Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumik, felnik


Tápiószecső

Recommended Posts

"általában a magyarok így gondolkodnak "

Ne téveszd össze a "minek költsek rá annyit, ha egyszer olcsón is kapok hozzá valami szart" típusú gondolkodásmóddal. ;)

Laci!

Mindenképpen 175-185 szélességben gondolkodj. Végső esetben 195 is elmegy, de abból meg leginkább csak /65 van, ami elég magas az Astrára...

Nekem eddig a Toyo és a Good Year téli gumik tetszettek az Astrán (már próbáltam rajta vagy 10 fajtát), de most pl. az Omihoz Marshal van, és az is nagyon jól teljesít. Ami nagyon nem jött be téliben, az a Barum és a Pirelli. Nagyon dícsérik még a Nokian téli gummákat, azt is érdemes...

Link to comment
Megosztás:

A téligumin a lamellák "helyezkedése", mozgása is számít, úgyhogy nem csak a hó miatt kell nagy profilmélység. Mindegyik gyártó előír valamekkora minimális profilmélységet a biztonságos használathoz, nem véletlenül. Ez általában 4-5mm szokott lenni. Nem hiába hoznak ilyen profilmélységű téligummákat tömkelegével nyugatról. ;)

Link to comment
Megosztás:

Kicsit befolyásoltam az abaqua árait. ;)

Megrendeltem náluk a matador mp58-at 10500 körüli áron majd nem sokkkal később találtam olcsóbban mint korábban írtam 9702 -ért ezért gyorsan lemondtam a rendelést mondván találtam olcsóbban.

Erre jött a mail, hogy mennyiért sikerült vennem mert szeretnék versenyképesek lenni áraikkal. Láss csodát most már náluk is csak 9820Ft

Link to comment
Megosztás:

4mm-es téli gumi száraz úton sem ér semmit

max. füstölni jó

tapasztalat

A múlt télen a 3 mm-es mintázatú Michelin Alpin-al meglepően gyorsan ragadtam fel az előttem levő autó hátsó lökhárítójára. Mindezt szakadó esőben. A kerekek blokkoltak, az autó meg mint a csónak úszott az aszfalt tetején. Pech... de nagyot csalódtam a Michelineimben. Akkoriban vettem az autót és a koccanás elött kérdeztem a fórumon, miért csúszik annyira a téligumi? Hát ilyenformán egyszerü a válasz... 3 mm nem elég a biztonsághoz!!! [/font:6103ed882d]

Link to comment
Megosztás:

Hi!

A Totalcaron a Gumidoktor egy Astrásnak azt tanácsolta, hogy a 175/70R13 alapmérete helyett téligumiból 155/80R13-at vegyen.

Szerintetek melyik a jobb megoldás, a 175-ös vagy a 155-ös?

165-ös

Szerintem a 155-ös elég "virsli" gumi és ehhez a súlyú autóhoz nem a legjobb.

Én egyébként a gyári méretemet azaz a 175-öst választottam téliguminak nyárra pedig 185-öst fogok felrakni.

Link to comment
Megosztás:

A Totalcaron a Gumidoktor egy Astrásnak azt tanácsolta, hogy a 175/70R13 alapmérete helyett téligumiból 155/80R13-at vegyen.

Szerintem az már túlzás.Szerintem a gumidoki rá van állva a"két mérettel kisebb"- re,ha azt mondanád neki:norm.bicikligumi van az autódon,akkor is azt mondaná:vegyél versennybringa gumit,mert télre keskenyebb kell.

Link to comment
Megosztás:

Hi!

A Totalcaron a Gumidoktor egy Astrásnak azt tanácsolta, hogy a 175/70R13 alapmérete helyett téligumiból 155/80R13-at vegyen.

Szerintetek melyik a jobb megoldás, a 175-ös vagy a 155-ös?

Ja, és az eredeti acélfelnieimre fel lehet tenni a 155-öst, nem túl széles nekik?

Jáj, 155-ös virsli... Nyilván friss, mély hóban jó, de maximum 1-2x megyek így vele, inkább az kell, h száraz, hideg úton jól tapadjon. 1-2 nap alatt úgyis letolják a havat mindenhonnan.

Nekem nyári 195/50, téli 175/70r13-as most, de ha ez elkopik, akkor lesz belőle 185/xr14-es.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.