Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G szervízelés


tilona

Recommended Posts

14 órája, Lacika22 írta:

Sziasztok.Szeretném negkérdezni, hogy astra g féknyeregre hogyan lehet visszatenni a dugattyú porvédőjét? Külső peremre. Nem bíros sehogy visszarakni. Kérlek segítsetek.

Köszönöm.Laci

Csak a meg felelő szerszámmal  de a Google a barátod,"fékdugattyú visszanyomó":)

Link to comment
Megosztás:

On ‎2016‎. ‎11‎. ‎11‎. at 1:56, Janó32 írta:

Szuper! Köszönöm a részletes segítséget!

A kis furatra is felhívta a figyelmed Gedikart fórumtárs. Az nagyon fontos. Ha picit is el van dugulva oda a megfelelő alapjárat. s korábban , mintha lett volna ezzel valami gondod. Nitróval alaposan ki kell mosni az egészet s dróttal kipiszkálni a furatot amennyiben szükséges.

  • Like 3
Link to comment
Megosztás:

1 óra, scream24 írta:

A kis furatra is felhívta a figyelmed Gedikart fórumtárs. Az nagyon fontos. Ha picit is el van dugulva oda a megfelelő alapjárat. s korábban , mintha lett volna ezzel valami gondod. Nitróval alaposan ki kell mosni az egészet s dróttal kipiszkálni a furatot amennyiben szükséges.

Jövő hét hétvégére van az akció betervezve, addigra minden meg lesz hozzá (elvileg). Valóban hidegindításkor néhány másodpercre remeg egy picit az autó, meglátjuk majd (de ez random fordul elő, nem találok párhuzamot az esetek és a körülmények közt)... 

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 11. 10. at 19:50, csicsó írta:

Z16xe nél kb mibe fáj a vez.csere?

Nem gyári de nem is a legolcsobb alk.el

Hello,

Nekem augusztus elején ilyen árajánlatot adtak egy Pécs melletti szervizben:

- CONTITECH vezérműszíj klt.: 38 477 (brutto)

-Vízpumpa:                                14 845

- Hosszbordás szíj:                      4 528

- Hosszbordás szíj feszítőkar:    28 415

- Hosszbordásszíj feszítőgörgő:   7 433

-Fagyálló 3L:                                3 300

- Munkadíj 2 óra:                        15 000

Összesen:                                 111 998

 

 

 

Módosítva : KMiki
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On ‎2016‎. ‎11‎. ‎10‎. at 19:50, csicsó írta:

Z16xe nél kb mibe fáj a vez.csere?

Nem gyári de nem is a legolcsobb alk.el

Pár éve a Contitech márkát preferáltam. Vízpumpa az skf-lett Csak úgy gyorsba szétnéztem a cromaxba, Te is megteheted, meg is vásárolhatod, persze vannak, lehetnek olcsóbb helyek is.

Vez. szíj, feszítő, görgők: A conti, gates sőt a gyári alkatrészként írt is 30 Mátyás.

Hosszbordás szíj Conti, skf  3800ft,  Gates több, mint egy 20-as :blink:

Vízpumpa: skf11 Gates 14

Hosszbordás szíj feszítő+görgő (amennyiben kell) skf:17000  Conti:25000  gyári: 24000

Szóval pl: ez a szett:

Gyári  Vezérlés garnitúra, Hosszbordás szíj (conti), Víz pumpa (skf), és tegyük fel ki kell cserélni a hosszbordás szíj feszítőt görgővel együtt, pl skf .

Ez kicsivel több, mint 60 Matyi. Ilyenkor még illik lecserélni a fagyállót is. Az legyen 4000ft.

A munkadíj persze még nincs benne, ha nincs jó ismerős.

 

 

Link to comment
Megosztás:

1 óra, KMiki írta:

Hello,

Nekem augusztus elején ilyen árajánlatot adtak egy Pécs melletti szervizben:

- CONTITECH vezérműszíj klt.: 38 477 (brutto)

-Vízpumpa:                                14 845

- Hosszbordás szíj:                      4 528

- Hosszbordás szíj feszítőkar:    28 415

- Hosszbordásszíj feszítőgörgő:   7 433

-Fagyálló 3L:                                3 300

- Munkadíj 2 óra:                        15 000

Összesen:                                 111 998

 

 

 

Köszi,kollégám venne G-t,csakhogy tudja mivel számoljon még

Link to comment
Megosztás:

5 perce, scream24 írta:

Pár éve a Contitech márkát preferáltam. Vízpumpa az skf-lett Csak úgy gyorsba szétnéztem a cromaxba, Te is megteheted, meg is vásárolhatod, persze vannak, lehetnek olcsóbb helyek is.

Vez. szíj, feszítő, görgők: A conti, gates sőt a gyári alkatrészként írt is 30 Mátyás.

Hosszbordás szíj Conti, skf  3800ft,  Gates több, mint egy 20-as :blink:

Vízpumpa: skf11 Gates 14

Hosszbordás szíj feszítő+görgő (amennyiben kell) skf:17000  Conti:25000  gyári: 24000

Szóval pl: ez a szett:

Gyári  Vezérlés garnitúra, Hosszbordás szíj (conti), Víz pumpa (skf), és tegyük fel ki kell cserélni a hosszbordás szíj feszítőt görgővel együtt, pl skf .

Ez kicsivel több, mint 60 Matyi. Ilyenkor még illik lecserélni a fagyállót is. Az legyen 4000ft.

A munkadíj persze még nincs benne, ha nincs jó ismerős.

 

 

köszi:)

Link to comment
Megosztás:

Gyerekek, azért már bocs, kicsit meredek árakat írtok. De persze, ha az embernek a mai világban nincsenek ismerősei akkor sajnos eléggé el lehet szállni. Érdemes keresgélni, nyomozni, több helyen megnézni.

Valamelyik topikban kolléga leírta pl. hogy a feszítőnél ( hosszbordás szíj) lehet csak csapágyat cserélni, igaz kell kicsit faragni, de olcsóbb.... pl.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On ‎2016‎. ‎11‎. ‎10‎. at 19:50, csicsó írta:
20 órája, Handbrake írta:

Gyerekek, azért már bocs, kicsit meredek árakat írtok. De persze, ha az embernek a mai világban nincsenek ismerősei akkor sajnos eléggé el lehet szállni. Érdemes keresgélni, nyomozni, több helyen megnézni.

Valamelyik topikban kolléga leírta pl. hogy a feszítőnél ( hosszbordás szíj) lehet csak csapágyat cserélni, igaz kell kicsit faragni, de olcsóbb.... pl.

Mint írtam ezek, csak példa értékűek, van ahol olcsóbb.

Hosszbordás szíjat mire cserélni kell, szinte biztos, hogy oda a műanyag feszítőgörgő! Ami amúgy sem tétel, hiszen pár ezer forint és 100000km-t tuti elmegy. Aki ezen akar spórolni, az bizony meg is érdemli szvsz.....

 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2016. 11. 12. at 17:12, KMiki írta:

Hello,

Nekem augusztus elején ilyen árajánlatot adtak egy Pécs melletti szervizben:

- CONTITECH vezérműszíj klt.: 38 477 (brutto)

-Vízpumpa:                                14 845

- Hosszbordás szíj:                      4 528

- Hosszbordás szíj feszítőkar:    28 415

- Hosszbordásszíj feszítőgörgő:   7 433

-Fagyálló 3L:                                3 300

- Munkadíj 2 óra:                        15 000

Összesen:                                 111 998

 

 

 

Hosszbordás nem a vezérlés része. Tehát a kart, görgőt nem szükséges cserélni szerintem, csak ha gond van velük.

Szerintem a Contitech készlet is olcsóbban megvan, 30 körül...

Vízpumpa nekem 8-9k volt (Graf).

Elég drágán mérik az alkatrészeket, szerintem alaktrészben van benne csak egy 20-as pluszban.

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 11. 12. at 20:47, Handbrake írta:

Gyerekek, azért már bocs, kicsit meredek árakat írtok. De persze, ha az embernek a mai világban nincsenek ismerősei akkor sajnos eléggé el lehet szállni. Érdemes keresgélni, nyomozni, több helyen megnézni.

Valamelyik topikban kolléga leírta pl. hogy a feszítőnél ( hosszbordás szíj) lehet csak csapágyat cserélni, igaz kell kicsit faragni, de olcsóbb.... pl.

Jaja. 2-3E Ft görgő cseélve egyben.

A kart meg felesleges, ha nincs vele gond. De nekem 17k rémlik a karra is...

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

1.6-os 16V-s vagy 1.8-as benzines motorral keresek 5 ajtós G Astrát.

Az lenne a kérdésem, hogy ha belenyúlok vagy a megvétel pillanatában egyben van még az autó, de késöbb 1-2 dolog el kezd koppani valami a futóműben vagy csak elromlik valami, akkor milyen szervizelési költségekre lehet számítani, tehát mekkora összeget célszerű félrerakni a késöbbi javítgatásokra? Keretem kb 600.000 Ft, tehát 99/2000 környéki autók lehetnek a befutók. 100.000 Ft-ra gondoltam félrerakni ilyen esetre.

Mennyibe kerül rendberakni és milyen márkákat érdemes preferálni alkatrész vételkor: futómű rendberakása, vezérléscsere (szíjas vagy láncos? milyen gyakorisággal kell cserélni?), kuplungcsere, illetve bármi amely típushiba és előjöhet nálam. Szeretnék tudatosan felkészülni arra, hogy nem feltétlenül hibátlan példányt fogok kifogni...Köszönöm!

Módosítva : Optimus86
Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Optimus86 írta:

Sziasztok!

1.6-os 16V-s vagy 1.8-as benzines motorral keresek 5 ajtós G Astrát.

Az lenne a kérdésem, hogy ha belenyúlok vagy a megvétel pillanatában egyben van még az autó, de késöbb 1-2 dolog el kezd koppani valami a futóműben vagy csak elromlik valami, akkor milyen szervizelési költségekre lehet számítani, tehát mekkora összeget célszerű félrerakni a késöbbi javítgatásokra? Keretem kb 600.000 Ft, tehát 99/2000 környéki autók lehetnek a befutók. 100.000 Ft-ra gondoltam félrerakni ilyen esetre.

Mennyibe kerül rendberakni és milyen márkákat érdemes preferálni alkatrész vételkor: futómű rendberakása, vezérléscsere (szíjas vagy láncos? milyen gyakorisággal kell cserélni?), kuplungcsere, illetve bármi amely típushiba és előjöhet nálam. Szeretnék tudatosan felkészülni arra, hogy nem feltétlenül hibátlan példányt fogok kifogni...Köszönöm!

Szia!

Bölcs hozzáállás. :)

Ha nem kell a hengerfejhez, motorhoz nyúlni vagy a kötelező vezérlés, olaj cserén felül kuplungot is javítani, akkor szerintem elég a 100k.

Váratlan meghibásodásra én is ennyi pénzt különítettem el. Bár eddig nem kellett még hozzányúlni.

Mindenesetre tényleg jól nézd/nézesd át, hiszen az apró dolgok összedva drágák is lehetnek. A legtöbb dolog a felsoroltak közül viszont kiszűrhető.

Sok sikert a választáshoz!

Link to comment
Megosztás:

10 órája, Cs. Zoltán írta:

Szia!

Bölcs hozzáállás. :)

Ha nem kell a hengerfejhez, motorhoz nyúlni vagy a kötelező vezérlés, olaj cserén felül kuplungot is javítani, akkor szerintem elég a 100k.

Váratlan meghibásodásra én is ennyi pénzt különítettem el. Bár eddig nem kellett még hozzányúlni.

Mindenesetre tényleg jól nézd/nézesd át, hiszen az apró dolgok összedva drágák is lehetnek. A legtöbb dolog a felsoroltak közül viszont kiszűrhető.

Sok sikert a választáshoz!

Köszönöm!

Nem mintha nem hinnék neked, de más is megerősítené, hogy ha egy bevizsgált vagy csak normális gazdás G Astrát  ha megveszek, akkor plusz 100.000 Ft-tal nagy bajok nem igen szoktak lenni? MK1 Focus fórumban is jelen vagyok és 600.000 Ft-ért vett benzines Fókákra 1 év alatt 300 és 420 ezer Ft-ot költött az a 2 tulajdonos, aki válaszolt a kérdéseimre. Ez nekem nagyon sok, pedig az is megbízható, olcsón fenntartható autó hírében jár. Pl klímakompresszor, generátor, gyújtótrafó, lengőkarok (cserélhető csak a szilent?) mennyit bírnak az Opelnél? Lehet elengedem a Focus ötletét, ha ennyire lehet rá költeni... De a G Astra tulajok még nem írtak horror történeteket, tehát a bizalom és a remény még él, hogy vegyek egy G-t.

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Optimus86 írta:

Köszönöm!

Nem mintha nem hinnék neked, de más is megerősítené, hogy ha egy bevizsgált vagy csak normális gazdás G Astrát  ha megveszek, akkor plusz 100.000 Ft-tal nagy bajok nem igen szoktak lenni? MK1 Focus fórumban is jelen vagyok és 600.000 Ft-ért vett benzines Fókákra 1 év alatt 300 és 420 ezer Ft-ot költött az a 2 tulajdonos, aki válaszolt a kérdéseimre. Ez nekem nagyon sok, pedig az is megbízható, olcsón fenntartható autó hírében jár. Pl klímakompresszor, generátor, gyújtótrafó, lengőkarok (cserélhető csak a szilent?) mennyit bírnak az Opelnél? Lehet elengedem a Focus ötletét, ha ennyire lehet rá költeni... De a G Astra tulajok még nem írtak horror történeteket, tehát a bizalom és a remény még él, hogy vegyek egy G-t.

Lehet rá költeni, határ a csillagos ég :)  MK1 Focust én már 6 éve se vettem a rozsda miatt, ajtók és sárvédők durván rozsdásodnak., amúgy beltérre és vezethetőségre jobban tetszik mint az Astra. Rengeteg Focust hoznak/hoztak be Ausztriából, Németországból aprópénzért mert már nem érdemes ott hozzányúlni a kasznihoz. Egy év alatt 3-400EFt azért durva, bár én magamnak szerelem az autóm, ki tudja kit mennyivel lehet lehúzni. X16SZR G Astra ha tutit akarsz :) na arra aztán nem kell költeni, nekem volt, el. napfénytető, 4 el. ablak és szervokormány. Kb. ennyi volt az extra, futómű még mindig gyári lehet benne (18 éves) , de kompletten a motortér is. Mivel az eladó autók nagy része külföldről behozott nagyon át kell nézni korrózió szempontjából, azokkal szerkezetileg nem szokott gond lenni, csak azzal a fránya sózással. Ha jól át van nézve, nem füstöl, nem zörög akkor nagy baj nem lehet a közeljövőben, kivéve ha nagyon nagyon szerencsétlen vagy, de annak az esélye kb. olyan mint egy komoly balesetnek az úton. 3 hete ment tönkre a gyári trafósorom, 14 év és 135EKm után, ez bármikor megtörténhet (20EFt). Generátor-önindító felújítása is 10-20EFt..  Ha át van nézve és vezérlés-olaj cserélve van akkor még talán a kuplung az ami zsebbenyúlós lehet ha mondjuk hidraulikus kinyomócsapággyal cseréled ahogy kell és neves gyártótól veszed. Az szereléssel már lehet 100 felett. Ha rángat, kemény nagyon a pedál akkor lehet gyanakodni és lelkileg felkészülni egy cserére.  Szakadt lomot ne vegyél, akármit hazudnak róla. Azért ránézésre meg lehet állapítani hogy milyen gazdája volt, ami igen fontos egy tizenéves autónál. 130-150EKm-t futott autó sem feltétlenül mese, csak várni kell rá :) Fókáról még az jut eszembe hogy kolléga sose költött rá, csak tankolta. Kötelező dolgok és benzin. Egy kutya a kettő, viszont G-nél még ki lehet fogni törésmentes rozsdamentest, a fókánál az említett helyeken tuti lesz hiba. Ja még a személyes véleményem hogy Fókából 1.6, Astrából a 16 szelepesek közül akkor inkább 1.8 és természetesen ritka a megkímélt, az még az 1.2 75 lovasaknál esélyesebb ha nem akarsz nagyon száguldozni. Fogyasztásban nagy különbségek nincsenek.. oké, az 1.2-est azért gyilkolni kell hogy annyit egyen mint az 1.8 :)  Opelben nekem volt 1.3, 1.4 (2db), 1.6, 1.8(4db). Városban mind megette nekem A 8 litert amit a jelenlegi z18XE, csak ezzel nehéz (lehetetlen) a hosszú távon 4,5L kicsalása ami az 1.3-1.4-nél sikerült.

Még pár tanács mielőtt kompromisszumokat kötnél vásárláskor csak azért hogy hamarabb meglegyen a 4 kerekű: kereskedőnek semmit se higgy el, utólag ne sírj klíma vagy erősebb motor után mert egyszerűbb autót cserélni :) 

Módosítva : Déneske
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2016. 11. 29. at 9:12, Optimus86 írta:

Sziasztok!

1.6-os 16V-s vagy 1.8-as benzines motorral keresek 5 ajtós G Astrát.

Az lenne a kérdésem, hogy ha belenyúlok vagy a megvétel pillanatában egyben van még az autó, de késöbb 1-2 dolog el kezd koppani valami a futóműben vagy csak elromlik valami, akkor milyen szervizelési költségekre lehet számítani, tehát mekkora összeget célszerű félrerakni a késöbbi javítgatásokra? Keretem kb 600.000 Ft, tehát 99/2000 környéki autók lehetnek a befutók. 100.000 Ft-ra gondoltam félrerakni ilyen esetre.

Mennyibe kerül rendberakni és milyen márkákat érdemes preferálni alkatrész vételkor: futómű rendberakása, vezérléscsere (szíjas vagy láncos? milyen gyakorisággal kell cserélni?)v, kuplungcsere, illetve bármi amely típushiba és előjöhet nálam. Szeretnék tudatosan felkészülni arra, hogy nem feltétlenül hibátlan példányt fogok kifogni...Köszönöm!

Láncos mondjuk 1.4-esnél min. 100k Ft és mondjuk 150-200E km-nél hangtól függően. Használt autónál esélyes, hogy valamikor besikerül, de utána jó esetben jódarabig nem lesz vele gondod.

Szíjasnál ugyanes 40-50k Ft körül megoldható, 60E km-enként esedékes.

Kuplung nálam 70E Ft volt kinyomócsapággyal, munkadíjjal együtt. LUK, a gyári meg Sachs volt.

Jól meg kell nézni, de igazából ettől függetlenül is bele lehet nyúlni (de ez nem márkafüggő)...

Link to comment
Megosztás:

6 órája, outsider írta:

Láncos mondjuk 1.4-esnél min. 100k Ft és mondjuk 150-200E km-nél hangtól függően. Használt autónál esélyes, hogy valamikor besikerül, de utána jó esetben jódarabig nem lesz vele gondod.

Szíjasnál ugyanes 40-50k Ft körül megoldható, 60E km-enként esedékes.

Kuplung nálam 70E Ft volt kinyomócsapággyal, munkadíjjal együtt. LUK, a gyári meg Sachs volt.

Jól meg kell nézni, de igazából ettől függetlenül is bele lehet nyúlni (de ez nem márkafüggő)...

Lánccsere jöhet elöbb is,nàlam meg a szomszédomnál is 120 ezer nél esedékes lett,de vannak jócskán akinek elment többet tényleg

Ha esedékes lesz azt ugyis meghallani:)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tudna valaki ajánlani egy megbízható,valóban hozzáértő  független szervizt Dél-Pesten ,vagy akárhol Budapesten?

Nem a legolcsóbb,bár az sem lényegtelen,hanem a legjobb érdekelne.Vagy legalább a jobbak közül való.

G Astra Coupe-m van,

Köszönöm

 

Link to comment
Megosztás:

5 órája, outsider írta:

Megrendeltem a szűrőket. Maradtam a bevált dolgoknál.

Olaj, levegő Hengst

Benzin Filtron

Utastér aktívszenes Kiak

Meg vettem egy Swag leeresztő csavar.

6700 postával...

Nekem ma volt olajcserén az autóm, én mindenből Mann szűrőt vettem. Szerencsére vittem a szintén Swag csavar mellé egy külön tömítést is, a szerelő belepróbálta még "szárazon" de inkább maradt a gyárinál az új gumigyűrűvel mert nem érezte meggyőzőnek... 

Link to comment
Megosztás:

16 órája, Janó32 írta:

Nekem ma volt olajcserén az autóm, én mindenből Mann szűrőt vettem. Szerencsére vittem a szintén Swag csavar mellé egy külön tömítést is, a szerelő belepróbálta még "szárazon" de inkább maradt a gyárinál az új gumigyűrűvel mert nem érezte meggyőzőnek... 

Nekem eddig Swag vagy Febi ment bele. Nem láttam különbséget a kettő között. Mindegyik tökéletesen passzolt.

Mindig azt veszem ezek közül, amelyik épp olcsóbb.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.