Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Igaza van TGabika 76 nak,nekem is ö adta az ötletet.Még csak városi használat volt,ott nagyon rendben van

^_^

Olvastam hogy nagyobb sebességnél nem az igazi,holnap lesz pálya kipróbálom...

Édesapámnak Kia Cee'D SW-je van és azon is ilyen porlasztós az ablakmosó. A tapasztalatom az, hogy 60km/h-ig(tehát városban) nagyon jól teszi a dolgát, viszont országúton nem az igazi. A menetszél sajnos eltudja nyomni és akkor már nem sokat ér, mert csak kb. szélvédő 1/3-ig, max a 1/2-ig...

Link to comment
Megosztás:

Nekem a gyári sem nyomja a vizet rendesen fel autópályán, a szélvédő közepéig megy csak fel. Mindenesetre nem drága dolog, jövőhéten úgy is megyek gyertyát venni és akkor veszek ezt is kipróbálni.

Édesapámnak Kia Cee'D SW-je van és azon is ilyen porlasztós az ablakmosó. A tapasztalatom az, hogy 60km/h-ig(tehát városban) nagyon jól teszi a dolgát, viszont országúton nem az igazi. A menetszél sajnos eltudja nyomni és akkor már nem sokat ér, mert csak kb. szélvédő 1/3-ig, max a 1/2-ig...
Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Hoztam nektek egy rejtvényt.G Astra, a km órában elkezdtek kiégni az izzók, mondom kicserélem ledre.Találtam is megfelelő foglalatú darabokat, óra ki, cserék, majd vissza és itt jöttek a gondok!A ledek nem világítanak (kipróbáltam utána őket közvetlen akuról és jók voltak) ha világítást kapcsolok és pluszba nem működik sem a refi, ködlámpa és kézifék visszajelző sem!A km számláló ledje gyújtásra bekapcsol, műkszenek a mutatók index stb csak ezek nem.Szétszedtem a cuccost hátha meglelem a hiba okát és mit láttam?Ha rákötöttem a csatira az órát minden működött + a középső ledem kicsit de világított!Az haggyám még de átvette a refi visszajelző szerepét!Én valami relé gondra gyanakszom, mert ezen kívül minden bikicsunáj.Várnám és előre is köszönöm az ötéetek, javaslatokat, h mi lehet a gond és megoldása.

Link to comment
Megosztás:

Nekem a gyári sem nyomja a vizet rendesen fel autópályán, a szélvédő közepéig megy csak fel. Mindenesetre nem drága dolog, jövőhéten úgy is megyek gyertyát venni és akkor veszek ezt is kipróbálni.

Én beállítottam rendesen, igaz, hogy kb. 1 órámba került, de most nagy sebesség(autópálya tempó) mellett is normálisan felnyomja az ablakra!

Link to comment
Megosztás:

Hány év a mai akksik átlagos élettartama?

Ez nem ilyen egyszerű, attól függ mit értesz "mai akksik" alatt. Mert van sokféle, a tizenpárezerforintos sosehallott nevűtől az Exide Maxximáig például.

Ez az idézet egy akkumulátorokkal foglalkozó honlapról való, és gyaníthatóan az elsőnek említett kategóriára vonatkozik:

"...az átlagos akkumulátor élettartam rövidebb lett, ahogy az energia-igények megnövekedtek. Kb. az akkumulátorok 30%-a éri meg a 3 éves vagy az a fölötti kort..."

Valószínűleg szélsőséges eset, de nekem épp a múlt héten ment tönkre egy ilyen olcsó kategóriás akksi, alig másfél év után... ^_^

Ezzel szemben ismerek olyat akinél a fentebb említett Exide már a második autóban szolgál több mint 8 éve problémamentesen, igaz az már újkorában is több mint 40e Ft-ba került...

Link to comment
Megosztás:

Az enyémben gyári gm van, most 8,5 éves az autó, de még csak 1 éve van nálam, nem tudom ez még az eredeti-e benne, vagy már a második széria, de ma reggel már igen nehezen indult. Van ezeken valami gyártási időre vonatkozó bizonyíték?

Szerk: Az hozzá tartozik még, hogy előtte 1,5 napot állt.

Ez nem ilyen egyszerű, attól függ mit értesz "mai akksik" alatt. Mert van sokféle, a tizenpárezerforintos sosehallott nevűtől az Exide Maxximáig például.

Ez az idézet egy akkumulátorokkal foglalkozó honlapról való, és gyaníthatóan az elsőnek említett kategóriára vonatkozik:

"...az átlagos akkumulátor élettartam rövidebb lett, ahogy az energia-igények megnövekedtek. Kb. az akkumulátorok 30%-a éri meg a 3 éves vagy az a fölötti kort..."

Valószínűleg szélsőséges eset, de nekem épp a múlt héten ment tönkre egy ilyen olcsó kategóriás akksi, alig másfél év után... ^_^

Ezzel szemben ismerek olyat akinél a fentebb említett Exide már a második autóban szolgál több mint 8 éve problémamentesen, igaz az már újkorában is több mint 40e Ft-ba került...

Link to comment
Megosztás:

4+ (Négy év plusz, amit még kibír az ajándék.)

Nálam a gyári új 44Ah GM akksi 6+ évet bírt (az utolsó évben szépen, folyamatosan húnyt ki), most is ilyen van benne. Ha nem kell nagyot szóló hifiket elvinnie a hátán, meg hosszabb utakon kap rendesen töltést, tovább bírja.

Ha vásárol az ember, érdemes gyártási időt, meg gari feltételeket nézni, nehogy túltárolt legyen pl. (benzinkutakon).

Link to comment
Megosztás:

Azt nem tudjátok véletlenül, hogy a gyári 44Ah-s akksinak mennyi az indítóárama?

Nézegettem Boscht, 44 meg 61 Ah-sat, de azt gondolom nekem elég lesz a 44-es is, nincs olyan extra benne, ami nagyon kikezdené ezt (kp zár, elektromos ablak, klíma + gyári rádió)

Már csak a hosszúság bizonytalanít el, több helyen is írnak 207 meg 242 mm hosszút is, de gondolom akkor a nagyobbnak is bele kellene férnie

Na majd délután lemérem, mekkora van most benne (gm).

Nálam a gyári új 44Ah GM akksi 6+ évet bírt (az utolsó évben szépen, folyamatosan húnyt ki), most is ilyen van benne. Ha nem kell nagyot szóló hifiket elvinnie a hátán, meg hosszabb utakon kap rendesen töltést, tovább bírja.

Ha vásárol az ember, érdemes gyártási időt, meg gari feltételeket nézni, nehogy túltárolt legyen pl. (benzinkutakon).

Link to comment
Megosztás:

Üdvözlet!

Lehet, hogy már valakinek volt ilyen probépmája, talán már fel is tette a kérdését vele kapcsolatban, de sajnos a fórumot böngészve eddig még nem találtam.Tehát már az elején elenézést kérek ha ne talán tán már szó lett volna róla.

Nos,a hiba jelenség egyszerű, nem indul az autó.:D

Ezt, mind azután meri művelni, miután kapott egy új gyútás kapcsolót, mert a réginek a pici tűskéje ami ugyebár fémből van, eltörött.Hozzá kell tennem ennek a cseréje sem volt egyszerű, de azért ez sikrült.Továbbá ha a kulcsot elfordítom I-es állásba, rövid várakozás után(1-2mp) a motorhibát jelző lámpa(azt hiszem az) villog.A kulcsot tovább fordítva az önidító dolgozik viszont a motort nem idítja el.

Még zár cseréje előtt, mivel az eltört tüske miatt folyamatosan gyújtáson volt az autó, tolásra idult, és csak lefullasztásra tudtam meg állítani.

Elképzelhető hogy ezt nem kellet volna csinálni, talán akkor nem lennének ilyen problémáim. ^_^

Viszont, amikor hibát az eljén sikrült beazonosítani(eltört zár), akkor is volt hogy egyszer-kétszer villogot a lámpa,de a jeladót vagy mit kapcsolgattam akkor volt hogy nem csinálta, és ebben az állapotban hagyva az autót kettesben(tolva) el lehetett indítani.Ezt 3-4 alkalommal meg is csináltam.

Lehet, hogy azért mert az opelok hiresek az elektronikai hibájukról, egy resetelés megoldaná problémát,azaz ha lehúzom a test kábelt, majd újra vissza, akkor elképzelhető, hogy szerencsém lesz?

Vagy hiú ábránd a ha szerencse kérdéseként közeleítem meg a dolgokat és forduljak szakemberhez?

Ha valaki, valamit az megköszönném!

Üdv:

mini

Link to comment
Megosztás:

Üdvözlet!

Lehet, hogy már valakinek volt ilyen probépmája, talán már fel is tette a kérdését vele kapcsolatban, de sajnos a fórumot böngészve eddig még nem találtam.Tehát már az elején elenézést kérek ha ne talán tán már szó lett volna róla.

Üdv:

mini

Üdv a fórumon! Egy hibakódkiolvasás nagyban segítene. Ha elektromos gázpedál van a kocsidban, ezt elvégezheted Te is a fék-padlógáz módszerrel.

Lehet, hogy teljesen más a hibád, de egy 5let:

Nekem akkor volt ilyen hiba, mikor a kulcsomban elmozdult az immo-chip és a kocsi nem kapta meg a chip jelét, így villogott a sárga veszedelem, a kocsi nem indult. Nekem azért mozdult el, mert bicskakulcsot csináltam és nem ragasztottam be elég jól az immót. Ha ez a hiba, szerencséd van, mert könnyen orvosolható. Babráltad a kulcsot valamikor?

Link to comment
Megosztás:

Üdvözlet!

Lehet, hogy már valakinek volt ilyen probépmája, talán már fel is tette a kérdését vele kapcsolatban, de sajnos a fórumot böngészve eddig még nem találtam.Tehát már az elején elenézést kérek ha ne talán tán már szó lett volna róla.

Nos,a hiba jelenség egyszerű, nem indul az autó.:D

Ezt, mind azután meri művelni, miután kapott egy új gyútás kapcsolót, mert a réginek a pici tűskéje ami ugyebár fémből van, eltörött.Hozzá kell tennem ennek a cseréje sem volt egyszerű, de azért ez sikrült.Továbbá ha a kulcsot elfordítom I-es állásba, rövid várakozás után(1-2mp) a motorhibát jelző lámpa(azt hiszem az) villog.A kulcsot tovább fordítva az önidító dolgozik viszont a motort nem idítja el.

Még zár cseréje előtt, mivel az eltört tüske miatt folyamatosan gyújtáson volt az autó, tolásra idult, és csak lefullasztásra tudtam meg állítani.

Elképzelhető hogy ezt nem kellet volna csinálni, talán akkor nem lennének ilyen problémáim. ^_^

Viszont, amikor hibát az eljén sikrült beazonosítani(eltört zár), akkor is volt hogy egyszer-kétszer villogot a lámpa,de a jeladót vagy mit kapcsolgattam akkor volt hogy nem csinálta, és ebben az állapotban hagyva az autót kettesben(tolva) el lehetett indítani.Ezt 3-4 alkalommal meg is csináltam.

Lehet, hogy azért mert az opelok hiresek az elektronikai hibájukról, egy resetelés megoldaná problémát,azaz ha lehúzom a test kábelt, majd újra vissza, akkor elképzelhető, hogy szerencsém lesz?

Vagy hiú ábránd a ha szerencse kérdéseként közeleítem meg a dolgokat és forduljak szakemberhez?

Ha valaki, valamit az megköszönném!

Üdv:

mini

immo hiba, valamiért nem veszi a kulcs jelét....

Link to comment
Megosztás:

Viszont, amikor hibát az eljén sikrült beazonosítani(eltört zár), akkor is volt hogy egyszer-kétszer villogot a lámpa,de a jeladót vagy mit kapcsolgattam akkor volt hogy nem csinálta, és ebben az állapotban hagyva az autót kettesben(tolva) el lehetett indítani.Ezt 3-4 alkalommal meg is csináltam.

Lehet, hogy azért mert az opelok hiresek az elektronikai hibájukról, egy resetelés megoldaná problémát,azaz ha lehúzom a test kábelt, majd újra vissza, akkor elképzelhető, hogy szerencsém lesz?

Vagy hiú ábránd a ha szerencse kérdéseként közeleítem meg a dolgokat és forduljak szakemberhez?

Ha valaki, valamit az megköszönném!

Üdv:

mini

Na ez azért övön aluli volt!

Szegény autó villog neked,sőt értesít,hogy valami probléma van.Te erre kapcsolgatsz valamilyen

jeladókat,meg tologatod össze-vissza szegény párát aztán mikor már végleg nem megy akkor

azt mondod ,hogy híresek az elektronikai hibákról ez azért nem semmi! ^_^

Link to comment
Megosztás:

Na ez azért övön aluli volt!

Szegény autó villog neked,sőt értesít,hogy valami probléma van.Te erre kapcsolgatsz valamilyen

jeladókat,meg tologatod össze-vissza szegény párát aztán mikor már végleg nem megy akkor

azt mondod ,hogy híresek az elektronikai hibákról ez azért nem semmi! ^_^

Ja, elektronikailag inkább az olaszok pl. Fiat gyengélkednek: 2 munkatársamnak is ilyen van, ők nagyon panaszkodnak a vezetékezésre, korróziókra stb. Persze lehet, hogy csak nincs szerencséjük...

Link to comment
Megosztás:

Na ez azért övön aluli volt!

Szegény autó villog neked,sőt értesít,hogy valami probléma van.Te erre kapcsolgatsz valamilyen

jeladókat,meg tologatod össze-vissza szegény párát aztán mikor már végleg nem megy akkor

azt mondod ,hogy híresek az elektronikai hibákról ez azért nem semmi! ^_^

Köszönöm a gyors válaszokat!

Nem utólag merek ilyeneket mondani, mert pl. az elektromos ablak is szórakozik, ha elindítom felfele, néha gondol egyet és le megy félig, vagy "folyamatosan" a bal oldali világításom elszáll, és amikor ez egy hónapban 3szor fordult elő, akkor mit mondtak az izzó megvásárlásakor: "hogy az opel-ek híresek az elektronikai hibáiról"

Amúgy bennem is valami hasonló sejtés volt, már mint az indítás gátlóval kapcsolatban, és azzal, hogy nem hozzáértő szakértelmemet valaki értékeli fogja.Ezt is Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a gyors válaszokat!

Nem utólag merek ilyeneket mondani, mert pl. az elektromos ablak is szórakozik, ha elindítom felfele, néha gondol egyet és le megy félig, vagy "folyamatosan" a bal oldali világításom elszáll, és amikor ez egy hónapban 3szor fordult elő, akkor mit mondtak az izzó megvásárlásakor: "hogy az opel-ek híresek az elektronikai hibáiról"

Amúgy bennem is valami hasonló sejtés volt, már mint az indítás gátlóval kapcsolatban, és azzal, hogy nem hozzáértő szakértelmemet valaki értékeli fogja.Ezt is Köszönöm!

Nnnna!

Akkor most valaki mondjon egy jó autóvillanyászt BB-n vagy környékén!

Link to comment
Megosztás:

Üdv a fórumon! Egy hibakódkiolvasás nagyban segítene. Ha elektromos gázpedál van a kocsidban, ezt elvégezheted Te is a fék-padlógáz módszerrel.

Lehet, hogy teljesen más a hibád, de egy 5let:

Nekem akkor volt ilyen hiba, mikor a kulcsomban elmozdult az immo-chip és a kocsi nem kapta meg a chip jelét, így villogott a sárga veszedelem, a kocsi nem indult. Nekem azért mozdult el, mert bicskakulcsot csináltam és nem ragasztottam be elég jól az immót. Ha ez a hiba, szerencséd van, mert könnyen orvosolható. Babráltad a kulcsot valamikor?

Üdv!

Szabadna megkérdeznem, hogy a gáz-fék pedál modszernél mire is gondoltás pontosan?

Ja, és még valami érdekesség: a kulcs harmadik állása a gyujtásnak az a része, amikor egy picit tovább fordítom és idulnia kellene, viszont nálam a harmadik állás olyan mint, ha nem is lenne gyújtáson. ???? ^_^

Na, ilyenkor mi lehet szerintetek?

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Szabadna megkérdeznem, hogy a gáz-fék pedál modszernél mire is gondoltás pontosan?

Azok a benzines Astrák amiknek a motorkódja Z betűvel kezdődnek már nem bovdenes,hanem elektromos gázpedállal szereltek,

ezért ezeknél már nem kell az érintkezőket a diag.csatiban összezárni,hanem egyszerűen kinyomod a gáz és fékpedált koppig-ráadod a gyújtást

és a sárga lámpa villogásaiból leolvasod a hibakódokat.

Ja, és még valami érdekesség: a kulcs harmadik állása a gyujtásnak az a része, amikor egy picit tovább fordítom és idulnia kellene, viszont nálam a harmadik állás olyan mint, ha nem is lenne gyújtáson. ???? ^_^

És akkor hogy indítod be?Lehet szétesett a belseje a gyujtáskapcsolónak.

Hát te tényleg kifogtad amerikát azzal a kocsival,már látom én is.

Link to comment
Megosztás:

hali szerintem magát a gyújtáskapcsolót rosszul raktad össze nekem is volt hasonló gondom szétkaptam a gyújtáskapcsolót kíváncsi voltam melyik kábelre kellett rákötni az ülésfűtés kábelét . mindegy azt hiszem 2db kis villa van a kapcsolóban

rosszul rakod össze elcsúsznak a dolgok

1 fokozat csak magnó

2 fokozat gyújtás

3. fokozat indítás

és nincs negyedik

nekem 1esbe volt gyújtás

2ben indítózás de nem indult a motor (3.ban kel indítania és ekkor kapja az imo is a jelet)

3 semmi

szedd szét megint a kapcsolóban fém lemezek vannak azon csúszkálnak a kis fém villák

ránézésre logikailag kikövetkezteted hogy hogyan jó összerakni

2szeri nekifutásra sikerülni fog

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.