Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


Amusing

Recommended Posts

csordultig tankból úgy hogy nem volt a tankban levegő 56-8 liter eddig 920km és még nem villog csak világít menet közben egyenes úton

Na ezt hogy a búsban sikerült összehozni??????????????????

Nekem még 45liternél több soha nem ment az autóba és akkor már erősen villogott az üzemanyagszint visszajelző lámpa.

Érdekelne, hogyan tankoltál 50liter felett abba az autóba?

Ha nekem 45lityinél több bele tudna menni akkor nekem is elmene 800km-t ;)

Link to comment
Megosztás:

Na ezt hogy a búsban sikerült összehozni??????????????????

Nekem még 45liternél több soha nem ment az autóba és akkor már erősen villogott az üzemanyagszint visszajelző lámpa.

Érdekelne, hogyan tankoltál 50liter felett abba az autóba?

Ha nekem 45lityinél több bele tudna menni akkor nekem is elmene 800km-t ;)

Otthon tankolta kannából ügyesen és jó sokáig, hogy ne habozzon fel. De értsd: tényleg csordultig töltötte.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Az természetes,ha a Z14XE motorkódú G-m hideg indításnál(14fok garázsba)az alapjárati fordulat 1250 és 5-6 perc kell amíg álló helyzetbe 750-re beáll???

Én iditástól kb 1.5-2 perc alatt visszaáll 750rpm-re (Z14XEP), amíg kitolatok a garázsból, bezárom, majd beteszem a kaput...

Link to comment
Megosztás:

Én iditástól kb 1.5-2 perc alatt visszaáll 750rpm-re (Z14XEP), amíg kitolatok a garázsból, bezárom, majd beteszem a kaput...

A twinport vezérlése másabb ugytodom,mint az XE motorok,de szerintem nekem sok az 5-6perc a 750rpm eléréséhez....

Kíváncsi vagyok másnak is kell ennyi idő XE motornál!

Link to comment
Megosztás:

Otthon tankolta kannából ügyesen és jó sokáig, hogy ne habozzon fel. De értsd: tényleg csordultig töltötte.

Tankoltam már csurig én is kúton, de 45-46liternél akkor sem ment bele több soha.

Elösszőr világtít a visszajelző, majd villog. Olyankor még hány liter van benne kb?

Link to comment
Megosztás:

Tankoltam már csurig én is kúton, de 45-46liternél akkor sem ment bele több soha.

Elösszőr világtít a visszajelző, majd villog. Olyankor még hány liter van benne kb?

Ki tudja, hogy neki hogy dőlt. ;)

A villogást ki kell tapasztalni, de asszem valami 3 lityó van még benne olyankor, legalábbis benzinesnél. Azt szokták mondani, hogyha villog, akkor még olyan max 30 km és vége.

Link to comment
Megosztás:

Miért is??A 6.31L/100Km az helyénvaló..... ;) (vagy a 60lityi?)

Részint a 60 liter miatt. Elmebetegség (bocs) mindent (értsd betöltőcsövet, kiszellőzőt) telenyomni a tanksapkáig üzemanyaggal. Egy húzósabb kanyar és decik, literek távoznak a túlfolyón.

Másrészt a 6.3 l/100km országúton kifejezetten sz@r, 75% város és 25% országút mellett sem döngetném a mellem, 100% város ilyen időben so-so.

Link to comment
Megosztás:

Erre valaki???

nekem x16xel a vas de akkor szokott ilyet csinálni ha pl megyek vele reggel és mikorr vissza hül pár órával később ha beindítom nekem is azt csinálja mint neked. már 2 éve kb vettem észre először kicsit zavaró. Ha leállítom és újra indítom az esetek felénél minden megjavul

Link to comment
Megosztás:

nekem is csinál ilyet szinte rendszeresen, ált a 2. indításnál 1-3 óra állás után, és ilyenkor vagy 2-3 perc, míg visszaáll 800 körülre. VISZONT fogyasztástöbbletet (főleg annyit amennyire te keresel választ) nem vettem észre, de valamennyi nyílván van, csak az vagy fél deci lehet, hisz nem minden indítás ilyen, csak napi egy max.

A légtömegmérő tisztítást elvégezhetnéd, az szvsz befolyásolhatja a fogyit, hisz ő az egyik szenzor, ami alapján a dúsítás történik.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Az természetes,ha a Z14XE motorkódú G-m hideg indításnál(14fok garázsba)az alapjárati fordulat 1250 és 5-6 perc kell amíg álló helyzetbe 750-re beáll???

Nekem ez kb mint Imynél, garázsból kitolatás, ajtózárás. (1-2perc)

Mint az aláírásomban is látszik, a miénk sima Z14XE. (2004-es)

Amúgy nem 750-re áll be, hanem szinte kerek 800-ra. Zöldkártya mérés közben is alig pár rpm-et mozgott 86C motornál.

Hipermarket körútnál (1-2 óra állás utáni indítás) sem tapasztaltam, amit írtok, sima 800-900 körülre áll be indítás után rögtön most tavaszi időben, onnan ejti vissza 800-ra. Gondolom lassabban hűl vissza.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.