Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Miért akarsz leszedhetőt? Gondolom esztétikai okból... Viszont a fix koccanásnál sokat segíthet, hogy ne törjék össze a kocsit hátulról!

Tegyük helyére ezt a koccanásos dolgot! :)

Szóval ez kb. 5-10 km/h sebességkülönbségű ütközésig igaz. Ennél nagyobb már akkora erőhatásokkal jár, hogy inkább gyűrődjön aminek gyűrődnie kell, minthogy a padlólemezen vezesse le a vonóhorog az energiát.

A lényeg az,hogy senki ne érezze magát nagyobb biztonságban egy vonóhorogtól, annak egészen más célja van. :)

Link to comment
Megosztás:

Tegyük helyére ezt a koccanásos dolgot! :)

Szóval ez kb. 5-10 km/h sebességkülönbségű ütközésig igaz. Ennél nagyobb már akkora erőhatásokkal jár, hogy inkább gyűrődjön aminek gyűrődnie kell, minthogy a padlólemezen vezesse le a vonóhorog az energiát.

A lényeg az,hogy senki ne érezze magát nagyobb biztonságban egy vonóhorogtól, annak egészen más célja van. :)

Ha leszedhető vonohorgom van akkor is csak a horgot szedem és maga a szerkezet fenn marad ugye!

Ha nagyobb sebességnél már azt is ugyan ugy meglöki aki esetleg belémjön és ugyan ugy a padlólemez vezeti el az enerkiát.

Bocsi ha rosszul gondolom.

Link to comment
Megosztás:

Ha leszedhető vonohorgom van akkor is csak a horgot szedem és maga a szerkezet fenn marad ugye!

Ha nagyobb sebességnél már azt is ugyan ugy meglöki aki esetleg belémjön és ugyan ugy a padlólemez vezeti el az enerkiát.

Bocsi ha rosszul gondolom.

ha fix a horog,előbb nyomja el az alvázat,mint hogy a hossztartó alvinné az energiát..... amugy mindenki mást mond,a fix és nem fix-el kapcs...

Link to comment
Megosztás:

Én is úgy tudom hogy csak akkor kell leszedhető, ha takarja a rendszámot, és ha nem vontatsz vele, akkor nem szabadna fent lenni mert büntethetnek érte. Én 2 évig szaladgáltam az autóval hogy nem volt leműszakiztatva a vonóhorog, és erről is azt hallottam hogy fel lehet szerelve, de nem vontathatsz vele amíg nincs bejegyezve a forgalmiba, bár ez nem 100%.

Pedig igazoltatott a hatóság, de vagy csak nem nézte, vagy tényleg így van.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tudna nekem valaki segíteni abban, hogy ha szerelek fel vonóhorgot az autóra, akkor hogyan tudom megoldani, hogy az utánfutó irányjelző visszajelző a gyári helyen jelezzen vissza????

A kilóméterórába beraktam az izzót, de nem működik.

Mit kell még vele csinálni?

Nem akarok utólagos visszajelzőket beépíteni. Jó lenne, ha a gyári rendszer működne!

Az autót 2004. 07. hónapba gyártották és 1,7 CDTi motor van benne.

Ha valaki tudna segíteni azt nagyon megköszönném!!!!!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tudna nekem valaki segíteni abban, hogy ha szerelek fel vonóhorgot az autóra, akkor hogyan tudom megoldani, hogy az utánfutó irányjelző visszajelző a gyári helyen jelezzen vissza????

A kilóméterórába beraktam az izzót, de nem működik.

Mit kell még vele csinálni?

Nem akarok utólagos visszajelzőket beépíteni. Jó lenne, ha a gyári rendszer működne!

Az autót 2004. 07. hónapba gyártották és 1,7 CDTi motor van benne.

Ha valaki tudna segíteni azt nagyon megköszönném!!!!!

és a válasz multitimertől kell hozni egy szálat az izzóhoz ráforrasztani aztán csak egy féle képpen kell belerakni.

próba pedig hátul próba lámpával össze kell kötni a féket és az irány jelzöt.....

elöl pedig indexelni igy tudod ellenörizni a müködését...

azt hiszem a 23-as lába kell bedugni a szálat ott van a biztositék táblában a fekete sor csatlakozó na abba kő.

Link to comment
Megosztás:

Én is úgy tudom hogy csak akkor kell leszedhető, ha takarja a rendszámot, és ha nem vontatsz vele, akkor nem szabadna fent lenni mert büntethetnek érte. Én 2 évig szaladgáltam az autóval hogy nem volt leműszakiztatva a vonóhorog, és erről is azt hallottam hogy fel lehet szerelve, de nem vontathatsz vele amíg nincs bejegyezve a forgalmiba, bár ez nem 100%.

Pedig igazoltatott a hatóság, de vagy csak nem nézte, vagy tényleg így van.

azthiszem a forgalmiban nincs benne, hogy mikor szereltek fel a vonohorgot (mert ugyebar elvileg muszakiztatni is kell utana). lehet ezert nem vettek eszre.

egyebkent gondolkozom enis vonohorgon. a gyari eleg huzos aron van, szerintem nezek valami utangyartottat...

Link to comment
Megosztás:

azthiszem a forgalmiban nincs benne, hogy mikor szereltek fel a vonohorgot (mert ugyebar elvileg muszakiztatni is kell utana). lehet ezert nem vettek eszre.

Viszont a vonóhorog felszerelésével elvileg új forgalmi is járna, ellenkező esetben nincsenek kitöltve a vontatásra vonatkozó adatok. Gondolom ezért kell a műszaki is.

Link to comment
Megosztás:

és a válasz multitimertől kell hozni egy szálat az izzóhoz ráforrasztani aztán csak egy féle képpen kell belerakni.

próba pedig hátul próba lámpával össze kell kötni a féket és az irány jelzöt.....

elöl pedig indexelni igy tudod ellenörizni a müködését...

azt hiszem a 23-as lába kell bedugni a szálat ott van a biztositék táblában a fekete sor csatlakozó na abba kő.

Nagyon szépen köszönöm a segítséget!

Már be is kötöttem és működik!!!!

Link to comment
Megosztás:

Viszont a vonóhorog felszerelésével elvileg új forgalmi is járna, ellenkező esetben nincsenek kitöltve a vontatásra vonatkozó adatok. Gondolom ezért kell a műszaki is.

~

jogos. es akkor a forgalmi kiadasi datuma az ervenyesseg kezdete. es ha en elviszem felrakatni, kapok mubizonylatot, de csak jovore viszem el muszakira (mert akkor jarna le), addig a rendor megbuntethet?

Link to comment
Megosztás:

Hát ez jó kérdés.

Sztem vontatni semmiképp sem vontathatsz vele, hogy megbüntetnek-e, az meg attól függ hogy a rendőr milyen kedvében van, illetve egyáltalán észreveszi-e ezt a kis malőrt (mármint hogy van felszerelve vonóhorog, de nincsenek kitöltve a vontatási adatok.) Mondjuk akkor még mindig be lehet próbálkozni azzal hogy "csak nemrég került fel a horog, jövő héten viszem műszakira", hátha bejön...

Link to comment
Megosztás:

Hát ez jó kérdés.

Sztem vontatni semmiképp sem vontathatsz vele, hogy megbüntetnek-e, az meg attól függ hogy a rendőr milyen kedvében van, illetve egyáltalán észreveszi-e ezt a kis malőrt (mármint hogy van felszerelve vonóhorog, de nincsenek kitöltve a vontatási adatok.) Mondjuk akkor még mindig be lehet próbálkozni azzal hogy "csak nemrég került fel a horog, jövő héten viszem műszakira", hátha bejön...

hat jah, de addig ugyebar nem mehetnek forgalomban sem.

Link to comment
Megosztás:

Nah a vonóhorgos kérdésre és müszakis zöldkártya egybe vonósra pár érdekesség mindenkinek.

Irtam az NKH-nak hát segíenek, dehát .... áááh mind1

Ezt válaszolták.

A zöldkártyával kapcsolatos kérdésére válaszolva:

A gépkocsik környezetvédelmi felülvizsgálatáról és ellenőrzéséről szóló 7/2002. (VI.29.) GKM-BM-KvVM együttes rendeletben találhatók a zöldkártyával kapcsolatos információk.

Mivel jogszabályváltozás várható, ezért nem tudunk és nem is áll módunkban a feltett kérdésére választ adni.

A vonóhoroggal kapcsolatban az alábbi jogszabályok állnak rendelkezésre:

5/1990 (IV.12.) KÖHÉM rendelet a közúti járművek műszaki megvizsgálásáról, valamint a 6/1990 (IV.12.) KÖHÉM rendelet a közúti járművek forgalomba helyezésének és forgalomban tartásának műszaki feltételeiről.

Milyen költséggel jár a vonóhorog utólagos felszerelése?:

A vonóhorog felszerelése után műszaki vizsgára kell vinni a gépjárművet, a költségek a műszaki vizsga díjából (személygépkocsi: 7700Ft,-), illetve a műszaki adatlap díjából (1100,-Ft) tevődnek össze.

Milyen dokumentumok szükségesek hozzá?:

Műbizonylat (A pótalkatrész, tartozék megfelelőségét műbizonylattal kell tanúsítani. A műbizonylat olyan dokumentum, amely a termék megfelelő minőségét biztosítja és amelyet a gyártó köteles kiállítani),

valamint szerelési nyilatkozat onnan, ahol beszerelték a vonóhorgot.

A forgalmi engedélyt lecserélik-e?:

A műszaki vizsgáztatás után a forgalmi engedélyt az okmányiroda állítja ki, valamint a forgalmi engedélybe az okmányiroda jegyzi be a vonóhorgot.

Link to comment
Megosztás:

Lenne kérdésem.

Hátulra a dobfék helyett tárcsát akarok. Tudom mik kellenek hozzá.

Melyik Astrának van hátsó tárcsaféke ami jó lenne nekem. 4x100-as ABS-es

Vagy esetleg Vectra stb hátsótárcsaféke is jó lenne?

Kell a tartókonzol és porvédő lemez is szal nem tom melyik férne el.

Ha kész lett majd mondd meg mennyibe volt.. tnx

Link to comment
Megosztás:

Melyik Astrának van hátsó tárcsaféke ami jó lenne nekem. 4x100-as ABS-es

Vagy esetleg Vectra stb hátsótárcsaféke is jó lenne?

G Astrában?

Hát ez jó kérdés. Én úgy tudom hogy 1.8-tól fölfelé volt hátul is tárcsa, de azok meg már 5 csavaros kerékaggyal készültek. Legalábbis Coupéból a legkisebb az Z16XE, az ugyan még 4x100-as, de hátul dobfékes, a következő lépcső meg az én 1.8-asom, amelyik ugyan hátul is tárcsás, viszont 5x110-es... Csak tipp ugyan, de sztem B Vectránál is így van valahogy.

Asszem F Astrában meg A Vectrában volt hátsó tárcsás 4x100-as (talán 1.8-tól fölfelé, de 2.0 már biztosan ilyen), de hogy ennek a féke rámegy-e a G Astra kerékagyra azt nem tudom. :)

Link to comment
Megosztás:

G Astrában?

Hát ez jó kérdés. Én úgy tudom hogy 1.8-tól fölfelé volt hátul is tárcsa, de azok meg már 5 csavaros kerékaggyal készültek. Legalábbis Coupéból a legkisebb az Z16XE, az ugyan még 4x100-as, de hátul dobfékes, a következő lépcső meg az én 1.8-asom, amelyik ugyan hátul is tárcsás, viszont 5x110-es... Csak tipp ugyan, de sztem B Vectránál is így van valahogy.

Asszem F Astrában meg A Vectrában volt hátsó tárcsás 4x100-as (talán 1.8-tól fölfelé, de 2.0 már biztosan ilyen), de hogy ennek a féke rámegy-e a G Astra kerékagyra azt nem tudom. :)

Tegnap láttam egy B Vectrát 1.6-os volt és hátul tárcsafékes és 4x100 volt.

Ezért gondoltam ilyet, hogy esetleg valamelyiknek a tárcsja jó lenne nekem.

Volt itt egy srác kérdeztem tőle, hogy ő milyen tárcsát meg nyerget rakott hátra /milyen autóról,típusról/, de nem kaptam választ.

Vaterán árulnak GSi Astra tárcsafékes hátsóhidat komplettan. A kerékagy a lényeg, hogy rámegy-e és jó-e az enyémre a tárcsa+féknyereg tartója

Link to comment
Megosztás:

Helló!

Van 4x100 -as G astra hátul tárcsafékkel, nekem is az van. De sajna nem tudom melyik motorkódú autórol rakták át, de g -ről azt láttam. Híd maradt az eredeti.

Tehát a lényeg, hogy létezik g astra 4x100 -as hátsó tárcsafékkel.

Régen opelklubbos volt a tag aki csinálta, most már nem tudok róla semmit. Wrcviktor volt a neve, azt hiszem a 16.kerben. tel:06 20 926 3146

Próbáld meg, hátha tud segíteni.

Link to comment
Megosztás:

Én építettem be G astrába hátra tárcsát dob helyére. Az egész hidat vettük 25 ért azt hiszem majdnem új tárcsával és betéttel együtt ( vagy 3 éve) és kell hozzá egy tárcsás kézifék bowden. az olyan 6 körül van. De ha időben kapcsolsz akkor a hídhoz lehet kunyerálni a bontóban.

Igazából a hidat nem cseréltem ki, csak az agyakar 4 -4 csavar fogja.A fémfékcsövön kicsit hajlitgatni kell , és kész is.

Azóta hibátlanul megy.

Amúgy főleg a kintről behozott autókban van tárcsa. Nekem a G x17dl -ben is az volt már gyárilag '99 ben.

Bontókban tuti hogy van. Akinek kell adok egy számot ahol általában lehet kapni. S jó áron!

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Ez igy van, ráadásul még eszembe jutott valami. A g astra és a CL2 között kézifékbovden ügyben van azt hiszem 4mm. Ez azt jelenti hogy a g astra kézifékbovdenje rövid lesz a CL2 -höz.

Más: Még mindig keresek astra g első ablaktörlő motort, ami külön van a mechanikától. Már 2 ismerősöm is felajánlotta hogy elcseréli velem a sajátját, de mind a kettő CL2 volt és egybe mechanikás! Nem 100%, de ugy fest a lengyelek ebben is újitottak. :)

Link to comment
Megosztás:

Nekem gyárilag van a dízelen, 02'-es kintről behozott, 4x100-as, és Selection felsz.

Már korábban írtam erről, de lehurrogtak sokan, hogy Németországban az összes Opel hátul tárcsafékes kivitelben került a piacra, motorváltozat megkötés nélkül.

( Ott még az ABS is a széria felszereltség részét képezte, míg a többi piacon opciós volt sokáig ! )

Amúgy 1.8 -tól felfelé járt hozzá hátul a tárcsafék.

Tehát érdemes bontóban matatni, mert akad ilyen finomság az érdeklődőknek...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.