Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


Amusing

Recommended Posts

1010km nél kezdett világítani

Sztem nálam is annyinál kezdett volna, csak nem vártam meg az áremelést, 950-nél rátankoltam kb 45 lityit... (ld. előző oldal)

Sziasztok márkatársak!

Ti hol használjátok az autót legtöbbet?,Pályán, országúton vagy városban,hogy ennyi km-ert elmentek vele 1 tankkal?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok márkatársak!

Ti hol használjátok az autót legtöbbet?,Pályán, országúton vagy városban,hogy ennyi km-ert elmentek vele 1 tankkal?

nekem télen, -10 körül full városban asszem 6,2-6,3 liter volt a max, csk országút 80-90 olyan 4,6-4,7 liter lehet, autópálya 120-130 km/ó-val pedig 5,0-5,2 liter 4en, sok csomaggal. A fogyasztás értelemszerűen úgy változik ahogy ezek aránya.

Link to comment
Megosztás:

nekem télen, -10 körül full városban asszem 6,2-6,3 liter volt a max, csk országút 80-90 olyan 4,6-4,7 liter lehet, autópálya 120-130 km/ó-val pedig 5,0-5,2 liter 4en, sok csomaggal. A fogyasztás értelemszerűen úgy változik ahogy ezek aránya.

75 % új M0 15% város 10 falvak közt 4.6les átlag úgy hogy volt benne fél óra 160KM/h padlógázon a lökhárítón fel is jött a festék :D

nekem télen se eszik többet 6L nél és akkor rúgom neki

volt amikor futárkodtam kaja kiszállítás csak város 5 - 5,5 körül evett

megyek horvátba dobok majd egy mérést

5ember csomagokkal lehet tetőbox is jó kör lesz :)

Link to comment
Megosztás:

75 % új M0 15% város 10 falvak közt 4.6les átlag úgy hogy volt benne fél óra 160KM/h padlógázon a lökhárítón fel is jött a festék :D

nekem télen se eszik többet 6L nél és akkor rúgom neki

volt amikor futárkodtam kaja kiszállítás csak város 5 - 5,5 körül evett

megyek horvátba dobok majd egy mérést

5ember csomagokkal lehet tetőbox is jó kör lesz :)

Aug 4-14 között én is megyek a horvátokhoz, én is méregetek majd.

Link to comment
Megosztás:

Szinte hihtetetlen benzines átlagok vannak itt. Én jópár benzinkutat kipróbáltam OMV. MOL kicsik. Sima és prémium anyagot is. De nekem full város mellet (Győr) 8,5 alá nem ment még le. De a 8,5 is akkor volt mikor volt benne egy kis hosszabb. Tehát ha tényleg csak város akkor 10-11. Télen még 12 is szokott lenni. Pedig ez csak 1,4es megkímélt jó állapotba lévő motorral.Értékei jók hibakód nincsen. Vezetés cseppet sem sportos. 2500-3000 körüli váltásokkal de van hogy csak 2200. A táv napi 10 oda 10km vissza. Nem értem itt vkinek hogy tud városban 6,5-7 lenni. Vagy azt nem értem hogy nekem mért 10. Pedig mostanában nem is klímázok, pont emiatt.

Link to comment
Megosztás:

nekem télen, -10 körül full városban asszem 6,2-6,3 liter volt a max, csk országút 80-90 olyan 4,6-4,7 liter lehet, autópálya 120-130 km/ó-val pedig 5,0-5,2 liter 4en, sok csomaggal. A fogyasztás értelemszerűen úgy változik ahogy ezek aránya.

75 % új M0 15% város 10 falvak közt 4.6les átlag úgy hogy volt benne fél óra 160KM/h padlógázon a lökhárítón fel is jött a festék :D

nekem télen se eszik többet 6L nél és akkor rúgom neki

volt amikor futárkodtam kaja kiszállítás csak város 5 - 5,5 körül evett

megyek horvátba dobok majd egy mérést

5ember csomagokkal lehet tetőbox is jó kör lesz :)

Télen nekem is ilyen 6,3-6,4 között eszik.Most (éppen tegnap tankoltam) 5,4-re jött ki a fogyasztás, fele város,fele országút.Napi 20 km-ert megyek (10 oda-10 vissza),és az út negyedénél-majdnem a felénél éri el az üzemit,igaz sok a lejtő.

Link to comment
Megosztás:

Szinte hihtetetlen benzines átlagok vannak itt. Én jópár benzinkutat kipróbáltam OMV. MOL kicsik. Sima és prémium anyagot is. De nekem full város mellet (Győr) 8,5 alá nem ment még le. De a 8,5 is akkor volt mikor volt benne egy kis hosszabb. Tehát ha tényleg csak város akkor 10-11. Télen még 12 is szokott lenni. Pedig ez csak 1,4es megkímélt jó állapotba lévő motorral.Értékei jók hibakód nincsen. Vezetés cseppet sem sportos. 2500-3000 körüli váltásokkal de van hogy csak 2200. A táv napi 10 oda 10km vissza. Nem értem itt vkinek hogy tud városban 6,5-7 lenni. Vagy azt nem értem hogy nekem mért 10. Pedig mostanában nem is klímázok, pont emiatt.

Ez azért furcsa, mert az enyém is megáll 10-11 környékén városban, pedig nem 1.4...

Link to comment
Megosztás:

Ez azért furcsa, mert az enyém is megáll 10-11 környékén városban, pedig nem 1.4...

Nem biztos ám, hogy városban az 1.4 feltétlenül takarékosabb, mint egy nagyobb motor. Saját tapasztalat (X16XEL vs. Z14XE), hogy már az 1.6-os is jelentősen könnyebben rángatja ezt a kasztnit. A városi folyamatos gyorsítgatásoknál ez is biztos számít. Ettől függetlenül az a nyári 10l fölötti fogyasztás Robinál nekem is kicsit soknak tűnik.

Link to comment
Megosztás:

Nem biztos ám, hogy városban az 1.4 feltétlenül takarékosabb, mint egy nagyobb motor. Saját tapasztalat (X16XEL vs. Z14XE), hogy már az 1.6-os is jelentősen könnyebben rángatja ezt a kasztnit. A városi folyamatos gyorsítgatásoknál ez is biztos számít. Ettől függetlenül az a nyári 10l fölötti fogyasztás Robinál nekem is kicsit soknak tűnik.

Igen nekem is nagyon fura, mert ha bőven alulról nyaldosná a 10et tehát ilyen 9-9,5 attól függően hogy mennyire megy a klíma vagy mennyit kell szütyörögni akkor nem is lenne fura na de így. De az hogy 10 be nem tom megállítani ez nagyon nagyon bosszant. Főleg hogy nyár van. Üzemi hőfokot eléri pikk pakk. Értékei jók. Lambda szépen adja a jelet. Emisszió *5. 0,1-0,18 a CO. Elköltöttem már kb 40-50 ezret 2 év alatt ennek felderítésére. És az ok maradt. Gyári gyertyák amikbe kb 15000 km 5W40 minőségi olaj. Szűrők +olaj 10 ezrenként csere. Kerekek könnyen forognak. Vezetési stílus teljesen normális tehát nem rodeozok vele. 2500-3000körül váltok a 3000 az már nagyon max inkább 2200-2500 nél. Gyorsítás nem padlózva de nem is csiga módjára. Benzin az többnyire OMV de van hogy MOL. De már mindent próbáltam. Ami bosszantó hogy 173 km után jól 3/4 alatt a benzinszint. Pedig klíma mostanában nem nagyon ment. Nem tom de nagyon tanácstalan vok.

Link to comment
Megosztás:

Igen nekem is nagyon fura, mert ha bőven alulról nyaldosná a 10et tehát ilyen 9-9,5 attól függően hogy mennyire megy a klíma vagy mennyit kell szütyörögni akkor nem is lenne fura na de így. De az hogy 10 be nem tom megállítani ez nagyon nagyon bosszant. Főleg hogy nyár van. Üzemi hőfokot eléri pikk pakk. Értékei jók. Lambda szépen adja a jelet. Emisszió *5. 0,1-0,18 a CO. Elköltöttem már kb 40-50 ezret 2 év alatt ennek felderítésére. És az ok maradt. Gyári gyertyák amikbe kb 15000 km 5W40 minőségi olaj. Szűrők +olaj 10 ezrenként csere. Kerekek könnyen forognak. Vezetési stílus teljesen normális tehát nem rodeozok vele. 2500-3000körül váltok a 3000 az már nagyon max inkább 2200-2500 nél. Gyorsítás nem padlózva de nem is csiga módjára. Benzin az többnyire OMV de van hogy MOL. De már mindent próbáltam. Ami bosszantó hogy 173 km után jól 3/4 alatt a benzinszint. Pedig klíma mostanában nem nagyon ment. Nem tom de nagyon tanácstalan vok.

Azt hiszem talán Grofbandit fórumtárs írta nem is olyan régen,, igaz kérdésként vetette fel a dolgot, hogy lehet-e összefüggés. Nála is magas fogyasztás állt fent, aztán ha jól emlékszem vmi miatt leömlőt cserélt az autón, talán el volt neki törve már annyira, hogy a hangja is változott az autónak és utána ő azt tapasztalta, hogy a fogyasztása lecsökkent. na nem akarok hülyeséget írni, inkább kikerestem.

http://www.opelforum.hu/index.php?showtopic=590&st=4160#entry898184

Link to comment
Megosztás:

Igen nekem is nagyon fura, mert ha bőven alulról nyaldosná a 10et tehát ilyen 9-9,5 attól függően hogy mennyire megy a klíma vagy mennyit kell szütyörögni akkor nem is lenne fura na de így. De az hogy 10 be nem tom megállítani ez nagyon nagyon bosszant. Főleg hogy nyár van. Üzemi hőfokot eléri pikk pakk. Értékei jók. Lambda szépen adja a jelet. Emisszió *5. 0,1-0,18 a CO. Elköltöttem már kb 40-50 ezret 2 év alatt ennek felderítésére. És az ok maradt. Gyári gyertyák amikbe kb 15000 km 5W40 minőségi olaj. Szűrők +olaj 10 ezrenként csere. Kerekek könnyen forognak. Vezetési stílus teljesen normális tehát nem rodeozok vele. 2500-3000körül váltok a 3000 az már nagyon max inkább 2200-2500 nél. Gyorsítás nem padlózva de nem is csiga módjára. Benzin az többnyire OMV de van hogy MOL. De már mindent próbáltam. Ami bosszantó hogy 173 km után jól 3/4 alatt a benzinszint. Pedig klíma mostanában nem nagyon ment. Nem tom de nagyon tanácstalan vok.

Szerintem hamar felváltasz(2200).Nem tudom ennek a motornak pontosan hol van a nyomaték max.-a,kb.3-3500 között.Minden fokozatban addig kéne huzatni,hogy váltás után a max.nyomaték közelébe essen a fordulat,mert onnan kell a legkisebb energia a gyorsításhoz.

De ez csak 1tipp,lényeg ,hogy ne engedd leesni nagyon a fordulatot,mert ha 2200-nál elváltasz 1600-1700-ig leesik az meg még jó messze van a max.nyomatékhoz tartozó fordulattól

Link to comment
Megosztás:

Szerintem hamar felváltasz(2200).Nem tudom ennek a motornak pontosan hol van a nyomaték max.-a,kb.3-3500 között.Minden fokozatban addig kéne huzatni,hogy váltás után a max.nyomaték közelébe essen a fordulat,mert onnan kell a legkisebb energia a gyorsításhoz.

De ez csak 1tipp,lényeg ,hogy ne engedd leesni nagyon a fordulatot,mert ha 2200-nál elváltasz 1600-1700-ig leesik az meg még jó messze van a max.nyomatékhoz tartozó fordulattól

Próbáltam már azt is hogy 3000 fölött váltottam akkor is pocsékok voltak az értékek, így aztán maradtam a könyv által ajánlott mellet. Ott az van írva hogy 2000-3000 közötti tartományba kell használni a kocsit. Így aztán 2500 körül igyekszem váltani. Gondoltam én már sokmindenre, de sajna mindegyik megdőlt. Gondoltam szar katalizátora (megdőlt mert jó a CO) gondoltam szar lambdára (megintcsak megdőlt mert jó a lambdája a kocsinak meg az OBDről lejött értékek is teljesen korrektek) Több szerelő szerint ezek a motorok nem a városi tütymörgésre lettek kitalálva. De akkor itt többen miért tudnak jó értékekkel kocsikázni városba is. Lehet kéne egy alapos kifüstölés hosszú távon. Hogy bírják ezek a motorok a 20-30 km-n keresztüli 4500 as fordulatot?

Link to comment
Megosztás:

Semmi bajuk nem lesz tőle. Mitőbb, sokan itt "fagyizás" címszó alatt éppen ezt ajánlják, akár még drasztikusabb változatban (5000 1/min, 30-40km-en keresztül) is. A kézikönyvben mindenesetre valami olyasmi szerepel hogy "tartósan elviselhető legmagasabb fordulatszám: 6500". Én a magam részéről ezt úgy értelmezem hogy akár azt is bírnia kell ha egy órán keresztül 6500-on pörgetem...

Link to comment
Megosztás:

Próbáltam már azt is hogy 3000 fölött váltottam akkor is pocsékok voltak az értékek, így aztán maradtam a könyv által ajánlott mellet. Ott az van írva hogy 2000-3000 közötti tartományba kell használni a kocsit. Így aztán 2500 körül igyekszem váltani. Gondoltam én már sokmindenre, de sajna mindegyik megdőlt. Gondoltam szar katalizátora (megdőlt mert jó a CO) gondoltam szar lambdára (megintcsak megdőlt mert jó a lambdája a kocsinak meg az OBDről lejött értékek is teljesen korrektek) Több szerelő szerint ezek a motorok nem a városi tütymörgésre lettek kitalálva. De akkor itt többen miért tudnak jó értékekkel kocsikázni városba is. Lehet kéne egy alapos kifüstölés hosszú távon. Hogy bírják ezek a motorok a 20-30 km-n keresztüli 4500 as fordulatot?

Hát érzésre a Twinport 1.4 2200nál még menni sem tud, nemhogy gyorsulni. 2500nál már elég sz*r (:)), de igazából csak 3000 fölött érezni 90 lóerősnek....4500 nem gáz, az lehet pályán 140 körül, azt akármeddig bírnia kell, de ha parázol akkor utána nézz rá esetleg az olajszintre.

Link to comment
Megosztás:

Hétvégén megjártuk a Hungaroringet, mindhárom nap fent voltunk, ezt kihasználva csináltam egy fogyasztás tesztet. Kecskemét környékéről gyülekeztünk, M5 majd M0-án át közelítettük meg a helyszínt, oda-vissza összesen 263km, 4 személlyel. Első nap a sebességhatárokat mindenhol betartva, az autópályán is végig 130 km/h-val, tempomattal. Nap végén a benzinkútnál 19,78l-t tankoltam 265km-re 7,46 l/100km átlag.

Második nap ugyan ez, azzal a különbséggel, hogy az autópályán 110-re lőttem be a tempót. Nap végi tankolás eredménye 252km megtétele után 17,12l benya, vagyis 6.79l/100km. Vasárnap megismételtem az előző napot, szintén 110-es autópályás tempóval. Délután türelmesen kivártuk a tömeg levonulását, így viszonylag dugómentesen megúsztuk, így is volt benne azért egy kis araszolás de nem volt veszélyes (péntek-szombat ez nem játszik, akkor kevesebben is vannak, meg nem egyszerre hagyják el a pályát, a vasárnap délután viszont mindíg halál). A napi eredmény 265km és 17,12l (századra mint előző nap, nem hittem a szememnek :) ) vagyis 6,46l/100km. Ezek az eredmények alátámasztják az eddigi tapasztalataimat (és másokét is), miszerint ez az autó 90-110 km/h környékén a leghatékonyabb fogyasztás terén, 130-nál már ugrik akár 1 litert. Időben nem tudtunk különbséget kimutatni, talán csak ha stopperrel mértük volna, gyakorlatilag ugyan akkor érkeztünk akkor is, ha csak 110-el közlekedtünk a pályán, vagyis nincs is nagyon értelme a rohanásnak. Ugyanakkor azt azért tapasztaltam, hogy 110-el nem olyan kellemes a pályán közlekedni (ha csak 2 sáv van), mert a külső sávban bőségesen vannak ennél lassabb járművek, a belsőben meg ugye haladnának, vagyis ez a tempó nem nagyon felel meg a forgalom ritmusának. Ez azt eredményezte, hogy előzésnél azért elég sűrűn oda kellett lépni a gázra, hogy ne fogjam meg a belső sávot, sok a gyorsítás-lassítás, 130-as tempónál sokkal egyenletesebb tempóban lehet végigküldeni, jelentősen kevesebbszer kellett a tempomathoz nyúlni.

Link to comment
Megosztás:

Na most nekem is lett egy 8.5, DE!

- gázból :)

- 1/4 budapest, 3/4 országút/autóút végig klímázva, szabályosan de sietve, sok kemény előzéssel, út felén a tetőn két biciklivel vitorlázva...

Volt, hogy azt hittem kilyukasztom a lemezt alul pedig igyekezni próbált szegény, ezt most simán 10 L körülre vártam...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.