Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Ez a tempomat visszajelzés nekem is tetszik. Kérdés: most nekem ez a műszerfal és az ecu között ki van vezetékelve? (2003as comfort (diamond) szereltségű Z14XE motor) A tempomat utólagos az enyémbe ami tökéletesen működik. Ha annyi lenne a lednek a kiépítése hogy beforrasztok egy smd ledet+ a képen látható darab vezetéket akkor neki is fogok. De ha újabb kábelt kell behúzni akkor nem állok neki.

MÁS: a magas hűtővíz hőmérsékletre figyelmeztető lámpa miért nem gyullad ki gyújtás kori lámpateszten? Minden más ok, nektek hogy van ez? Ami még érdekes hogy havernak a biztonsági övet jelzi a műszerfal nekem azt sem miért van ez??? Pedig azt a leírás is említi.

Link to comment
Megosztás:

Nem.

G Astrából létezett elektromos tükrös verzió, úgyhogy megveszed a motoros tükröket, belülre az új tükörháromszöget amin nincsen lyuk a karnak, a kapcsolót meg a kábelköteget (ha szerencséd van az ajtóig be is van vezetve), installálod és kész.

(Macerás nekem lenne a Corsába, mert még ajtóátvezetőm sincs, nemhogy gyárilag behúzott vezetékem... pedig meg kéne csinálni valahogy, bár engem csak a tükörfűtés érdekel, az elektromos állíthatóság nem annyira :) )

Köszönöm az infót!

Link to comment
Megosztás:

Ez a tempomat visszajelzés nekem is tetszik. Kérdés: most nekem ez a műszerfal és az ecu között ki van vezetékelve? (2003as comfort (diamond) szereltségű Z14XE motor) A tempomat utólagos az enyémbe ami tökéletesen működik. Ha annyi lenne a lednek a kiépítése hogy beforrasztok egy smd ledet+ a képen látható darab vezetéket akkor neki is fogok. De ha újabb kábelt kell behúzni akkor nem állok neki.

MÁS: a magas hűtővíz hőmérsékletre figyelmeztető lámpa miért nem gyullad ki gyújtás kori lámpateszten? Minden más ok, nektek hogy van ez? Ami még érdekes hogy havernak a biztonsági övet jelzi a műszerfal nekem azt sem miért van ez??? Pedig azt a leírás is említi.

Erre vki vmit???

Link to comment
Megosztás:

...havernak a biztonsági övet jelzi a műszerfal nekem azt sem miért van ez??? Pedig azt a leírás is említi.

Nagyon kevés autóban van benne ez a feature, ugyanis csak azokon a piacokon kötötték be, ahol ezt jogszabály előírja, pl. Japán. Ha nagyon hiányzik a funkció, akkor övfeszítőpatron-cserével megoldható hogy nálad is legyen (abban van a kapcsoló), de mivel ennek utolsó infóm szerint 60e Ft darabja, sztem annyira nem vágysz rá. :)

A haverodnak szerencséje van hogy ilyen övfeszítő van az autójában.

Link to comment
Megosztás:

Szerintetek ez mennyire használható cucc?

Szélvédő mennyire bírna egy ilyet?

Ha már árulják akkor bizonyára használható :) ( Astrában buherálás nélkül nem!) a szivargyújtóban csak járómotornál vagy ha kontaktot adszt akkor van áram. Járómotornál be kell kapcsolni a melegítőt és kész ,ha pedig állóhelyzetben használnád akkor az aksidat terheled éppen gyújtás előtt ami a hidegben nem előnyös.

A szélvédőd elbírja csak kérdés mit szólnak a vezetékek a 200w-os teljesítményhez.

Én inkább bemelegítem nagy hidegben a motrot , leolvad a jég és a meleg motoral való közlekedés télen aranyat ér.

Azon érdemes elgondolkodni, hogy mi történik akkor ha az ilyen csodabogyótól kigyullad az autód. Az hogy leéghet egy dolog, de vajon ki tudsz-e jönni belőle időben? ? ?

Link to comment
Megosztás:

Szerintetek ez mennyire használható cucc?

Klikk

Nekem a legnagyobb bajom általában nem az télen, hogy fázik a fenekem hanem hogy indulás után min. 5-6 percig nem látok ki a kocsiból, hiába a jégkaparás :)

Szélvédő mennyire bírna egy ilyet?

Az ötletet nem tartom rossznak, de szerintem zavarja a kilátást (már ha fennhagyja az ember). Ha meg minden alkalommal fel kell csíptetgetni, az meg macera.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Teljesen laikus vagyok:)

Az lenne a kérdésem, hogy a G Astrában hogyan kell fényszóró izzót cserélni?Kiégett a bal első....Le kell venni az egész lámpabúrát?

köszi

A foglalatrol lehúzod a csatlakozót ( össze kell nyomni ), elfordítod a foglalatot kiveszed, kicseréled az izzót ,ha lehet akkor ne puszta kézzel. Visszarakod a foglalatot visszaforditod a helyére, rá a csatlakozó és kész is.

Link to comment
Megosztás:

Köszi,

szerintem menni fog!Még annyit, hogy meg tudjátok mondani, hogy milyen típusú izzót kell vennem(H1,2,3,4)?Kb. mennyi az ára egy sima halogén izzónak?Igazából másfél éve van nálam a verda s mentem vele 20 ezer km-t és még csak most égett ki először(nálam).

Link to comment
Megosztás:

Köszi,

szerintem menni fog!Még annyit, hogy meg tudjátok mondani, hogy milyen típusú izzót kell vennem(H1,2,3,4)?Kb. mennyi az ára egy sima halogén izzónak?Igazából másfél éve van nálam a verda s mentem vele 20 ezer km-t és még csak most égett ki először(nálam).

H7. Kb 1000-1500 Ft között mozog az ára. Úgy rémlik 55w-os kell bele.

Link to comment
Megosztás:

Köszi,

szerintem menni fog!Még annyit, hogy meg tudjátok mondani, hogy milyen típusú izzót kell vennem(H1,2,3,4)?Kb. mennyi az ára egy sima halogén izzónak?Igazából másfél éve van nálam a verda s mentem vele 20 ezer km-t és még csak most égett ki először(nálam).

h7 tompított

hb3 refi

h3 ködlámpa

xenon d2s tompított

h7 reflektor

Link to comment
Megosztás:

Az ötletet nem tartom rossznak, de szerintem zavarja a kilátást (már ha fennhagyja az ember). Ha meg minden alkalommal fel kell csíptetgetni, az meg macera.

Én mondjuk amúgysem hagynám fent ezen a környéken éjjelre, de ennyit nekem megér +2x10 mp macera...

Ma direkt odaképzeltem, szerintem nem lenne zavaró ha a legaljára oda lehetne tenni közvetlenül a szellőző fölé. (mondjuk nem is 150cm-es magassággal pislogok a volán felett :D )

Akkor még a beáramló levegőt is egyből felfűtené kicsit...

Csak járó motornál kéne mennie amíg pl kiásom az autót a jég alól + az első 1-2 km-en

Kérdés hogy elbírja-e a szivargyújtó, leégetni semmit sem szeretnék :)

Link to comment
Megosztás:

Én mondjuk amúgysem hagynám fent ezen a környéken éjjelre, de ennyit nekem megér +2x10 mp macera...

Ma direkt odaképzeltem, szerintem nem lenne zavaró ha a legaljára oda lehetne tenni közvetlenül a szellőző fölé. (mondjuk nem is 150cm-es magassággal pislogok a volán felett <_< )

Akkor még a beáramló levegőt is egyből felfűtené kicsit...

Csak járó motornál kéne mennie amíg pl kiásom az autót a jég alól + az első 1-2 km-en

Kérdés hogy elbírja-e a szivargyújtó, leégetni semmit sem szeretnék :)

200w szivargyújtóról nekem nagyon soknak tűnik :D

Link to comment
Megosztás:

Köszi,

szerintem menni fog!Még annyit, hogy meg tudjátok mondani, hogy milyen típusú izzót kell vennem(H1,2,3,4)?Kb. mennyi az ára egy sima halogén izzónak?Igazából másfél éve van nálam a verda s mentem vele 20 ezer km-t és még csak most égett ki először(nálam).

Szia!

Itt mindent megtalálsz, hová, milyen izzó való!

http://am_application.osram.info/publish/index_en.html

Link to comment
Megosztás:

Szélvédőmelegítő: vigyázz vele, meg ne deformálódjon/repedjen a műszerfal burkolat ott a közelében. Tavaly télen az előző kocsimmal (Szamara) fújtam a forró levegőt a szélvédőre, mire a műszerfal burkolat kettérepedt a hirtelen hőmérséklet változástól a levegőfúvás helyén.

Én inkább beindítom a motort, közben lekaparom a havat/jeget, és megvárom amíg már langyos levegőt tud fújni a szélvédőre, és úgy már nem párásodik, el is lehet indulni.

Link to comment
Megosztás:

Opelalkatresz.eu -n 11eFt-ért kínálnak valami utángyártott fényszórót. Van valakinek ilyennel tapasztalata, mennyivel rosszabb mint a Hella? Rosszabbul világít/méretproblémás/vagy csak gyorsabban besárgul?

Máshol egyébként 30-40 között láttam fényszórókat. Picit már megfakult / sárgult az enyém felső része, és nem tudom, költsek-e a cseréjére.

Link to comment
Megosztás:

Helló!

Úgy esett, hogy nem adom el a verdát, mert munkahelyváltás is lesz, nomeg megbízható és hibamentes a kocsi (ami hiba volt, már javítottam :D )

S ha már nem adom el, akkor még jó hosszú ideig használni is akarom, ezért beinvesztálom pár téliesítő extra beszerzését, ami komfortosabbá teszi a hideg téli napokat.

(ezt de szépen fogalmaztam meg... :) )

Értem ez alatt fűthető (és egyben elektromos) tükrök beszerzését, ülésfűtést (kárpit alá).

Az ülésfűtéssel kapcsolatban vannak még ellenőrzésre váró dolgok (ülés pontos méretei, és a karbonos fűtőlap kiválasztása (természetesen nem itthonról a horror árak miatt..) :o

Az ülések szétbombázásaban már van nem kevés gyakorlatom :) , nomeg az elektronikai szerelés sem áll messze tőlem, szóval ezzel nem lesz gond.

Az elektromos tükrök utólagos beépítésével kapcsolatban viszont csak egy bejegyzést találtam, méghozzá, hogy kell egy relé (a fűtés miatt) illetve 3 vezeték behúzása jobb oldalra.

A kocsit használtan vettem, az előéletéről nem tudok sokat, annyi viszont bizonyos, hogy a tükrökhöz el van vezetve mindkét oldalon a csatlakozó, illetve a bal oldalon ott a kapcsolós kartámasz. (elektronikusan még nem néztem, van e feszkó a kapcsokon..)

A kérdéseim:

- kinek van és ha van,milyen tapasztalata utángyártott tükrökkel kapcsolatban (esetleg ha nem passzol,nem szép.. a mechanikus részek beszerelhetőek-e a manuális gyáriba?);

( INNEN néztem ki )

- hova és milyen relét kell applikálni (cikkszám)?

A válaszokat előre is köszi!

ui.: a beszerelésekről természetesen fényképes leírás készül.

üdv.!

Lecso

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.