Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumik, felnik


Tápiószecső

Recommended Posts

Az öt lyukút 5 csavar fogja a kerékagyhoz, a másikat 4.

Az ET pedig a felni felfekvési felületének a felni középvonalától való eltérése mm-ben.

Minél kisebb az ET annál kintebb kerül a kerék, mármint ugyanolyan széles felni esetében.

Annyival még egészítsük ki, hogy az 5 lyukas 5X110mm, a 4 lyukas pedig 4X100mm.Tehát a furatok olyan távolságra vannak egymástól.

Link to comment
Megosztás:

Az öt lyukút 5 csavar fogja a kerékagyhoz, a másikat 4. Vectrákon általában 5 lyukú, Astrákon a régebbieken (pl: F) 4.

Az ET pedig a felni felfekvési felületének a felni középvonalától való eltérése mm-ben.

Minél kisebb az ET annál kintebb kerül a kerék, mármint ugyanolyan széles felni esetében.

:rolleyes:

Akkor jóra gondoltam :blink: Köszi a válaszokat

Link to comment
Megosztás:

Nem akartak mindenféle felnit rádsózni?

Nekem eladtak volna mindent mikor mondtam, hogy f astra 14-es felni.

Először ötlyukút adtak -mondtam NANE- aztán 4lyukút de nem stimmelt az ET -visszakérdés ET? - lehet most sem tudják mi az. Szóval oda kellett nagyon figyelnem de megérte.

Ja és a neten akkor még 3eFt szerepelt a 14-es felniknél. Kiscsaj mondja 4eFt/db mondom de a neten 3... erre telefon főnöknek, főnök szerint is 4eFt honlap régi hát ennyi a történet.

Kettőt először gumistol akartak persze többért eladni de mondtam nekem gumi nélkül kell különben itthagyom. Levették a gumit. :rolleyes:

Szóval megérik a pénzüket :blink:

Talán annyival voltam szerencsésebb, hogy egy fiatal fickó volt ott és értett hoozá. Először telefonba nekem 16-ot mondott 4 darabért, de 1 óra múlva amikor odaértem sajnálkozva mondta, hogy nincs több mint 3. Nem mondtam meg neki, hogy nem is volt szándékomban 4-et venni csak 3-at. Egyébként ő sem dicsekedett vele, hogy milyen jó állapotúak és egy tizesért odaadta. A fő bajom az volt, hogy nem nagyon lehetett kapni bontottat akkortájt.

Link to comment
Megosztás:

Aláraktuk ma az ujdonsült kerekemet a paripa alá.

Csak a hátsót mert az a szélesebb,és kíváncsi voltam hogy fér el.

Sehogy,de ez várható volt.

Viszont a tavaly nyári alum ehhez képest mankókerék! ;)

Überbrutál. :)

Képet majd a Tuning/F Astra tuning részbe legyen kedves prezentálni!Mert itt sok a kíváncsi szem! ;)

Link to comment
Megosztás:

Aláraktuk ma az ujdonsült kerekemet a paripa alá.

Csak a hátsót mert az a szélesebb,és kíváncsi voltam hogy fér el.

Sehogy,de ez várható volt.

Viszont a tavaly nyári alum ehhez képest mankókerék! ;)

Überbrutál. :)

És végül milyen széles lett?ET szám?És képek a felniről ;)

Link to comment
Megosztás:

Nekem is Dayton van, de én meg voltam vele elégedve.Bár voltak szélsőséges helyzetek amikor csodát vártam tőlük, de alapvetően hidegben, fagyos úton jól tették a dolgukat.

Szal még jövőre is ezek lesznek a gép alatt.

Nekem is ezek lesznek, pár évig.

Azért a BFGoodRich télijéhez képest jóval kisebb a tapadása.

Száraz úton, mínusz hidegben párszor hirtelen fékezéskor inkább csak megszúszott, mint fékezett.

Volt pár forró helyzetem miatta.

Ez ajándék gumi, de majd ha vennem kell, nem spórolok.

Link to comment
Megosztás:

Korekt cucc, grat. hozzá! ;)

Thx! ;)

Nekem is tetszik :) Az első simán elfér minden szélesítés nélkül hátul meg kb 2cm-t elég szélesíteni.Érdeklődtél már mennyiért csinálják meg?

Örülök hogy tetszik nektek! ;)

Még nem érdeklődtem hogy mennyibe fog fájni a művelet,és azt sem tudom ki fogja csinálni.

Úgy szeretném hogy megrendelem a gumikat a jövőhéten ha minden összejön,rárakjuk a kerékre őket,alátesszük és igazítsa hozzá a karosszériás.

Gondoltam arra is hogy Lenk-éktől meg kéne rendelni azt a szélesített ívet hozzá,kb 30ezer/pár,de nem tudom.

Link to comment
Megosztás:

Thx! :)

Örülök hogy tetszik nektek! ;)

Még nem érdeklődtem hogy mennyibe fog fájni a művelet,és azt sem tudom ki fogja csinálni.

Úgy szeretném hogy megrendelem a gumikat a jövőhéten ha minden összejön,rárakjuk a kerékre őket,alátesszük és igazítsa hozzá a karosszériás.

Gondoltam arra is hogy Lenk-éktől meg kéne rendelni azt a szélesített ívet hozzá,kb 30ezer/pár,de nem tudom.

Szerintem felesleges megrendelni,ha találsz egy jó lakatost akkor egy 20ezerért megcsinálja.Csak olyat keres aki már csinált ilyet mert nagyon el tudják rontani.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem felesleges megrendelni,ha találsz egy jó lakatost akkor egy 20ezerért megcsinálja.Csak olyat keres aki már csinált ilyet mert nagyon el tudják rontani.

Aha értem.

Köszi a tanácsot.

srácok! ez kezd itt off lenni, pls folytassátok a csevegésben

Ok Bazs,ennyi volt! :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.:-)

Van valakinek tapasztalata az egyik Gazdaságos áruházban megjelent Tigar nyári gumikról ?

Nekem akut kellene 2 db. 185/60 R14-es..

Még akkor is ha ilyen pocsék az idő.:-)

Azt azért nézd meg, hogy nem újrafutózott gumikról van-e szó mert akkor felejtsd el.

Egyébként a tigar mint márka ismeretlen számomra.

Link to comment
Megosztás:

Elég gyenge minőségű gumi, én inkább keresnék mást.S, nagyáruházban véfképp nem vennék gumit, mert egy ismim melózott olyan helyen, és azt mondotta, hogy oda már csak azok a gumik kerülnek, amiknek a minőségével v.mi gebasz van.V. mit a garit is elég nehéz érvényesíteni ha zűr van, valamint a gumisoknál nagyálltalánosságben az árban benne van a felszerelés is.S, soxor olcsóbb, ha olyan helyen veszed.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.