Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Tudom,hogy kell a relé (VW 99),végig kísértem,ahogy STOFL márkatárs úgymond "megszenvedett" (remélem nem sértem meg evvel a macskakörömbe zárt szóhasználattal) a bekötéssel,én sajna nem nagyon értek az autó elektronikához,úgyhogy egy-két műszaki rajzra (amit belinkeltetek)csak pislogtam bambán,mint a leveli béka ;) .

Csak azért kérdeztem a relét,mert Tgabika76 azt írta,hogy ő is kipróbálta ezt a relés megoldást,de neki a B Omega karos jobban tetszik,ezek szerint ez utóbbihoz nem is kell relé?

;) Dehogy sértődök, még finoman fogalmaztál!

A beszerelésnél csak én bénáztam, egyébként nagyon egyszerű. pruto leírása alapján bárki megtudja csinálni, viszont DarthVödör javaslatára érdemes forrasztani.

A kapcsolási rajzokkal nem is kell foglalkoznod. A relén meg van jelölve minden láb, ezeket a megfelelő helyre kell kötni. Nem szükséges hozzá elektronikai ismeret.

Robi:

Én a karhoz két kábelt vittem fel a gyári kábelcsatornán ami a kormány alatt megy. Onnan simán ki is lehet húzni, ezen a két forrasztáson kívül semmilyen módosítás nem éri a gyári rendszert.

Link to comment
Megosztás:

;) Dehogy sértődök, még finoman fogalmaztál!

A beszerelésnél csak én bénáztam, egyébként nagyon egyszerű. pruto leírása alapján bárki megtudja csinálni, viszont DarthVödör javaslatára érdemes forrasztani.

A kapcsolási rajzokkal nem is kell foglalkoznod. A relén meg van jelölve minden láb, ezeket a megfelelő helyre kell kötni. Nem szükséges hozzá elektronikai ismeret.

Oké,rendben,köszi! ;)

Link to comment
Megosztás:

Mivel jön a hideg ismét elgondolkodtat valamilyen előmelegítés beépítése.

Legjobb megoldás az állófűtés lenne, de újan megfizethetetlen, használtan meg zsákbamacska. Egyébként is viszolygok a benzinnel kapcsolatos dolgok utólagos beszerelésétől.

Egyszer láttam már utcánkban gyári benzines Webasto-tól kigyulladt autót (Aleko volt ha jól emlékszem)! Ennek ellenére biztosan meg lehet jól is csinálni!

Ez a hűtővíz előmelegítő (Defa WarmUp) viszont nagyon tetszik, csak sokallom az árát.

Családban használunk munkagépben hasonló megoldást, az a gép motor blokkjába lett beszerelve. Természetes cirkulációval melegíti fel a vizet és sokkal könnyebb a motornak.

Kabinban is mindjárt meleget fúj indítás után, szóval praktikus megoldás.

Tudom 220 nincs mindenhol kéznél, de az itthoni előretervezett indulásoknál kihasználnám.

Tud valaki más gyártótól hasonló megoldást? Gyorsan találtam is egyet :-) méghozzá hazai: FORSZ

Ablaktörlőt milyenre érdemes cserélni (ami jó is szép is)?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az lenne a kérésem, ha valaki tud bontottan astra g fényszoró mosó fúvókákat vagy esetleg szettet, értesítsen legyen olyan kedves értesítsen.

Illetve szeretnék infót róla, hogy megy-ez külön tartály+ pumpa, spec bajusz kapcsolóval, vagy pl ablakmosó tartályból veszi a vizet?

Hátha foglalkozott már vele valaki.

Köszönöm szépen.

image-F707_4EBB9776.jpg

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az lenne a kérésem, ha valaki tud bontottan astra g fényszoró mosó fúvókákat vagy esetleg szettet, értesítsen legyen olyan kedves értesítsen.

Illetve szeretnék infót róla, hogy megy-ez külön tartály+ pumpa, spec bajusz kapcsolóval, vagy pl ablakmosó tartályból veszi a vizet?

Hátha foglalkozott már vele valaki.

Köszönöm szépen.

http://kephost.hu/image-F707_4EBB9776.jpg

közös tartálya van az ablakmosóval. maga a tartály is más. 2lyukas a 2külön szivattyúhoz. bontottan egyszer volt egy pesti bontoban de sajna nem tudom a címet. erzsébet hídnál valahol... am nem nagy kunszt berakni. nekem is utólag van komplett rendszer. ja és okosan kell bekötni mert iszonyatosan fogyasztja a vizet.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az lenne a kérésem, ha valaki tud bontottan astra g fényszoró mosó fúvókákat vagy esetleg szettet, értesítsen legyen olyan kedves értesítsen.

Illetve szeretnék infót róla, hogy megy-ez külön tartály+ pumpa, spec bajusz kapcsolóval, vagy pl ablakmosó tartályból veszi a vizet?

Hátha foglalkozott már vele valaki.

Köszönöm szépen.

http://kephost.hu/image-F707_4EBB9776.jpg

Nem egyszerű szerezni, mert ha van is bontottan, akkor nem szívesen veszik ki a lökhárítóból, azzal együtt akarják adni. Újan kb 12 ezer Ft a kettő. De eléggé hasonló a B Vectra fúvókája is, én is olyant vettem angol ebay-ről. A lökhárító belsejében be van jelölve, hogy hol kell kivágni, úgyhogy nem kell méricskélni.

Tartályt és időrelét tudtam szerezni egy törött Astrából a vaterán. Nem kell külön bajuszkapcsoló. Amikor a szélvédőt mosod, akkor mossa a lámpákat is. Az időrelé pedig azért kell, hogy csak 1-2 másodpercig mossa a lámpákat, még ha a szélvédőt 10 másodpercig mosod is.

Link to comment
Megosztás:

Nem egyszerű szerezni, mert ha van is bontottan, akkor nem szívesen veszik ki a lökhárítóból, azzal együtt akarják adni. Újan kb 12 ezer Ft a kettő. De eléggé hasonló a B Vectra fúvókája is, én is olyant vettem angol ebay-ről. A lökhárító belsejében be van jelölve, hogy hol kell kivágni, úgyhogy nem kell méricskélni.

Tartályt és időrelét tudtam szerezni egy törött Astrából a vaterán. Nem kell külön bajuszkapcsoló. Amikor a szélvédőt mosod, akkor mossa a lámpákat is. Az időrelé pedig azért kell, hogy csak 1-2 másodpercig mossa a lámpákat, még ha a szélvédőt 10 másodpercig mosod is.

Sziasztok!

Annyit szeretnék hozzászólni a témához, hogy az én Astrámban 1.7 Dti gyárilag xenon lámpával szerelve és van hozzá gyárilag lámpamosó. A tartályban gyárilag 2 motor van beépítve és ha fel van kapcsolva a lámpa és mosom a szélvédőt akkor 1-2 másodpercig mossa a lámpákat is.

Üdv Sanyi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Annyit szeretnék hozzászólni a témához, hogy az én Astrámban 1.7 Dti gyárilag xenon lámpával szerelve és van hozzá gyárilag lámpamosó. A tartályban gyárilag 2 motor van beépítve és ha fel van kapcsolva a lámpa és mosom a szélvédőt akkor 1-2 másodpercig mossa a lámpákat is.

Üdv Sanyi

Nem csak minden harmadik szélvédőmosásra mossa a fényszórókat is? Én eddig úgy tudtam...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az lenne a kérésem, ha valaki tud bontottan astra g fényszoró mosó fúvókákat vagy esetleg szettet,

Érdekes hogy G Astrához legalább 3 féle fúvóka volt, legalábbis cikkszám szerint az EPC ennyit hoz. Én az OPC-hez valóra vadászok, sztem az a legszebb, de másfajta volt a Coupén és másfajta a kisáruszállító változaton is.

OPC fúvóka cikkszámai:

9270373 és 9270374

A Coupéhoz valók:

9194905 és 9194903

A kisáruszállító (van) változaté:

90548984 és 90548983

Érdekes hogy éppen az OPC változaté a legolcsóbb, annak kisker áron ~7000Ft körül van darabja, utána a kisáruszállító változaté jön ~8000Ft-os darabárral, és a legdrágább a Coupéé, abból ~12000Ft egy darab.

Link to comment
Megosztás:

...hogy kössem be a VW 99-est?

Erről a VW 99-esről jut eszembe hogy van egy ismerősöm aki sokat jár külföldön bontóba, azt mondta 1500-ért tud hozni ilyen relét bárkinek akinek kell... amúgy tudtátok hogy kétféle van belőle? A másik is ugyanúgy 99-es, de az kicsit zömökebb (rövidebb) mint ami nekem van, nem tudom mi lehet a különbség...

Link to comment
Megosztás:

Leengedtem a kormányt is legalsó állásba, és az alsó borítást is kilazítottam kicsit/ 1 csavar tartja/. Nekem elfért pedig közben még az indexokosítót is oda tettem.

Üdv!

Beszereltem én is az index okosítót. Azt szeretném kérdezni, hogy neked ugyanolyan intenzitással villogja a hármat mint normál használatnál ha folyamatos az irányjelzés? Azt vettem észre, hogy nekem a három villogás lassabb mint a folyamatos üzem.

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Beszereltem én is az index okosítót. Azt szeretném kérdezni, hogy neked ugyanolyan intenzitással villogja a hármat mint normál használatnál ha folyamatos az irányjelzés? Azt vettem észre, hogy nekem a három villogás lassabb mint a folyamatos üzem.

Igen valamivel lassabb mint a gyári ütem, de ez szerintem még jól is jön egy nagyobb kőrforgalomban pl.

Link to comment
Megosztás:

Igen valamivel lassabb mint a gyári ütem, de ez szerintem még jól is jön egy nagyobb kőrforgalomban pl.

Találtál a közelben fix testet vagy meg kellett hosszabbítani a test vezetéket?

Én kaptam 4db műanyag késes csatlakozót hozzá.

Te forrasztottad a vezetékeket vagy ilyen csatlakozót használtál?

Link to comment
Megosztás:

Találtál a közelben fix testet vagy meg kellett hosszabbítani a test vezetéket?

Én kaptam 4db műanyag késes csatlakozót hozzá.

Te forrasztottad a vezetékeket vagy ilyen csatlakozót használtál?

Én késest használtam, egyedűl a földelésnél nem, mert a vw 99 ablaktörlő relével együtt szereltem be és az ablaktörlő földjére forrasztottam ezt is.

Inkább forrasssz mindenhol elkerülendő a hibalehetőségeket./ lásd Stofl/

Ott valahol a kormányrúdon kell lennie testpontnak ahova hozzácsavarozod, de pontosan nem tudom elérne-e odáig a vezeték illetve hozzáférhető-e.

Link to comment
Megosztás:

Én késest használtam, egyedűl a földelésnél nem, mert a vw 99 ablaktörlő relével együtt szereltem be és az ablaktörlő földjére forrasztottam ezt is.

Inkább forrasssz mindenhol elkerülendő a hibalehetőségeket./ lásd Stofl/

Ott valahol a kormányrúdon kell lennie testpontnak ahova hozzácsavarozod, de pontosan nem tudom elérne-e odáig a vezeték illetve hozzáférhető-e.

Ok! Köszi a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

Lehet kicsit hülye kérdés, ;) de a bal első ajtó kárpitot szeretném leszedni,mert meg akarom nézni,hogy az elektromos tükör kábele be van-e húzva.Szükséges e miatt lehúznom az akku sarut?Az oldal légzsák miatt kérdem.

Köszönöm előre is!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.