Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Napok óta azon tépelődöm hogy fóliáztassam le a kocsi két hátsó ablakát meg a csomagtartó ajtó ablakát vagy ne.

Aki megcsinálta az nem bánta meg?Mondjuk télen, amikor már hamar sötétedik.

Én is féltem tőle hogy milyen lesz sötétben, de egyáltalán nem bántam már meg. Hidd el sötétben főlai nélkül is épp annyit látsz mint fóliával. Ne a legsötétebbet rakasd fel és akkor nem lesz nagyon sötét ;)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Vagy meg kell tanulni tükörből tolatni.... a sofőrség átka/áldása (kinek hogy tetszik), de én már régóta nem forgolódok tolatáskor, és a belső tükröt sem használom. ;)

Én is tükörből tolatok, de jobban teszed ha használod a belsőt is! ugyanis egy oszlopot nem fogsz látni a két szélsőből, és akkor majd jön a kopp :D

Link to comment
Megosztás:

Én is tépelődök,hogy hova vigyem fóliáztatni a kocsit.A fóliadealerhez akartam először vinni,de találtam közelebb is ugyanannyi pénzért.Van itt a 17.kerületben a Hajma fólia Gyömrőn is üzemelnek.Beszéltem a tulajjal normálisnak tűnt,csak panaszkodott a melósra.Aztán néztem a 16.kerületben a Nyári fóliát.Ővelük még nem beszéltem.Na meg valahol Skyfol van valahol meg Llumar valahol meg 3M.Bár gondolom mindegyik jó minőségű.Amúgy én sem nagyon szoktam forgolódni tolatáskor,megszoktam már a ponyvás Tranzitot.

Link to comment
Megosztás:

Vagy meg kell tanulni tükörből tolatni.... a sofőrség átka/áldása (kinek hogy tetszik), de én már régóta nem forgolódok tolatáskor, és a belső tükröt sem használom. ;)

Én is csak a két szélsőt használom. Középső dísz. :) Max előtte belenézek, nincs-e valami nagy tárgy ott.

Ismerek olyat aki tolatóradarra hivatkozva megnyomta a kocsi elejét. :)

Link to comment
Megosztás:

Én kb 1 hónapja csináltam. A oszloptól indulva levittem a műszerfal alá, biztidobozt megkerülve szépen egyenesen át a lábtér felett a műszerfal aljához kötegelve. Onnan pedig a rádió helyén benyúlva és a kormány alól felnyúlva simán át lehet adni kézből kézbe a vezetéket. :)

Sziasztok!

Szeretnék olyan fejegységet beszerelni ami bluetooth kihangosítós. A kérdésem annyi lenne, hogy a vezetékes mikrofont hogyan lehet kijuttatni a műszerfalon az A oszlop irányába? Ahogy néztem az kézikönyvet, az A oszlop burkolatot 3 bolha fogja, szóval azt csak egyszerűen lepattintom és ráhúzom a mikforont. Odáig viszont nem tudom hol tudom kihozni a kábelt. Valaki csinált már ilyet?

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Nem értem teljesen az oldalon leírtakat, Z14XEP motor esetén nem működik a dolog? Vagy valami plusz cuccot kell hozzá beszerelni? Valakinek műxik ilyen motornál ez a cucc?

Végösszeg kb?

Köszi!

Ez kell nektek:

https://www.youtube.com/watch?v=XQXg9ZIJvP0

Innen lehet megszerezni, többünknek már van:

http://veramon.czweb.org/en_pp_opel.html

Link to comment
Megosztás:

Nem értem teljesen az oldalon leírtakat, Z14XEP motor esetén nem működik a dolog? Vagy valami plusz cuccot kell hozzá beszerelni? Valakinek műxik ilyen motornál ez a cucc?

Végösszeg kb?

Köszi!

De működik, nekem is az van.Annyi hogy nekünk nem az ECU-ba kell bekötni, hanem az egyik szelep befecskendezőhöz kell elvinni az opto kábelt.

Link to comment
Megosztás:

Én is tépelődök,hogy hova vigyem fóliáztatni a kocsit.A fóliadealerhez akartam először vinni,de találtam közelebb is ugyanannyi pénzért.Van itt a 17.kerületben a Hajma fólia Gyömrőn is üzemelnek.Beszéltem a tulajjal normálisnak tűnt,csak panaszkodott a melósra.Aztán néztem a 16.kerületben a Nyári fóliát.Ővelük még nem beszéltem.Na meg valahol Skyfol van valahol meg Llumar valahol meg 3M.Bár gondolom mindegyik jó minőségű.Amúgy én sem nagyon szoktam forgolódni tolatáskor,megszoktam már a ponyvás Tranzitot.

Én Újpesten néztem ki a Skyfol egyik partnerét.Ha jól látom akkor olyan 23-ból kijön.

A Skyfol 7 év garanciát ad a fóliára és a fóliázásra, (minden hibát ingyen javítanak) de ha csináltatsz velük kapsz egy kártyát azzal be regisztrálsz és akkor élettartam garanciát kapsz, ami annyit jelent hogy amíg a te neveden van a kocsi addig tart a garancia.

Jött is betonoszlop :D

Ott voltál te is Nagykanizsán 2004-ben mikor álltam be az áruház egyik parkolójába? :D Kezdő koromban sem forogtam már, csak épp a belső tükröt nem használtam és a kis Swiftünk lökösét megnyomtam, szerencsére nem látszott rajta semmi sem :icon1:

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Én is feketére fóliáztattam a B oszlopokat és az első szélvédőre is rakattam árnyékolót. Jelenleg így néz ki, csak a tető feketítést én rajzoltam a képre, mert még nem tudom akarok e, de nagyon tetszik. A tetőfóliát még átgondolom, mivel nincs a kocsiban légkondi.

782324759DSC_0210_h_www.kepfeltoltes.hu_

Módosítva : Probert
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Én is feketére fóliáztattam a B oszlopokat és az első szélvédőre is rakattam árnyékolót. Jelenleg így néz ki, csak a tető feketítést én rajzoltam a képre, mert még nem tudom akarok e, de nagyon tetszik. A tetőfóliát még átgondolom, mivel nincs a kocsiban légkondi.

Ezen a képen a B-oszlop feketítés is rajzolva van, jól látszik. :D

Link to comment
Megosztás:

Ezen a képen a B-oszlop feketítés is rajzolva van, jól látszik. :D

Ez a koncepció volt, hogy hogyan szeretném. Igen, de azt már megcsináltattam azóta fényes feketére, csak lusta voltam kimenni a garázsba fotózni. :D Ott úgy sem olyan jó a megvilágítás. De majd lőhetek neked egy rendes képet, ha gondolod! :icon1:

Módosítva : Probert
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, 2008-as 1,4-es Astrám van, a probléma, hogy néha felvillan az ABS lámpa, teljesen változó, hogy mikor, van amikor napokig semmi, van olyan is hogy felvillan és utána elalszik, de az is előfordul , hogy világít és úgy marad...Néha a km óra sem megy , de ez alig fordul elő, ezért a bal első csapágy környékére gyanakszom, a kerékagytól a doblemezig menő kábelt leszedtem, átnéztem de nem találtam rajta sérülést, a csatlakozókon sem látok rendellenességet, valakinek van ötlete, tapasztalata, hogy merre menjek tovább? Lehet-e multiméterrel valamit mérni a csapágyon ami mérvadó, vagy esetleg a kábelen? Járt már valaki így?
Köszönöm a válaszokat!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, 2008-as 1,4-es Astrám van, a probléma, hogy néha felvillan az ABS lámpa, teljesen változó, hogy mikor, van amikor napokig semmi, van olyan is hogy felvillan és utána elalszik, de az is előfordul , hogy világít és úgy marad...Néha a km óra sem megy , de ez alig fordul elő, ezért a bal első csapágy környékére gyanakszom, a kerékagytól a doblemezig menő kábelt leszedtem, átnéztem de nem találtam rajta sérülést, a csatlakozókon sem látok rendellenességet, valakinek van ötlete, tapasztalata, hogy merre menjek tovább? Lehet-e multiméterrel valamit mérni a csapágyon ami mérvadó, vagy esetleg a kábelen? Járt már valaki így?

Köszönöm a válaszokat!

Szia

A vezetéket nézd meg multiméterrel ha nincs szakadás akkor jo a csatikat kontakt tisztítóval fujkáld meg nézd meg nincsen e korrodálva a csatilábai ha igen kapargasd meg én ezeket tettem az enyémel valameddig jo volt utánna nem volt más választásom cserélném kellet a csapágyat sajna azt a dolgokat nem lehet benne javitani :/

Link to comment
Megosztás:

A Skyfol 7 év garanciát ad a fóliára és a fóliázásra, (minden hibát ingyen javítanak) de ha csináltatsz velük kapsz egy kártyát azzal be regisztrálsz és akkor élettartam garanciát kapsz, ami annyit jelent hogy amíg a te neveden van a kocsi addig tart a garancia.

Ott voltál te is Nagykanizsán 2004-ben mikor álltam be az áruház egyik parkolójába? :D Kezdő koromban sem forogtam már, csak épp a belső tükröt nem használtam és a kis Swiftünk lökösét megnyomtam, szerencsére nem látszott rajta semmi sem :icon1:

A Hajmafóliánál azt mondta a tulaj,hogy 10 év garancia van a Llumar fóliára.Nekem ott csak a melós hozzáállásával van bajom.A szerencsétlen meg el is mondta,hogy nem talál normális munkaerőt.Az szól csak mellette,hogy közel van a melóhelyemhez,még be is tudok sétálni onnan.

Link to comment
Megosztás:

A Hajmafóliánál azt mondta a tulaj,hogy 10 év garancia van a Llumar fóliára.Nekem ott csak a melós hozzáállásával van bajom.A szerencsétlen meg el is mondta,hogy nem talál normális munkaerőt.Az szól csak mellette,hogy közel van a melóhelyemhez,még be is tudok sétálni onnan.

Szerintem jobb ha körbenézel rendesen mit hol mennyiért és miért. Az szerintem nem szempont hogy közel van a munkahelyhez...

Én pl megtudtam beszélni a fóliással hogy csak szombaton érek rá, azt mondta nem gond, ha kell akár vasárnap is megcsinálja.

Fóliázás után nem ment ki rendesen az összes levegő a hátsó szélvédő alól, maradt 1-2 gombostűfej nagyságú buborék, felhívtam azt mondta bármikor mehetek azonnal javítja. Így is volt.

Amúgy én azért választottam a Skyfol-t mert egyrészt a közelben 30km-en belül nem volt más, másrészt mindent részletesen megmutatott, és persze az sem volt utolsó szempont hogy semmint nem bont szét a kocsin, bontás nélkül felrakta. Az élettartam garancia meg már csak hab a tortán.

Link to comment
Megosztás:

Nekem Skyfol fóliára mondtak 40 ezret úgy, hogy szélvédőn felső sávban a sötétítő csík, és a B oszloptól hátra a 2 ajtó+ csomagtér üveg. Nekem kicsit soknak tűnik...

Ezt mikor mondták?Mert én ma is néztem az oldalukat és oda 19+áfa volt írva

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.