Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumik, felnik


Tápiószecső

Recommended Posts

Ha felnit veszek, az ET számnak ponosan passzolni kell, vagy lehet benne valamennyi eltérés?  

Ha csináltatok egy 5-10mm-es nyomtávszélesítőt, akkor a gyári felnit még fel lehet tenni, vagy más ET számú felnit kell venni? Ha másik kell, akkor milyen irányba tolja el a számot nagyobb, vagy kisebb irányba, mint ET49?

Milyen járgányra kell?Milyen gumik vannak a felnin, meg ilyenek.

amúgy a 195-14 elég lufis.Sztem.

Link to comment
Megosztás:

Nem tudjátok, hogy mit jelent a gumiknál a terhelési, ill. a sebesség index? Vagyis inkább egy táblázatra lennék kiváncsi, hogy tudjak tájékozódni.

Egyébként ajánlottak nekem 20e Ft-ért 4 db 14"-os acélfelnit, 195/nemtudom 80%-os gumikkal. A gumik márkáját se tudom még. Megéri nem? Csak az érdekelne, hogy milyen jelzésnek kell lenni a gumin ahhoz, hogy átmenjen a műszakin, ill. a rendőr se büntessen meg. Én hallottam olyat, hogy E4 jelzésnek kell rajta lenni egy körben, igaz ez?

A terhelési index azt jelenti, hogy az az adott kerék maximálisan mekkora terhelést visel el. 88=560 kg 90=600kg. stb.

Ugyanígy a max. megengedett nyomás is rajta van, aminél nem fújhatod keményebbre.

A sebességindex a max. megengedett sebsséget jelöli. T:190 km/h H: 210 km/h. Pl.

Az E betű kell rá, utána a szám megmutatja, melyik országban ellenőrizték, hogy megfelel-e az EU normáknak.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a segítségeket!

Egyébként még semmit nem tudok a gumiról, csak telefonon megemlítették. Igazából csak felnire lenne szükségem a nyári gumikhoz, mert nem akarok mindig szereltetni. Ezek a gumik már rajta vannak a felnin. Ha jó a gumi a felnin, akkor marad, ha nem, akkor felrakatom rá az enyémeket. Amúgy egy 3 ajtós fekete F Astra (C16NZ). :twisted:

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a segítségeket!  

Egyébként még semmit nem tudok a gumiról, csak telefonon megemlítették. Igazából csak felnire lenne szükségem a nyári gumikhoz, mert nem akarok mindig szereltetni. Ezek a gumik már rajta vannak a felnin. Ha jó a gumi a felnin, akkor marad, ha nem, akkor felrakatom rá az enyémeket. Amúgy egy 3 ajtós fekete F Astra (C16NZ).  :twisted:

Arra már illene 195/50-15-öt tenni! :wink:

Link to comment
Megosztás:

A sebességindex a max. megengedett sebsséget jelöli.

A legnagyobb terhelés mellett hosszútávon számítva.:roll:

Ami ugye azt jelenti, hogy ha nem terheled maxra a gumit, illetve nem hosszútávon mégy max sebességgel (egy előzés, stb belefér) akkor ezek az értékek valamilyen szinten figyelmen kívül hagyhatók.

Link to comment
Megosztás:

Na, felkerültek a papucsok a gépre. :D

Falken helyett Dunlop SP 01 lett belőle, nem jött meg a szállítmány, de nem bánom.

Szervó nélkül azért már fogni kell a kormányt rendesebben, de nem vészes, 8 év gyúrás után pláne. Zaj 0, 80-nál csak a szél zaja volt, amit hallottam. Kanyarban atom, nem kúszik, sodródik, mint a 175/70r13 tette. Emelkedőn felfele is rendesen meg lehet indulni vele kipörgés nélkül, ezen meglepődtem. Előzővel csak pörgő gumival indult meg a kocsi, ha sietős volt.

Szal én elégedett vok vele eddig.

opel16v, nem a Gumi ABC-ben vettem, mert amikor hívtam az embered, akkor közölte, h Falkennel nem foglalkozik. A startgumi.hu-n rendeltem Falkent, oszt csak Dunlop lett belöle. :P

Viszont a rendőr felnit minden gumis megismeri, tiszta vicc. :D

Link to comment
Megosztás:

Asszem úgy van, hogyha felnistől tárolod, akkor fektetve, kb. fele nyomásra engedd le, és adjál neki gumiápolót (de asszem a szilikonos nem jó); ha meg felni nélkül, akkor állítva kell tárolni, de gumiápoló akkor is mehet neki. De lehet hogy tévedek... :wink:

Én felni nélkül is fektetem, aztán cserélgetem. Nélküle nem jó neki sehogyse, az tuti. Fektetve az oldala nyomódik, állítva deformálódik a futófelület.

Gumiápolót hol lehet venni? Szilikon sejtem, h nem jó, ezért kérdeztem ilyen hülyeséget, mert erre tuti írnak a népek. :D

Link to comment
Megosztás:

Asszem úgy van, hogyha felnistől tárolod, akkor fektetve, kb. fele nyomásra engedd le, és adjál neki gumiápolót (de asszem a szilikonos nem jó); ha meg felni nélkül, akkor állítva kell tárolni, de gumiápoló akkor is mehet neki. De lehet hogy tévedek... :wink:

Majdnem igazat szóltál :D .....

-Felnistől akkor fekve de kb. 0.3-0.5bar-ral kell feljebb nyomni és nem lelengedni belőle véletlenűl sem, mert így tuti nem nyomódik meg tárolás közben és nem kell vele foglalkozni.

-Felni nélkűl pedig állítva néha forgatva a gumit...mert ha többet tárolsz és rá rakod a másikat akkor már nem csak a saját súlyát kell elbírnia hanem a többiét és az nem ajánlott és ráadásúl így hiába is forgatod

Egyébként sötét, hűvös helyen és szilikon vagy gumiápoló arról már vitáztunk itt egy egészségeset és halgatólagosan megegyeztünk a gumiápolóban (de szerintem a szilikon is jó :P ) :wink:

Link to comment
Megosztás:

Leslie!

Látod, aztán Falkent ott sem kaptál. Egyébként valszeg Gyulától a Dunlopot

most olcsóbban kaptad volna. :P

Mennyiért kaptad végülis?

Ha tudom, nem szórakozom én sem. Csak csesztek hívni, h nem jött meg nekik a szállítmány, ez van. Valami14.x volt, nem emléxem, Falken olcsóbb lett volna 1e-el/db. Csak most szenvedhetek a régi eladásával, nem baj, megy apronetre.

Gumi tárolásra megtaláltam a legjobb megoldást, felakasztom őket a pincében a falra, és bezsákolom. Így nem nyomja sehol, semmi. :D Már csak vmi kenőcsöt kellene neki találni, sajna túl sokan fújnak a szilikonra ahhoz, h használjam.

Link to comment
Megosztás:

Szantozoli!

Az et szám minnél kissebb annál kijebb kerül a kerék az autó alól. Pl ET48 és ET38 esetén az utóbbinak a külső fele egy centivel kijebb lesz. A nyomtávszélesítőnek ua. a lényege, csak ha azt raksz fel másik csavarok is kellenek, és egy bizonyos vastagságú szélesítő esetén nem jó ha csak csavart cserélsz.Ha jól eml. akkor kb 20mm-ig elég ha csak hosszabb csavart raksz, de az felett már spec. szélesítők kellenek. Tehát ha szélesítőket raksz fel nem kell felnit is cserélned. De ha rám halgatsz, és még kerékvásárlás előtt állsz, akkor inkább keress kissebb ET számú felnit, csak vedd figyelembe azt is, ha felrakod ne érjen bele a sárvédőívbe.

Link to comment
Megosztás:

Pl ET48 és ET38 esetén az utóbbinak a külső fele egy centivel kijebb lesz.

ez azért így nem teljesen igaz, csak és kizárólag akkor, ha pontosan ugyanolyan széles a két felni

tehát egy 5,5 széles ET48 és egy 7 széles ET38 között már nincs is egy centi különbség :wink:

Link to comment
Megosztás:

Van 1 gyári13" opel alu felni olyan pókhálómintás szerű.

A felületén a lakkozás rossz ,le van pattogva hogy lehet azt szépen kijavitani.Mivel szedjem le a lakkot ?

Köszi!

ha tényleg szépre akarod, akkor homokfúvás, majd szinterezés

jól megsütik és gyönyörű lesz :wink:

Link to comment
Megosztás:

bazs!

Mennyibe kerül egy ilyen akció kb.

25000ft kérnek a 4db ért.2 van jó 185/70 gumi a másik 2szar

kösz!

fényezés kb 7/db, homokfúvás 4-5/db

persze attól is függ, hol csinálják...

olcsóbb, ha szépen lecsiszolgatod (1 nap/kerék :D ) és utána lefújod :wink:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.