Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G szervízelés


tilona

Recommended Posts

Az előző F Astrám, mint utólag kiderült, jobb oldalával árokban volt. El is ferdült az egész láb, soha nem tudták utána rendesen beállítani a futót... Ha törött volt az autó, akkor az simán lehet a ferdeség oka, de az, hogy rosszabb lett, az egyértelműen a mostani elrontott beállítás. Gondolom a hátulját nem tették zsámolyra... Ha most sem akarják, kérdezd meg tőlük, hogy akkor mégis mihez akarják viszonyítani a mért értékeket... a kocsinak szabadon kell tudnia mozdulni minden irányba ahhoz, hogy helyesen mutassa a 0 pontot.

A hátsó kerekek alá nem tettek semmit, a felnire szereltek rá valamit (nem láttam pontosan) az első kereke alá viszont tettek zsámolyt.

Link to comment
Megosztás:

Igen,akkor kijön a légzsák,és alatta van a korm,rögzítő torx csavar,A kormányon,a csavar környékén be is van jelölve gyárilag a felrakás helyes módja!

Emlékeim szerint 3 az a 2 csavar. De lehet nem itt kellene kezdeni szerintem, hanem a futóműveshez visszavinni, hogy állítsa be rendesen. Mielőtt leszeded a zsákot, akksi saru le 15 perccel előtte.

Link to comment
Megosztás:

A hátsó kerekek alá nem tettek semmit, a felnire szereltek rá valamit (nem láttam pontosan) az első kereke alá viszont tettek zsámolyt.

Na akkor ha visszaviszed, akkor rakasd fel zsámolyra a hátsó kerekeket is. Nem fogják akarni, azt fogják mondani, hogy nem kell... viszont akkor ne számíts sokkal jobb futóbeállításra... Sima fizika... ha nem teszed a hátulját is zsámolyra, nem biztosítod az autó 3D-ben való teljes elmozdulását és beállását a 0 pont beállítása előtt... Ezen kívül még egy hibát szoktak csinálni: ráteszik a lézeres érzékelőt, de nem forgatják körbe teljesen a kereket és állítják 0-ra a felniből adódó ütést. Belátható, ha nem teljesen tökéletes a felnid, márpedig 99.9% hogy nem az, akkor különböző értékeket fog adni dőlésre és összetartásra attól függően, hogy épp hogy lett felrakva rá a lézer. Ha viszont mindet körbeforgatod és egyenként 0-zod, akkor a rendszer már korrigálni tudja a felniből adódó eltéréseket is. Ja, hogy így már nem is 10 perc a futó beállítás, mert csak az kb. 20 perc mire rendesen nullpontozod a gépet?? Hát kérem, jó munkához idő kell... persze vannak többtízmillás gépek, amire csak fel kell állni, és automatikusan megcsinálja ezeket pikk-pakk...

Na befejeztem a futóműokoskodásom. :) Ezeket mind öcsém apósa mondta el nekem, mikor először kérdeztem meg, hogy nála miért 8e egy futó állítás, míg másoknál 3-4e. Na ezért... Aszonta egy rendes futóállítás minimum fél óra, de inkább 40-50 perc... sorba hozták a 3-4 ezres helyekről át hozzá a kocsikat, hogy mind a gyári értéket mutatta a másik helyen, mégsem jó valami a futóval. Ő meg mutatta nekik, hogy ennyit a gyári értékekről, rendes beállítás után mindnél erősen pirosban volt valamelyik (akár több is) érték...

Link to comment
Megosztás:

Na akkor ha visszaviszed, akkor rakasd fel zsámolyra a hátsó kerekeket is. Nem fogják akarni, azt fogják mondani, hogy nem kell... viszont akkor ne számíts sokkal jobb futóbeállításra... Sima fizika... ha nem teszed a hátulját is zsámolyra, nem biztosítod az autó 3D-ben való teljes elmozdulását és beállását a 0 pont beállítása előtt... Ezen kívül még egy hibát szoktak csinálni: ráteszik a lézeres érzékelőt, de nem forgatják körbe teljesen a kereket és állítják 0-ra a felniből adódó ütést. Belátható, ha nem teljesen tökéletes a felnid, márpedig 99.9% hogy nem az, akkor különböző értékeket fog adni dőlésre és összetartásra attól függően, hogy épp hogy lett felrakva rá a lézer. Ha viszont mindet körbeforgatod és egyenként 0-zod, akkor a rendszer már korrigálni tudja a felniből adódó eltéréseket is. Ja, hogy így már nem is 10 perc a futó beállítás, mert csak az kb. 20 perc mire rendesen nullpontozod a gépet?? Hát kérem, jó munkához idő kell... persze vannak többtízmillás gépek, amire csak fel kell állni, és automatikusan megcsinálja ezeket pikk-pakk...

Na befejeztem a futóműokoskodásom. :) Ezeket mind öcsém apósa mondta el nekem, mikor először kérdeztem meg, hogy nála miért 8e egy futó állítás, míg másoknál 3-4e. Na ezért... Aszonta egy rendes futóállítás minimum fél óra, de inkább 40-50 perc... sorba hozták a 3-4 ezres helyekről át hozzá a kocsikat, hogy mind a gyári értéket mutatta a másik helyen, mégsem jó valami a futóval. Ő meg mutatta nekik, hogy ennyit a gyári értékekről, rendes beállítás után mindnél erősen pirosban volt valamelyik (akár több is) érték...

Ezeket azért jó tudni! Nekem 10-ért csinálták néhány éve a Bosch-nál, de jó is lett. Oda viszem máskor is.

Link to comment
Megosztás:

Emlékeim szerint 3 az a 2 csavar. De lehet nem itt kellene kezdeni szerintem, hanem a futóműveshez visszavinni, hogy állítsa be rendesen. Mielőtt leszeded a zsákot, akksi saru le 15 perccel előtte.

2 az a 3 csavar :) ,de nem kell levenni az aku sarkot,csak amikor leveszed a légzsákkanócot,ne adj rá gyújtást,én így csináltam,mikor bőröztettem,és semmi baj,meg hibakód.

Link to comment
Megosztás:

Kiszedtem a kormánynál azt a két csavart (rosszul írtam, nem imbusz, hanem torx) középen olyan csavar volt (torx apa?-nem tudom a nevét-), amihez nincs kulcsom, de beszerzek már egy készletet és nem is akartam leszedni, mert visszaviszem a szervizbe. A légzsák vezetékét nem húztam le.

Barna: Köszi a leírást a futóműről, szerintem csak elviszem oda megmutatni, hogy milyen "jó" munkát végeztek és elviszem egy normálisabb szerelőhöz. Nem is terveztem ott a futóműbeállítást, (ott derült ki, hogy a kormányösszekötő is kuka) és mivel helyben megcsinálták, így beállíttattam ott.

Link to comment
Megosztás:

@adyy:

Jól mondják a többiek, most ezért le ne vedd a kormánykereket, pláne a légzsákot!

Futóműállításnál ha leveszik a kormányösszekötőt, akkor be kell állítani középállásba a kormánykereket és úgy visszarakni majd beállítani az egészet.

Én a helyedben visszavinném oda ahol csináltam, és megmondanám nekik hogy akkor neki lehet ugrani még egyszer az egésznek gariban, különben innentől két szálon fut a történet:

először is megy a telefon a fogyasztóvédelemnek, valószínű érdekelni fogja őket a történet, másodszor meg úgyszintén megy a telefon egy Szergej keresztnevű ukránnak akinek a kedvenc szórakozása hogy Molotov koktélokat dobál engedetlen szervizekre... sztem valamelyik egészen biztosan hatni fog. :)

Link to comment
Megosztás:

@adyy:

Jól mondják a többiek, most ezért le ne vedd a kormánykereket, pláne a légzsákot!

Futóműállításnál ha leveszik a kormányösszekötőt, akkor be kell állítani középállásba a kormánykereket és úgy visszarakni majd beállítani az egészet.

Én a helyedben visszavinném oda ahol csináltam, és megmondanám nekik hogy akkor neki lehet ugrani még egyszer az egésznek gariban, különben innentől két szálon fut a történet:

először is megy a telefon a fogyasztóvédelemnek, valószínű érdekelni fogja őket a történet, másodszor meg úgyszintén megy a telefon egy Szergej keresztnevű ukránnak akinek a kedvenc szórakozása hogy Molotov koktélokat dobál engedetlen szervizekre... sztem valamelyik egészen biztosan hatni fog. :D

A középállásba állítás érdeklődés hiányában elmaradt, a többit viszont becsülettel megcsinálták. A végeredmény majdnem jó lett. :)

Link to comment
Megosztás:

@adyy:

Jól mondják a többiek, most ezért le ne vedd a kormánykereket, pláne a légzsákot!

Futóműállításnál ha leveszik a kormányösszekötőt, akkor be kell állítani középállásba a kormánykereket és úgy visszarakni majd beállítani az egészet.

Én a helyedben visszavinném oda ahol csináltam, és megmondanám nekik hogy akkor neki lehet ugrani még egyszer az egésznek gariban, különben innentől két szálon fut a történet:

először is megy a telefon a fogyasztóvédelemnek, valószínű érdekelni fogja őket a történet, másodszor meg úgyszintén megy a telefon egy Szergej keresztnevű ukránnak akinek a kedvenc szórakozása hogy Molotov koktélokat dobál engedetlen szervizekre... sztem valamelyik egészen biztosan hatni fog. :)

Szergej a neve az egyik volt kollegámnak:) Ismerős a dolog:)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

2001-s 16-os astra-m van, megbízható, tisztességes áron dolgozó szerelőt keresek hozzá Debrecenben.

Úgy néz ki, hogy a computer-rel van valami gond.

Tudtok valakit ajánlani?

Előre is köszönöm.

Gyere át a debreceni topikba vagy mackosajtnak írj prívát üzenetet,szerintem.

Amúgy üdv.Mi baja a verdának?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Múlt pénteken vásároltam egy 2000. évi 1.6-os benzines G Astrát (X16XE). Olajat szeretnék benne cserélni, az előző tulaj készséges volt, mondta, hogy most lenne itt az ideje (kb 15000km-t futott a jelenlegi olajjal) és adott hozzá egy GM Opel olajat, 5W 30-ast. Itthon van már egy Corsa régebben, de abba sem ezt szoktam tenni, túl gagyinak találom. Egyáltalán milyen olajat javasoltok az X-es motorkódú vashoz? Vagy beleönthetem azt, amit kaptam? Köszönöm előre is a választ!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Múlt pénteken vásároltam egy 2000. évi 1.6-os benzines G Astrát (X16XE). Olajat szeretnék benne cserélni, az előző tulaj készséges volt, mondta, hogy most lenne itt az ideje (kb 15000km-t futott a jelenlegi olajjal) és adott hozzá egy GM Opel olajat, 5W 30-ast. Itthon van már egy Corsa régebben, de abba sem ezt szoktam tenni, túl gagyinak találom. Egyáltalán milyen olajat javasoltok az X-es motorkódú vashoz? Vagy beleönthetem azt, amit kaptam? Köszönöm előre is a választ!

Szia!

1. Grat a járgányhoz, balesetmentes kilométerhegyeket!

2. Ez inkább a méltán hírhedt olajos topicba tartozna.

3. A GM szerintem nem gagyi, hiszen akkor nem lenne GM. Ha eddig is ez volt benne, akkor nyugodtan töltsd bele. Esetleg a fogyást érdemes majd nézni, lehet az 5W30-at csipegetni fogja. De ezt majd úgyis meglátod.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

1. Grat a járgányhoz, balesetmentes kilométerhegyeket!

2. Ez inkább a méltán hírhedt olajos topicba tartozna.

3. A GM szerintem nem gagyi, hiszen akkor nem lenne GM. Ha eddig is ez volt benne, akkor nyugodtan töltsd bele. Esetleg a fogyást érdemes majd nézni, lehet az 5W30-at csipegetni fogja. De ezt majd úgyis meglátod.

Köszönöm a választ, olvastam az ajánlott olajokat az Astrákhoz, X-es motorkódhoz 10W40-et írnak. Az olajfogyasztás miatt kellene ez?

Link to comment
Megosztás:

Fékolaj folyadékcsere- intervallum mennyire kritikus?

Azt hiszem 2 év van előírva. Ha sokat és intenzíven fékezel és/vagy sokat mész lejtmenetben fékezve, akkor nem árt betartani.

Ugyanakkor bőven elegendőnek bizonyul, ha csak a felét cseréled le, ezzel a forráspontját kitolod, megnöveled és spórolósabb is.

Én tavaly cseréltem le a felét, azaz 0,5 litert fecskendővel,gumicsővel leszívtam belőle és rátöltöttem az újat.

A gyári GM 0,5l-es fékfolyadék(DOT 4) asszem 1700ft volt kereken 1 éve. Ha az egészet le akarod cserélni, akkor kb:3500ft-ból meg van, mert 1L kell bele.

Ha otthon házilag csinálod, azért legyél vele nagyon óvatos!!!!!!!(Bőröd, fényezés stb..)

ezt ajánlom figyelmedbe, itt kivesézik a témát:

http://www.opelforum.hu/lofiversion/index.php?t672-1150.html

egyéb info:

http://www.olajinfo.hu/index.php/fekfolyadekok

http://www.vezess.hu/hirek/lesbol_tamado_fekfolyadek/8679/

Link to comment
Megosztás:

A gyári GM 0,5l-es fékfolyadék(DOT 4) asszem 1700ft volt kereken 1 éve. Ha az egészet le akarod cserélni, akkor kb:3500ft-ból meg van, mert 1L kell bele.

Nem megy bele 1 liter, a szerelési könyv is csak 0.5 litert ír feltöltési mennyiségnek, bár az igaz hogy maga a művelet kivitelezéséhez ajánlott az egy liter, mert a légtelenítés miatt mindig utána kell töltögetni... amúgy én össze szoktam kötni a kellemest a hasznossal, és mindig a fékbetétcserére időzítem a fékfolyadékcserét is, nálam nagyjából kétévente az is aktuális, és akkor nem kell fecskendővel játszani meg leszívni a tartályból a régi fékfolyadékot...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Hátsó kipufogódob csere következik az autón. Szerintetek érdemes felszerelés előtt az új dobot mondjuk hőálló festékkel lefújni? Vagy valami más felületkezelési ötlet? Élettartamban számít ez valamit? Vagy hagyjam a francba a molyolást, mert mindenképpen elrohad 2-3 év alatt?

Amúgy Bosal dob lesz 8800,-ért... :lol:

Üdv. P.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.