Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Ehhez a bolti fóliához csak EU-s minősítés van :rolleyes:

Minősítés? ;)

Lehetne akár öntapadós tapéta is:

3860594_6.jpg

Vagy lemez:

3859696_1.jpg

És nézhetne ki így a hátsó szélvédő is. A maradék üvegfelület pedig gyárilag hozza az előírt paramétereket, így azokra csakis víztiszta, nem fényszűrő (pl. biztonsági védő) fólia helyezhető fel (hivatalosan :D ).

Mielőtt bárki belekötne: nem az ablak léte vagy nem léte teszi haszongépjárművé a személygépkocsit. Az ebből a szempontból teljesen közömbös.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Elektromos ablakot és központi zárat szerelek éppen és mind a 4 ajtóhoz csak a hang van elvezetve (az A és a B oszlopokba)! Honnan indulnak az el. ablak és a kp. zár kábelei? Ha veszek ilyen bontott kábeleket akkor csak össze kel dugnom őket?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Elektromos ablakot és központi zárat szerelek éppen és mind a 4 ajtóhoz csak a hang van elvezetve (az A és a B oszlopokba)! Honnan indulnak az el. ablak és a kp. zár kábelei? Ha veszek ilyen bontott kábeleket akkor csak össze kel dugnom őket?

A bal oldali A oszloptól indul, elmegy az ülések alatt. Úgy megy jobb oldalra. Bal oldalon meg a küszöb borításban megy. A hátsókat (ablakemelő) hol szerezted?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Elektromos ablakot és központi zárat szerelek éppen és mind a 4 ajtóhoz csak a hang van elvezetve (az A és a B oszlopokba)! Honnan indulnak az el. ablak és a kp. zár kábelei? Ha veszek ilyen bontott kábeleket akkor csak össze kel dugnom őket?

hali tapasztalatból írok neked

nem kis szívás elött álsz

baloldalt a géptető nyitás karjánál kell leszedni a műanyagot 1 csavar fogja

ott találsz egy nagy csatlakozót.a zöld fedelet elmozdítva oldod a kötést . kibelezed a kocsit: ajtókárpitok ,ülések ,középbox ,csomagtér, küszöb lécek, biztonsági öv takaró,

műszerfal kimozdítás,tetőkárpit leengedése a napellenzőknél,

ugyanis neked teljes kábelkorbácsot érdemes cserélned ami a 4 ajtóhoz a tankhoz és a hátsó lámpákhoz megy

de ez megy a belsővilágítás okhoz is ezért kell leengedni a tető kárpitot is.ja és mind a 4 ajtóba másik kábel korbács kell

olyan korbácsot vegyél amiben benne vannak az oldallégzsák, ülésfűtés, hátsó kapaszkodóban lévő lámpa ,4 elektromos ablak és el tükrök kábelei.

de lehet hogy nincs előkészítve a biztosítéktáblád sem akkor meg a műszerfalat ki kell szedni és cserélni kell a motortérbe kimenő kábelt, vagy elektromos szaki felbővíti a táblát

én már átkábeleztem a saját kocsimat mert nem voltak benne az a hátsó csipogók és elektromos ablakok

csipogóhoz csak ajtón belüli kábelt kell cserélni de olyankábelt érdemes venni amiben már elő vannak készítve az e ablak kábelei.

csatlakozók bővítése is megoldható de nagyon oda kell figyelni hogy melyik lyukba dugod a tüskéket

ehez csatlakozókat kell venni szétszedni és csak utánna szétszedni az eredetit ne az eredetiben okozz kárt míg rájössz hogy jön szét

de inkább teljes korbács cserét ajánlok nem lehetetlen megoldani nekem sincs semmi ez irányú végzetségem

de megoldottam 3 nap alatt mire mindenre rájöttem.

elszántság

és sikerülni fog

én azért is szívtam mert kombi hejett 5ajtós kábelkorbácsot adtak kicsit toldani kellett de minden frankón működik

ja szerezd be az opel tis-t nagy segítség keresd meg a saját autód tipusát és nézz utánna az x1 csatlakozónak és nézd meg melyik kábel megy a tankhoz írd fel és a megvett kábelen is ellenőrizd

eltérések lehetnek bekötéseken belül

de a többi ugyanaz lámpa és egyebek

bármi egyéb érdekel válaszolok

Link to comment
Megosztás:

hali tapasztalatból írok neked

nem kis szívás elött álsz

baloldalt a géptető nyitás karjánál kell leszedni a műanyagot 1 csavar fogja

ott találsz egy nagy csatlakozót.a zöld fedelet elmozdítva oldod a kötést . kibelezed a kocsit: ajtókárpitok ,ülések ,középbox ,csomagtér, küszöb lécek, biztonsági öv takaró,

műszerfal kimozdítás,tetőkárpit leengedése a napellenzőknél,

ugyanis neked teljes kábelkorbácsot érdemes cserélned ami a 4 ajtóhoz a tankhoz és a hátsó lámpákhoz megy

de ez megy a belsővilágítás okhoz is ezért kell leengedni a tető kárpitot is.ja és mind a 4 ajtóba másik kábel korbács kell

olyan korbácsot vegyél amiben benne vannak az oldallégzsák, ülésfűtés, hátsó kapaszkodóban lévő lámpa ,4 elektromos ablak és el tükrök kábelei.

de lehet hogy nincs előkészítve a biztosítéktáblád sem akkor meg a műszerfalat ki kell szedni és cserélni kell a motortérbe kimenő kábelt, vagy elektromos szaki felbővíti a táblát

én már átkábeleztem a saját kocsimat mert nem voltak benne az a hátsó csipogók és elektromos ablakok

csipogóhoz csak ajtón belüli kábelt kell cserélni de olyankábelt érdemes venni amiben már elő vannak készítve az e ablak kábelei.

csatlakozók bővítése is megoldható de nagyon oda kell figyelni hogy melyik lyukba dugod a tüskéket

ehez csatlakozókat kell venni szétszedni és csak utánna szétszedni az eredetit ne az eredetiben okozz kárt míg rájössz hogy jön szét

de inkább teljes korbács cserét ajánlok nem lehetetlen megoldani nekem sincs semmi ez irányú végzetségem

de megoldottam 3 nap alatt mire mindenre rájöttem.

elszántság

és sikerülni fog

én azért is szívtam mert kombi hejett 5ajtós kábelkorbácsot adtak kicsit toldani kellett de minden frankón működik

ja szerezd be az opel tis-t nagy segítség keresd meg a saját autód tipusát és nézz utánna az x1 csatlakozónak és nézd meg melyik kábel megy a tankhoz írd fel és a megvett kábelen is ellenőrizd

eltérések lehetnek bekötéseken belül

de a többi ugyanaz lámpa és egyebek

bármi egyéb érdekel válaszolok

Kösz a segítséget srácok!

Mr.BB téged PÜ-ben megkereslek!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Bertone Qp első lökösét mekkora munka felrakni 5ajtós G-re? Mit kell módosítani? Hogyan néz ki rajt? Esetleg konkrétan valaki aki csinált már ilyent?

Köszi!!

ha talsálz ilyent szólj...annyian keressük...egyébként azt mondják szinte egy az egyben felmehet rá... :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Nem csak azt mondják, hanem biztos.

Az összes G Astra első lököse csereszabatos egymással, beleértve a 3-4-5ajtóst, a Caravant, a Coupét, és az OPC-t is. (A hátsóval már nem ilyen egyszerű a helyzet, ott tudtommal csak a 3 és az 5 ajtósé cserélhető fel egymással, a Caravané, a Coupéé, és a 4ajtósé és mind más. OPC hátsó lököse nem különbözik a 3 és 5 ajtósétól.)

Amúgy én szívesen megválok a Coupé lökösömtől (bár némi javításra szorul) egy OPC vagy egy ilyen Lexmaul lökösért cserébe ;) :

43427-20100531-h3PGFI.jpg

43428-20100531-9n7apX.jpg

Árakat tekintve amúgy az OPC és a Coupé lökös nagyjából ugyanott van (újonnan csak a műanyag héj ~120e Ft, az összes sallanggal együtt (ködlámpák, rácsok, koptatók, fényezés, stb...) mindkettő közelíti a 300e Ft-ot, a fentebb belinkelt Lexmaul lökös meg fényezés nélkül ennyi... :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Nem csak azt mondják, hanem biztos.

Az összes G Astra első lököse csereszabatos egymással, beleértve a 3-4-5ajtóst, a Caravant, a Coupét, és az OPC-t is. (A hátsóval már nem ilyen egyszerű a helyzet, ott tudtommal csak a 3 és az 5 ajtósé cserélhető fel egymással, a Caravané, a Coupéé, és a 4ajtósé és mind más. OPC hátsó lököse nem különbözik a 3 és 5 ajtósétól.)

Amúgy én szívesen megválok a Coupé lökösömtől (bár némi javításra szorul) egy OPC vagy egy ilyen Lexmaul lökösért cserébe ;)

Árakat tekintve amúgy az OPC és a Coupé lökös nagyjából ugyanott van (újonnan csak a műanyag héj ~120e Ft, az összes sallanggal együtt (ködlámpák, rácsok, koptatók, fényezés, stb...) mindkettő közelíti a 300e Ft-ot, a fentebb belinkelt Lexmaul lökös meg fényezés nélkül ennyi... :rolleyes:

A zafi-é nem jó rá?

Link to comment
Megosztás:

eBay-es linkek becsapósak, megy még az az ár följebb is... sajna nem lehet sokkal olcsóbban megúszni mint ahogy írtam, az OPC lökös eléggé cukorka, túl sokan akarnak ilyet.

az ebay hasonló képen működik mint a vatera,ez a két link villámáras.

Így se kevés :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

ha talsálz ilyent szólj...annyian keressük...egyébként azt mondják szinte egy az egyben felmehet rá... :rolleyes:

Ha valakit érdekel én is szerettem volna QP lököst, de most anyagilag nem tudom megvalósítani!

Nekem Atom cartárs ajánlotta az övét, ha még megvan neki és eladó!

Speciel ezt az egy ajánlatot kaptam én is csak! Remélem valakinek tudtam segíteni!

Link to comment
Megosztás:

Ezeket vízzel kell feltenni. A tiszta ablakot bevizezed, rárakod a fóliát és szépen valami enyhén rugalmas lappal kinyomod a vizet a fólia alól, középről kifelé. Aztán körbevágod az üveg szélénél. Figyel arra, hogy jó oldalával rakd fel, ez jelölve is szokott lenni.

Engem az érdekelne majd, hogy 50-nél is ugyanoda szórja-e, mint 130-nál, esetleg ugyanúgy menetszélfüggő-e, mint a sima. Ha úgy vesszük, akkor a permet könnyebb, tehát jóval nagyobb lesz az eltérés, mint a gyárinál.

Sziasztok!

Hogyan kell kiszedni a fúvókákat, mit kell lebontani hozzá?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Hogyan kell kiszedni a fúvókákat, mit kell lebontani hozzá?

- ablaktörlő karok kupakját lepattint, alatta csavarokat leszed, karok leszed

- motorháztető kinyit

- a gumi tömítést fölfelé lehúzod a tűzfal tetején

- és már jön is a nagy fekete műanyag lefelé

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.