Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Ok, de neked nem kellett nyújtani, tépni, hogy rá tudd húzni rendesen a helyére? Erőltetés nélkül oda tudtad ragasztani a keretre?

Nem lehet, hogy fordítva akarod rátenni a keretre?

Nem szimmetrikus, és ha fordítva akarod feltenni, akkor nyújtani kell, hogy beérjen. A varrásnak kell alul lennie, amikor visszarakod a helyére a keretet.

Link to comment
Megosztás:

Ok, de neked nem kellett nyújtani, tépni, hogy rá tudd húzni rendesen a helyére? Erőltetés nélkül oda tudtad ragasztani a keretre?

semmit nem kellett, szépen illeszkedett mindenhol.

csak szívás volt 2 centinként ragasztani, leszorítózni várni és újra.....

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Olyan gondom van, hogy az autóm, ha bezárom magától beriaszt. Sajnos így nem tudom bezárni mert folyamatosan dudál és lemeríti az akkumulátort, ha otthagyom valahol. Vagy ha nyitva hagyom akkor meg félek hogy valakinek feltűnik és kinyitják, elviszik. Nincs valami biztosíték amit ha kiveszek akkor nem megy a riasztó, de a központi zár bezár.

Egyébként mindegy, hogy kulccsal, vagy a távirányítóval zárom be akkor is beriaszt és mindegy hogy egyre vagy kettőre zárom.

Köszönöm a válaszokat előre is!

Jani

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Olyan gondom van, hogy az autóm, ha bezárom magától beriaszt. Sajnos így nem tudom bezárni mert folyamatosan dudál és lemeríti az akkumulátort, ha otthagyom valahol. Vagy ha nyitva hagyom akkor meg félek hogy valakinek feltűnik és kinyitják, elviszik. Nincs valami biztosíték amit ha kiveszek akkor nem megy a riasztó, de a központi zár bezár.

Egyébként mindegy, hogy kulccsal, vagy a távirányítóval zárom be akkor is beriaszt és mindegy hogy egyre vagy kettőre zárom.

Köszönöm a válaszokat előre is!

Jani

Valamelyik nyitásérzékelőd a rossz! Első körön a motorháztetőjét nézném meg, mert ha valamelyik másik nem jó akkor nem is zár be a központizár.

Link to comment
Megosztás:

A motorháztető már ki van iktatva egy ideje, zárak bezárnak mindenhol. :(

AKkor azért riaszt be. Nem érzékeli h a motortér zárva lenne. Esetleg ha régóta így megy akkor kesztyűtartó, csomagtérajtó. (engem a kesztyűtartó szivatott meg, nem csuktam be :D )

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Vonóhorgot szeretnék tenni a kocsiba. Én be is szerelném, meg bekötném.

Tudtok olyat aki kitöltené a műbizonylatot, hogy le is tudjam műszakiztatni?

Köszi!

Szerintem nem nagyon találsz olyat aki adja a nevét hozzá.Bármi hiba történik őt veszik elő.Én a vizsgaállomáson szereltettem fel aztán levizsgáztatták.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Volt szó a napi számláló gombjának gumijáról, hát csináltam képet.

Igaz kicsit késve...

1

2

Viszont, amilyen balf*** vagyok, elejtettem a napiszámláló lcd kijelzőjét, és megfolyt benne a folyadék.

Nincs valakinek elfekvőben egy számára fölösleges példány?

Módosítva : kahon
Link to comment
Megosztás:

Én a Depot használom, méretpontos, minősége megfelelő, viszont kb 3 hónapja van a kocsiban, így tartósságról nem tudok még nyilatkozni... Nekem ismerős hozta, neten nem is néztem hol, hogyan mozog.

Sziasztok.Első fényszóóbol a tyc vagy a depo a jobb minőség? honnan érdemes megrendelni?

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Véleményetekre lennék kiváncsi az utólagos ülésfűtés beszerelésével kapcsolatban!

Van köztetek olyan, aki nagyobb netes vásárlós oldalról rendelt, épített be kínai származású derék illetve ülőlapos fűtő KIT-et? Hogy muzsikál, erre lennék kiváncsi, illetve hogy érdemesebb bekötni? "Állandóra" vagy maradjon a szivargyújtós csatlakozás?! Esetleges akksi-leszívás vagy neadjIsten tűzeset megelőzés miatt?!?!?!

Választ, tapasztalatokat köszi...

http://auto-ulesfutes.hu/ulesfutes_teflon.php

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.Első fényszóóbol a tyc vagy a depo a jobb minőség? honnan érdemes megrendelni?

Még nem nagyon hallottam aki a Depot dicsérte volna. Rendelni innét (is) érdemes: https://opel.alkatreszek.hu/webaruhaz/hu/autotipus__opel__astra__astra_g_ferdehatu_f48_f08_1998_02_2009_12__10163/vilagitas_lampak_1__fenyszoro__fenyszoro__mind?gyakori=I

Sziasztok!

Volt szó a napi számláló gombjának gumijáról, hát csináltam képet.

Igaz kicsit késve...

1

2

Viszont, amilyen balf*** vagyok, elejtettem a napiszámláló lcd kijelzőjét, és megfolyt benne a folyadék.

Nincs valakinek elfekvőben egy számára fölösleges példány?

Szvsz veszel egy bontott órát és abból átteszed, s még alkatrészed is marad a későbbiekre ha netán szükség lenne rá. Nem egy egetverő összeg. pl itt is van egy: http://www.jofogas.hu/bacs_kiskun/Opel_Astra_G_kilometer_ora_22199234.htm?first=1

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Volt szó a napi számláló gombjának gumijáról, hát csináltam képet.

Igaz kicsit késve...

1

2

Viszont, amilyen balf*** vagyok, elejtettem a napiszámláló lcd kijelzőjét, és megfolyt benne a folyadék.

Nincs valakinek elfekvőben egy számára fölösleges példány?

Pesten tudok neked szerezni donor órát :)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Nekem nyolc hónapja depo lámpáim vannak géppel lett beállítva, tökéletesen belehetett! Nálam bevált talán egy negatívuma van, hogy a sárvédő lemeznél a gumi tömítése nem pontos, hézag van. Ezen kívül jó és jól is lehet vele látni. A gyári olyan szinten bemattult hogy az izzókat sem lehetett látni!!! A nap mellett még a gépi mosás árt neki sokat.....

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

kosazolika, on 20 Jan 2015 - 1:25 PM, said:

Sziasztok.Első fényszóóbol a tyc vagy a depo a jobb minőség? honnan érdemes megrendelni?

Nekem TYC van, jó minőségűnek nem nevezném, elég sorjás volt, kapargatni kellett, és a gumi sem állt valami jól az egyiken, de méretre pontos, beszerelésnél és beállításnál sem adódott probléma. A bemattult gyárinál sokkal jobban látok vele, szerintem az árát megéri.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sajnos áll benne a víz azért kellene cserélnem,minden a helyén van látszólag csak az egyik szellőző pipát nem találom,hogy megnézzem nem-e esett le vagy fordult el.A lámpánál a két felső fülnél ha kiveszem a csavart kilehet venni a lámpatestet?

Vagy felpolíroztatni a régit. Nekem bevált. Mondjuk magamnak csináltam. Kóklersárikra nem bíznám én sem.

Link to comment
Megosztás:

Sajnos áll benne a víz azért kellene cserélnem,minden a helyén van látszólag csak az egyik szellőző pipát nem találom,hogy megnézzem nem-e esett le vagy fordult el.A lámpánál a két felső fülnél ha kiveszem a csavart kilehet venni a lámpatestet?

Sajnos nem. A lámpa kiszereléséhez először le kell venni a lökhárítót.

Nem bonyolult munka, de sajnos ennyivel hosszadalmasabb, mint néhány másik típusnál.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

elég szemléletes videó a lámpacseréről a youtube-on

Jójó...de se a kereket nem kell levenni, se az egész dobbetétet nem kell kivenni. Elöl alul 1db torx csavarral csatlakozik a lököshöz a dobbetét. (eltekintve némely modellnél megtalálható fékhűtéstől, ami még egy csavart jelent)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Ki szeretném cserélni az IC-ket a fényszóró magasság állító motoraimban, de az enyémen nem tudom leolvasni az IC pontos típusát. Valaki nem tudná nekem megmondani? :hiya: Opel Astra G-ről van szó. Nagyon szépen köszönöm a segítséget előre is... szép estét mindenkinek!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.