Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Sziasztok!

Remélem tudtok segíteni mert én már tanácstalan vagyok. Az autóm 3 hete csinálta hogy ha be volt csukva az összes ajtó akkor is égett elől a beltér világítás. Ha elkezdtem elfordítani a kulcsot egyből sipolt mintha nem lenne becsukva a vezetőoldali ajtó. Beindítás után is égve maradt a világítás + ha jobbra indexeltem akkor a beltér világítás is az index ütemében villogott. :huh: Kivettem az ajtónyitás érzékelőt, megfújtam levegővel, visszaraktam, hiba megszűnt. 1 hét múlva ismét ugyanez a történet így elmentem és vettem egy új érzékelőt. Most mikor a lakás elé értem ismét elkezdte ezt a játékot. Gondolom egy gyári gm alkatrész nem 2 hétig üzemel. Van még ilyenkor egy olyan jelenség is hogy távirányítóval nem lehet csak 1-szer lecsukni az autót, második gombnyomásra nem történik semmi, nincs reteszelés.

Szerintetek mi lehet a probléma? Előre is köszönöm a válaszokat! :)

Érdekes módon most nem volt semmi baja. Ki érti ezt.....

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok kötött már valaki közületek be a astra-ba "coming home funkció-t" és ha igen egy kis leírást tudnátok adni? Elölre is nagyon szépen köszönöm a segítséget!

Ez engem is érdekelne.

Más:

Szeretném a kocsit önerőből lophatatlanná tenni. Tudom "pajzs" technológia. De azért ennél picit olcsóbban szeretném megoldani.

Y17Dt van, javasolták, hogy az adagolóra menő 12v kellene egy rejtett kapcsolóval ellátni. CSinált már valaki ilyet?

Mindezek mellett arra gondoltam, hogy egy gps modullal is ellátom a kocsit, esetlegesen.

Van valami jó ötletetek, hogy lehetne úgy megállni a kocsival a ház előtt, hogy reggel is ott legyen? :)

Néztem váltózárat is, de már arra is rátaláltam, hogyan lehet 1 perc alatt kiütni belőle......

Várom az ötleteket.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne. hogy ma délután az autómon felkapcsolt a tank visszajelző hogy kevés az üzemanyag és folyamatosan világított. Mentem vele tovább egy idő után elkezdett villogni a visszajelző lámpa ez normális másnál is így működik?

köszi a válaszokat

üdv Tamás

igen

Link to comment
Megosztás:

Ez engem is érdekelne.

Más:

Szeretném a kocsit önerőből lophatatlanná tenni. Tudom "pajzs" technológia. De azért ennél picit olcsóbban szeretném megoldani.

Y17Dt van, javasolták, hogy az adagolóra menő 12v kellene egy rejtett kapcsolóval ellátni. CSinált már valaki ilyet?

Mindezek mellett arra gondoltam, hogy egy gps modullal is ellátom a kocsit, esetlegesen.

Van valami jó ötletetek, hogy lehetne úgy megállni a kocsival a ház előtt, hogy reggel is ott legyen? :)

Néztem váltózárat is, de már arra is rátaláltam, hogyan lehet 1 perc alatt kiütni belőle......

Várom az ötleteket.

Hallottam olyan megoldásról, hogy az üzemanyag szivattyú vezetéke van megszakítva kapcsolóval a kézifékkar szoknyája alatt :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Ez engem is érdekelne.

Más:

Szeretném a kocsit önerőből lophatatlanná tenni. Tudom "pajzs" technológia. De azért ennél picit olcsóbban szeretném megoldani.

Y17Dt van, javasolták, hogy az adagolóra menő 12v kellene egy rejtett kapcsolóval ellátni. CSinált már valaki ilyet?

Mindezek mellett arra gondoltam, hogy egy gps modullal is ellátom a kocsit, esetlegesen.

Van valami jó ötletetek, hogy lehetne úgy megállni a kocsival a ház előtt, hogy reggel is ott legyen? :)

Néztem váltózárat is, de már arra is rátaláltam, hogyan lehet 1 perc alatt kiütni belőle......

Várom az ötleteket.

Betonozd le! Egyébként ha akarják úgyis elviszik!!!

Link to comment
Megosztás:

Betonozd le! Egyébként ha akarják úgyis elviszik!!!

Szia!

Nekem egy kollegám mondta aki Pesti, hogy Pesten két új céges autót loptak el tőlük és mindkettőbe volt pajzs technológia a gyártó cég azt mondta, hogy nem volt bekapcsolva a pajzs rajta ezért tudták ellopni ami nem volt igaz ugyhogy nem fizették visza az autók árát. A rendőr aki kint volt helyszínelni mondta, hogy nem tud olyan bolti technológiát ami 100 %-os lenne viszont azt javasolta ami szerintem nem butaság egyáltalán, hogy venni kell valami hipermarketben egy 2000ft-os kártyás telefont és azt eldugni valahova a kaszniban lenémítva úgy hogy kapjon a kocsiról állandóan töltést de ne lehessen könnyen megtalálni.

Ez azért jó mert hiába veszik ki az aksit a kocsiból még a telefon működik tovább és a cellainformációk alpján betudják mérni még egy darabig a telefont és így megtalálhatják a kocsit is.

Ennyit tudok mondani neked. Én is megfogom csinálni a saját autómon szerintem annyit megér.

üdv Tamás

Módosítva : tomcsika1
Link to comment
Megosztás:

Szia!

Nekem egy kollegám mondta aki Pesti, hogy Pesten két új céges autót loptak el tőlük és mindkettőbe volt pajzs technológia a gyártó cég azt mondta, hogy nem volt bekapcsolva a pajzs rajta ezért tudták ellopni ami nem volt igaz ugyhogy nem fizették visza az autók árát. A rendőr aki kint volt helyszínelni mondta, hogy nem tud olyan bolti technológiát ami 100 %-os lenne viszont azt javasolta ami szerintem nem butaság egyáltalán, hogy venni kell valami hipermarketben egy 2000ft-os kártyás telefont és azt eldugni valahova a kaszniban lenémítva úgy hogy kapjon a kocsiról állandóan töltést de ne lehessen könnyen megtalálni.

Ez azért jó mert hiába veszik ki az aksit a kocsiból még a telefon működik tovább és a cellainformációk alpján betudják mérni még egy darabig a telefont és így megtalálhatják a kocsit is.

Ennyit tudok mondani neked. Én is megfogom csinálni a saját autómon szerintem annyit megér.

üdv Tamás

Erre van e-bayen kütyü

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Nekem egy kollegám mondta aki Pesti, hogy Pesten két új céges autót loptak el tőlük és mindkettőbe volt pajzs technológia a gyártó cég azt mondta, hogy nem volt bekapcsolva a pajzs rajta ezért tudták ellopni ami nem volt igaz ugyhogy nem fizették visza az autók árát. A rendőr aki kint volt helyszínelni mondta, hogy nem tud olyan bolti technológiát ami 100 %-os lenne viszont azt javasolta ami szerintem nem butaság egyáltalán, hogy venni kell valami hipermarketben egy 2000ft-os kártyás telefont és azt eldugni valahova a kaszniban lenémítva úgy hogy kapjon a kocsiról állandóan töltést de ne lehessen könnyen megtalálni.

Ez azért jó mert hiába veszik ki az aksit a kocsiból még a telefon működik tovább és a cellainformációk alpján betudják mérni még egy darabig a telefont és így megtalálhatják a kocsit is.

Ennyit tudok mondani neked. Én is megfogom csinálni a saját autómon szerintem annyit megér.

üdv Tamás

Casco meg az Ac relé kivétele is segít valamennyit.Trélerezni nem ezt a kategóriát szokták.

Link to comment
Megosztás:

Valaki nem tud olyan mobiltelefon tartó alkalmatosságot, amit az ajtó oldalzsebébe lehet rakni, mint egy poharat? Nem tudom melyik autótípusnál láttam és jó volna a G-be is.

Skodában van ilyen gyárilag a Citigoban:

http://www.tesztauto.hu/tesztek/skoda_citigo_1.0_75_le_elegance_teszt_2012

Ebay-en kaphatók hasonlók:

http://www.ebay.com/itm/New-Phone-Holder-Cup-For-Car-Auto-Cell-PDA-New-Stand-Ipod-Mobile-Universal-Stand-/350728403792?hash=item51a90abb50&vxp=mtr

http://www.ebay.com/itm/CommuteMate-Cellcup-Cell-Phone-Holder-Car-Cup-Organizer-iPod-iPhone-Handy-Tool-/181544867160?hash=item2a44ead558&vxp=mtr

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Nagyon csecse!!! :icon13:

akkor jól sasoltam a váltó körüli króm díszítést!!

gyári?

a váltógombod Njoy?

a légyzsák burkolat utángyártott?

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Akartam én is krómkarikákat a fűtéskonzolra,de így látva nem bánom,hogy nem vettem,nekem nem tetszik

A műszeregységben ott jól mutat a karika,még fehér számlappal is,azon gondolkodom én is

Amúgy más skálázású műszeregység is ugyanazokat az értékeket mutatja,mint az eredeti csere után?

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Akartam én is krómkarikákat a fűtéskonzolra,de így látva nem bánom,hogy nem vettem,nekem nem tetszik

A műszeregységben ott jól mutat a karika,még fehér számlappal is,azon gondolkodom én is

Amúgy más skálázású műszeregység is ugyanazokat az értékeket mutatja,mint az eredeti csere után?

Szerintem a benzines ugyan azt mutatja, persze ha nem mph-ban van skálája. Nekem annyiból tetszik a krómkarika a fűtéskonzol körül, hogy megtöri azt a sok fekete műanyagot. Persze cserélhetnék teljes közép konzolt de ez a megoldás olcsóbb volt. :D

Link to comment
Megosztás:

Szerintem a benzines ugyan azt mutatja, persze ha nem mph-ban van skálája. Nekem annyiból tetszik a krómkarika a fűtéskonzol körül, hogy megtöri azt a sok fekete műanyagot. Persze cserélhetnék teljes közép konzolt de ez a megoldás olcsóbb volt. :D

A tiedben ez gyári óraegység?

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.