Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G szervízelés


tilona

Recommended Posts

ott voltam amikor kiszedték, valóban ráfért a csere 26mm-ról 21,5-re kopott a tárcsa (21-alatt veszélyes) asszony Off Pandájján is ősszel csere lesz, 5év 50e.km.

akkor vagy te nagyon óvatosan vezetsz, vagy mi toljuk neki nagyon :lol:)

Azért túl óvatosan nem, de azért nem gyorsulgatok lámpától lámpáig, utána meg satufék :lol:

Igaz városban kevesebbet megyek. Inkább vidék, 4-es főút, 32-es, 44-es stb. Tiszabura-Abádszalók, Ott meg van ahol max 70, mert annyi a kátyú ;)

Link to comment
Megosztás:

tudom, hogy volt már téma a szervóolaj, de melyik is a gyári? piros vagy zöld? Meg hogyan tudom ellenőrízni, hogy az enyémben melyik van? Kicsit utána kéne öntenem, mert közel jár a minimum szinthez, de nem tudom meliket tegyem, mert arra emléxem, hogy keverni nagyon nem szabad.

Link to comment
Megosztás:

tudom, hogy volt már téma a szervóolaj, de melyik is a gyári? piros vagy zöld? Meg hogyan tudom ellenőrízni, hogy az enyémben melyik van? Kicsit utána kéne öntenem, mert közel jár a minimum szinthez, de nem tudom meliket tegyem, mert arra emléxem, hogy keverni nagyon nem szabad.

Nekem az rémlik, mintha a zöldet mondták volna gyárinak.

Link to comment
Megosztás:

T Robz!

A féktárcsa minimális vastagsága a BOSCH-nál 22, az ATE-nál 21 mm.

Nálam éppen 21,3.

Hétfőn csere.

ha jólemlékszem:

ez téves informácio.

ami méretet ide írtál az az a méret amikor utoljára rá lehet rakni fékbetétet. ez alatt nem.

azazt a 21,3 nál még 1 betétet bír a tárcsa.

az máskérdés, hogy én se tennék már oda semmitse...

;)

Link to comment
Megosztás:

help, help, help!!!!

Sziasztok!Vettem egy Opel Astrat, 1,7 TDI, 2003, ami meglepett, hogy 100 km után olaj van a hűtővíztartályban. Kihangsúlyozom, hogy, amikor megvettem a tartály belülről tiszta volt, szép átlátszó, ma már olajos. Egyesek szerint egy szimering, mások szerint valami olajhűtőnél a baj, nektek mi a véleményetek? Víz az olajban nincs, csak olaj a vízben!!! Mennyibe kerül ez most nekem? Egyesek szerint ez általános betegség..... Előre köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Tudna nekem valaki segíteni abban, hogy Z12XE motornál hol találom az AGR szelepet? Hétvégén kiszedném és megpucolnám.

az nem annyira egyszerü az 1.2 nél.

ha szembe állsz a motorral akkor a hengerfej jobb oldalába van felcsavarozva.

úgy kb itt:

http://www.opel-problemforum.de/imagehosti...745f4257915.jpg

de ez nem az a motor, de arrafelé...

Link to comment
Megosztás:

ha kopott azt hallani fogod. van rajta egy fémszerű vmi ami karistól majd ha elkopik. hallani...

Hát, nálam az egész FÉKTÁRCSA fémszerű ;)

Szerintem te a betétekre gondoltál. Azt tudom, hogy csikorog, ha kopik a betét, csak érdekelt, kb mi a jó tárcsaméret még. (kell-e lassan gyűjteni a cuccosokra)

A többieknek is köszi az infót. Ezen elvileg a gyári van, mivel márkaszervizben cserélték elvileg őket. (nem tudom ,az milyen gyártmány Caravannal)

Akkor elvileg 20mm alatt már cserére érett a dolog.

Az 1.4 caravanon ugyan olyan féktárcsák vannak fent, mint a sima 1.4 5 ajtóson?

Link to comment
Megosztás:

Akusztikusan jelzi a fékbetét, hogy ideje cserélni. Ez egy kis acél lemezdarab a külső betéten , ami a kb:2mm-re elkopó fékbetétnél hozzá ér a féktárcsa oldalához és nyikorogni kezd. Kerék levesz, és magad is látod, hogy hol a lemez . A lemez távolsága a tárcsától megmutatja, hogy még mennyit használhatod............A tárcsa minimális vastagsága (kopás-szabályozhatóság) : eredeti vastagság mínusz 3mm!!!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy rejtély előtt állok, amelyben remélem valaki tud nekem segíteni. A következő hosszú problémával állok szemben:

Van egy Astra G-m, amelyet használtan vettem novemberben 64000 km-el. Az autó 4 éves és tegnap volt műszaki vizsgán, amit sikeresen zárt. A műszaki vizsgán vizsgálták a féket és azt mondta a szerviz a főnök, hogy mikor elkezdték volna vizsgálni a féket a kocsi hirtelen leállt.

Azt mondták nekem, hogy a főtengely fordulat érzékelője ment tönkre és ki kellet cserélni. Még mondta is a főnök, hogy mekkora "szerencse", hogy ez náluk jött elő és nem valahol az úton robbantam le.

Kérdezték is tőlem, hogy nem indult a kocsi mostanság nehezen, mire én nem mióta megvettük, azóta nem volt vele semmilyen probléma. Na mind1 gondoltam, hogy tényleg ekkora mákom van és kifizettem az alkatrészt, munkadíjat meg a vizsgát és hazahoztam a kocsit.

Ma elmentem a benzinkútra fújni a kerekekbe de sajnos mikor indulni akartam volna az autó nem akart elindulni. A benzinkutas ember segített nekem félretolni a kocsit. Majd sokadszori indítás után az autó mégis beindult. Az indulást követően először a "Motorvezérlő elektronka" diagnosztikai lámpa kezdett el világítani, amit a "Kipufogógáz kibácsátás" diagnosztikai lámpa követett.

Leállítottam a kocsit és újra megpróbáltam beindítani. Az Astra nagy nehezen elindult, olyan volt, mint mikor az aksi lemerülőben van tehát nehezen indult. A diagnosztikai lámpákból már csak a második égett de az folyamatosan.

Sikeresen eljutottam a garázsomba, ami nincs messze a benzinkúttól de a vezetés közben a következőket érzékeltem:

- Nem húzott annyira a kocsi, tehát nem volt benne annyi erő,

- A kormány is kicsit nehezebben forgott,

- Illetve a bezin szintet jelző lámpa össze vissza mutatta a tank telítettségét.

Felhívtam a szerelőt és elmondtam neki, hogy mi van de ő csak azt mondta, hogy hétfőn vigyem vissza és majd megnézi.

Az a baj, hogy van egy sejtésem, hogy az a jelző elromlása vagy ennek a hibának az oka nem véletlen. Remélem tévedek de akkor is furcsa az eset.

Kérnélek titeket, hogy ha tudtok nekem valamit mondani ezzel kapcsolatban írjatok, mert minden infóra szükségem van. Továbbá tud-e valaki nekem egy tényleg megbízható szerelőt ajánlani miskolcon, mert ez a jelenlegi számomra hiteltelenné vált.

Előre is köszönöm a segítségeteket, hozzászólásaitokat üdv István.

Link to comment
Megosztás:

ha jólemlékszem:

ez téves informácio.

ami méretet ide írtál az az a méret amikor utoljára rá lehet rakni fékbetétet. ez alatt nem.

azazt a 21,3 nál még 1 betétet bír a tárcsa.

az máskérdés, hogy én se tennék már oda semmitse...

;)

Az "Így csináld..."-ban meg az van hogy 22mm-nél még fel lehet rakni egy betétet, 21mm-nél meg tárcsa kuka, viszont ez nem írja hogy milyen tárcsa (mármint Ate vagy Bosch). Íme:

21182731245.JPG

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy rejtély előtt állok, amelyben remélem valaki tud nekem segíteni. A következő hosszú problémával állok szemben:

Van egy Astra G-m, amelyet használtan vettem novemberben 64000 km-el. Az autó 4 éves és tegnap volt műszaki vizsgán, amit sikeresen zárt. A műszaki vizsgán vizsgálták a féket és azt mondta a szerviz a főnök, hogy mikor elkezdték volna vizsgálni a féket a kocsi hirtelen leállt.

Azt mondták nekem, hogy a főtengely fordulat érzékelője ment tönkre és ki kellet cserélni. Még mondta is a főnök, hogy mekkora "szerencse", hogy ez náluk jött elő és nem valahol az úton robbantam le.

Kérdezték is tőlem, hogy nem indult a kocsi mostanság nehezen, mire én nem mióta megvettük, azóta nem volt vele semmilyen probléma. Na mind1 gondoltam, hogy tényleg ekkora mákom van és kifizettem az alkatrészt, munkadíjat meg a vizsgát és hazahoztam a kocsit.

Ma elmentem a benzinkútra fújni a kerekekbe de sajnos mikor indulni akartam volna az autó nem akart elindulni. A benzinkutas ember segített nekem félretolni a kocsit. Majd sokadszori indítás után az autó mégis beindult. Az indulást követően először a "Motorvezérlő elektronka" diagnosztikai lámpa kezdett el világítani, amit a "Kipufogógáz kibácsátás" diagnosztikai lámpa követett.

Leállítottam a kocsit és újra megpróbáltam beindítani. Az Astra nagy nehezen elindult, olyan volt, mint mikor az aksi lemerülőben van tehát nehezen indult. A diagnosztikai lámpákból már csak a második égett de az folyamatosan.

Sikeresen eljutottam a garázsomba, ami nincs messze a benzinkúttól de a vezetés közben a következőket érzékeltem:

- Nem húzott annyira a kocsi, tehát nem volt benne annyi erő,

- A kormány is kicsit nehezebben forgott,

- Illetve a bezin szintet jelző lámpa össze vissza mutatta a tank telítettségét.

Felhívtam a szerelőt és elmondtam neki, hogy mi van de ő csak azt mondta, hogy hétfőn vigyem vissza és majd megnézi.

Az a baj, hogy van egy sejtésem, hogy az a jelző elromlása vagy ennek a hibának az oka nem véletlen. Remélem tévedek de akkor is furcsa az eset.

Kérnélek titeket, hogy ha tudtok nekem valamit mondani ezzel kapcsolatban írjatok, mert minden infóra szükségem van. Továbbá tud-e valaki nekem egy tényleg megbízható szerelőt ajánlani miskolcon, mert ez a jelenlegi számomra hiteltelenné vált.

Előre is köszönöm a segítségeteket, hozzászólásaitokat üdv István.

Szia! Nem vagyok kompetens a problémádban (sajnos), de a hozzáértő fórumtársaknak biztos segítene, ha beírnád a géped motorkódját.

U.i:

Ismerek egy miskolci szerelőt, az egyik szalon szervízvezetőjét, de jó lelkiismerettel nem tudom ajánlani Neked...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy rejtély előtt állok, amelyben remélem valaki tud nekem segíteni. A következő hosszú problémával állok szemben:

Van egy Astra G-m, amelyet használtan vettem novemberben 64000 km-el. Az autó 4 éves és tegnap volt műszaki vizsgán, amit sikeresen zárt. A műszaki vizsgán vizsgálták a féket és azt mondta a szerviz a főnök, hogy mikor elkezdték volna vizsgálni a féket a kocsi hirtelen leállt.

..................

Előre is köszönöm a segítségeteket, hozzászólásaitokat üdv István.

HAli!

Nem hiszem hogy a szerelő a ludas a dologban, de az sem kizárt....a hiba jelenség alapján, úgy gondolnám, vmi mást néztél kipufogó gáz vagy motor hiba jelzőnek....a leírtak alapján, én úgy gondolnám, hogy a generátor fesz szabályzója behalt, tehát:

1. a töltés jelző világít

2. a szervó kormány motorja a generátorról van ellátva és nem megy nélküle - nehézebb kormány tekerés

3. nehéz indíthatóság (bár ez a sok indítózástól is lehetett)

De az biztos, amit a Cartárs is beírt...egy motorkód sokat segít(het)ene.

Link to comment
Megosztás:

HAli!

Nem hiszem hogy a szerelő a ludas a dologban, de az sem kizárt....a hiba jelenség alapján, úgy gondolnám, vmi mást néztél kipufogó gáz vagy motor hiba jelzőnek....a leírtak alapján, én úgy gondolnám, hogy a generátor fesz szabályzója behalt, tehát:

1. a töltés jelző világít

2. a szervó kormány motorja a generátorról van ellátva és nem megy nélküle - nehézebb kormány tekerés

3. nehéz indíthatóság (bár ez a sok indítózástól is lehetett)

De az biztos, amit a Cartárs is beírt...egy motorkód sokat segít(het)ene.

szvsz elég nehéz a töltésjelzőt motorkontrolnak nézni ;) ... nade ki tudja.

Végül is ha elnézte a lámpákat, akkor az általad vázolt lehetőség elég helytálló lehet, és magyarázhat szinte minden problémát, ez tény.

Link to comment
Megosztás:

Valószínűleg a diódahíd lesz a ludas, esetleg a testkábel rögzítése elégtelen (nem az akksinál). A hibajelenség egyértelműen elektromos problémára utal. Korábban már egy cartársunk belefutott egy ilyenbe és nála sem a töltés visszajelző "szólalt meg". A testkábel probléma saját tapasztalat még Tipo DGT koromból (a kasznira menőt egy fül rögzítette, ami elengedett) .

Link to comment
Megosztás:

Hellóka mindenkinek!!!

Egy Astra G 1.6, 2001-es évjáratú,Z16SE sorozatú tulajdonosa vagyok.

Mostanában akadt egy kis problémám az autóval.Rángat a komisz,de nem is akármikor,természetesen hibajelentés semmi.

Például ha kis fordulaton tartom a motrot(kb.2300 fordulaton,ami az 5-ik fokozatban megküzelitőleg 80km/óra),nem történik semmi.Tegnap igy kénytelen voltam 100km -es utat megtenni,egyszer sem rándult meg.Megfigyeltem,hogy amikor 2500 fordulat felett tartom a fordolatot(mondjuk 100km/óra sebességnél 5 ödik fokozatban),1-2km után elkezd szaggatni.Ha leveszem a lábamat a gázpedálról,kidobom a sebváltót üresbe,az autón leesik a fordulat,és menet közben leáll a motor.Ilyenkor ismét sebeséégbe téve pl 4 vagy 5 fokozatba visszaereszem fokozatosan,ujra begyujt,egy ideig még rángat (persze kötelezően max 2300 fordulaton tartva)ismét bestabilizálódik,és nem rángat tovább.

Próbáltam a tank sapkáját levenni,hátha vákumot kap a tank(eredménytelen próbálkozásnak bizonyult).

Kicseréltem az üzemanyag pumpát(a tankban),azt remélva hogy talán az lehet a baj oka,de ez is tévesnek bizonyult.

Lehet hogy sokan megrónak a sajátkezű amatőr úgymond barmolásér(helyesebben tenném ha szervizbe vinném az autót),de ismerősök tapasztalatait hallva nincs nagy bizalmam az itteni szerelőkben.Több száz eurós találgatások után vagy vállat vonva mossák kezüket munkavégezetlenül,vagy vaktyúk is talál szemet ,(ha nem ez akkor talán az)alapon rátalálnak a hibára.

Tudna talán valaki segiteni hogy mi lehet a hiba(végül is nem gond szervizbe vinni a kocsit,de legalább tuti tippel a tarsolyomban)?

Előre is köszi a segitséget!!!

Üdv mindenkinek,és KELLEMES HUSVÉTI ÜNNEPEKET!!!

Link to comment
Megosztás:

Hellóka mindenkinek!!!

Egy Astra G 1.6, 2001-es évjáratú,Z16SE sorozatú tulajdonosa vagyok.

Mostanában akadt egy kis problémám az autóval.Rángat a komisz,de nem is akármikor,természetesen hibajelentés semmi.

Például ha kis fordulaton tartom a motrot(kb.2300 fordulaton,ami az 5-ik fokozatban megküzelitőleg 80km/óra),nem történik semmi.Tegnap igy kénytelen voltam 100km -es utat megtenni,egyszer sem rándult meg.Megfigyeltem,hogy amikor 2500 fordulat felett tartom a fordolatot(mondjuk 100km/óra sebességnél 5 ödik fokozatban),1-2km után elkezd szaggatni.Ha leveszem a lábamat a gázpedálról,kidobom a sebváltót üresbe,az autón leesik a fordulat,és menet közben leáll a motor.Ilyenkor ismét sebeséégbe téve pl 4 vagy 5 fokozatba visszaereszem fokozatosan,ujra begyujt,egy ideig még rángat (persze kötelezően max 2300 fordulaton tartva)ismét bestabilizálódik,és nem rángat tovább.

Próbáltam a tank sapkáját levenni,hátha vákumot kap a tank(eredménytelen próbálkozásnak bizonyult).

Kicseréltem az üzemanyag pumpát(a tankban),azt remélva hogy talán az lehet a baj oka,de ez is tévesnek bizonyult.

Lehet hogy sokan megrónak a sajátkezű amatőr úgymond barmolásér(helyesebben tenném ha szervizbe vinném az autót),de ismerősök tapasztalatait hallva nincs nagy bizalmam az itteni szerelőkben.Több száz eurós találgatások után vagy vállat vonva mossák kezüket munkavégezetlenül,vagy vaktyúk is talál szemet ,(ha nem ez akkor talán az)alapon rátalálnak a hibára.

Tudna talán valaki segiteni hogy mi lehet a hiba(végül is nem gond szervizbe vinni a kocsit,de legalább tuti tippel a tarsolyomban)?

Előre is köszi a segitséget!!!

Üdv mindenkinek,és KELLEMES HUSVÉTI ÜNNEPEKET!!!

AGR hiba lehet,érdemes lenne kitakarítani.

Link to comment
Megosztás:

Hellóka mindenkinek!!!

Egy Astra G 1.6, 2001-es évjáratú,Z16SE sorozatú tulajdonosa vagyok.

Mostanában akadt egy kis problémám az autóval.Rángat a komisz,de nem is akármikor,természetesen hibajelentés semmi.

Például ha kis fordulaton tartom a motrot(kb.2300 fordulaton,ami az 5-ik fokozatban megküzelitőleg 80km/óra),nem történik semmi.Tegnap igy kénytelen voltam 100km -es utat megtenni,egyszer sem rándult meg.Megfigyeltem,hogy amikor 2500 fordulat felett tartom a fordolatot(mondjuk 100km/óra sebességnél 5 ödik fokozatban),1-2km után elkezd szaggatni.Ha leveszem a lábamat a gázpedálról,kidobom a sebváltót üresbe,az autón leesik a fordulat,és menet közben leáll a motor.Ilyenkor ismét sebeséégbe téve pl 4 vagy 5 fokozatba visszaereszem fokozatosan,ujra begyujt,egy ideig még rángat (persze kötelezően max 2300 fordulaton tartva)ismét bestabilizálódik,és nem rángat tovább....

Ahogy JOhnny is írta, lehet retkes AGR.

Amúgy a benzinszűrőt is cseréled? Ennek a dugulása is ilyet produkál! (magas fordulaton kevés a benzin)

Link to comment
Megosztás:

Ahogy JOhnny is írta, lehet retkes AGR.

Amúgy a benzinszűrőt is cseréled? Ennek a dugulása is ilyet produkál! (magas fordulaton kevés a benzin)

Az AGR szelepet 2007 nyarán cseréltem(márkaszervizben),végül is lehetséges hogy már tisztitásra szorul(habár annó eleinte fel-fel villant a hiba jelző,majd végleg égve maradt, amig ki nem lett cserélve a szelep,most eddig még nem jelzett a lámpa).

Holnap reggel az AGR tisztitásával kezdem.

A tartályban lévő benzinszűrőt(a pumpa alatt),megtisztitottam a pumpacsere alkalmával(gyakorlatilag tiszta volt).Elöl is van valahol szűrő?Ha igen akkor merre keressem?

Üdv. mindenkinek!!!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.