Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj avagy ki mit és miért ezt az olajat tölti bele?


uhuhu

Recommended Posts

Má miééé lenne kőolajszármazék?? Növényi sajtolt olajok azok, dikk! :)

Amúgy meg minden egészségtelen, csak van ami kevésbé :)

Tudom, hogy növényi..... :)

Csak hülyességből írtam, végülis megy vele a kocsi :D Legalábbis a régebbi szívódízelek biztosan.....

Amúgy meg ja, minden egészségtelen, ami nem természetes.

Link to comment
Megosztás:

Sztem immos kulcsot márkaszervízben tudnak másolni, mert meg kell taníttatni az immoval az új kulcsot (vagy fordítva).

Tud kulcsmásoló is másolni,ha van hozzá műszere.A kütyü kiolvassa a kódot,és a nyers chip-be másolja.Számla nélkül olyan 7000 errefelé. :)

Link to comment
Megosztás:

Tavalyig a gyári GM olajat töltöttem a kocsiba, nem is mentem csak max 6000km-ert, tavaly Mobil 1 10W-40 ment a Classic 1.4 NZ-be, idén Castrol Magnatec-ket szeretnék bele tölteni, úgy hallottam príma áru!

Próbáld ki, ha akarod, bár nem feltételezem, hogy 10W-40-es Mobil Super / Formula S-re panaszod lett volna. Az is príma termék!

Link to comment
Megosztás:

Hello Mindenkinek!

'94-es Astrámban nemrég cseréltem olajat, GM típusúval töltöttem fel a gépet. Most 3000km után kb. 5mm-rel a felső nívó felett van az olaj. Mitől lehet ez? Nem először cseréltem már olajat, de ez új jelenség. Köszi!

Az a GM olaj nem volt jó választás. Ha jót akarsz az autódnak, ilyet nem töltesz bele. Sztem az olajban lehet benzin, kondenzvíz, attól szokott feljebb menni a szint. Véletlenül nem rövid távokat mész gyakran az autóval? Akkor szokott ez előfordulni. Vagy nem vízszintes talajon állt az autó, amikor ellenőrizted.

Link to comment
Megosztás:

'94-es Astrámban nemrég cseréltem olajat, GM típusúval töltöttem fel a gépet. Most 3000km után kb. 5mm-rel a felső nívó felett van az olaj. Mitől lehet ez? Nem először cseréltem már olajat, de ez új jelenség. Köszi!

Szerintem sem vízszintes talajon nézted...

Link to comment
Megosztás:

FPepe!

Köszi a tippet. Szerintem nem benzin, mert a fogyasztásom jó, a kondenzvíz az lehet. Végülis városban járkálok vele, de nem nyúzom. Ezért most lecserélem Mobil 1 10w40-es-re, erre mit mondasz? Ezt is köszi, Üdv!

Sokkal jobb választás :) Mikor beletöltöd, csak a min és a max között félig töltsd, menj vele egy kört, várj fél órát, aztán töltsd fel (vízszintes talajon) a max alá kicsivel.

Link to comment
Megosztás:

További jótanács: olajat csak meleg motorral cserélni (vigyázni a meleg olajjal!), és a betöltés után 1-2 perc várakozás után kell a szintet nézni.

Igazatok volt a "kiforralással" kapcsiban hétvégén kicsit meghajtottam a lelkem egy picivel volt a vonal felett előtt megnéztem a hajasza útán meg a nivó felső szintet épp hogy elérte szal eztán így fogom csinálni. nemtudom pszihésen e de mintha az autó most hogy jól meglett kergetve halkabb hidegben is szebb a motor hangja lehet csak nekem :)

Link to comment
Megosztás:

Igazatok volt a "kiforralással" kapcsiban hétvégén kicsit meghajtottam a lelkem egy picivel volt a vonal felett előtt megnéztem a hajasza útán meg a nivó felső szintet épp hogy elérte szal eztán így fogom csinálni. nemtudom pszihésen e de mintha az autó most hogy jól meglett kergetve halkabb hidegben is szebb a motor hangja lehet csak nekem :)

Könnyen lehet, hogy nem csak úgy tűnik, hanem valóban finomabban is jár egy-egy ilyen megnyújtás után.

Ami egyébként néha kell is a motornak.

Link to comment
Megosztás:

Csak érdekesség képpen, hogy pörögjön a topic:

A szomszéd 2003-as 1.2 C Corsája eddig 20.000 km-t futott, 2005 áprilisa, az utolsó szervíz óta GM 10W-40 olaj van benne.

Tehát szűk három éve fut vele a motor.

Megbeszéltük, végre ráállt a cserére, megnéztük az olajat is. Egyébként a pálca is kb 3 éve volt utoljára kihúzva.

Hadd ne mondjam, hogy nézett ki az a valami ami benne volt.

Ráadásul igen rövid, 1,5-2 km-es távokat fut a kocsi.

Egy nagytudású szerelő dumálta tele a fejét, meg is lesz az eredménye attól tartok.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.