Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

ez nem vízálló, és nem canbus rendszerhez van, ezért fog derengeni.

am. tetszik a megoldása, jól néz ki.

Azt tudod, hogy a CAN buszhoz való led az azt jelenti, hogy a leddel párhuzamosan van egy, a led működéséhez lényegtelen plusz terhelőellenállás, hogy a vezérlő ugyanazt az áramfelvételt lássa, mintha izzó lenne? Ez a plusz ellenállás valóban megszünteti a derengést - ha lenne, de a derengésnek nemigazán van köze a CAN buszhoz, és a G Astra egyébként sem CAN buszos még. Meg kiégett izzó figyelés is talán csak valami nagyon magas felszereltségi szinthez tartozhatott, ha volt egyáltalán.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

http://pages.ebay.com/link/?nav=item.view&id=310878201072&alt=web

Szerintetek egy ilyennel tudok komplett diagnosztikát csinálni, engedélyezni funkciókat, meg ilyesmi? Vagy csak a szokásos "mennyi a pillanatnyi vízhőmérséklet, fordulatszám, stb" -re használható? Nagyon olcsónak tűnik nekem :/

Nézz szét külföldi fórumokon, hogy mit használnak. Az előző autómhoz is hasonló kábelt rendeltem, a megfelelő szoftverrel lehetett szinte bármit csinálni.

Ha rendelkezel a megfelelő szoftverrel, akkor szerintem a kábel beszerzése a legkisebb gond, csak utána kell nézni kinek mi vált be.

A sima bluetooth-os elm327 klónokkal is lehet hibakódokat kiolvasni és törölni (nekem sikerült egy p0400-at törölni, ami az EGR csatlakozó lehúzásából maradt, a scanmyopel programot használtam androidon), hogy programozni lehetne e vele azt nem tudom (ha lehetne is, nem mernék), nem ástam bele magam a témába.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

elektronikai kérdés lenne:

szeretnék egy rendszámtábla világítás fejlesztést leddel.

a kiszemelt termék paraméterei:

Feszültség: 12-14.8V DC

LED-ek: 6 x 3825

ha jól emlékszem 3w vagy 5w teljesítményű.

ha vontos a teljesítménye akkor rákérdezek.

nem tudom milyen és mekkora előtét ellenállás kell hozzá, hogy ne derengjen, ill. hogyan kell az ellenállást bekötni?

egyszerűen a pozitív szálat kell megvágni és beiktatni az ellenállást?

mindegy melyik vége hova megy?

ilyen egyszerű lenne?

Mivel a termék paraméterei között szerepel, hogy 12-14,8V feszültségről működik, ezért már nem kell semmi ellenállás, hiszen eleve van egy megfelelő értékű a ledekkel sorba kötve. Ezeken tipikusan három darab led van sorbakötve egy ellenállással, és ilyen csoportból tetszőleges számú párhuzamosan köthető (esetedben kettő csoport van). Derengeni szerintem nem fog, vagy ha mégis, azon majd utólag is javíthatsz.

Amúgy szerintem egyszerűbb lenne az izzó helyére betenni ilyeneket: http://www.aliexpress.com/item/Free-Shipping-2pcs-lot-T10-4-SMD-LED-5050-Car-Auto-Canbus-Wedge-Turn-Signals-Light/1769079011.html Én is ilyeneket raktam be, teljesen jók, csak levettem a felesleges "CAN-busz" (a képen a 201 feliratú) ellenállásokat, nekem ne fűtsenek feleslegesen. Csak vigyázz, hogy jó irányba világítót vegyél, mert én elsőre elcsesztem, nem oldalra hanem előre világítót vettem, és az én autómba oldalra világító kell (az izzónak ugye mindegy, az minden irányban világít).

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

ez nem vízálló, és nem canbus rendszerhez van, ezért fog derengeni.

am. tetszik a megoldása, jól néz ki.

Csak gyorsan belinkeltem, egyet, a foglalat volt a fontos. ezt a derengést meg szerintem túl liheged egy csöppet. Még belső világitásnál zavaró lehet, addig rendszámnál semmi jelentősége. Amúgy sem látnád, hiszen rajta van a műanyag burkolat. Sötétben meg igyis-ugyis felkapcsolod, szóval tök mindegy, hogy dereng e vagy sem. Bár szerintem a mai ledes cumok nem tesznek ilyesmit.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok egy kis segítségre szorulnák vettem egy op com klónt csak mire ideért kínából eltört a telepítő cd és nem tudom telepíteni neten amit találtam programot azok is mind kéri a cd-t! Van valakinek valami ötlete vagy esetleg letudná másolni a cd-t ha lehetséges!? A segítséget elölre is nagyon szépen köszönöm!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok egy kis segítségre szorulnák vettem egy op com klónt csak mire ideért kínából eltört a telepítő cd és nem tudom telepíteni neten amit találtam programot azok is mind kéri a cd-t! Van valakinek valami ötlete vagy esetleg letudná másolni a cd-t ha lehetséges!? A segítséget elölre is nagyon szépen köszönöm!

Ha pü-ben dobsz egy e-mail címet, én küldök egyet neked iso-ba.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Valaki találkozott már olyannal, hogy a kulcsostávirányító egyik gombját megnyomva, a piros led világítva marad?

Ilyenkor betanulni akar, vagy mit csinál?

Szétszedtem, de nem látszik sérülés a nyákon, az elem feszültsége jó, és a két kis mikrokapcsoló is.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Valaki találkozott már olyannal, hogy a kulcsostávirányító egyik gombját megnyomva, a piros led világítva marad?

Ilyenkor betanulni akar, vagy mit csinál?

Szétszedtem, de nem látszik sérülés a nyákon, az elem feszültsége jó, és a két kis mikrokapcsoló is.

Igen, elég gyakran csinálja. Nem is nyitja utána az ajtót, csak ha odaütögetem valamihez. Utána viszont jó. :unsure:

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Valaki találkozott már olyannal, hogy a kulcsostávirányító egyik gombját megnyomva, a piros led világítva marad?

Ilyenkor betanulni akar, vagy mit csinál?

Szétszedtem, de nem látszik sérülés a nyákon, az elem feszültsége jó, és a két kis mikrokapcsoló is.

Szia. Nekem akkor volt ilyen mikor az egyik forrasztás megadta magát. 4ezer ftért megcsinálták de azt mondják ha az ember ért hozzá Akkor otthon is elvégezhető viszont én nem tartoztam közéjük. :) villamossági szerelőnek 5 perc volt. Viszont nem tudom neked ez e a hiba.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Szia. Nekem akkor volt ilyen mikor az egyik forrasztás megadta magát. 4ezer ftért megcsinálták de azt mondják ha az ember ért hozzá Akkor otthon is elvégezhető viszont én nem tartoztam közéjük. :) villamossági szerelőnek 5 perc volt. Viszont nem tudom neked ez e a hiba.

OK!

Akkor átnézem megint, csak megtalálom a kontakthibát...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

megjött a ködlámpám és a vil. kapcsolóm is.

a kérdésem, hogy milyen relét kell vegyek, és hova kell tegyem?

ill. a biztosítékot hova kell tenni a táblában?

van itthon biztosítékom egy kazallal, csak nem tudom melyik üres foglalatba tegyem.

Köszi!

Balázs

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

megjött a ködlámpám és a vil. kapcsolóm is.

a kérdésem, hogy milyen relét kell vegyek, és hova kell tegyem?

ill. a biztosítékot hova kell tenni a táblában?

van itthon biztosítékom egy kazallal, csak nem tudom melyik üres foglalatba tegyem.

Köszi!

Balázs

Relé talán ez lesz: https://cromax.hu/40000000-elektromos-rendszer/41210000-biztositek-rele-es-reszei/41210248-elektromos-rele/141062-indexrele-opel-astra-g-1998-2009

A felső sorban az 5-dik fekete relé lenne az:

https://plus.google.com/photos/105711764262201946747/albums/6013743452729519905/6013743534637873986?pid=6013743534637873986&oid=105711764262201946747

Biztosíték pedig a 12-edik, és ha jól rémlik akkor 15A-os kell bele. De a kocsi manuálban benne van a biztosítéktábla kiosztása. Ha nem lenne meg akkor itt egy kis segítsék Stofl jóvoltából:

Biztosíték kiosztás!

Módosítva : kobraCode
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Relé talán ez lesz: https://cromax.hu/40000000-elektromos-rendszer/41210000-biztositek-rele-es-reszei/41210248-elektromos-rele/141062-indexrele-opel-astra-g-1998-2009

A felső sorban az 5-dik fekete relé lenne az:

https://plus.google.com/photos/105711764262201946747/albums/6013743452729519905/6013743534637873986?pid=6013743534637873986&oid=105711764262201946747

Biztosíték pedig a 12-edik, és ha jól rémlik akkor 15A-os kell bele. De a kocsi manuálban benne van a biztosítéktábla kiosztása. Ha nem lenne meg akkor itt egy kis segítsék Stofl jóvoltából:

Biztosíték kiosztás!

Köszi!

a relére nincs valami olcsóbb megoldás?

mármint a gyári relé helyett valami másik márka ami ugyan úgy megfelel?

nem akarok garasoskodni, csak sokallom az árát.

Link to comment
Megosztás:

Köszi!

a relére nincs valami olcsóbb megoldás?

mármint a gyári relé helyett valami másik márka ami ugyan úgy megfelel?

nem akarok garasoskodni, csak sokallom az árát.

a felső sorban ugyan az az összes relé kivéve az indexét

bontóban lehet kapsz ajándékba is

Link to comment
Megosztás:

Köszi!

a relére nincs valami olcsóbb megoldás?

mármint a gyári relé helyett valami másik márka ami ugyan úgy megfelel?

nem akarok garasoskodni, csak sokallom az árát.

Annak idején mikor én is csináltam, bontóból vettem. Kapcsoló mellé ajándékba adták. Azt sajnos nem tudom hogy milyen másik márkáé lenne jó még.

Amúgy Google a barátod, hoz pár találatot, kinézetre ez is olyan mint ami nekem van:

http://www.eautosbolt.hu/?page=Products&command=showProduct&id=212

http://www.bardiauto.hu/webshop/autoalkatresz/szemelygepjarmu/OPEL/ASTRA/2004/1_4/BENZIN/elektromos-rendszer/elektromos-alkatreszek/rele/kodlampa-rele/

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Köszi!

a relére nincs valami olcsóbb megoldás?

mármint a gyári relé helyett valami másik márka ami ugyan úgy megfelel?

nem akarok garasoskodni, csak sokallom az árát.

925ért vettem én a relét. Az sztem nem sok érte. És kapcsol. Sztem az jó mivel nem fogok folyamat ködöst kapcsolni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy '98-as G Astra tulaja vagyok. X16XEL a motorkód.

A kérdésem az lenne, hogy a képen látható OBD csatlakozó az OBD2-es típusú? Próbálok keresgélni, de nem nagyon találok pontos információt, hogy melyik melyik.

Egy ilyen OBD2-es BT eszköz vásárlásán gondolkozom egyébként. Működésre bírható ez valahogy a kocsimmal?

http://www.ebay.com/itm/Mini-ELM327-V2-1-OBD2-II-Bluetooth-Diagnostic-Car-Auto-Interface-Scanner-CD-/171329361620?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item27e40696d4

Szia, nekem pont ez az ELM327 interface van + egy '98-as X14XE Multec (F) vezérlős G Astrám. A vezérlőm típusát az ELM327 + a ScanMyOpel nevű app mondta meg... :icon1: tehát valószinű, hogy neked is fog működni az adapter az Astrával.

Viszont a Torque Pro és egyéb más alkalmazások nem hajlanóak kommunikálni az ECU-val. Kipróbáltam az adaptert más autókban (Fabia, Caddy) és csont nélkül megy a Torque, tehát az adapter kompatibilis a Torque-al. Valószinű, hogy az ECU által használt protokollt nem támogatja semmi más alkalmazás csak a ScanMyOpel. Ha valaki tudja, milyen protokollt használ a fenti ECU, akkor legyen szíves ossza meg, mert nagyon érdekelne :huh:

Módosítva : celebrin
Link to comment
Megosztás:

Annak idején mikor én is csináltam, bontóból vettem. Kapcsoló mellé ajándékba adták. Azt sajnos nem tudom hogy milyen másik márkáé lenne jó még.

Amúgy Google a barátod, hoz pár találatot, kinézetre ez is olyan mint ami nekem van:

http://www.eautosbolt.hu/?page=Products&command=showProduct&id=212

http://www.bardiauto.hu/webshop/autoalkatresz/szemelygepjarmu/OPEL/ASTRA/2004/1_4/BENZIN/elektromos-rendszer/elektromos-alkatreszek/rele/kodlampa-rele/

köszi,

nekem elég lett volna az is, hogy milyen értékű relét kell venni, és tipust.

onnan már tudom, hogy pontosan mit is keressek.

Link to comment
Megosztás:

Elért engem is az amperhiány, hű társam, egy 2007-es noname akksi beadta a kulcsot. Aranyba foglalnám a nevét 7 év szolgálatért, de én már így vettem a szekeret, hogy típusjelzéses matrica nincs rajta, csak egy vonalkódos a gyártási évvel.

41-től a csillagos égig hoz nekem a kereső hozzávalót. 45-ös elég bele vagy esetleg 50-est nézzek? 1.4 benzin, fapad. Klíma, ABS, riasztó, extra fogyasztó nincs. Milyen márka ajánlott? Kinek mi vált be és honnan?

Módosítva : beghyn
Link to comment
Megosztás:

köszi,

nekem elég lett volna az is, hogy milyen értékű relét kell venni, és tipust.

onnan már tudom, hogy pontosan mit is keressek.

Ha megvan a ködös kapcsoló, ki van kábelezve akkor tényleg csak relé, bizti és visszajelző kérdése.

Jobbról az 5-ik az első ködlámpa relé, a 6-ik a hátsó köd reléje. Biztik első 15A, hátsó 10A És a nagy kérdés, hogy a multitimer csatiban megvan-e a vezeték. Nekem hiányzik az első köd nyomógombé, de a kapcsoló foglalatából elindul... Meg ha kész vagy, érdemes az első ködöshöz is rakni visszajelzőt az óracsoportba.

Relé: GM24432680 12V DC 20A

Kérdezz bátran, mindent tudok, mert jelenleg a multitimert javítom a ködlámpáim miatt.

Módosítva : ha4nz
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Relé talán ez lesz: https://cromax.hu/40000000-elektromos-rendszer/41210000-biztositek-rele-es-reszei/41210248-elektromos-rele/141062-indexrele-opel-astra-g-1998-2009

A felső sorban az 5-dik fekete relé lenne az:

https://plus.google.com/photos/105711764262201946747/albums/6013743452729519905/6013743534637873986?pid=6013743534637873986&oid=105711764262201946747

Biztosíték pedig a 12-edik, és ha jól rémlik akkor 15A-os kell bele. De a kocsi manuálban benne van a biztosítéktábla kiosztása. Ha nem lenne meg akkor itt egy kis segítsék Stofl jóvoltából:

Biztosíték kiosztás!

Akkor meg is rendeltem, hétfőn mehetek érte.(a gyárit) :icon10:

Ha megvan a ködös kapcsoló, ki van kábelezve akkor tényleg csak relé, bizti és visszajelző kérdése.

Jobbról az 5-ik az első ködlámpa relé, a 6-ik a hátsó köd reléje. Biztik első 15A, hátsó 10A És a nagy kérdés, hogy a multitimer csatiban megvan-e a vezeték. Nekem hiányzik az első köd nyomógombé, de a kapcsoló foglalatából elindul... Meg ha kész vagy, érdemes az első ködöshöz is rakni visszajelzőt az óracsoportba.

Relé: GM24432680 12V DC 20A

Kérdezz bátran, mindent tudok, mert jelenleg a multitimert javítom a ködlámpáim miatt.

az a baj, hogy fogalmam sincs, hogy hol van az a csati, meg hogyan tudom kideríteni, hogy hiányzik-e?

persze ha bekötöm és nem világít, de annak millió oka lehet.

visszajelzőt az óracsoportba úgy kell aktiválni, hogy:

csak beteszek egy izzót a megfelelő helyre?létezhet, hogy ilyen egyszerű?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.