Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

A HQElektronik cikkszám. 2 darab SW11501LKH=mikrokapcsoló, váltókapcsoló, lemezes karral. https://www.hqelektronik.hu/info/hu/sw11501lkh.html

2 darab 1N4007 https://www.hqelektronik.hu/info/hu/1n4007.html

Azért nem írtam címet, mert szinte bárhol be lehet szerezni. (Elektronikai alkatrészbolt)

Köszi. Utólag sikerült is beszerezni. Csak ugye nő volt a villanyboltban és azt se tudta mi az az egyenáram...

remélem jó lesz.

A tengelyt mégis mi módon forrasszam hosszabbra?

Link to comment
Megosztás:

Én felhasználtam a motoron (azt hiszem Daewoo videomagnó betöltő motorja volt) lévő csigát, csak le kellett rövidíteni egy kicsit, hogy hosszra jó legyen. A műanyag csigában elég hosszú üreg van! A menetemelkedése is teljesen jó volt. Amilyen rövid ideig működik egy nyitás vagy zárás alatt, valószínűleg soha nem fog elkopni.

üdv.: Józsibá

Link to comment
Megosztás:

Én felhasználtam a motoron (azt hiszem Daewoo videomagnó betöltő motorja volt) lévő csigát, csak le kellett rövidíteni egy kicsit, hogy hosszra jó legyen. A műanyag csigában elég hosszú üreg van! A menetemelkedése is teljesen jó volt. Amilyen rövid ideig működik egy nyitás vagy zárás alatt, valószínűleg soha nem fog elkopni.

üdv.: Józsibá

Köszönöm az instrukciót Józsibá. Én is kipróbáltam a videó (samsung) müanyag csigájával, de ezen valamiért kúpos volt a csiga, ezért nem volt jó (az én meglátásom szerint). Holnap csinálok a réz csiga alá sörösdoboz oldalfalából valami ék szerűséget (azért mert a motor tengelye az egyszerűség kedvéért le van horganyozva, nehogy egyszerű legyen rá forrasztani). Szombat délelőtt elvileg vége, mert az elektronika már hibátlan működik. Az orsó meg az összerakás hiányzik.

Link to comment
Megosztás:

A sörösdoboz ék nem lesz jó! A motornak, oda-vissza kell forogni. Le fog lazulni.

Ha a tengely krómozott, (horganyzottat, simán lehet forrasztani) meg kell csiszolni, vagy reszelni. Elég, az egyik oldalt.

A lényeg, hogy forraszthatóvá váljon. Az ón, majd rögzíti.

Nem csak hogy ki tudna lazulni be se fér alá. speckó ragasztóval felragasztottam. fel is tettem.

Köszi a leírásért és a segítségért!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Még egy észrevétel pruto féle ablakemelő megoldáshoz. A kialakítás után kulccsal nem lehet zárni a reteszelést. Csak 1 zárás működik. Távirányítóval természetesen működik megfelelően.

Városon sokszor kulcsos zárást használok, mert pesten lopták már ki autóból a táskámat úgy, hogy az autót vissza is zárták.

Volt a híradóban is hogy elfogtak kódlopókat....

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Még egy észrevétel pruto féle ablakemelő megoldáshoz. A kialakítás után kulccsal nem lehet zárni a reteszelést. Csak 1 zárás működik. Távirányítóval természetesen működik megfelelően.

Városon sokszor kulcsos zárást használok, mert pesten lopták már ki autóból a táskámat úgy, hogy az autót vissza is zárták.

Volt a híradóban is hogy elfogtak kódlopókat....

Én is észrevettem, de úgy, hogy nekem távirányítóval sem reteszel mindig. De van, hogy igen. Lehet csak véletlen...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A távirányítóval nehezen tudom kinyitni az autót, van, hogy 3-4-szer meg kell nyomni a gombot, de sokszor csak kulccsal tudom kinyitni az ajtót.

Elemcsere, szinkronizálás, pótkulcs már ki lett próbálva.

A vezérlő dobozt a jobb oldali küszöb fölött már kiszedtem, szemre bombabiztos.

Van valami antenna, ami veszi a távirányító jelét, és esetleg meghibásodott?

topyjo

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A távirányítóval nehezen tudom kinyitni az autót, van, hogy 3-4-szer meg kell nyomni a gombot, de sokszor csak kulccsal tudom kinyitni az ajtót.

Elemcsere, szinkronizálás, pótkulcs már ki lett próbálva.

A vezérlő dobozt a jobb oldali küszöb fölött már kiszedtem, szemre bombabiztos.

Van valami antenna, ami veszi a távirányító jelét, és esetleg meghibásodott?

topyjo

Én inkább az elemtartó forrasztását nézném meg.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Új vagyok köztetek és üdvözlök mindenkit.

Segítséget kérnék.

Opel Astrám van, 2000-es kiadás, 1.6, 16V.

Valaki annak idején felrakott rá egy lökhárítót,bent egy pár ködfényszoróval. Ámde sem kapcsoló sem relé.

Amit eddig kiderítettem: egy izzó van csak bent egyik oldalt/ philips 55W12v H3/ a kábeleket amíg látom bent vannak :D de sem relé, sem kapcsoló/visszatérő problémám :P/

Szeretném használni, de elvittem elektromos.....stb műhelybe és még neki sem álltak már 10ezer. Sajna nem tehetem meg.

Kérdés: Meg tudom itthol oldani?

Várom a válaszaitokat, nagyon.

Link to comment
Megosztás:

Egy kicsit faragni kell! Valószínű, hogy be van kábelezve, ha a lámpáig van vezeték.

Relét vegyél a bontóba, olcsóbb. A világításkapcsolóba, kell 2 db nyomógomb, és egy kis kreativitás, hogy kapcsolni is tudd.

Relét megoldottam :D ugyanaz a dudáé :P és majd ha minden mükszik akkor veszek. Viszont itt van szétrobbantva előttem a kapcsoló, nincs bent az a mikrokapcsoló amit a külső müanyag izé kapcsol. Erre sufni létezik?

Link to comment
Megosztás:

Ámde, azt a mikrokapcsolót hol tudom megvenni? csak mert azt sehol nem találok. az hogy szerszámok nincsenek az másik bajság.

Ha nagyon sok vagyok szóljatok ám...

ezen kívül még: semelyik kulcs nem nyit irányítóval csak ha bedugom a zárba és elfordítom. Így vettem. Párosítás vagy valami? tudni kell hogy mindkettőben gányolt az elemtartó. világít mikor megnyomom stb.

Link to comment
Megosztás:

Ámde, azt a mikrokapcsolót hol tudom megvenni? csak mert azt sehol nem találok. az hogy szerszámok nincsenek az másik bajság.

Ha nagyon sok vagyok szóljatok ám...

ezen kívül még: semelyik kulcs nem nyit irányítóval csak ha bedugom a zárba és elfordítom. Így vettem. Párosítás vagy valami? tudni kell hogy mindkettőben gányolt az elemtartó. világít mikor megnyomom stb.

Össze kell tanítani a kulcsot az autóval.Bedugod-gyújtás-megnyomod a zárógombot.a kocsi zár-nyit és kész!(Persze,csak ha jó az elem .)

A képet vedd ki az idézetből!(javít gomb a hozzászólásodnál és az idézetből töröld ki az IMG szót) :D

Köszi!Üdv a fedélzeten!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.