Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

21 órája, bucynus írta:

Próbáltad már menet közben letekerni a jobb elsőt mondjuk szellőztetés miatt? De nekem a bal első tekergetése is több időt és figyelmet vesz el, mint az elektromos, mert kicsit le és előre kell hajolni hozzá.

Próbáltam.Nem is nagyon kell nyújtóznom,hogy elérjem,de általában lehúzom mikor még állok.Nem egy Hummer hála az égnek:) A hátsókat soha nem húztam le.Hova rakták neked a bal első kurblit? Én simán tekergetem amikor kedvem tartja,nem dőlök sehová.

Link to comment
Megosztás:

Napellenzőt hogyan lehet kiszedni a helyéről?  ( Zafira A az autó, de gondolom itt többen megcsinálták már.)

Vectra B sminktükröset szeretnék beépíteni helyette, de nem jön ki a gyári a helyéről. Egy csavar fogja elméletileg, de nem jövök rá, hogy honnan kellene feszíteni, hogy elengedje. 

Link to comment
Megosztás:

t. uraim . a kérdésem a következö. miért van az hogy elviszem az öninditömat 1 autovill. szerelöhöz szarabbul kapom vissza mint mikor odaadtam a nagyjavitás abbol állt hogy a behuzomágnest kicserélte mert az inditásnál kifekteti a mutatokat a müszerfalon valoszinü nagy az áramfelvétele a szokásosnál, mint egy bontott indito , sajnos én elég sokat kell használjam naponta 15-20x y17 dt-m van .már 3x javitattam inditot. 2007 ota.

 

Módosítva : astra
Link to comment
Megosztás:

1 óra, astra írta:

t. uraim . a kérdésem a következö. miért van az hogy elviszem az öninditömat 1 autovill. szerelöhöz szarabbul kapom vissza mint mikor odaadtam a nagyjavitás abbol állt hogy a behuzomágnest kicserélte mert az inditásnál kifekteti a mutatokat a müszerfalon valoszinü nagy az áramfelvétele a szokásosnál, mint egy bontott indito , sajnos én elég sokat kell használjam naponta 15-20x y17 dt-m van .már 3x javitattam inditot. 2007 ota.

 

Eddig ilyenről még nem hallottam... A mutatók leesésének (ha ezt érted kifektetésnek) legtöbbször az akkumulátor az oka. 

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, nagyjoci írta:

Sziasztok. A kérdésem az lenne, hogy foglalkozott-e valaki utólagos Board Computer beépítésével? 

Erre a célra talán a veramon a legjobb nem egy bonyolult a beszerzése a beszerelést meg ha van autóvillamosságis ismerősöd kb 2óra alatt megoldja. 

Link to comment
Megosztás:

19 órája, Janó32 írta:

Eddig ilyenről még nem hallottam... A mutatók leesésének (ha ezt érted kifektetésnek) legtöbbször az akkumulátor az oka. 

t. uraim . a kérdésem a következö. miért van az hogy elviszem az öninditömat 1 autovill. szerelöhöz szarabbul kapom vissza mint mikor odaadtam mert az inditásnál kifekteti a mutatokat a müszerfalon valoszinü nagy az áramfelvétele a szokásosnál, mint egy bontott indito , sajnos én elég sokat kell használjam naponta 15-20x y17 dt-m van .már 3x javitattam inditot. 2007 ota.

az akksi azért nem lehet mert a lecserélt indtomotornál ilyen nem volt ott az volt a jelenség hogy egyik pill.-rol a másikra nem forgatott az őninditó nem huzott be a mágnes.söt még a rádio is müködött inditózás közben is.

Link to comment
Megosztás:

16 órája, astra írta:

t. uraim . a kérdésem a következö. miért van az hogy elviszem az öninditömat 1 autovill. szerelöhöz szarabbul kapom vissza mint mikor odaadtam mert az inditásnál kifekteti a mutatokat a müszerfalon valoszinü nagy az áramfelvétele a szokásosnál, mint egy bontott indito , sajnos én elég sokat kell használjam naponta 15-20x y17 dt-m van .már 3x javitattam inditot. 2007 ota.

az akksi azért nem lehet mert a lecserélt indtomotornál ilyen nem volt ott az volt a jelenség hogy egyik pill.-rol a másikra nem forgatott az őninditó nem huzott be a mágnes.söt még a rádio is müködött inditózás közben is.

Nekem vadonat új akkuval is beesnek a mutatók indítózáskor. Nekem is volt javítva már az önindítóm, de saját hülyeségem miatt. Szénkeféket, meg esetleg " alaplapot" is lehet cseréltetni.

Link to comment
Megosztás:

29 perce, feel2006 írta:

Sziasztok, 

Szeretném elérni darthvödör oldalait, ahol az ablakemelő és insignaspricni voltak. De az oldalak nem mennek. ( ps://sites.google.com/site/opelccled +  astragextra/opelklima/ ). Darthvödör is may14 az utolsó jelenlét. 

Tudtok róla valamit? Esetleg az oldalról a tartalom hogy érhető el? 

Köszönöm

Tudok. Sehogy! Megszüntette az oldalát!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2016. 07. 02. at 12:52, 13NB írta:

Napellenzőt hogyan lehet kiszedni a helyéről?  ( Zafira A az autó, de gondolom itt többen megcsinálták már.)

Vectra B sminktükröset szeretnék beépíteni helyette, de nem jön ki a gyári a helyéről. Egy csavar fogja elméletileg, de nem jövök rá, hogy honnan kellene feszíteni, hogy elengedje. 

Szia!

A csavar szétfeszít a tetőben egy trapéz alakú valamit. Tehát a csavart kicsavarod annyira, hogy éppen még egy menet fogjon, és a csavart nyomod felfelé. Miközben a csavart nyomod erősen felfelé, lefelé kell húznod mellette, ahol éred. Nehezen fog kijönni!

Figyelmesen nézd végig a képeket, és meglátod:

https://plus.google.com/photos/106631535768501005420/albums/6169609076104133169

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

3 órája, feel2006 írta:

Sziasztok, 

Szeretném elérni darthvödör oldalait, ahol az ablakemelő és insignaspricni voltak. De az oldalak nem mennek. ( ps://sites.google.com/site/opelccled +  astragextra/opelklima/ ). Darthvödör is may14 az utolsó jelenlét. 

Tudtok róla valamit? Esetleg az oldalról a tartalom hogy érhető el? 

Köszönöm

Az ablakemelő leírás megvan, azt lementettem még anno, itt meg is tudod nézni: https://drive.google.com/open?id=0B88tAjXxEC-jM1Jpb0h2NzBBZ2s

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

 

 

Rég jártam erre, és mikor kellet áltaában kaptam segítséget.
Most hátha én tudok segítségére lenni valakinek.

 

 

Több alkalommal láttam itt a fórumon is EGR/AGR problémát.
Ez engem is utól ért, és mivel nincs fölös pénzem, meg szeretek barkácsolni,
gondoltam magam orvoslom a problémát.


Az első az volt hogy kimértem a tekercset, nincs e szakadás.
Utána próbáltam nyitni de meg sem moccant.
Utána olvasgattam, mindenfelől jött a „hogyan tisztítsunk EGR szelepet”, amit természetesen meg is próbáltam megcsinálni, de mind hiába.
Két nap áztatás után feladtam, és arra jutottam hogy mivel nagyon össze van gyógyulva megbontom, rosszabb nem lesz tőle.

Mivel erről nem találtam semmi leírást, ezért bátorkodom közzétenni a fejleményeket. Sajnos későn kezdtem el fotózni így néhány mozzanat kimaradt, de a lényeg azért látszik. Jobban is szét szedtem mint kellett volna.

Az én autómban elektromos az EGR, ami tulajdonképpen egy roppant egyszerű szerkezet, csak (talán a tervezett elévűlés jegyében) nem igazán szerelhető kivitelben készül.

A tekercs háza alul felül peremezve van. Hogy a kupakot (amin a csatlakozó van és benne a visszajelző kapcsoló),le tudjam venni először ezt kihajtottam.
A kupakon lévő 2 sapkát levettem és elválasztottam a tekercs és a csatlakozó érintkezőit egymástól.
Valamilyen gumis anyaggal be volt ragasztva az alatta lévő persely, igy nem tudtam tovább bontani.
El kellett fűrészelni a tekercsház palástját. Amit aztán kissé szétfeszítve már könnyen le tudtam venni.
A tekercs müanyag tokozásban van, és rá van szorítva a tekercsház alsó kúpos részére. Két oldalról alá feszítve le jön.

Középen ott marad a mágnes, körülötte egy hüvej, benne pedig a tengely.
A tengelyt megpróbáltam kiütni,de nem sikerült, mert nem csak szorosan van illesztve hanem nyitolva van, így lefúrtam a tengelyvéget(kb1,5-2mm),
ami ezután kivehetővé vált.
Eltávolítottam a mágnest, az alatta lévő rugót, a hüvelyt.

Alatta található 3db T15 csavar, ez fogja össze a tekercsházat és a rögzítő talpat.
A kettő között van a 3db távtartó, a porvédő kupak, a dugatyút megvezető bronz persely, és az azt helyén tartó rugó.

Mivel több darabra nem tudtam szedni, innentöl jöhetett a takarítás. Felpolíriztam a dugattyút, a bronz perselyt, és a szelepfészket.

Az össze szerelés már gyorsn ment, talán a palást peremének vissza hajtogatása volt kicsit hosszabb idő.
Le teszteltem, kiválóan működik, csak nem túl szép a látvány hogy bilincsel van össze huzatva a palást.

Utólag már tudom, hogy elég csak annyira megbontani, hogy a tengelyvég hozzáférhető legyen.
Tehát vagy vágni nem kell, vagy peremezni.

Remélhetőleg vagy 100 000Km-ig nem lesz vele gond.

Végezetül néhány kép:

https://goo.gl/photos/5qNXVXSKJ8vxaAVK6

 

Módosítva : kahon
  • Like 3
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Hétfőn reggel elfüstölt az ezüstnyíl műszerfal mögötti kábelkötege.

Elkezdem feltárni,hogy mekkora a kár ,hát...

Ma este belenéztem a bal küszöbbe és ott is meg van égve a zöld csati után, gondolom a hátsó lámpáig még pár helyen.

 Fehérvár környékén nincs valaki aki be tudja vállalni, mert akiket megkérdeztem vagy túl komplikáltnak találták, vgy 4 hét múlva ért volna rá.

Jövő hónap elején aktuális lenne 

Astra g Caravan Confort 2.0DI 82LE x20DTL

A kábelkötegen ezt találtam DQ9 , ha valakinek lenne a környéken ,ne tartogassa.

Segítségetek előre is köszönöm!

 

 

 

Link to comment
Megosztás:

19 órája, rocso írta:

Sziasztok!

Hétfőn reggel elfüstölt az ezüstnyíl műszerfal mögötti kábelkötege.

Elkezdem feltárni,hogy mekkora a kár ,hát...

Ma este belenéztem a bal küszöbbe és ott is meg van égve a zöld csati után, gondolom a hátsó lámpáig még pár helyen.

 Fehérvár környékén nincs valaki aki be tudja vállalni, mert akiket megkérdeztem vagy túl komplikáltnak találták, vgy 4 hét múlva ért volna rá.

Jövő hónap elején aktuális lenne 

Astra g Caravan Confort 2.0DI 82LE x20DTL

A kábelkötegen ezt találtam DQ9 , ha valakinek lenne a környéken ,ne tartogassa.

Segítségetek előre is köszönöm!

 

 

 

Szia!

Segíteni sajnos nem tudok, de nagyon érdekel. hogy ez hogyan történhetett!?

 

Link to comment
Megosztás:

3 órája, Stofl írta:

Szia!

Segíteni sajnos nem tudok, de nagyon érdekel. hogy ez hogyan történhetett!?

 

Múlthét szombaton elment a hátsó helyzetjelzőm,mind két bizti kiment .Kicseréltem ,megint kiment és nem is volt több.Írány a benzinkút vettem egy szettet az már jó volt.Minden rendben vasárnap mentem vele 30-40 km-t semmi gond.Hétfő reggel melóba menet úgy 2 km megtétele után sűrű füst kezdett jönni a szélvédő előtti fúvókákból.A sírás kerülgetett az út szélén szerencsére ahogy leállítottam megszűnt , de a fűst akkora volt, hogy 5 percig szellőztettem.Bizti táblában a két hátsó helyzetjelző csonttá égve,kábelkötegről több helyen 5-6 cmen a szigetelés leégve.A bal küszöbben lévő csatornában is kiégve a vezeték.

Csak ennyi....:(

 

Link to comment
Megosztás:

14 perce, rocso írta:

Múlthét szombaton elment a hátsó helyzetjelzőm,mind két bizti kiment .Kicseréltem ,megint kiment és nem is volt több.Írány a benzinkút vettem egy szettet az már jó volt.Minden rendben vasárnap mentem vele 30-40 km-t semmi gond.Hétfő reggel melóba menet úgy 2 km megtétele után sűrű füst kezdett jönni a szélvédő előtti fúvókákból.A sírás kerülgetett az út szélén szerencsére ahogy leállítottam megszűnt , de a fűst akkora volt, hogy 5 percig szellőztettem.Bizti táblában a két hátsó helyzetjelző csonttá égve,kábelkötegről több helyen 5-6 cmen a szigetelés leégve.A bal küszöbben lévő csatornában is kiégve a vezeték.

Csak ennyi....:(

 

Remek... De mindez történt úgy, hogy az oda méretezett biztit használtad? 

Link to comment
Megosztás:

Just now, Janó32 írta:

Remek... De mindez történt úgy, hogy az oda méretezett biztit használtad? 

igen

valószínűleg egy szarúl kötött futó a ludas,bár 2 hete nem húztam semmit.Volt egy amelyiket 2-3 szor használtam és mindig kigyullad a motorhiba visszajelző

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

honnan lehet észrevenni, ha probléma van a generátorral (2008-as Z14XEP, 60e km)? Mennyi az átlagos élettartama?

Ha megy a klíma, plusz a ventilátor is bekapcsol, úgy 2000-2200-as fordulattól gyorsítás közben egy plusz hangot is hallani, mintha egy mini turbina felpörögne. Három éve azt a választ kaptam erre, hogy ez természetes, a generátor próbál lépést tartani a fogyasztókkal (ahogy leáll a ventilátor, a hang is eltűnik). Idén már az volt a válasz, hogy valószínűleg gyengül a generátor, megérett egy cserére vagy felújításra.

Link to comment
Megosztás:

Üdv,

 

w10 x64-el én is megküzdöttem, pedig ilyen elektronikákkal dolgozom. Driverben a sima FTDI driver jó hozzá, a DLL-es (D2xx).
Vagy még egyszerűbb: csinált egy srác hozzá egy installert, neten megtalálható (opcom 2010 installer)

Nekem is volna kérdésem.. sok év F astra után átültem egy '03 A Zafirába....
- Meg lehet oldani opcommal, hogy az ablakot felhúzza automatikusan zárásra? sajnos nem találtam rá utaló beállítást :(

- Hogyan lehet a MID-et angol nyelvre állítani? Jelenleg sehrgut :)

- A MID plussz funkcióit el lehet érni valahogyan? Sima ablaktörlő karom van, nincs rajta gomb. Comfort felszeretség.

Köszi

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Opcommal nem lehet megoldani az ablakfelhúzást, viszont pont nemrég linkelték be ezt:

On 2016. 07. 04. at 21:12, kobraCode írta:

Az ablakemelő leírás megvan, azt lementettem még anno, itt meg is tudod nézni: https://drive.google.com/open?id=0B88tAjXxEC-jM1Jpb0h2NzBBZ2s

A központizár vezérlőben összeforrasztasz 2 pontot és zárásra mindig felhúzza az ablakot...

A MID plussz funkcióihoz az is kell, hogy meglegyenek az érzékelők (pl: hűtővíz-, ablakmosótartály, stb)... De valószínűleg kivezetékelve kivannak. Hátha valaki tudja ennél pontosabban, mert ez engem is érdekelne.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.