Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G szervízelés


tilona

Recommended Posts

Ha már tükör a téma, hogyan lehet levenni a szilánkosra tört tükörlapot? Egyik ismerősömnek nekimentek és jó pár helyen megrepedt, de nem tudtuk levenni. Most azon gondolkodik, hogy inkább ráragaszt egy másikat, de az nekem annyire nem tetszik... :lol:

köszi

Külső részt hajtsd befelé, ha törött, akkor segíthetsz neki egy csavarhúzóval is.

Ne felejts el, védőkesztyűt felvenni, és védőszemüveget is!!!

Ha kiugrott a tolómotor tengelye, akkor felülről lefelé hajtsd, míg a másik tengely ki nem ugrik.

Ha fűthető, vezetéket levenni!

A visszarakás, sokkal jobb "szórakozás"... :D

Link to comment
Megosztás:

Helló! Állitólag azt írta ki,hogy a befecskendező nem működik,de a szervízbe esküsznek rá,hogy ez motorvezérlő hiba lesz,mert ezeknél a tipusoknál ez gyári hibás alkatrész.Találtam neten olyan céget aki javitja a motorvezérlőket(garival),de nem tudom mit csináljak.Lehet,hogy nem is az a baja?

Motorvezérlő gyári hibás? jóvicc... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szeretnék gyors segítséget kérni.

Eltört a fojtószelepházon az a műanyag rudazat, ami nyitogatja a fojtószelepeket.

http://kepfeltoltes.hu/view/120109/P090112...ltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/120109/P090112...ltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/120109/P090112...ltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/120109/P090112...ltoltes.hu_.jpg

Képet raktam fel. A szívótoroknál nekem tört el a rudazat. Lehet-e javítani? Cserealkatrész? Vagy új?

Valaki tudna s.o.s. segíteni? Árakat esetleg? Z14XEP 2005

cikkszám 278 600 073?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

1.2-es G-s Astra-m van, lépcsőshátú.

1-2 hónapja a jobb hátsó ajtót a központizár nem zárja le, mindig kézzel kellett lezárni, mostanában viszont ki se akarja nyitni és kézzel se lehet kinyitni.

A gombot nem tudom teljesen felhúzni, mintha kiakadt volna.

A kérdésem az lenne, hogy mennyire macerás a kárpitot leszedni, zárat megjavítani házilag?

köszi!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

1.2-es G-s Astra-m van, lépcsőshátú.

1-2 hónapja a jobb hátsó ajtót a központizár nem zárja le, mindig kézzel kellett lezárni, mostanában viszont ki se akarja nyitni és kézzel se lehet kinyitni.

A gombot nem tudom teljesen felhúzni, mintha kiakadt volna.

A kérdésem az lenne, hogy mennyire macerás a kárpitot leszedni, zárat megjavítani házilag?

köszi!

Annyira nem macerás.

Az ablakemelőnél az omega gyűrűt nehezebb kiszedni, de kivehető.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

1.2-es G-s Astra-m van, lépcsőshátú.

1-2 hónapja a jobb hátsó ajtót a központizár nem zárja le, mindig kézzel kellett lezárni, mostanában viszont ki se akarja nyitni és kézzel se lehet kinyitni.

A gombot nem tudom teljesen felhúzni, mintha kiakadt volna.

A kérdésem az lenne, hogy mennyire macerás a kárpitot leszedni, zárat megjavítani házilag?

köszi!

Ha jól értem, akkor az ajtód zárva maradt, és nem tudod kinyitni. Így viszont elképzelni sem tudom hogy lehet rongálás nélkül a kárpitot leszedni.

Már többen leírták a fórumon a pontos menetét. Vissza kell keresni.

Link to comment
Megosztás:

Ha jól értem, akkor az ajtód zárva maradt, és nem tudod kinyitni. Így viszont elképzelni sem tudom hogy lehet rongálás nélkül a kárpitot leszedni.

Már többen leírták a fórumon a pontos menetét. Vissza kell keresni.

hmm, jogos, ebbe bele gondoltam, hogy zárt ajtónál nehéz leszedni a kárpitot :rolleyes:

Hétvégén megpróbálom hátha sikerül vhogy kinyitni.

köszi, rákeresek a fórumon.

üdv

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok.

Kérdésem lenne ill segítséget tanácsot kérnék.

Most,hogy kijöttek a hidegek 6 km szoktam kocsival jönni melóba de hatante 2x de azt vettem észre,h ezen idő alatt totál megszorul a kézifék a kérdésem a dologgal kapcsolatba lehet valahol valamit kicsit meg kenni vagy új kötél tulajdonosa leszek?

Köszi :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Kérdésem lenne ill segítséget tanácsot kérnék.

Most,hogy kijöttek a hidegek 6 km szoktam kocsival jönni melóba de hatante 2x de azt vettem észre,h ezen idő alatt totál megszorul a kézifék a kérdésem a dologgal kapcsolatba lehet valahol valamit kicsit meg kenni vagy új kötél tulajdonosa leszek?

Köszi :)

Próbálgathatod, de meg fogod unni a ki-be szerelgetést! Én már túl vagyok rajta.

Vegyél újat, de vigyázz mert más a dobfékes és más a tárcsafékes!

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Üdv!

Kérdésem az lenne, hogy valaki meg tudná-e mondani, hogy mi a pontos neve a képen látható alkatrésznek (Váltón van és a kuplungot itt lehet légteleníteni). Az történt, hogy pár napja akartam elindulni és a kuplung nem működött. Olajfolt a kocsi alatt (fékolaj), Majd észrevettük, hogy ez az alkatrész mozog. Kiszedtük és van alatta egy ksi fekete műanyag, ami el van törve. Tudok ilyet külön venni?

http://img.jofogas.hu/images/55/5598663247.jpg

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Kérdésem az lenne, hogy valaki meg tudná-e mondani, hogy mi a pontos neve a képen látható alkatrésznek (Váltón van és a kuplungot itt lehet légteleníteni). Az történt, hogy pár napja akartam elindulni és a kuplung nem működött. Olajfolt a kocsi alatt (fékolaj), Majd észrevettük, hogy ez az alkatrész mozog. Kiszedtük és van alatta egy ksi fekete műanyag, ami el van törve. Tudok ilyet külön venni?

http://img.jofogas.h.../5598663247.jpg

milyen motor van ehez az F23 váltóhoz? ha F23...

Link to comment
Megosztás:

milyen motor van ehez az F23 váltóhoz? ha F23...

Igazából nem tudom milyen váltó van az én kocsimban, ezt a képet netről vadásztam. Kerestem a váltón a számát, de sikertelenül, pedig levileg a kuplung légtelenítője melett kellene valahol lennie, de nekem semmi felirat ne látszódik. A motorszám: X16XEL20K53570 1.6-os, 16 szelepes, 101 lovas

Link to comment
Megosztás:

Igazából nem tudom milyen váltó van az én kocsimban, ezt a képet netről vadásztam. Kerestem a váltón a számát, de sikertelenül, pedig levileg a kuplung légtelenítője melett kellene valahol lennie, de nekem semmi felirat ne látszódik. A motorszám: X16XEL 1.6-os, 16 szelepes, 101 lovas

nemtalálom ... :( :blush:

Link to comment
Megosztás:

F23 váltó a kétezres és afeletti motorokhoz tartozik G Astrában (benzin, dízel egyaránt).

A teljesség igénye nélkül: X20XEV, Z20LET, Y20DTH, Z22SE...

X16XEL motorhoz F17 jelű váltó tartozik.

a kep amit berakot azon f23as van ,csak utana derult ki hogy x16xel moci van neki ;)

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek.

Z12XE 2002-es G Astrám van, most állok szervizelés előtt 72.000 km van benne. Megvásároltam már hozzá az:

olajat / Castrol Magnatec 5W/40 /

olajszűrőt

levegő szűrőt

pollenszűrőt

bordás szíjat

gyertyákat /gyári GM/

benzinszűrőt.

A felsoroltakon kívül kell-e vagy érdemes-e még mást is lecserélni vagy leellenőrizni.

Esetleg azt megtudná mondani nekem valaki, hogy a gyertyákat, bordás szíjat és a benzinszűrőt hány km ként kell cserélni?

A többit évente vagy 10.000 ként érdemes lecserélni.

A gyertyára 30.000 km-t hallottam és akkor óvjuk a trafóhidat is.

A kocsit nem rég vettem eddig nem én szervizeltem.

Köszönöm a válaszokat.

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek.

Z12XE 2002-es G Astrám van, most állok szervizelés előtt 72.000 km van benne. Megvásároltam már hozzá az:

olajat / Castrol Magnatec 5W/40 /

olajszűrőt

levegő szűrőt

pollenszűrőt

bordás szíjat

gyertyákat /gyári GM/

benzinszűrőt.

A felsoroltakon kívül kell-e vagy érdemes-e még mást is lecserélni vagy leellenőrizni.

Esetleg azt megtudná mondani nekem valaki, hogy a gyertyákat, bordás szíjat és a benzinszűrőt hány km ként kell cserélni?

A többit évente vagy 10.000 ként érdemes lecserélni.

A gyertyára 30.000 km-t hallottam és akkor óvjuk a trafóhidat is.

A kocsit nem rég vettem eddig nem én szervizeltem.

Köszönöm a válaszokat.

A gyertyákat 60e-ként kell.

Link to comment
Megosztás:

9 év, kb.300e km

Meg volt a 4. diódahíd csere. Többmint 2 évig bírta. Generátor, fesz.szab. ellenőrizve, pöpec. Mindenhol azt mondják, hogy ez típushiba az Isuzu eredetű (pl. Z17DTL) motoroknál. Nem tom. Az biztos, hogy dühítő.

Eddig ezen kívül a f.hp. jeladó döglött meg egyszer és egy hűtőcsövet kellett cserélni (Paralia-Kaposvár 22 liter víz/1250 km).

Amúgy semmi rendkívüli. Jön-megy, teszi a dolgát és mindig haza értem vele. A legnagyobb zimankóban is pöcc-röff indult. Nem panaszkodhatok. :wub:

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Érdeklődnék, hogy valakinek már van-e tapasztalata a váltó leszerelésében. Otthoni körülméníek között lehetséges? Nézegettem már az autót, de szerintem lefelé nem fér ki, felfelé is necces... ki kell venni a motort is ? Kinyomócsapágyat akarok cserélni egyébként.

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Érdeklődnék, hogy valakinek már van-e tapasztalata a váltó leszerelésében. Otthoni körülméníek között lehetséges? Nézegettem már az autót, de szerintem lefelé nem fér ki, felfelé is necces... ki kell venni a motort is ? Kinyomócsapágyat akarok cserélni egyébként.

A motort nem kell kivenni, csak a bal első futóművet megbontani, oldalt hozzá lehet férni. Ez szerintem nem otthoni munka...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.