Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Lecseréltem a csomagtartó világítást egy ilyenre http://dx.com/p/42mm-2w-6500k-126-lumen-9-smd-led-white-light-bulb-for-car-dc-12v-51376

Belsőnek is egész jól néz ki csak ott kicsit vakít, majd még állítok rajta.

Viszont a csomagtartóban elegendő fényt áraszt.

Nekem is ilyen az f-es astrámban a belső világitás, nagyon hozzá lehet szokni. Megvettem a g-s astrát és sötétben, mikor felkapcsoltam a belső világítást, mondom ez vicc. :) Hamar ki is kaptam belőle a gyári sofitát és ugrott bele a led. :) Még a hátsó helyzetjelzőn gondolkodom, hogy kicsrélem ledesre.

Link to comment
Megosztás:

Nekem is ilyen az f-es astrámban a belső világitás, nagyon hozzá lehet szokni. Megvettem a g-s astrát és sötétben, mikor felkapcsoltam a belső világítást, mondom ez vicc. :) Hamar ki is kaptam belőle a gyári sofitát és ugrott bele a led. :) Még a hátsó helyzetjelzőn gondolkodom, hogy kicsrélem ledesre.

Nekem LED sor van az utastér világításnál is + a gyári izzó, hátul meg egy hosszú LED sor, így nagy világosság van. ;)

20130611_102253_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

20130611_211516_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Nekem LED sor van az utastér világításnál is + a gyári izzó, hátul meg egy hosszú LED sor, így nagy világosság van. ;)

20130611_102253_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

20130611_211516_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Gondolkodtam én is anno led szalagon, de amikor beledobtam a ledes sofitát, meggyőzött, igy a szalag kimaradt, pedig van itthon pár méter. A g-s astrában meg a hátsó ajtoknál is van ugyebár gyári világítás, igy meg már több, mint elég. Egyébként nem rossz.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Elkezdtem ma beszerelni Kacsa álltal gyártott ablaktörlőelektronika bekötését. (Ezúton is köszönet neki érte !! :D ) A bekötésnél mikor be kell forrasztani a sárga/ fekete vezetékbe a megfelelő szálat szembesültem vele hogy a gyári csatlakozón két ilyen vezeték is van. Az 1. és a 9. lábon lévő. A kérdésem az melyik a szakaszos törlés vezetéke? Nem szeretném rosz szálra forrasztani. Hátha a kukában végezné a munkája esetleg nagyobb baj is keletkezne.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Elkezdtem ma utólagosan beszerelni a gyári xenon rendszert! A lámpáim már rég megvannak és a mosó is bekerült már! Nagyon jó áron tudtam szerezni szintezőt és állító nélküli lámpakapcsolót! A szintező egy cupéból lett bontva. Kell őt tanítani vajon?

Picit elakadtam a kábelezésnél! Az oldal szegély lécnél akarom elvinni a 7 szál vezetéket! A kérdésem az lenne hogy hogy jön le ez a szegély léc?

Első ülés ki és egyszerűen le kell csak pattintani? Fogja azt valami valahol?

Még egy! A visszajelzőhöz a ledet és az ellenállást hol tudnám beszerezni? Olyan bolt kéne ahol 1 db ledet is lehet venni nem csak 10-es csomagot!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Elkezdtem ma beszerelni Kacsa álltal gyártott ablaktörlőelektronika bekötését. (Ezúton is köszönet neki érte !! :D ) A bekötésnél mikor be kell forrasztani a sárga/ fekete vezetékbe a megfelelő szálat szembesültem vele hogy a gyári csatlakozón két ilyen vezeték is van. Az 1. és a 9. lábon lévő. A kérdésem az melyik a szakaszos törlés vezetéke? Nem szeretném rosz szálra forrasztani. Hátha a kukában végezné a munkája esetleg nagyobb baj is keletkezne.

Szia!

Nekem is ilyen van, de én szétszedtem a kapcsoló csatlakozóját és a sarukhoz fogattam oda, így a későbbiekben a gyári kábelek roncsolása nélkül vissza lehet alakítani majd gyárira, ha esetleg úgy hozná a kedvem.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Elkezdtem ma utólagosan beszerelni a gyári xenon rendszert! A lámpáim már rég megvannak és a mosó is bekerült már! Nagyon jó áron tudtam szerezni szintezőt és állító nélküli lámpakapcsolót! A szintező egy cupéból lett bontva. Kell őt tanítani vajon?

Picit elakadtam a kábelezésnél! Az oldal szegély lécnél akarom elvinni a 7 szál vezetéket! A kérdésem az lenne hogy hogy jön le ez a szegély léc?

Első ülés ki és egyszerűen le kell csak pattintani? Fogja azt valami valahol?

Még egy! A visszajelzőhöz a ledet és az ellenállást hol tudnám beszerezni? Olyan bolt kéne ahol 1 db ledet is lehet venni nem csak 10-es csomagot!

Szia!

Ha elég annyi hogy csak benyomd a szegély alá a kábeleket akkor nem kell kivenni az ülést, csak egyszerűen feltéped, patentok fogják. Persze mivel bent az ülés csak egy kicsit tudod majd elmozdítani a helyéről.

Ha kiveszed az ülést akkor figyelj a feszítő patronra el ne szóljon, akksit kösd ki előtte.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szerintetek mitöl lehet az, hogy mostanában a rádióm irányérzékeny, távolabb az adótól alig fogja az adást ill nem hangolodik át az alternativ frekvenciára automatikusan? manuális keresésnél meg meg lehet találni az adót a másik frekin.

Esetleg van valahol antennaerősitő valahol?

Köszi a segitséget

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szerintetek mitöl lehet az, hogy mostanában a rádióm irányérzékeny, távolabb az adótól alig fogja az adást ill nem hangolodik át az alternativ frekvenciára automatikusan? manuális keresésnél meg meg lehet találni az adót a másik frekin.

Esetleg van valahol antennaerősitő valahol?

Köszi a segitséget

Ugy hiszem itt olvastam a forumon, hogy az antenna talpában van az erősítő. De megcáfolnak, ha nem igy lenne.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Érdeklődni szeretnék, hogy nekem mi hiányozhat a gyári TID kijelzőm bekötéseiből, mert hiába nyomom meg a kijelző szélén a két gombot, ( akár egyszerre, akár egymás után), nyomhatom egy órán keresztül is akkor is csak az időt és a dátumot tudom állítani. Nem jelenik meg semmiféle adat. A rádióm gyári CAR400 és kommunikál a kijelzővel ( az RDS is szépen ki írja a csatorna nevét ). Az autóm '00 Y17DT Caravan.

Köszi a segítséget.

Attila

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Érdeklődni szeretnék, hogy nekem mi hiányozhat a gyári TID kijelzőm bekötéseiből, mert hiába nyomom meg a kijelző szélén a két gombot, ( akár egyszerre, akár egymás után), nyomhatom egy órán keresztül is akkor is csak az időt és a dátumot tudom állítani. Nem jelenik meg semmiféle adat. A rádióm gyári CAR400 és kommunikál a kijelzővel ( az RDS is szépen ki írja a csatorna nevét ). Az autóm '00 Y17DT Caravan.

Köszi a segítséget.

Attila

Úgy tudom, hogyha teljesen snassz alap a kijelző, akkor csak a sebességet írja ki, ha a két gombot egyszerre nyomod menet közben.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni világítás kérdésben. Több világítás is kialudt a kocsiban, ezért most egyszerre elviszem a szerelőhöz és kicseréltetném, de ha lehet, akkor nem hagyományosra, hanem ledesre. Ebben viszont teljesen tapasztalatlan vagyok és a szerelőm sem naprakész, ezért kéne egy kis segítség. :)

Ezek a világításokat cserélném:

- kilométer óra háttérvilágítás (elrepedt a kilométer óra plexije, gondoltam ha már úgyis kicserélik, akkor a világítást is egy füst alatt megoldhatnánk) :))

- középkonzol világítás (fűtés tekerő gombok körül elsötétült)

- utastér világítás

- rendszámtábla világítás

- helyzetjelzők

- féklámpák

- illetve kiégett az egyik oldalon az utólagos Thunder márkájú xenon izzóm (nem találtam elfogadható áron 1 db-ot pótlásra)

Előre is köszönöm a segítségeteket!!! :))

Gábor

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni világítás kérdésben. Több világítás is kialudt a kocsiban, ezért most egyszerre elviszem a szerelőhöz és kicseréltetném, de ha lehet, akkor nem hagyományosra, hanem ledesre. Ebben viszont teljesen tapasztalatlan vagyok és a szerelőm sem naprakész, ezért kéne egy kis segítség. :)

Ezek a világításokat cserélném:

- kilométer óra háttérvilágítás (elrepedt a kilométer óra plexije, gondoltam ha már úgyis kicserélik, akkor a világítást is egy füst alatt megoldhatnánk) :))

- középkonzol világítás (fűtés tekerő gombok körül elsötétült)

- utastér világítás

- rendszámtábla világítás

- helyzetjelzők

- féklámpák

- illetve kiégett az egyik oldalon az utólagos Thunder márkájú xenon izzóm (nem találtam elfogadható áron 1 db-ot pótlásra)

Előre is köszönöm a segítségeteket!!! :))

Gábor

Nekem már az is nagy segítség lenne, ha valaki segítene abban, hogy milyen számú-foglalatú-típusú led izzókat vásároljak és hol... :))

Köszi előre is. G.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Nagyon jó ötlet, köszönöm! Beszéltem velük, és ők a led diódákat javasolják T5/T10-es foglalattal.

Viszont arra hívták fel a figyelmem, hogy míg a halogén szórja a fényt, addig a led egy irányba világít... :/

Szal, kétséges, hogy nem lesznek esetleg sötét foltok...?!

Szerinted?

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Nagyon jó ötlet, köszönöm! Beszéltem velük, és ők a led diódákat javasolják T5/T10-es foglalattal.

Viszont arra hívták fel a figyelmem, hogy míg a halogén szórja a fényt, addig a led egy irányba világít... :/

Szal, kétséges, hogy nem lesznek esetleg sötét foltok...?!

Szerinted?

Üdv.

Úgy gondolom, hogy a tompított és a távolsági izzó kivételével bármit érdemes lehet ledesíteni, de ezt a kettőt semmiképpen sem ajánlanám. Az utastér és a csomagtartó megvilágítása ledes sofitával mindenképpen előnyös a gyárival szemben, mivel igy arra használható amire kitalálták, szóval lehet is látni, ha keres valamit az ember. A többinek nincs ekkora jelentősége szvsz de praktikus lehet, ha szeretsz barkácsolni. Ha a műszerfalra gondoltál, hogy foltos lehet e a megvilágitása, nos ha csak a gyári izzok helyére tennél leded, akkor minden bizonnyal igen.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

sziasztok.

lenne egy olyan problémám, hogy van egy diesel g astrám és a középkonzolon mid kijelző van és az ablaktörlő kapcsoló a sima gyári. vettem bele egy olyan kapcsolót ami tudja vezérelni a mid kijelzőt, de semmit csem csinál vele. mi lehet a probléma? mi kell még hozzá? a segítséget előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok.

lenne egy olyan problémám, hogy van egy diesel g astrám és a középkonzolon mid kijelző van és az ablaktörlő kapcsoló a sima gyári. vettem bele egy olyan kapcsolót ami tudja vezérelni a mid kijelzőt, de semmit csem csinál vele. mi lehet a probléma? mi kell még hozzá? a segítséget előre is köszönöm.

Keress rá a veramon szóra itt a forumon, az kell neked. ;)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.