztás:

ma voltam a raktárba de eszembe se volt rákérdezni

hazafele meg jol megszptam:S

lehet ha megkérdezem, és azt a pár percet ott töltöm az őzike se épp elém bassza ki magát:S

váááááá

a véletlenek:S

Végén még kiderül, hogy a Metabond életet is menthet :sowwy: :lol:

Link to comment
Megosztás:

ma voltam a raktárba de eszembe se volt rákérdezni

hazafele meg jol megszptam:S

lehet ha megkérdezem, és azt a pár percet ott töltöm az őzike se épp elém bassza ki magát:S

váááááá

a véletlenek:S

Remélem, nem sikerült kivasalnod szegényt. Mindkettőtök miatt... :sowwy:

Link to comment
Megosztás:

egyszer egy talin csak ugy érdekesség képpen össze lehetne hozni egy ilyen próbát az olajok közt.

a metabondos próbagéppel...

kiváncsi lennék az eredményre pl a Gm 10W40es metabond Q8 vagy éppen a Castrol olajok közt.

Az jólenne , de minden olajat csak úgy ahogy kiöntöd a dobozból tehát mindenféle himi humi nélkül , "szüzen" :lol: :sowwy:

Link to comment
Megosztás:

Sajnos nem igazán lehet megkaparintani azt a gépet magánfelhasználásra, már érdeklődtem :lol:

Amikor én láttam működni a gépet, akkor egy texaco 10w40-es olajat, és a metabond

speed 10w40-et hasonlítottuk össze, és elég szembetűnő különbség volt a meta javára :lol:

Amiben megegyeztek, hogy amikor belekerült mindkettőbe a meta adalék, akkor ugyanolyan lett :lol:

Akkor egy kérdés :P haversrác RS-t használ 10W-40 et viszont abba tett meta adalékot , kérdezte tőlem hogy egyáltalán lehet e??? Én nemtudttam neki megmondani. :lol: Tehát a kérdés: A meta adalékot minden gyártó álltal forgalmazott olajhoz hozzá lehet tenni?? :sowwy:

Link to comment
Megosztás:

Akkor egy kérdés :lol: haversrác RS-t használ 10W-40 et viszont abba tett meta adalékot , kérdezte tőlem hogy egyáltalán lehet e??? Én nemtudttam neki megmondani. :lol: Tehát a kérdés: A meta adalékot minden gyártó álltal forgalmazott olajhoz hozzá lehet tenni?? :sowwy:

Elvileg igen, minden márkához hozzáadható.

Xray, véletlenül nem neked volt Astra G javítási könyved pdf-ben? Mert az enyémet véletlenül töröltem.... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Akkor egy kérdés :lol: haversrác RS-t használ 10W-40 et viszont abba tett meta adalékot , kérdezte tőlem hogy egyáltalán lehet e??? Én nemtudttam neki megmondani. :lol: Tehát a kérdés: A meta adalékot minden gyártó álltal forgalmazott olajhoz hozzá lehet tenni?? :sowwy:

Mióta van RS 10W40? :lol:

Egyébként mindenféle olajhoz hozzáadható, nincs megkötés. Mivel az csak a hordozója, amíg be nem

épül a fémfelületbe. Tehát sok közük nincs egymáshoz :P

Link to comment
Megosztás:

Ha valakit esetleg érdekel, épp tegnap láttam a Castrol magnatec 10W-40 (4 liter) most 6e pénz a madaras tescóban.

Mondjuk az érdekes, hogy másutt meg 12e. Szerintem az sem reális ár. De 6e-ért szerintem megéri, én legalábbis épp most készülök cserélni, egyelőre ez tűnik a legjobb választásnak ár/érték arányban.

Link to comment
Megosztás:

Mióta van RS 10W40? :lol:

Egyébként mindenféle olajhoz hozzáadható, nincs megkötés. Mivel az csak a hordozója, amíg be nem

épül a fémfelületbe. Tehát sok közük nincs egymáshoz :lol:

Sorry kolléga de teljesen igazad van , elírtam 10W-60 akart az lenni :sowwy: Szóval ha jólértem maradhatok a Castrolnál de "élvezhetem" a Meta álltal nyújtott + dolgokat?? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.