Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Igen be tudsz jutni minden gond nélkül, de csak a vezető oldali ajtót tudod kinyitni meg a csomagtérajtót. A többit gombfelhúzásra sem.

Én még ki is probáltam: reteszelés, akku saru le, vezető oldali ajtó kulccsal kinyit.

Ugyanis a céges on octavia off reggel nem volt semmilyen formában nyitható, mert lemerűlt az akku.

Fel kellett törni a kocsit.

Hogyne lehetne kinyitni!! Minden további kalamajka nélkül ki tudod nyitni a vezető oldali ajtót és a csomagtartót, ahogy fentebb a fórumtársak is írják.

Annyival egészíteném ki a dolgot, hogy kulccsal bezárás után is simán lehet reteszelni, ha egyenesbe fordítod a kulcsot, majd megint rázársz. Szóval már csak ezért is biztos, hogy ki is lehet nyitni reteszelés után a kocsit kulccsal. Hasznutasítás 57. oldala.

Nagyon szépen köszönöm az infót mindenkinek!

Akkor nyugodt szívvel reteszelek. :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Örömmel tudatom hogy egészséges baba született. A szülés kicsit bonyodalmas volt mert az orvos kicsit bénázott de a végére csak összejött. Szóval működik a tempomat. Teljesen ugyan az az eset voltam mint Gezoli, ugyan úgy voltam, jártam mint ahogy ő leírta.

Köszönöm mindenkinek a segítséget.

Most jöhet a következő projekt. Első ködlámpák, remélhetőleg kevesebb elakadással részemről.

Nos az első kérdés, olvastam a leírásokat, tényleg ennyire szét kell bombázni a kocsi műszerfalat, kivenni még az óracsoportot hogy a biztitábla 5-ös reléjére rá tudjam kötni a vezetéket? Hozzáteszem vezetékelnem kell, mert ugye ez is miért lenne kiépítve.

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Örömmel tudatom hogy egészséges baba született. A szülés kicsit bonyodalmas volt mert az orvos kicsit bénázott de a végére csak összejött. Szóval működik a tempomat. Teljesen ugyan az az eset voltam mint Gezoli, ugyan úgy voltam, jártam mint ahogy ő leírta.

Köszönöm mindenkinek a segítséget.

Most jöhet a következő projekt. Első ködlámpák, remélhetőleg kevesebb elakadással részemről.

Nos az első kérdés, olvastam a leírásokat, tényleg ennyire szét kell bombázni a kocsi műszerfalat, kivenni még az óracsoportot hogy a biztitábla 5-ös reléjére rá tudjam kötni a vezetéket? Hozzáteszem vezetékelnem kell, mert ugye ez is miért lenne kiépítve.

Köszi!

Szia!

Igazából csak első ránézésre tűnik úgy, hogy nagyon szét kell bombázni. Valójában az óracsoportot percek alatt ki lehet venni kis gyakorlattal, de elsőre sem olyan ördöngősség, pár csavar az egész, meg kis türelem mire rájön az ember hogy lehet kifordítani. És alatta 1 db anyát kell lecsavarni, hogy a testvezetékek fölszabaduljanak, és így már enged annyit a köteg, hogy a biztosítéktáblát rendesen ki lehessen borítani. Ennyi az egész, nem kell töle megijedni.

Ja, és örülök, hogy összejött a tempomat :icon13:

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Igazából csak első ránézésre tűnik úgy, hogy nagyon szét kell bombázni. Valójában az óracsoportot percek alatt ki lehet venni kis gyakorlattal, de elsőre sem olyan ördöngősség, pár csavar az egész, meg kis türelem mire rájön az ember hogy lehet kifordítani. És alatta 1 db anyát kell lecsavarni, hogy a testvezetékek fölszabaduljanak, és így már enged annyit a köteg, hogy a biztosítéktáblát rendesen ki lehessen borítani. Ennyi az egész, nem kell töle megijedni.

Ja, és örülök, hogy összejött a tempomat :icon13:

Köszi!

Na akkor még egy ami eszembe jutott. Vettem csatlakozókat a ködlámpához, nem akarok szilózni, csak forrasztani.

Honnan tudom megállapítani hogy melyik a "+" vezeték. Nehogy véletlenül fordítva kössem, forrasszam össze :icon1: gondolom az égőnek nem tenne jót ha fordítva kapná a cuccot. A dugóknál úgy láttam hogy az egyik az sima fekete, a másik meg valami színes/fekete vezeték. Talán a színes/fekete lesz a + ?

Köszi.

Link to comment
Megosztás:

Te ugyanúgy kötötted be a tempomat visszajelzést mint Darthvödör? Nincs az ECU-nak egy lába amin rajta van? Gyárilag hogyan oldják ezt meg?

1. Igen DARTVÖDÖR féle panellel oldottam meg a visszajelzést. Abban töröm a fejem, hogy egy kacsoló IC, vel megoldom a 30km/h alatt bekapcsolási hibát. Az IC vezérlését a sebesség mutató potméterről akarom levenni, csak meg kell mérnem a rá kerülő z áramerősséget és feszültséget 30km/h-nál. Ha megvan publikálom.

2. De van rá gyári megoldás, egy ún. ODC (Opel DELTA CIM) egység kerül be amibe a WEG (sebesség jel is befut. Ezt az egységet a Valeo-nál láttam, a vezetékköteges soron ahol a bajuszkapcsolók is készülnek Az aksi fölött levő fekete doboznál, a kábelkötegben lakik. (A Vauxhall ba beszerelik, de a G-astrába nem került tudtommal.)

Sajna külön én még nem találkozta vele a kereskedelemben vagy a Neten sem. A bontókba meg külön vadászok rá, úgy sem tudják mi az.

Amikor meg ott melóztam pechemre nem volt G-Astrám, csak F-em.

Valami egyszerű szűrő egyébként ami egy bizonyos érték alatt nem enged át kb akkora mint egy AAA-s elem 2 vezeték belemegy 2 vezeték kijön a végén és műgyantába van öntve, és fekete.. Többet nem tudok róla.

3. Megcsináltam az EGR leblindelést alu lemezzel, Gyártottam hozzá EGR-cheater panelt.

teljesen jól működik a cuccos, hibakód nincs, húz min a kisangyal a gép.

4. be kell lépnem a klubba, met az 5 hozzászólás kicsit karcsú, ugyhogy utalok is....... (de nem csak ez a belépési indok)

Link to comment
Megosztás:

3. Megcsináltam az EGR leblindelést alu lemezzel, Gyártottam hozzá EGR-cheater panelt.

teljesen jól működik a cuccos, hibakód nincs, húz min a kisangyal a gép.

Szia

Ez az egr cheater panel felkeltette az érdeklődésemet. Lenne pár kérdésem róla.

- Pontosan mire való? (nekem van hibalámpám az egr miatt, de le van lemezelve már évek óta)

- van e leírásod róla?

- Mennyire megbízható?

Köszi a válaszod!

Üdv.: Hegyi

Link to comment
Megosztás:

Szia

Ez az egr cheater panel felkeltette az érdeklődésemet. Lenne pár kérdésem róla.

- Pontosan mire való? (nekem van hibalámpám az egr miatt, de le van lemezelve már évek óta)

- van e leírásod róla?

- Mennyire megbízható?

Köszi a válaszod!

Üdv.: Hegyi

Azért van, mert a lelemezelés után még elektromosan nincs kiiktatva, az ECU viszont működteti a szelepet így ha nemjó a pozíciója (megszorul) előjön a hibakód.

Igy néz ki, homemade:

60040ec09a9b2c7fmed.jpg

- Az EGR szelep (ülék) lezárása után a szelep elktromos csatlakozásához kell bekötni. A kis elektronika átveri az ECU-t, hogy az azt "hiszi" rendben működik a szelep.

- kb 300 Ft-ból megvan, könnyen megcsinálható házilag is.

- itt van a leírása: http://www.z22se.co....r-cheater.5891/

- és itt: http://www.vx220.org...59-egr-cheater/

- Nekem eddig bevált. (2 napja használom)

Link to comment
Megosztás:

Köszi!

Na akkor még egy ami eszembe jutott. Vettem csatlakozókat a ködlámpához, nem akarok szilózni, csak forrasztani.

Honnan tudom megállapítani hogy melyik a "+" vezeték. Nehogy véletlenül fordítva kössem, forrasszam össze :icon1: gondolom az égőnek nem tenne jót ha fordítva kapná a cuccot. A dugóknál úgy láttam hogy az egyik az sima fekete, a másik meg valami színes/fekete vezeték. Talán a színes/fekete lesz a + ?

Köszi.

Az izzónak pont tökmindegy, hogy merre folyik rajta az áram, meg a ködlámpa belseje is teljesen el van szigetelve mindentől úgyhogy nincs jelentősége. Egyébként leginkább úgy szokott lenni, hogy az izzófoglalat a negatív, a másik, kábelvéges pólus meg a pozitív, ezt ha megvan a lámpa könnyen meg tudod nézni, ki tudod mérni melyik-melyikre megy a csatlakozóban, de semmi jelentősége.

1. Igen DARTVÖDÖR féle panellel oldottam meg a visszajelzést. Abban töröm a fejem, hogy egy kacsoló IC, vel megoldom a 30km/h alatt bekapcsolási hibát. Az IC vezérlését a sebesség mutató potméterről akarom levenni, csak meg kell mérnem a rá kerülő z áramerősséget és feszültséget 30km/h-nál. Ha megvan publikálom.

2. De van rá gyári megoldás, egy ún. ODC (Opel DELTA CIM) egység kerül be amibe a WEG (sebesség jel is befut. Ezt az egységet a Valeo-nál láttam, a vezetékköteges soron ahol a bajuszkapcsolók is készülnek Az aksi fölött levő fekete doboznál, a kábelkötegben lakik. (A Vauxhall ba beszerelik, de a G-astrába nem került tudtommal.)

Sajna külön én még nem találkozta vele a kereskedelemben vagy a Neten sem. A bontókba meg külön vadászok rá, úgy sem tudják mi az.

Amikor meg ott melóztam pechemre nem volt G-Astrám, csak F-em.

Valami egyszerű szűrő egyébként ami egy bizonyos érték alatt nem enged át kb akkora mint egy AAA-s elem 2 vezeték belemegy 2 vezeték kijön a végén és műgyantába van öntve, és fekete.. Többet nem tudok róla.

3. Megcsináltam az EGR leblindelést alu lemezzel, Gyártottam hozzá EGR-cheater panelt.

teljesen jól működik a cuccos, hibakód nincs, húz min a kisangyal a gép.

4. be kell lépnem a klubba, met az 5 hozzászólás kicsit karcsú, ugyhogy utalok is....... (de nem csak ez a belépési indok)

Ezt a "sebesség mutató potmétert" úgy érted, hogy magában a sebességmérő műszerben levenni a jelet a mutatót mozgató áramkörből?

Nekem is vannak terveim egyébként ezirányban, én egy mikrovezérlős egység építését tervezem a WEG jel feldolgozásásra. Sőt a nyáron építettem magamnak egy AVR-es próbapanelt hasonló projektek teszteléséhez, ezen már összedobtam és leprogramoztam egy sebességmérőt, ami korrektül működik is, a saját 7 szegmenses kijelzőjén jeleníti meg az autó aktuális sebességét. Ezt tervezem megépíteni olyan változatban, ami a kijelzés helyett különböző sebességtartományokban aktivál egy-egy kimenetet. Bár DarthVödör oldalán a napokban olvastam, hogy időközben kiderült a bovdenes tempomatmotornak mégiscsak van visszajelző kimenete (csak nincs feltüntetve a rajzokon, mert G Astrában nem használják), így ehhez nekem valószínűleg nem lesz rá szükség, viszont olyan sebességfüggő funkciók megvalósítása is tervben van, mint a ködlámpa kanyarlámpaként való használata (30 km/h alatt), és az elindulás utáni ajtózárás.

Link to comment
Megosztás:

Azért van, mert a lelemezelés után még elektromosan nincs kiiktatva, az ECU viszont működteti a szelepet így ha nemjó a pozíciója (megszorul) előjön a hibakód.

Igy néz ki, homemade:

60040ec09a9b2c7fmed.jpg

- Az EGR szelep (ülék) lezárása után a szelep elktromos csatlakozásához kell bekötni. A kis elektronika átveri az ECU-t, hogy az azt "hiszi" rendben működik a szelep.

- kb 300 Ft-ból megvan, könnyen megcsinálható házilag is.

- itt van a leírása: http://www.z22se.co....r-cheater.5891/

- és itt: http://www.vx220.org...59-egr-cheater/

- Nekem eddig bevált. (2 napja használom)

Köszi szépen!

Megpróbálkozok vele majd.

Remélem jól értelmezem, hogy a panelt azt bedugom a csatlakozóba és jól leszigetelem meg rögzítem, hogy ne lötyögjön és kész is van?

Link to comment
Megosztás:

Ezt a "sebesség mutató potmétert" úgy érted, hogy magában a sebességmérő műszerben levenni a jelet a mutatót mozgató áramkörből?

Igen úgy értem. Nekem a fősulin a tanárom mindig azt szajkózta elektro-n, hogy amit tekerünk az a potencio-trimmer, ami visszajelzi az a potencio-meter, csak a köznyelven átkeresztelődött potméterre. (de pipa volt arra is aki azt mondta "10A-es biztosíték" , mert az biztosító szakszerűen :)

A többihez meg sok gratula. Érzem fogunk mi még kooperálni. A végén már gondolat hullámokkal vezetjük az Astrá-t. :)

Köszi szépen!

Megpróbálkozok vele majd.

Remélem jól értelmezem, hogy a panelt azt bedugom a csatlakozóba és jól leszigetelem meg rögzítem, hogy ne lötyögjön és kész is van?

Igen. pontosan úgy. :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Volna egy kis problémám.

Első ködlámpát szeretném beépíteni, azaz mindent megcsináltam, DarthVödör leírása alapján mentem és mégsem működik a dolog. Sőt most már a hátsó ködlámpák sem működnek. Biztosítékok jók mindent megnéztem.

Az 5-ös relénél elvágtam a vastagabbik fekete vezetéket és ahhoz forrasztottam hozzá a behúzott kábelt, a másikat pedig leszigeteltem. Nem értem miért nem jó egyik ködlámpám sem.

Tudnátok segíteni? Még szét van borítva a kocsi...

Köszi.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Volna egy kis problémám.

Első ködlámpát szeretném beépíteni, azaz mindent megcsináltam, DarthVödör leírása alapján mentem és mégsem működik a dolog. Sőt most már a hátsó ködlámpák sem működnek. Biztosítékok jók mindent megnéztem.

Az 5-ös relénél elvágtam a vastagabbik fekete vezetéket és ahhoz forrasztottam hozzá a behúzott kábelt, a másikat pedig leszigeteltem. Nem értem miért nem jó egyik ködlámpám sem.

Tudnátok segíteni? Még szét van borítva a kocsi...

Köszi.

melyik fajta biztosíték táblád van?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Ki szeretnem cserelni a gyari kazettas magnomat egy olyanra amelyket tudom kezelni a kormanyon levo gombokkal. Erdekes hogy ezt sem tudom kezelni vele.Gondolom nem ez az eredeti magno, mivel lejjebb a klima alatt van cd tarto berpitve. szoval milyet kellene venni, hogy tudjam mukodtetni kormanyrol?

Link to comment
Megosztás:

a nem gyári mellet jobbra (6)

így se jó sajnos. de ahogy írtam nem csak ez a gond hanem az is hogy a hátsó se működik ami eddig működött.

Az 5-ös relénél gondolom hogy azzal a szállal kellett forrasztani az behúzott szálat ami a relétől jön ki.

Egyszerűen nem értem mi van. Visszatettem a gyári csak hátsó ködlámpás kapcsolót hátha az a gond, de azzal sem világít a hátsó.

Van még valami ötleted?

Link to comment
Megosztás:

így se jó sajnos. de ahogy írtam nem csak ez a gond hanem az is hogy a hátsó se működik ami eddig működött.

Az 5-ös relénél gondolom hogy azzal a szállal kellett forrasztani az behúzott szálat ami a relétől jön ki.

Egyszerűen nem értem mi van. Visszatettem a gyári csak hátsó ködlámpás kapcsolót hátha az a gond, de azzal sem világít a hátsó.

Van még valami ötleted?

multiméteres keresés ...

a reléből kijön a vastag feketén a feszültség?

én úgy csináltam hogy elvágtam a vastag feketét ami a biztitábláról jön le .

összeforrasztottam a behúzott szállal

az elvágott vezeték másik felét leszigeteltem és tűrtem valahová

a negatívot a bal első nyúlványról vettem

Link to comment
Megosztás:

multiméteres keresés ...

a reléből kijön a vastag feketén a feszültség?

én úgy csináltam hogy elvágtam a vastag feketét ami a biztitábláról jön le .

összeforrasztottam a behúzott szállal

az elvágott vezeték másik felét leszigeteltem és tűrtem valahová

a negatívot a bal első nyúlványról vettem

ugyan így jártam el én is, pontról pontra leírásból dolgoztam, abból amit Ti leírtatok. csak azt nem értem hogy ha ez az első ködlámpára vonatkozik akkor miért döglött meg a hátsó? na neki esek még egyszer szétszedem, mérek faragok, aztán ha megint semmi akkor vissza az eredeti állapot. és majd egyszer megint neki látok, vagy megkérek valakit aki jobban ért nálam hozzá hogy lesse meg.

Köszi a tanácsokat!

Link to comment
Megosztás:

ugyan így jártam el én is, pontról pontra leírásból dolgoztam, abból amit Ti leírtatok. csak azt nem értem hogy ha ez az első ködlámpára vonatkozik akkor miért döglött meg a hátsó? na neki esek még egyszer szétszedem, mérek faragok, aztán ha megint semmi akkor vissza az eredeti állapot. és majd egyszer megint neki látok, vagy megkérek valakit aki jobban ért nálam hozzá hogy lesse meg.

Köszi a tanácsokat!

Biztos, hogy jó vezetéket vágtál el? Mert az első és hátsó ködlámpa reléje pont egymás mellett vannak, és ilyen kábeldzsungelben nem nehéz elnézni. Ha visszakötöd eredeti állapotba az elvágott vezetéket, akkor sem javul meg a hátsó? A relék 30-as lábánál tudsz mérni feszültséget?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Utólagosan beépített első ködlámpát vissza lehet jeleztetni a műszerfalon, vagy ez felejtős dolog. A több helyen leírt kapcsoló átmókolással oldottam meg a kapcsolását. Csak nem tudom melyik lábról esetleg a relé melyik lábáról kell jelet vinni. Ha nem a műszerfalra akkor egy külön ledre csak valahogy vissza jelzés kellen ha működik a lámpa. Illetve ha van megoldás rá akkor gondolom a nem gyárilag szerelt vonohorgot is be lehet valahogy kötni a műszerfalra mivel most egy kis zöld led mutatja ha villog az utánfutó de ez a kormány takarásában van alap esetben :(

Itt szeretném megragadni az alkalmat és Békés Boldog Karácsonyt kívánni minden kedves márkatásnak és Opel fannak.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Utólagosan beépített első ködlámpát vissza lehet jeleztetni a műszerfalon, vagy ez felejtős dolog. A több helyen leírt kapcsoló átmókolással oldottam meg a kapcsolását. Csak nem tudom melyik lábról esetleg a relé melyik lábáról kell jelet vinni. Ha nem a műszerfalra akkor egy külön ledre csak valahogy vissza jelzés kellen ha működik a lámpa. Illetve ha van megoldás rá akkor gondolom a nem gyárilag szerelt vonohorgot is be lehet valahogy kötni a műszerfalra mivel most egy kis zöld led mutatja ha villog az utánfutó de ez a kormány takarásában van alap esetben :(

Itt szeretném megragadni az alkalmat és Békés Boldog Karácsonyt kívánni minden kedves márkatásnak és Opel fannak.

Ha a biztosíték és a relé a gyári helyén van, akkor a gyári kijelző világítani fog. Vagyis kellene a Te esetedben is.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Ki szeretnem cserelni a gyari kazettas magnomat egy olyanra amelyket tudom kezelni a kormanyon levo gombokkal. Erdekes hogy ezt sem tudom kezelni vele.Gondolom nem ez az eredeti magno, mivel lejjebb a klima alatt van cd tarto berpitve. szoval milyet kellene venni, hogy tudjam mukodtetni kormanyrol?

A gyári kazettásak közül a CAR300 típusú nem tudta kezelni a multikormányt, a CAR400 típusú már igen (és attól fölfelé az összes, a CD-sek is).

Gyáriból tehát ezeket érdemes venned, nem gyári rádiókhoz viszont alapesetben kell egy adapter hogy tudja kezelni a multikormány gombjait, valamint olyan rádiónak kell lennie ami tudja a remote (távirányítás) funkciót. Adapter ehhez a márkákhoz van (jó drágán): http://www.carlink.h...h=5_287_197_216

Ha a műszerfalban CD-tartód van (Amúgy hivatalosan Fischer Box-nak hívják és elég kurrens cikk), akkor CD-s rádiód (valószínűleg CDR500) volt gyárilag.

Kis info az Opel rádiókról: http://carradio.5mp.....php?a=carradio

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.