Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Sziasztok!

Sikerült hozzájutnom frankó cuccokhoz!

A bekötésben tudtok segíteni? Gyárilag mikor kell a napellenzőknek működnie? Csak gyújtáson?

A beltérvilágításra pedig jó sok vezeték megy.... nagy segítség lenne egy leírás!

Köszönöm!

Én a szivargyújtóról húztam neki a 12V-ot és akkor jól fog működni.(napellenző)

Belső világítást is onnan oldottam meg, plusz a multitimer-t is rákötöttem.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Nos sikerült kicserélni a váltó gombot egy H Astra váltó gombra.

Személy szerint jobban kézre áll, és a golyósfészket is cseréltem, így egy fokkal jobb.

Akit érdekel leírom, hogy pontosan mit hogyan kell, mert van egy két buktatója is.

Engem érdekelne! Hálás lennék egy leírásért!! :)

Link to comment
Megosztás:

Engem érdekelne! Hálás lennék egy leírásért!! :)

Akkor kezdeném az elején.

Nekem rudazatos váltóm van, így csak erről tudok adni egy "leírást".

Kezdem az elején:

Megvesszük a H Astra váltógombot, váltókart, de kompletten!!!

Golyósfészek is jó ha van hozzá. ITT egy kép, a régi G váltókarról, ugyan így nézzen ki a

H Astra cucca is, mert így akkor kb. 10 perc lesz a csere!!!!

Nem mellékes, hogy a H Astra váltógombja NEM megy rá a G Astra váltórúdjára!!

Ezért kell kompletten cserélni rúddal együtt.

Elsőre levesszük a váltókar borítását.

Nem szabad levenni a gombot!!!

A kulisszában a váltókar végén lévő golyósfészek van csak rögzítve.

Ezt két oldalt két kis fül tartja, óvatosan "nyissuk" az egyik fület.

Ha már nyitva, akkor óvatosan húzzuk felfelé az egész váltókart a gombnál fogva->ezért kell, hogy a gomb rajta maradjon!!!

A másik fület is kinyitjuk, és már ki is húzható a komplett váltókar.

A golyósfészket én kicseréltem, visszarakni nem nehéz a hornyokba illeszkedik a két kis fül a kulissza házban.

Csak simán visszapattintjuk a H Astra váltókart, a golyósfészekkel. itt csak arra kell figyelni, hogy a váltórúd "felénk" görbüljön.

Mivel kicseréltem, ezért én letakarítottam a kulissza házat, majd jól bezsíroztam ahol kell, de hogy hol kell ez adja magát,

látni lehet, hogy hol "használódik" a ház.PL, a rükinél is.

Van egy fém karika amin ugye átmegy a váltórúd, és a nagyobbik golyó lesz a karikában.

Én ezt a karikát is kitakarítottam, bezsíroztam.

A G Astra váltó szoknyát használtam fel, ezt egyszerűen a H váltógombjának az erre kialakított helyére rögzítettem vékony dróttal.

Ha nincs hozzá szoknya, és nincs meg fejben, hogy melyik is ez:

akkor ez a rész egy fehér kis rögzítő gyűrű, ami rápattan a gombra és leszorítja a váltószoknya

bőrét. ha kipattintod (nem kéne) akkor szétjön a rugós része.

A pattintós gyűrű és a króm dísz között lesz annyi kis hely még bepattintva is, hogy egy vékony dróttal odaszorítsd a váltószoknyát.

Végezetül csak annyi, hogy nem kell félni, nem kell feszegetni, minden simán fog menni.

Nekem elsőre sikerült, csak a buktatókat benyeltem :D

Ha valaki nem meri egymaga és Pesti, akkor szívesen segítek!

Ha jól dolgoztunk akkor így néz ki:

KÉP

KÉP

KÉP

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

Nos sikerült kicserélni a váltó gombot egy H Astra váltó gombra.

Személy szerint jobban kézre áll, és a golyósfészket is cseréltem, így egy fokkal jobb.

Akit érdekel leírom, hogy pontosan mit hogyan kell, mert van egy két buktatója is.

Engem is érdekelne a szerelés menete. :) Ilyen fajtára cserélted?

opel-astra-h-5gag-1ebay.jpg

Szerk.: Látom megelőztél. Ezen a váltógombon hol van a felhúzókar amit beépítettél?

Módosítva : trassher
Link to comment
Megosztás:

Engem is érdekelne a szerelés menete. :) Ilyen fajtára cserélted?

Igen, csak asszem barnásabb színűre.

Alkatrész árat elfelejtettem: 7500ft-volt postával.

A Ceglédberceli sráctól.

SZERK:

a felhúzója az a króm kis izé az elején.

Módosítva : wakond
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Egy jó fajta könyöklőt keresek a gépbe, tudnátok ajánlani valamit, nektek mi vált be igazán. Olyat keresek ami miatt nem kell szétfurkálni a középkonzolomat. Ezt találtam egyenlőre mi a vélemény? link

Nekem Armster van felhajthatós,csúsztatható a teteje és még a magassága is állítható kicsit

A tartó konzolt csavarozni kell a hamutartó elé a műanyagba

Nálam bevált,15K körűl volt az ára konzollal együtt :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Én a szivargyújtóról húztam neki a 12V-ot és akkor jól fog működni.(napellenző)

Belső világítást is onnan oldottam meg, plusz a multitimer-t is rákötöttem.

Polaritásnak van jelentősége a napellenzőknél? Sötét a táp vagy mindegy? Hagyományos izzós?

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Polaritásnak van jelentősége a napellenzőknél? Sötét a táp vagy mindegy? Hagyományos izzós?

Köszi!

ha jól emlékszem van egy piros és egy másmilyen vezeték.

A pirost használtam a +12V-nak a szivargyújtóról.

A másikat a negatívnak, szintén a szivargyújtóról.

Hagyományos vékonyka sofita izzós, ki szerettem volna cserélni ledre, de nem tudtam roncsolás nélkül szétszedni.

Még jó, hogy volt egy tartalék darabom :D

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Egy jó fajta könyöklőt keresek a gépbe, tudnátok ajánlani valamit, nektek mi vált be igazán. Olyat keresek ami miatt nem kell szétfurkálni a középkonzolomat. Ezt találtam egyenlőre mi a vélemény? link

Szintén Armster. 2-2 csavar fogja. Mondjuk engem nem zavar a csavarozás mert nem akarom kiszedni. De ha úgy van fel tudom hajtani. Szolid kinézetű, jól tartja magát és illik a belső térhez. Tetején az anyag hasonló mint a kárpité de bőr.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nemrég beépítettem egy tolatóradart az astrába (steelmate PTS400M5). Az a gondom vele, hogy ahogy kedve tartja néha egyfolytában sípol és jelzi ,hogy valami túl közel van. Sikerült beaazonosítanom, hogy melyik érzékelő csinálja. Ha kihúzom a helyéről akkor rendben működik, ha visszatezem megint jelez. Van úgy is, hogy magától egy idő után helyreáll. Halálra idegesít. Valamikor hetegig jó, valamikor csak napokig.

A letörölgetés nem segít, az érzékelők jól vannak benn, a hátuljukon van egy nyíl aminek felfelé kell álnia, de ez rendben van.

Van valakinek valami ötlete, vagy tapasztalata ezügyben? Talán egy vacak olcsó cucc az egész?

A válaszokat előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Akadt egy olyan problémám az autóval hogy eltűnt a műszerfal és a középkonzol világítás. A km óra és a kijelző világítás működik, de csak addig míg fel nem kapcsolom a tompítottat. Ekkor egységesen sötétségbe burkolózik az egész műszerfal.

Ebben szeretném a segítségeteket kérni hogy szerintetek mi lehet a probléma, merre induljak a hibakeresésben. Előte is köszönöm!

Dani

Link to comment
Megosztás:

Akkor kezdeném az elején.

Nekem rudazatos váltóm van, így csak erről tudok adni egy "leírást".

Kezdem az elején:

Megvesszük a H Astra váltógombot, váltókart, de kompletten!!!

Golyósfészek is jó ha van hozzá. ITT egy kép, a régi G váltókarról, ugyan így nézzen ki a

H Astra cucca is, mert így akkor kb. 10 perc lesz a csere!!!!

Nem mellékes, hogy a H Astra váltógombja NEM megy rá a G Astra váltórúdjára!!

Ezért kell kompletten cserélni rúddal együtt.

Elsőre levesszük a váltókar borítását.

Nem szabad levenni a gombot!!!

A kulisszában a váltókar végén lévő golyósfészek van csak rögzítve.

Ezt két oldalt két kis fül tartja, óvatosan "nyissuk" az egyik fület.

Ha már nyitva, akkor óvatosan húzzuk felfelé az egész váltókart a gombnál fogva->ezért kell, hogy a gomb rajta maradjon!!!

A másik fület is kinyitjuk, és már ki is húzható a komplett váltókar.

A golyósfészket én kicseréltem, visszarakni nem nehéz a hornyokba illeszkedik a két kis fül a kulissza házban.

Csak simán visszapattintjuk a H Astra váltókart, a golyósfészekkel. itt csak arra kell figyelni, hogy a váltórúd "felénk" görbüljön.

Mivel kicseréltem, ezért én letakarítottam a kulissza házat, majd jól bezsíroztam ahol kell, de hogy hol kell ez adja magát,

látni lehet, hogy hol "használódik" a ház.PL, a rükinél is.

Van egy fém karika amin ugye átmegy a váltórúd, és a nagyobbik golyó lesz a karikában.

Én ezt a karikát is kitakarítottam, bezsíroztam.

A G Astra váltó szoknyát használtam fel, ezt egyszerűen a H váltógombjának az erre kialakított helyére rögzítettem vékony dróttal.

Ha nincs hozzá szoknya, és nincs meg fejben, hogy melyik is ez:

akkor ez a rész egy fehér kis rögzítő gyűrű, ami rápattan a gombra és leszorítja a váltószoknya

bőrét. ha kipattintod (nem kéne) akkor szétjön a rugós része.

A pattintós gyűrű és a króm dísz között lesz annyi kis hely még bepattintva is, hogy egy vékony dróttal odaszorítsd a váltószoknyát.

Végezetül csak annyi, hogy nem kell félni, nem kell feszegetni, minden simán fog menni.

Nekem elsőre sikerült, csak a buktatókat benyeltem :D

Ha valaki nem meri egymaga és Pesti, akkor szívesen segítek!

Ha jól dolgoztunk akkor így néz ki:

KÉP

KÉP

KÉP

Precíz leírás! Köszönjük szépen! :) Jól látom a képeke, hogy egy kicsit rövidebb a H váltókar, mint a G?

Illetve eltudnád küldeni a Ceglédberceli srác elérhetőségét? Persze akkor ha több autót bont...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Akadt egy olyan problémám az autóval hogy eltűnt a műszerfal és a középkonzol világítás. A km óra és a kijelző világítás működik, de csak addig míg fel nem kapcsolom a tompítottat. Ekkor egységesen sötétségbe burkolózik az egész műszerfal.

Ebben szeretném a segítségeteket kérni hogy szerintetek mi lehet a probléma, merre induljak a hibakeresésben. Előte is köszönöm!

Dani

Letekerted veletlenul a fenyerot! A lampa magassag allito mellett van. Tekerd fol es jo lesz!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nemrég beépítettem egy tolatóradart az astrába (steelmate PTS400M5). Az a gondom vele, hogy ahogy kedve tartja néha egyfolytában sípol és jelzi ,hogy valami túl közel van. Sikerült beaazonosítanom, hogy melyik érzékelő csinálja. Ha kihúzom a helyéről akkor rendben működik, ha visszatezem megint jelez. Van úgy is, hogy magától egy idő után helyreáll. Halálra idegesít. Valamikor hetegig jó, valamikor csak napokig.

A letörölgetés nem segít, az érzékelők jól vannak benn, a hátuljukon van egy nyíl aminek felfelé kell álnia, de ez rendben van.

Van valakinek valami ötlete, vagy tapasztalata ezügyben? Talán egy vacak olcsó cucc az egész?

A válaszokat előre is köszönöm!

Ha biztosan tudod hogy az egyik érzékelőd nem jó akkor azt ki kell cserélni. Ha van rá garancia reklamáld meg és cseréltesd ki.

Link to comment
Megosztás:

Hali mindenki!

Aszthiszem behalt a világításkapcsolomon a tompított rész,vagy kontaktos kikopott bent valami ha megmozgatom a kapcsolot gombját fel le akkor néha világit néha nem,kivettem a helyéröl de nem lettem okosabb!ezt lehet javitatni vagy vegyek bele újjat vagy bontottat?vagy ha van valakinek bontott első ködlámpás az lehet hogy érdekel reális árom

árom!

Link to comment
Megosztás:

Precíz leírás! Köszönjük szépen! :) Jól látom a képeke, hogy egy kicsit rövidebb a H váltókar, mint a G?

Illetve eltudnád küldeni a Ceglédberceli srác elérhetőségét? Persze akkor ha több autót bont...

Első leírásom, sajna nem fotóztam a menetét,de tényleg nagyon egyszerű,

leírni komolyan mondom, hogy hosszabb volt, mint megcsinálni.

És igen, jó a szeme az Úrnak, rövidebb!

Személyes, olyan 250km-es tapasztalatom, hogy jobban kézre áll.

általában ritka vagy ritkábbnak számító dolgai vannak, pl. a komplett sport ülés szett potom 30-ért....(már az enyimé :D )

vagy komplett fényszóró mosó 22-ért, meg ilyesmik.

a váltókart ajánlott elsőbbségi postával vettem 7500ft-ért.

akit érdekel cím, telefonszám, privátban megadom.

Módosítva : wakond
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Hali mindenki!

Aszthiszem behalt a világításkapcsolomon a tompított rész,vagy kontaktos kikopott bent valami ha megmozgatom a kapcsolot gombját fel le akkor néha világit néha nem,kivettem a helyéröl de nem lettem okosabb!ezt lehet javitatni vagy vegyek bele újjat vagy bontottat?vagy ha van valakinek bontott első ködlámpás az lehet hogy érdekel reális árom

árom!

Szia, van róla egy remek leírás KaCsa jóvoltából. Olvasd el érdemes utána nézned: http://kacsa-ignis.hu/vkapcs/

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.